Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Plávajúca podlaha Košice

Plávajúca podlaha? V tejto kategórii máme 20727 overených firiem a odborníkov z vášho okolia. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Plávajúca podlaha Košice

Hľadáte plávajúca podlaha Košice? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Šaci, Košickej Novej Vsi. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Čaňa, Kechnec, Jasov. Odborníci v tejto kategórii tiež robia:odstránenie pôvodnej podlahy, zameranie, vyrovnávanie podkladu pomocou nivelizácie. Zabezpečia pre vás montáž a servis plávajúcej podlahy a použijú pri tom nivelizačný materiál, tmeliace a tesniace produkty, gumené kladivo, ochranné rukavice. Vyberte si najlepšiu ponuku pre plávajúca podlaha Košice z našich podlahárov.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Klady a zápory laminátových podláh

Laminát je syntetický produkt, ktorý simuluje vzhľad skutočného tvrdého dreva. Môže mať autentický vzhľad drevenej podlahy, čo ho robí obľúbeným u majiteľov domov, ktorí majú radi štýl z tvrdého dreva, ale chcú minúť menej peňazí na podlahu. Aj keď je to typ podlahy vhodný pre rozpočet, laminát nefunguje dobre, pokiaľ ide o vlhkosť. Niektoré typy laminátov majú vlastnosti odolné voči vode, ale tieto možnosti podláh nie sú vodotesné a pri dlhodobom sedení na nich sa vážne poškodia.

Jednou z hlavných výhod výberu laminátových podláh v diskusii vinyl / laminát je pohodlný pocit pod nohami. Možno túto vlastnosť nepovažujete za významný faktor pri rozhodovaní, aký typ podlahy zvoliť, ale pocit pod nohami môže mať veľký vplyv na to, ako často a ako pohodlne po svojich podlahách budete chodiť. Laminát má silnejšie zloženie, ktoré obsahuje aj drevo, čo mu pomáha cítiť sa teplejšie a mierne mäkko. Vinyl však býva pomerne tvrdý a studený na dotyk, takže to zvyčajne nie je najlepšia voľba pre hlavné obytné priestory a spálne.

Mnoho majiteľov domov uprednostňuje vzhľad laminátu pred vinylom. Aj keď majú oba typy podláh rôzne štýly, farby a vzory, laminát má zvyčajne lepšie snímky alebo reliéf, vďaka čomu majú podlahy realistickejší vzhľad. Majitelia domov si spravidla vyberú laminát nad vinylom pre veľmi viditeľné oblasti svojich domov, ako sú napríklad vstupné haly, obývacie izby a jedálne.

Bohužiaľ, laminátové podlahy nevydržia tak dlho ako vinyl. V mnohých prípadoch je potrebné laminátové podlahy vymeniť do 10 rokov od inštalácie. Výhodou je, že počiatočné náklady na laminátové podlahy sú nižšie. Ak máte obmedzený rozpočet, laminátové podlahy vám umožnia dať vašim podlahám nový vzhľad za menej peňazí. Ak plánujete zostať doma dlho, určite si na prípadné náhradné podlahy ušetrite.

Čo je to laminátová podlaha? Aká je stavba? Aká je životnosť? To sú všetko otázky, ktoré sa nás pýtajú, pokiaľ ide o laminát, a sme tu, aby sme vám ich zodpovedali.

Čo je to laminát

Laminátové podlahy sú obľúbenou voľbou na spotrebiteľskom trhu a sú dodávané v širokej škále povrchových úprav od dreva, po prírodnú, takže môžete vytvoriť vzhľad svojej izby podľa vašej chuti. Tento produkt je vhodný pre vstupné cesty, chodby a obývacie izby.

Je laminátová podlaha plastová?

Napriek všeobecnej viere nie sú laminátové podlahy vyrobené z plastu. V prvých rokoch laminát vyzeral, akoby bol vyrobený z plastu, kvôli vzhľadu a dizajnu sa obetoval pre cenovú dostupnosť. Vďaka inovatívnej výrobe teraz laminát vyzerá, akoby bol z tvrdého dreva alebo kameňa, ale je oveľa dostupnejší.

Z čoho je laminát vyrobený?

Laminátová podlaha je v skutočnosti vyrobená zo 4 vrstiev - opotrebenie, dizajn, jadro a zadná vrstva. Každá vrstva slúži na iný účel a sú spojené dohromady pomocou vysokého tepla a intenzívneho tlaku. Ďalej je uvedený rozpis týchto vrstiev.

Zadná vrstva: spodná vrstva; zodpovedná za ochranu dosky pred vlhkosťou a vyváženie podlahy.
Vrstva jadra: nad zadnou vrstvou; je to odolná doska s vysokou hustotou, ktorá chráni pred vrúbkovaním a vlhkosťou.
Dizajnová vrstva: nad jadrovou vrstvou; má fotografiu povrchu s vysokým rozlíšením.
Nosná vrstva: vrchná vrstva; je číra vrstva vyrobená z oxidu hlinitého, ktorá chráni pred vyblednutím, škvrnami a povrchovými popáleninami.

Ako odolný je laminát?

Laminát vytvára vďaka svojej viacvrstvovej konštrukcii mimoriadne odolný produkt. Laminát je odolný proti poškriabaniu, vyblednutiu a ľahko sa čistí. Trvanlivosť laminátu umožňuje pohltenie hustej premávky, čo z neho robí ideálnu voľbu podlahy pre aktívne rodiny s deťmi a domácimi miláčikmi, ktoré behajú okolo. Tento produkt je vhodný pre kuchyne a kúpeľne, iba ak sú zavedené správne preventívne opatrenia ako bariéra proti vlhkosti, ale tento produkt sa neodporúča pre oblasti s vysokou vlhkosťou. 

Pri správnej starostlivosti môže laminát vyzerať rovnako dobre ako 1. deň. V závislosti od kvality podlahy môžu laminátové podlahy vydržať v priemere 15 až 25 rokov alebo dlhšie.

Pri výbere správnej podlahy pre váš dom nejde iba o estetiku, ale aj o odolnosť a pevnosť.

Ak ste sa niekedy pýtali: „ako dlho vydrží laminátová podlaha?“ odpoveď vás možno prekvapí, najmä pri nových výrobkoch, ktoré sa dnes vyrábajú.

Čítajte ďalej a dozviete sa viac o laminátových podlahách a o tom, ako dlho by ste mali očakávať, že vo vašej domácnosti vydržia.

Základy laminátových podláh

Laminátové podlahy sú krásne a odolné a sú univerzálnou voľbou pre rušné domácnosti. Tento materiál napodobňuje elegantný vzhľad dreva, ale pre spotrebiteľa je k dispozícii za zlomok ceny.

Vodotesný laminát je skvelou voľbou pre podlahy, najmä ak ho plánujete inštalovať v kuchyni a v kúpeľni. Tento jedinečný typ podlahy sa skladá z rôznych vrstiev materiálu vrátane spojív, ktoré ju udržujú pevnú.

Keď vyberiete povrchovú úpravu alebo dizajn pre laminát, dizajn sa vytlačí a vyrazí po celej dĺžke materiálu. Na rozdiel od vinylu má laminát dlhšiu životnosť, pretože je vytvorený tak, aby predvádzal farby a vzory na celej podlahe, nielen na povrchu.

Po výrobe je laminát pokrytý čírym ochranným povlakom. Tento povlak pomáha zabrániť vyblednutiu podlahy a veľkému poškodeniu vodou.

Laminátové podlahy sa dodávajú v niekoľkých rôznych hrúbkach, ktoré môžu určiť vaše celkové náklady a životnosť podlahy. Silnejší laminát je odolnejší, ale je tiež o niečo drahší ako tenšie možnosti.

