Plechová strecha
Hľadáte strechára na plechovú strechu? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.
Potrebujete službu z oblasti plechová strecha? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie, odstránenie pôvodnej strešnej krytiny, montáž plechovej krytiny, ošetrenie povrchu. Cena strešných krytín z plechu sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: odvoz pôvodnej strešnej krytiny, ochranné pomôcky, bezpečnostné a istiace prvky, ktoré vám poskytne niektorý z našich strechárov v danej kategórií.
Ján M.
Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio, v oblasti stavebníctva .poskytujem služby ako hrube stavby, stavby do holodomu ,základy a zakladove dosky ,krovy, sadrokartóny, betónové ploty, výmena striech a iné
Peter M.
Hydroizolácie a Tepelné izolácie striech, garáží, terás, balkónov, základov, bazénov a jazierok. So zateplením, bez zateplenie. PVC Fatrafol / PVC Alkorplan(dekplan). SBS modifikované asfaltové pásy (lepenka). Montáž odkvapoveho systému KJG. Poradenstvo servis záruka. Seriózne jednanie tak isto kvalitne prevedená práca k spokojnosti zákazníkov.
Patrik P.
Ponukame vyrobu drevostavieb na mieru.Výroba drevostavieb, altanky,pergoly na terasu krovy,prístrešky na auto,prístrešky pre viac aut atd. Pouzivame certifikovane produkty
Ivan P.
Mladý šikovný stavbár mám skúsenosti z viac odborov. Ale hlavne Maľovanie, tapetovanie, ( školenia HELA) zateplenia fasád, striech, práca s sadrokartónom ( certifikát od isoveru a rigips) drobné úpravy elektriny (paragraf 21) kompletné prerábky jadier bytov a domov. Obkladanie keramické obklady, laminátový obklad, pokládka zámkovej dlažby. A mnoho iného, žiadna stavebná práca nie je pre nás problém. Máme za sebou viac ako 60 projektov.
Lukaš B.
Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč
Natália M.
Sme mala firma ktera se zabiva omitky,sadrokarton,zednicke prace,rekonstrukce,stavebni cinnost to vse pod znackou kvalitne,levne a rychle V pripade me kontaktujte na mem tel cisle
Výhody a nevýhody plechových striech pre váš domov
Či už dom kupujete, alebo si staviate úplne nový, určite sa časom začnete zaoberať otázkou, akú strechu na dom použiť. Či už kladiete strechu na nový domov, alebo si vaša súčasná strecha vyžaduje celkovú rekonštrukciu, k dispozícii je veľa materiálov. Ale bez ohľadu na to, aký štýl strechy máte, tak plechová strecha môže byť atraktívnou voľbou a to najmä vďaka jej skvelým vlastnostiam, ako sú napríklad životnosť, minimálna údržba a energetická účinnosť. Plechovú strechu si môžete vybrať z cínu, zinku, hliníka, medi alebo pozinkovanej ocele - len sa uistite, či je vaša plechová strecha testovaná a označená ochrannou známkou a zárukou.
Výhody plechových striech
Plechové strechy ponúkajú množstvo výhod, medzi ktoré patria:
Dlhovekosť.
Životnosť plechovej strechy na odhaduje na 40-70 rokov, v závislosti od materiálu. Predpokladaná životnosť tradičných asfaltových strešných krytín je zhruba 12-20 rokov.
Trvanlivosť.
Niektoré kovové strechy môžu vydržať poryvy vetra až 100 kilometrov za hodinu, nebudú korodovať a ani praskať. Plechové strechy sú odolné voči nárazom (v závislosti od toho, aký plech si vyberiete). Plechové strechy navyše nepotrebujú pravidelnú nákladnú údržbu, ktorú často vyžadujú ostatné strešné systémy. Mali by však byť pravidelne kontrolované, aby sa zabezpečilo, že nie sú potrebné žiadne opravy.
Bezpečnosť.
Plechové strechy sa počas lesného požiaru alebo po údere blesku nezapália a nezhoria.
Energetická účinnosť.
Plechové strechy odrážajú slnečné sálavé teplo, čo môže znížiť náklady na chladenie o 10-25%.
