Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Plechové garáže

Najmite si skúseného odborníka na plechové garáže z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Plechové garáže

Potrebujete službu z oblasti plechové garáže? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na prípravu základov na plechovú garáž, výrobu, montáž a servis plechovej garáže. Cena garáže z plechu sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: náklady na dopravu, stavebné povolenie, napojenie na siete, ktoré vám poskytne niektorý z našich 17794 stavbárov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Plechové garáže 

Sú kovové garáže dobré? Oproti tradičným dreveným majú veľa výhod. Pred kúpou by ste mali poznať históriu. Jedným z prvých veľkých stavebných projektov, pri ktorých sa ako hlavný stavebný materiál použil kov, boli vlakové stanice. Akonáhle sa použitie ocele ukázalo ako výnosné a trvanlivé, stavitelia začali používať oceľ v kostoloch a mnohých ďalších budovách. Prvé obchodné budovy a mrakodrapy s oceľovou konštrukciou sa objavili koncom 19. storočia. Počas druhej svetovej vojny sa z ocele vyrábali sklady ropy a vojenské prístrešky. 

Stavebníctvo predstavuje viac ako 50 percent svetovej produkcie ocele. Je to preto, že kov je odolný a pevný. Navyše, ak sa oň staráte, môže vydržať dlho. Kovové garáže tak majú viacero výhod. Nielen, že sú cenovo dostupné, ale sú aj bezpečnejšie a tvrdšie. Kovové garáže sú čoraz populárnejšie vďaka prispôsobeniu a rozmanitosti, ktorú ponúkajú. 

Dvojdverová kovová garáž 

Existujú kovové garážové súpravy, ktoré si môžete urobiť aj sami, pokiaľ máte dostatok rovnej pôdy. Ale aj keď si najmete profesionála, ktorý vám ich vyrobí, bude to lacnejšie ako najať niekoho, kto vám postaví drevené. Je oveľa jednoduchšie postaviť kovovú garáž na vašom už existujúcom dome, ako ho doplniť drevenou prístavbou. 

Vyžaduje menej údržby a starostlivosti

Kovová garáž – garážové oceľové objekty sú vyrobené tak, aby boli odolné voči poveternostným vplyvom. V prípade drevených konštrukcií sa musíte obávať praskania, hnitia, napadnutia hmyzom, ohňa, plesní a mnohých ďalších potenciálne škodlivých faktorov. Pri kovových objektoch sa nemusíte obávať žiadneho z týchto problémov. Navyše, oceľové garáže sa čistia oveľa ľahšie ako drevené. S tlakovým čističom a jemným mydlovým roztokom môžete umyť svoju kovovú garáž, aby vyzerala opäť úplne nová. Drevená garáž sa síce dá vyčistiť tlakovým čističom, no čas sušenia je dlhší. Navyše, pri tlakovom umývaní drevenej konštrukcie sa musíte ubezpečiť, že interiér má zvláštny tmel, ktorý zabráni poškodeniu vodou. Drevená garáž vyžaduje lakovanie, zatiaľ čo oceľová nie. Výrobcovia vám dodajú farbu a textúru, takže sa tejto údržby nemusíte nikdy obávať. 

Šetrnejšia k životnému prostrediu 

Po celom svete oceliari zdokonaľujú konštrukčné riešenia energeticky efektívnych budov. Tieto kovové objekty znižujú vplyv budov na životné prostredie. Kov sa ľahko recykluje, najmä oceľ. Ak premýšľate o starej drevenej garáži, ktorá je už na pokraji svojej životnosti, je pravdepodobné, že veľa z tohto dreva sa nedá znovu použiť. V prípade ocele je však oveľa jednoduchšie demontovať stavebné materiály a znova ich použiť na inej konštrukcii. Navyše oceľ je oveľa odolnejšia voči poveternostným vplyvom. Oceľ je univerzálna a 100% recyklovateľná. Ak sa rozhodnete pre výstavbu oceľovej garáže, nevyhnutne to zníži vašu uhlíkovú stopu a umožní vám lepšie výsledky v oblasti životného prostredia počas celého životného cyklu vašej konštrukcie. 

Poskytuje vyššiu hodnotu 

Tradičné drevené garáže bývajú oveľa nákladnejšie ako oceľová alebo hliníková garáž. Navyše je dôležité nepozerať sa iba na počiatočné náklady. Pretože drevené konštrukcie vyžadujú údržbu, ako je opätovné lakovanie, kontrola plesní či poškodenie termitmi, z dlhodobého hľadiska nevyhnutne ušetríte pri kúpe kovovej garáže. 

Vertikálna oceľová garáž 

Pretože oceľové garáže sú zvyčajne vopred vyrobené, majú tendenciu vyjsť lacnejšie. Navyše je oceľ odolná voči poškodeniu, ohňu a hnilobe. A väčšina oceľových garáží vydrží najmenej 20 - 30 rokov! 

Drevené garáže naopak vydržia v priemere desať rokov. Pri správnej starostlivosti môžu niekedy vydržať až 25 rokov. Ale to je zriedkavé. 

Už sme spomenuli, že sú oveľa udržateľnejšie? Je pravdepodobné, že vaša oceľová garáž bude postavená z recyklovanej ocele, čo je oveľa lepšie pre životné prostredie. Navyše, keďže recyklačný priemysel neustále rastie, rozvíjajú sa aj všetky pracovné miesta, ktoré s ním prichádzajú. 

Inštalácia kovových garáží vyžaduje špeciálne náradie, takže je najlepšie zamestnať odborníkov, ktorí vám ich zmontujú. A aj keď to urobíte, malo by to byť stále lacnejšie ako drevená garáž. 

Kovové garáže sú odolné a majú vyššiu hodnotu 

Kovové garáže sú úžasné. V minulosti boli neobľúbené, pretože nie sú zrovna pekné na prvý pohľad. Ale s modernými štruktúrami a posunom sú kovové garáže tou správnou cestou. Navyše sú pevnejšie ako drevené: vydržia dlhšie, sú šetrnejšie k životnému prostrediu, ich výstavba stojí menej a sú odolné proti plesniam, hmyzu a ohňu. 

Oceľové garáže - prehľad 

Ak hľadáte garáž, ktorá je efektívna a rýchla na výstavbu, možno budete chcieť zvážiť kúpu oceľovej garáže. Oceľové garáže sú vynikajúce pre domáce použitie, sklady pre malé firmy a dokonca aj pre priemyselné podniky. Väčšina oceľových garáží je prefabrikovaná, čo znamená, že hlavné komponenty sú vyrobené v továrni. Keď vám komponenty dodajú, stačí garáž zmontovať. Ak máte skúsenosti so stavbou alebo ste obzvlášť šikovní, môžete ušetriť značné množstvo peňazí tým, že si sami garáž zložíte. 

Oceľové garážové súpravy prichádzajú v najrôznejších veľkostiach, tvaroch a konfiguráciách. Môžete si postaviť garáž pre jedno alebo dve autá, alebo môžete ušetriť čas a peniaze výberom základného prístrešku pre auto. 

Garážové sady je možné objednať so špeciálnymi funkciami, ako sú okná, špeciálne dvere alebo osvetlenie. 

Koľko stojí oceľová garáž? 

Ceny sa líšia v závislosti od veľkosti a dizajnu. Ovplyvňujú ich aj faktory, ako sú miestne materiály a mzdové náklady. Ceny za garáž však nezahŕňajú základňu ani inštaláciu. 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS