Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov

Plochá strecha
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSkvelá komunikácia, všetko prebehlo podľa dohody, na miesto projektu došiel presne načas ako sme sa dohodli. Práca spravená super, ako človek veľmi fajn, takže odporúčam :)
profile image
Peter Š.Zákazník
Prečo Wilio
33 508 profesionálov na Slovensku
92 113 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Plochá strecha

Potrebujete službu z oblasti plochá strecha? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na výrobu a montáž asfaltového pásu so sklenenou tkaninou a hliníkovou vložkou, prípravu tepelnej izolácie, penetračného náteru. Cena rovnej strechy sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: kotviace skrutky, atika, oplechovanie atiky, klin z minerálnej vlny, ktoré vám poskytne niektorý z našich stavbárov v danej kategórií.

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy
ProfesionáliProfesionáli vo vašom okolí
profile image

Peter M.

Firma
Liptovský Mikuláš
5,0
Oprava strechy

Hydroizolácie a Tepelné izolácie striech, garáží, terás, balkónov, základov, bazénov a jazierok. So zateplením, bez zateplenie. PVC Fatrafol / PVC Alkorplan(dekplan). SBS modifikované asfaltové pásy (lepenka). Montáž odkvapoveho systému KJG. Poradenstvo servis záruka. Seriózne jednanie tak isto kvalitne prevedená práca k spokojnosti zákazníkov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Erik K.

Živnostník
Slovenský Grob
4,9
Hodinový manžel

Menšie Stavebné a inštalačné práce v domácnosti, rôzne opravy skladanie nábytku, maliarske práce, menšie elektrikárske práce a ďalšie stavebné práce...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Vladimír G.

Živnostník
Drienovská Nová Ves
4,9
Elektrikár

Viac informácií sa dozviete v osobnej komunikácii. Som zručný chlap - pochádzam z domu, kde je potreba ovládať všetky práce. Mám papiere na revízie elektrických zariadení ako aj zdvíhacích zariadení.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Michal P.

Živnostník
Trnava
4,9
Stavebné práce

Hodinovy manzel Po viacerych rokoch som sa vypracoval a nabral skusenosti v stavebnictve. V poslednych rokoch som zacal fungovat viac ako hodinovy manzel. Praca ma bavi a naplna. Som detailista a mam rad, ked vidim za sebou kvalitnu robotu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Vladimir F.

Firma
Bratislava
4,9
Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň všem budoucím zákazníkům. Provádím zednické (Murarske)tesařské zateplovací práce malířské a sádrokartonarske práce. Každý zákazník je pro mne jiný a tak i také přistupují k práci. Vzdy velmi rád poskytnu reference

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Vladimír F.

Firma
Bratislava
4,8
Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Martin B.

Firma
Hlohovec
4,7
Oprava strechy

Naša firma sa venuje plochým strechám,zeleným strechám na rodinných domoch,výrobných halách, taktiež izolácii bazénov, jazierok, spodným izoláciám,prístreškom...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Roman R.

Firma
Pata
4,6
Oprava strechy

Realizácie strešných plášťov plochých striech,izolácie proti zemnej vlhkosti,tepelné izolacie,Riešenia vždy individuáne navrhnuté pre danú stavbu s ohladom na spokojnosť zákazníka

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4
Obklady, dlažby

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
Zobraziť viac
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Najlepšie materiály na plochú strechu

Výmena strechy nie je nákup novej zmesi kávy pre kanceláriu. Nerobíte to kvôli rozkoši a dobrému pocitu, výmena strechy býva väčšinou nutnosť. Ak musíte vymeniť strechu na svojej firme alebo na jednej z budov, ktoré spravujete, urobte si najskôr prieskum a nájdite ten najlepší a najvyhovujúcejší materiál na plochú strechu pre vaše potreby a tiež pre váš rozpočet.

S množstvom možností, ktoré sú na trhu k dispozícii, môže byť ťažké rozhodnúť sa pre najlepší materiál pre plochú strechu pre váš projekt. Našťastie existuje veľa špecialistov, ktorí vám isto radi, vďačne a fundovane poradia.

Pri analýze rôznych komerčných typov strešných materiálov by ste mali vedieť o životnosti, konečnej cene a jednoduchosti údržby jednotlivých možností. Rozoberieme najobľúbenejšie a najlepšie komerčné strešné materiály, ktoré by ste mali brať do úvahy pri výmene strechy na vašej firme.

Strešná krytina z PVC

Pre mnoho projektov je PVC krytina našou preferovanou voľbou ako najlepší materiál na plochú strechu na trhu. Strešné krytiny z PVC sú o niečo finančne náročnejšie ako iné jednovrstvové komerčné strešné krytiny, ale za tú cenu ponúkajú široké spektrum výhod. Vďaka zosilnenej konštrukcii sú strechy z PVC odolné proti nárazom a praskaniu, ktoré zvyčajne skracujú životnosť jednovrstvových striech. PVC strešná krytina je jedným z najlepších materiálov plochých striech, pretože je nenáročná na údržbu a má dlhú životnosť. V bielej farbe dokonca dokáže dramaticky znížiť účty za energiu.

Plechová strešná krytina

Kovová strecha je ideálnou voľbou pre budovu so sklonom strechy viac ako päť centimetrov. Kov sa líši od väčšiny ostatných komerčných typov strešných materiálov z niekoľkých dôvodov. Vďaka odbornému montážnemu procesu a povahe materiálu je kov najdrahším typom strechy, aký sa dá inštalovať. Kovová strešná krytina má však najdlhšiu životnosť, ktorá sa pohybuje v rozmedzí od dvadsať do tridsať rokov. Kov je mimoriadne odolný materiál, hlavne proti prasklinám, ktoré ovplyvňujú jednovrstvové strechy. Kovové strechy však môžu byť náchylné na netesnosti okolo spojov a okrajov striech.

TPO

Tento veľmi obľúbený materiál patrí tiež medzi najlepší a najvhodnejší na plochú strechu, ktorý môžete použiť. Nielenže je strecha s TPO lacnou možnosťou, tiež má slušnú životnosť, ktorá sa pohybuje v rozmedzí od desať do dvadsať rokov. Okrem toho majú tieto strechy v bielej farbe všetky vlastnosti šetriace energiu ako strechy z PVC. Navyše vyžadujú menšiu údržbu, pretože švy sú tepelne zvárané, aby sa zabránilo úniku.

Modifikovaná bitúmenová strecha

V porovnaní s inými komerčnými strešnými materiálmi vyniká modifikovaný bitúmen ako cenovo prijateľnejšia voľba. Modifikované bitúmenové strechy používajú ako základ strechy asfaltovú vrstvu. Tento povrch je náchylný na praskanie a tvorbu bublín, čo znižuje obvyklú životnosť len na desať až pätnásť rokov. Aj keď je životnosť menšia ako pri pokročilejších možnostiach, samotný cenový koeficient môže z upraveného bitúmenu urobiť jeden z najlepších materiálov na plochú strechu pre niektoré budovy.

Obnova strechy

I keď sa môže niekedy zdať, že výmena celej strechy je nevyhnutná, pri bližšom preskúmaní sa často odporúča ako alternatívu využiť opravu. Obnova strechy, ktorá je založená na moderných aktuálne dostupných riešeniach, opravuje netesnosti a ďalšie oblasti poškodenia a zároveň chráni strechu vašej firmy i viac ako desať rokov. Komerčné obnovovacie nátery striech úplne pokrývajú starú a poškodenú strechu a v podstate často vytvárajú strechu, ktorá je lepšia, ako keď bola nová.

Získajte viac informácií o najlepších materiáloch na plochú strechu

Či už viete, že potrebujete novú strechu, alebo by ste chceli preskúmať nákladovo efektívnu obnovu strechy, je to dôležité rozhodnutie, ktoré má obrovský vplyv na vaše podnikanie. Výskum a konzultácie zohrávajú rozhodujúcu úlohu pri rozhodovaní, či chcete riešiť celkovú výmenu strechy a najvhodnejšie materiály pre plochú strechu, alebo sa skôr prikloníte k jej celkovej úprave a oprave. 