Sú priateľské k životnému prostrediu.
Plechové strechy majú nielen 25-95% recyklovaný obsah ale v závislosti od použitého materiálu, ale sú tiež 100% recyklovateľné na konci svojej životnosti. Naproti tomu väčšina šindľového strešné odpady častokrát končia ako súčasť odpadu súvisiaceho s budovami - až 20 miliárd € ročne.
Nevýhody plechových striech
Napriek mnohým výhodám majú plechové strechy aj pár nevýhod.
Cenová dostupnosť.
Plechové strechy môžu byť až dva alebo trikrát drahšie ako iná strešná krytina. Aj keď je životnosť kovovej strechy oveľa dlhšia, investícia do kovovej strechy má zmysel iba vtedy, ak plánujete zostať vo svojej domácnosti dostatočne dlho na to, aby ste si mohli vychutnať úžitok z nákladov.
Hlučnosť.
Plechové strechy môžu byť hlučné, najmä počas silného dažďa alebo krupobitia. Tento problém obvykle vyrieši pridaním izolácie počas inštalácie strechy, čo však môže zvýšiť náklady.
Expanzia a kontrakcia.
Plechová strešná krytina, ktorá je pripevnená ako veľký panel, má tendenciu sa rozširovať a sťahovať. Ak nie je správne namontovaná pomocou spojovacích prostriedkov, ktoré umožňujú plechu „dýchať“, panely sa môžu uvoľniť.
Nekonzistencia zhody farieb.
Ak je potrebná oprava alebo k domu pribudne po rokoch nejaká prístavba, môže byť ťažké nájsť presnú zhodu strešnej krytiny s existujúcim plechom.
Voda.
Ak sa kdekoľvek na streche nahromadí voda z dôvodu nekvalitnej inštalácie alebo opravy, môže to nakoniec spôsobiť vážne škody. Nízko kvalitné plechy môžu byť tiež tenšie a menej odolné. Niektoré plechy v určitých podnebných podmienkach hrdzavejú alebo sa poškodia ľahšie ako iné počas búrok s krúpami alebo pri inštalácii.
5 druhov kovových strešných materiálov
- 1. Meď - mimoriadne dlhotrvajúca, veľmi mäkká s nízkou teplotou topenia
- 2. Hliník - odolný voči korózii v slanej vode
- 3. Zinok - mimoriadne odolný voči korózii a nízkym teplotám
- 4. Oceľ - tri varianty: pozinkovaná, galvanizovaná a vetruodolná oceľ (Corten)
- 5. Cín - často označovaný ako oceľ, ktorá sa používala pred druhou svetovou vojnou. Už sa bežne nepoužíva.
Plechová strešná krytina sa často nazývala „ozdoba domu“. Podľa vášho vlastného názoru na konkrétneho výrobcu môže byť toto porovnanie viac alebo menej pravdivé. Plechová strecha v skutočnosti neopisuje konkrétny produkt, ale skôr celú škálu produktov. Samotný výraz ani nevysvetľuje, či hovoríte o oceľovej, hliníkovej, zinkovej alebo medenej streche. Vzhľadom na reputáciu kovových strešných krytín, že dokáže zvládnuť širokú škálu požiadaviek a dizajnových možností, lepším porovnaním môže byť, že kovová strešná krytina je „korunou strechy“. Nižšie rozoberieme rozdiely v možnostiach kovových strešných materiálov a výhody a nevýhody jednotlivých materiálov, profilov a zdrojov.
Typy kovových strešných materiálov
Keď počujete slovné spojenie „plechová strecha“, vaše myšlienky pravdepodobne smerujú k oceľovej streche, ale tento výraz zahŕňa oveľa väčšiu škálu materiálov. V závislosti od vašej polohy a prostredia bude typ materiálu zásadným prvým krokom pri rozhodovaní, ktorým smerom sa vydať. Aj keď je hliníková strecha vynikajúcou voľbou na odolnosť proti hrdzi v slaných oblastiach, jej životnosť môže byť oveľa nižšia ako pri iných materiáloch. Oceľové, medené a zinkové kovové strešné materiály majú tiež svoje vlastné klady a zápory.