Väčšina laminátov odoláva deformácii a premáčaniu, ktoré spôsobujú, že táto podlaha je z hľadiska celkovej trvanlivosti celkom porovnateľná s tvrdým drevom. Inštalácia je jednoduchá a väčšinu laminátov je možné inštalovať približne za jeden deň.

Tipy na údržbu

Rovnako ako čokoľvek iné vo vašej domácnosti, musíte sa starostlivo starať o svoje laminátové podlahy, aby ste predĺžili ich životnosť. Podlahy sú veľkou investíciou, takže je dôležité, aby ste pri čistení a údržbe podláh venovali náležitú starostlivosť.

Aj keď nemôžeme s úplnou presnosťou odpovedať na otázku, „ako dlho vydrží laminátová podlaha?“ iba na základe údržby, aj tak zohráva svoju významnú úlohu. Pretože laminát má tenký, priehľadný povlak, je rozhodujúce používať čistiace prostriedky, ktoré tento ochranný povrch „nezožerú“.

Na laminátové podlahy nepoužívajte čpavok a ocot. Tieto látky sú kyslé, čo znamená, že môžu rozožrať túto dôležitú ochrannú vrstvu.

Ak na čistenie laminátových podláh použijete mop, uistite sa, že je vlhký a nie mokrý. Voda, ktorá sedí na lamináte, môže spôsobiť, že sa podlaha podlomí alebo zdeformuje, ak rýchlo nevyschne.

Nechty vášho miláčika udržiavajte úhľadne upravené, aby nepoškriabali povlak na laminátových podlahách. Ak by do vrchnej vrstvy prenikli ostré nechty alebo iné predmety, mohla by pod ne vsakovať vlhkosť a spôsobiť ich poškodenie.

Pomocou metly a lopatky odstráňte z podláh nečistoty. Mäkký štetec na vysávač vám pomôže dostať sa do tých ťažko prístupných oblastí bez obáv z poškriabania podlahy.

Pri vysávaní laminátových podláh nepoužívajte tepovaciu kefu, ktorá by mohla spôsobiť škrabance a iné poškodenia. Namiesto toho používajte vysávač iba vtedy, keď je položený na tvrdej podlahe, aby po sebe nezanechal stopy.

Ako dlho teda vydrží laminátová podlaha?

Ak si vyberiete vysokokvalitný laminát od dôveryhodného výrobcu, vaše nové podlahy by mali vydržať najmenej 10 rokov a viac. Skontrolujte, či vaša podlaha nemá záruku, ktorá môže zahŕňať opravy v prípade poškodenia vašej podlahy.

Čím sú vaše laminátové podlahy hrubšie, tým dlhšie môžete čakať, že vydržia. Závisí to aj od kvality vašej inštalácie. Ak podlaha nebola správne nainštalovaná, môže to spôsobiť, že sa laminát časom zdeformuje, vybočí alebo sa nenarovná.

Ak je to možné, pridajte koberce a pod nohy pohoviek a stolov vždy položte ochranné časti. Pravidelné čistenie vašich laminátových podláh tiež predĺži ich životnosť.

Vaša nová laminátová podlaha by mala vydržať minimálne osem rokov. Väčšina laminátov však môže dobre vydržať aj desaťročie, najmä ak sa o ne dobre staráte a chránite ich.

Životnosť vašich laminátových podláh môže tiež závisieť od toho, aký vysoký je peší pohyb v konkrétnej miestnosti. Napríklad, ak máte rušnú domácnosť plnú domácich miláčikov a detí, vaše laminátové podlahy môžu vydržať iba zhruba desať rokov.

Spálne majú tendenciu vykazovať menšie opotrebenie ako rušné miestnosti, ako napríklad obývací priestor alebo kuchyňa. Ak žijete sami alebo len so svojou polovičkou, vaše laminátové podlahy by mohli vydržať aj 25 rokov.

Regióny

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS