Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Plynár

Najmite si skúseného plynára z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Plynár

Potrebujete službu z oblasti plynár? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na montáž plynových sporákov a plynových varných dosiek, prerábka plynoinštalácie, výmena uzáverov a hadíc na plyne, tlakové skúšky a revízie. Cena odborníka na plyn sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: nonstop havarijná služba, odstraňovanie únikov plynu, ktoré vám poskytne niektorý z našich 17300 plynárov v danej kategórií.
Pozrite tiežPlynár cena

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Poskytovatelia

17300 poskytovateľov vo vašom okolí

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Toni K.
Živnostník
Bratislava
4,9
Plynár

Revízia plynu, pripojenie plynového spotrebiča, tlaková skúška, odstránenie netesností na plynovode, oprava a rekonštrukcia plynovodu

Zadať dopyt
Pavol P.
Živnostník
Košice
5,0
Inštalácia / oprava klimatizácie

Revizia a servis plynových zariadení značky Viessmann, Buderus, Junkers, Protherm

Zadať dopyt
Vlastimil L.
Živnostník
Malachov
5,0
Inštalácia / oprava klimatizácie

Vymena radiátorov ,vodovodných rozvodov ,kúrenia ,prerábanie bytových jadier, nove rozvody do RD montáž sanyty baterie,wc, dopajanie kuchynských liniek ........

Zadať dopyt
Zobraziť viac

Referencie

Skúsenosti našich spokojných zákazníkov

MarTin B.
Živnostník
Kvalita
5,0
Prístup
5,0
Cena
Plynár

som spokojná, prišiel v dohodnutom čase, prácu urobil dobre a za dobrú cenu :-)

Patricia A.
Košice
Ján K.
Živnostník
Kvalita
5,0
Prístup
5,0
Cena
Plynár

Spokojnosť s vykonanou prácou a s prístupom

Roman M.
Bratislava
Jan K.
Živnostník
Kvalita
5,0
Prístup
5,0
Cena
Plynár

spokojnost, profesionalita, otvoreny pristup. jediny specialista, ktory si priniesol a navliekol svoje vlastne navleky na topanky z acelu rekonstrukciu. to je znak vyssej urovne sluzieb

Martin K.
Bratislava
Martin L.
Firma
Kvalita
5,0
Prístup
5,0
Cena
Plynár

Práca na tomto projekte bola kvalitne odvedaná. Počas projektu sa vyskytli ďalšie neočakávané závady, ktoré Pán inštalatér tiež bez problémov vyriešil, dobre nám poradil a dokonca ani nenavýšil cenu projektu. Výborná skúsenosť a servis, ktorý doporučujeme. Dávame plných 5 hviezdičiek.