Medená strešná krytina - klady a zápory
Medená strešná krytina, ktorá sa považuje za akéhosi starého otca kovových strešných krytín, sa používa po celé storočia po celom svete. Meď je mimoriadne trvanlivý kov, ktorý v ideálnom prostredí vydrží aj viac ako 200 rokov. Medené strechy sú tiež 100% recyklovateľné, vďaka čomu sú z nich skvelé možnosti zelenej strechy.
Kovové strešné materiály - typy oceľových striech
Meď je extrémne mäkký kov, vďaka čomu sa radí medzi najtichšie typy kovových strešných krytín. Pri moderných montážnych postupoch však teraz všetky kovové strešné krytiny odporúčajú vhodné podklady a izoláciu, ktoré minimalizujú hluk z dažďa alebo krupobitia na rovnakej úrovni. Mäkšia povaha medenej strechy tiež znamená, že v oblastiach náchylných na krupobitie sa môže ľahko poškodiť. Keďže je meď mäkší kov, tak budú krúpy medenú strechu systematicky poškodzovať. Aj keď to znižuje estetickú hodnotu, je lepšia ako tvrdý kov, ktorý s dostatočne veľkým krupobitím strechu skôr prerazí, ako prepichne. Ak sú kovové strechy ozdobnou strešnou krytinou, tak potom medené strechy sú korunami svojej triedy. To predstavuje pre medenú krytinu zjavnú nevýhodu. Ďalším negatívnym aspektom medi je jej tendencia expandovať a zmenšovať sa pri teplotných výkyvoch. Aj keď sa to dá ovládať správnym panelom alebo šindľom, treba to pri výbere tohto kovu starostlivo zvážiť.
Hliníková strešná krytina - klady a zápory
Ak je medená strešná krytina považovaná za Range Roverom, potom sa hliník ľahko považuje za Mercedes. A teraz pozor. Predstavte si Volkswagen Beetle, stiahnite dvere, strechu a všetky nepotrebné prvky. Utesnite nevyhnutné časti, aby ste predišli znečisteniu soľou, pridajte ochrannú klietku a upravte pruženie. Hoďte na neho nejaké pekné pieskové pneumatiky a vydajte sa na jazdu po pláži ... teraz máte vozidlo, ktoré najlepšie vystihuje pevnosť a odolnosť proti korózii hliníkovej strechy. Hliníkové kovové strechy sa často veľmi odporúčajú na použitie v pobrežných klimatických podmienkach. Je to hlavne kvôli odolnosti hliníka voči korózii soľou v porovnaní s inými typmi kovových strešných materiálov. Aj keď je všeobecne známe, že hliník nie je ovplyvňovaný koróziou, realita je taká, že ide o vysoko aktívny kov, ktorý takmer okamžite reaguje na atmosférické podmienky. Táto rýchla reakcia je vlastne to, čo vašu strešnú krytinu tak dobre chráni. Vonkajšia vrstva hliníka reaguje s kyslíkom a vytvára vrstvu oxidu hlinitého, ktorá účinne utesňuje vnútorné vrstvy kovu pred budúcou koróziou. Tento proces je podobný procesu aj iným procesom, ale v oveľa rýchlejšom časovom rámci a s dlhodobejšou ochranou. Hliník sa často používa s lakovaným povrchom, pretože jeho prirodzená patina sa časom nepovažuje za esteticky príťažlivú. Rovnako ako meď, aj hliník je drahším variantom vašej novej strechy. Aj keď môže ponúknuť lepšiu ochranu proti korózii, je tiež nákladnejší ako iné porovnateľné riešenia, pri ktorých sa ako povrch používa hliník. Cena hliníka vo všeobecnosti kolíše v závislosti od trhu. Cena tohto kovu zvyčajne leží niekde v strede medzi oceľou a meďou. Vďaka svojej cene sa hliník často používa v oveľa tenších vrstveniach ako oceľ. Aj keď je pomer pevnosti a hmotnosti hliníka vyšší ako pri oceli, tak výška nákladov stále vedie k lacnejšej forme strešnej krytiny.