Ploché strechy – klady a zápory

Vo viktoriánskych domoch nehrali ploché strechy takmer žiadnu úlohu. Jednoducho sa nepoužívali. Ak však preskočíme do súčasnosti, veľkosti a rozmery plochých striech sa stále zväčšujú. Nie vždy to však zodpovedá aj celkovému zlepšeniu kvality, životnosti budovy a života jej obyvateľov.

Často je vidieť mnohé úpravy a opravy plochých striech a ich prerobenia na šikmé, hoci len s minimálnym sklonom, preto panuje všeobecná, a hlavne mylná predstava, že životnosť krytín na ploché strechy je desať až pätnásť rokov. I takáto strecha však môže byť i naďalej bezproblémová, najmä ak sa jej majiteľ pravidelne venuje, udržiava ju a chráni. Príliš často nesprávna údržba alebo nedostatok ďalších úprav, ako aj pohyb v samotnej strešnej konštrukcii môžu viesť k predčasnému zlyhaniu.

Preto sa odporúča, aby sa plochá strecha kontrolovala dvakrát ročne, najlepšie na jar a na jeseň, a aby sa zabezpečilo odstránenie lístia, rôznych zvyškov a nečistôt, ktoré by mohli brániť správnemu odtoku vody alebo spôsobiť jej znehodnotenie, a aby sa včas zistili akékoľvek príznaky jej možného zlyhania. Obhliadky strechy by sa mali vykonávať aj po búrkach. Táto kontrola by mala zahŕňať hromadenie dažďovej vody, žľaby a odtoky dažďovej vody.

Častejšie kontroly plochých striech sa môžu stať nevyhnutnosťou, ak máte vnútri domu pocit zvýšenej vlhkosti alebo nebodaj si všimnete na stene tmavé škvrny spôsobené priesakmi. Tieto kontroly sú potrebné aj vtedy, ak sa v budove, ktorú spravujete, nachádzajú počítačové miestnosti, operačné sály, obchody s papierom alebo dokumentmi, archívy, telefonické ústredne alebo ak si záruka vyžaduje záručný režim.

Čo je potrebné zvážiť, ak kupujete alebo už vlastníte dom s plochou strechou

Klady:
•    ploché strechy sú zvyčajne lacnejšie z dôvodu ich menšej plochy,
•    čas výstavby je v porovnaní s tradičnými šikmými strechami často kratší, pretože majú jednoduchší spôsob vyhotovenia,
•    prístup je celkovo jednoduchší,
•    vnútorný priestor sa nezmenšuje so sklonom strechy,
•    ploché strechy sa často považujú za modernejšie a estetickejšie ako šikmé strechy.

Zápory:
•    ploché strechy si spravidla vyžadujú vyšší stupeň údržby. O to viac, ak je povrch narušený a poškodený ľuďmi, ktorí po ňom často chodia,
•    odvodnenie plochých striech nie je také účinné ako pri tradičných šikmých strechách a stojatá voda (jazierka) môže byť problémom, ak spády nie sú dostatočné,
•    životnosť plochej strechy zvyčajne nie je taká dlhá ako pri tradičnej šikmej streche,
•    úspešné utesnenie plochých striech pred vniknutím vody môže byť problematické, ak sa nevykoná správne,
•    opravy striech sú vo všeobecnosti nákladnejšie ako pri strechách so sklonom. Potreba vyššej úrovne údržby a častejších a možno aj závažnejších opráv sa časom môže len stupňovať.

Plochá strecha je vo všeobecnosti dobré konštrukčné riešenie, treba však dbať na to, aby bolo využívaná len na tie účely, na aké bola konštruovaná. Nemôžte si napríklad z klasickej plochy, ktorá mala pôvodne slúžiť iba ako krytie domu, z ničoho nič urobiť terasu alebo si na nej postaviť bazén a využívať ju na komerčné alebo rekreačné účely. Ak to urobíte, budete sa musieť pripraviť, že vaša strecha sa časom zničí a môže sa finančne nepekne predražiť.