V oblastiach s veľkými nárazmi vetra, krupobitím alebo silným zaťažením životného prostredia môže dôjsť k poškodeniu strešného materiálu. Správna identifikácia zaťaženia životného prostredia, ktorým bude vaša hliníková strecha čeliť, bude rozhodujúca pri výbere správneho dizajnu.
Zinková strešná krytina - klady a zápory
Kto si pamätá pôvodný Hummer? Extrémne odolný a spoľahlivý stroj, ktorý vás môže vziať kamkoľvek, kam potrebujete, a to za dobrú cenu. Toto je v skratke Zinok. Zinok je úžasný kov, ktorý je schopný pomocou svojej patiny odolávať škrabancom veľmi dlho a navyše zostáva pevný viac ako 100 rokov. Vďaka prírodným vlastnostiam je zinok obľúbený pre komerčné projekty a tak isto je vyhľadávaný vďaka svojej schopnosti ľahkého tvarovania a manipulácie s úžasnými tvarmi. Aj keď sa korodovanie zinku v priebehu času nepovažuje za atraktívny aspekt kovu, je možné ho do istej miery vyčistiť a ovládať. Aj keď Hummer nebol úplne „ekologickým vozidlom“, aj zinok sa dá považovať za jeden z najzelenších kovov, ktoré sú použiteľné ako strešné krytiny. Zinok má nižšiu teplotu topenia ako iné strešné kovy. Táto nižšia teplota topenia znamená, že spracovanie zinku na jeho použitie ako stavebného materiálu vyžaduje až ¼ energie, ktorá je potrebná na spracovanie ocele alebo medi. Zinok je tiež 100% recyklovateľný a je dostupný vo väčšine obchodov, čo z neho robí extrémne zelený materiál, dokonca aj v porovnaní s meďou alebo oceľou. Hlavnou nevýhodou zinku z estetického hľadiska je kriedový efekt a cena. Zinok nie je lacný. Zinok je v skutočnosti často porovnateľný s meďou. Rovnako ako meď, aj zinok vyžaduje odbornú inštaláciu, aby ste ho mohli využívať správne a tak si užívať jeho výhody ako stavebného materiálu. Zinok, rovnako ako väčšina holých kovov, má patinovaný modrošedý vzhľad, ak ešte nie je farebne natretý. Pozdĺž oblastí, kde preteká voda, to často zanecháva zvyšky kriedy, ktoré sa mnohým zdajú neatraktívne. Zinok je tiež veľmi mäkký kov a môže sa ľahko poškodiť krupobitím alebo silným vetrom v závislosti od konštrukcie panelu alebo šindľa.
Oceľové strešné krytiny - klady a zápory
Oceľ je zliatina vyrobená zo železa a iných prvkov. Oceľová strešná krytina, ktorá sa používa na pokrytie budov, bola často jedným z najbežnejšie používaných materiálov na staveniskách a v súčasnosti sa často používa na pokrytie obytných budov. Zatiaľ čo počiatočné vytváranie ocele môže byť v porovnaní s kovom ako je zinok energeticky náročný proces, recyklovateľnosť a dostupnosť kovovej zliatiny znamená, že väčšina ocele, ktorú dnes používame, je vyrobená skôr z recyklovaného materiálu. Oceľ je v skutočnosti najrecyklovanejším materiálom na planéte, čo z nej robí neuveriteľne zelený stavebný materiál, s ktorým sa dá pracovať.
Kovové strešné materiály - typy oceľových striech
V porovnaní s inými kovmi je oceľ tiež najmenej nákladná. Aj keď je oceľ tiež komoditou, má často nižšiu cenu ako hliník, zinok alebo meď. Vďaka tomu je oceľ cenovo dostupná a je dostupná aj vo väčšom množstve v porovnaní s ostatnými kovmi. Existujú tri základné typy oceľových striech: pozinkovaná, galvanizovaná a zvetrávajúca oceľ. Pozinkovaná oceľ sa vyrába použitím vrstvy zinku na ochranu vonkajšej vrstvy ocele pred koróziou. Tento povlak pomáha predĺžiť životnosť oceľového panelu a spomaliť proces korózie. Pozinkovaná oceľ je najbežnejšou formou oceľového strešného materiálu. Galvanizovaná oceľ je obdobou pozinkovania, ale sa používa namiesto použitia primárne zinkového povlaku. Hliník v porovnaní s pozinkovaným povrchom lepšie chráni pred koróziou v určitých prostrediach a poskytuje tiež menší a hladší povrch pre rovnomernejší vzhľad. Vďaka svojim vlastnostiam takýto hliník ponúka lepšiu ochranu povrchu ako pozinkovaný, je však citlivý na poškriabanie alebo poškodenie hrán. Oceľ odolná voči počasiu je forma ocele, ktorá bola pôvodne navrhnutá na použitie v ťažkom oceliarskom priemysle, napríklad pri stavbe mostov. Vonkajšia vrstva ocele je navrhnutá tak, aby zámerne hrdzavela, a chránila tak vnútornú vrstvu ocele. Oceľová strešná krytina proti poveternostným vplyvom v skutočnosti funguje podobne ako hliník, aj keď na rozdiel od hliníka proces hrdzavenia trvá dlhšie. Je dôležité mať na pamäti, že takáto strešná krytina zámerne hrdzavie a nie je navrhnutá na použitie ako konštrukčné riešenie oceľových strešných krytín. Často sa používa na strechách, kde chcete vytvoriť hrdzavý nádych, majte však na pamäti, že aj táto strecha potrebuje pravidelnú údržbu. Oceľová strešná krytina zaznamenala za posledných 50 rokov obrovský pokrok a v súčasnosti sa dá použiť na napodobnenie medi, zinku a iných drahších kovových strešných materiálov. Dopomáhajú náterových systémov, ktoré vytvárajú riešenie náterov, ktoré zodpovedajú prírodnej patine medi, zinku alebo dokonca vzhľadu zhrdzavenej ocele. Tieto strešné krytiny často poskytujú dlhé záruky a sú ideálnym riešením pre prestavby, obnovy a nové stavby. Hlavnou výhodou ocele v porovnaní s ostatnými materiálmi je flexibilita použitia a náklady. Z dôvodu vyšších cien iných kovov bola oceľ primárnym riešením pre komerčné aj rezidenčné projekty a zdá sa, že tento trend bude pokračovať aj v budúcnosti. Ako ekologické riešenie je ľahko prístupný a vysoko recyklovateľný. Postupne, pretože patrí k najtvrdším kovovým variantom, dá sa použiť vo väčšine klimatických prostredí a funguje dobre pri krupobití a silnom vetre. Je to bežne používaná krytina v horských oblastiach s veľkým nánosom snehu a je preferovaným riešením v regiónoch náchylných na krupobitie. Oceľ je vysoko flexibilnou alternatívou ako pre komerčné, tak aj pre bytové strešné systém, najmä pre rozmanitosť použitia, dostupnosť, cenu a odolnosť.
Plechová strešná krytina - výhody a nevýhody
Plechová strešná krytina je často požadovanou položkou pre viacero komerčných budov a domov. Plechovú strešnú krytinu si môžete často s kovovou krytinou, oceľovou krytinou alebo pozinkovanou oceľou. Plech je v skutočnosti neuveriteľne vzácny a používaný kov na využitie pre strešné krytiny. Samotný cín je prvok ako meď alebo zinok. Cín bol predstavený ako konzervárenský materiál, ktorý potom prispôsobili vidiecki majstri prispôsobili stlačením materiálu a jeho použitím ako šindľa, keď iné materiály neboli k dispozícii. Keď sa hliník stal štandardom pre kontajnery, tak sa plech začal používať ako stavebný materiál pre domácich majstrov. V skutočnosti, keď počujete niekoho rozprávať o plechovej streche, tak sa to v modernej dobe obvykle týka buď pozinkovaného oceľového alebo hliníkového materiálu. Pre svoje domáce použitie v 19. storočí a schopnosť zostať súčasťou našej ľudovej kultúry môžete cín ešte stále na strechách vidieť. Aj keď má cín stále veľa využití vo vede a technike, už sa všeobecne nepoužíva ako alternatíva stavebných materiálov.