Mojmír A.
Biely kostol

Často kladené otázky

Prečo hľadať plynára na Wilio?
Potrebujete opraviť plynový kotol, zabezpečiť kompletnú rekonštrukciu plynových rozvodov, alebo jednoducho zapojiť plynový sporák? Plyn by ste nikdy nemali brať na ľahkú váhu. Preto ak máte v domácnosti plynový kotol, sporák či iné spotrebiče mali by ste sa pri ich údržbe, oprave, montáži vždy obrátiť na odborne vyškoleného plynára. Profesionálny plynár sa postará o zapojenie a opravy plynových kotlov, montáže či opravy rozvodov plynu, realizáciu plynových prípojok aj o všetky havarijné situácie, takže budete môcť bezpečne používať všetky svoje spotrebiče. Wilio vám pomôže nájsť profesionálnych plynárov vo vašom okolí, ktorí sú hneď k dispozícii aby vám pomohli s akoukoľvek inštaláciou, opravou, alebo revíziou.
Aké zručnosti má plynár?
Plynár vie vykonávať montáže, pokladanie a upevňovanie plynových potrubných rozvodov, spájať potrubné spoje pomocou závitov, hrdiel, prírub, vie ako robiť údržbárske práce na regulačných, odorizačných a meracích staniciach. Vie vykonávať zváracie práce pri spájaní kovových a nekovových materiálov, aj potrubárske a izolačné práce, montovať meradlá a zabezpečovacie zariadenia. Vykonáva plynárenské činnosti pri výrobe, úprave, doprave a rozvode plynu. Plynár vie organizovať činnosti súvisiace so zemnými prácami a pokladaním plynovodov. Orientuje sa pri práci na plynovodoch pod tlakom plynu, vrátane tlakových skúšok, vie lokalizovať a zaisťovať miesta úniku plynu vo vonkajších a vnútorných priestoroch, vykonávať odborné a špeciálne práce na technologických zariadeniach používaných v plynárenstve, vykonávať montáž potrubia a údržbu odberných zariadení na propán-bután. Vie zabezpečiť práce ktoré sa týkajú montáže, ako aj zabezpečovania prevádzky sietí, obsluhy a údržby používaných staníc (meracích, regulačných, odorizačných, kompresných) ako aj pri montážach vnútorných rozvodov a inštaláciách spotrebičov, vrátane ich údržby.
Ako často treba kontrolovať plynové rozvody v bytovom dome?
Treba rozlíšiť, či sa zariadenie nachádza pred alebo za hlavným uzáverom plynu. Dodávateľ plynu zabezpečuje bezpečnú prevádzku a údržbu distribučnej siete – plynovodov spolu s prípojkami, prepúšťacie stanice (stanice medzi prepravnou a distribučnou sieťou) a regulačné stanice (upravujú tlak podľa potreby) vrátane hlavného uzáveru plynu. Za HUP (hlavným uzáverom plynu) sa nachádzajú odberné plynové zariadenia (napr. meradlo zemného plynu – tzv. plynomer, bytové rozvody, plynové spotrebiče, napr. kotol, sporák, ohrievač na vodu; domové rozvody), za ktoré zodpovedá vlastník či správca domu, prípadne spoločenstvo vlastníkov. Kontrolovať treba raz za tri roky a odbornú skúšku treba zabezpečiť raz za 6 rokov.
Kedy treba vykonať preventívne prehliadky plynových zariadení?
Pravidelné odborné prehliadky a skúšky odberného plynového zariadenia sú potrebné nielen z hľadiska bezpečnosti, ale aj z hľadiska efektívnej prevádzky, ktorá vedie k úsporám energie. Musí byť vykonaná odborne spôsobilou osobou. Interval prehliadky (kontroly) určuje výrobca v návode na obsluhu. Spravidla je odporúčaná raz ročne pri kotloch a plynových ohrievačoch vody, raz za dva roky pri plynových sporákoch a rúrach na pečenie, raz za 3 roky čo sa týka plynových rozvodov, okrem toho treba raz za 6 rokov vykonať odbornú skúšku plynových rozvodov. Raz za rok treba urobiť aj kontrolu vykurovacieho systému a preverenie funkcie regulačných a bezpečnostných prístrojov a armatúr, ako aj kontrolu prívodu spaľovacieho vzduchu. Kontrolovať treba aj zariadenia na odvod spalín – treba zabezpečovať napríklad pravidelné čistenie a odborné preskúšanie komínov. Úspory je možné pri preventívnej prehliadke dosiahnuť najmä odstránením nasledovných nedostatkov: • nesprávne nastavenie horákov na akomkoľvek plynovom spotrebiči, alebo ich zlý technický stav (skorodované, prepálené, zanesené nečistotami), • zanesenie výmenných plôch v prietokových ohrievačoch alebo kotloch, • unikanie zemného plynu netesnosťami na rozvodoch (kontrolovanie mechanických spojov, prírub, ...).
Ako mám zaobchádzať s plynovými zariadeniami?
• Dodržiavať pokyny na obsluhu, prevádzku a údržbu plynových spotrebičov uvedené v návode výrobcu. • Plynové spotrebiče a rozvody plynu kontrolovať a udržiavať vždy podľa návodu na obsluhu ich výrobcu a dodávateľa. • Používať plynový spotrebič len na účel, na ktorý je určený. • Dbať na dostatočný prívod vzduchu v miestnosti, kde je umiestnený plynový spotrebič. • Dbať na riadne vetranie priestoru, kde sa používa spotrebič, ktorého spaliny unikajú do ovzdušia (plynový sporák, rúra na pečenie, plynový prietokový ohrievač). • Opravy, údržbu a kontrolu plynových spotrebičov zveriť iba osobám s odbornou kvalifikáciou a požadovaným oprávnením.
Aké práce robí plynár?
Odborne vyškolený plynár ti vie pomôcť s revíziou, opravou a údržbou plynových kotlov. Vie vykonať kontrolu úniku plynu. Pomôže vám so zapojením, alebo odpojením plynových varných dosiek a poskytne vám potvrdenie do záručného listu certifikovaným plynárom. Môže pre vás urobiť novú prípojku plynu do vašej nehnuteľnosti, alebo urobiť kompletnú rekonštrukciu plynového rozvodu vo vašom byte, dome, či firme. Vykonať výmenu uzáverov a hadíc HAD na plynových zariadeniach a tlakové skúšky a revízie na plynovom rozvode ako aj výmenu HUP (hlavného uzáveru plynu) a odstrániť úniky plynu a havárie. Wilio vám pomôže nájsť kvalitného plynára, z vášho okolia, ktorý ochotne pomôže vtedy, keď vám to vyhovuje.
Mám plynárovi poskytnúť vybavenie, alebo si prinesie svoje vlastné?
Väčšina profesionálnych plynárov používa vlastné nástroje, ale plynové zariadenia, ktoré sa budú inštalovať a spotrebný materiál musíte po konzultácii s plynárom uhradiť, alebo dodať vy. Profesionálni plynári vedia, aké materiály sú pri plynovej inštalácii potrebné, preto pred tým než kúpite materiály, alebo zariadenia vám odporúčame prekonzultovať nákup s vašim plynárom. Ak však už máte nakúpené zariadenia a spotrebný materiál upozornite svojho plynára pred tým, než vám pošle cenovú kalkuláciu.
Ako najať plynára pomocou Wilio?
Nájsť šikovného plynára vo vašom okolí je jednoduché. Stačí zadať dopyt. Wilio následne informuje odborníkov, ktorí sa nachádzajú vo vašej lokalite, majú potrebné zručnosti a vedia prácu vykonať požadovanom čase. Potom stačí aby ste si vybrali z ponúk, ktoré dostanete. S Wilio máte istotu, že získate kvalitné služby za primeranú cenu. O kvalite práce jednotlivých plynárov sa môžete presvedčiť tak, že si pozriete ich zákaznícke hodnotenia a recenzie. Zaplatíte len za vykonanú službu a až po jej dokončení.
Kto zodpovedá za plyn?
Po hlavný uzáver plynu (HUP) ide o plynárenské zariadenie, za ktoré je zodpovedný distribútor zemného plynu. Od HUP až po samotný spotrebič zemného plynu ide o odberné plynové zariadenie, za ktoré je zodpovedný odberateľ, čiže majiteľ nehnuteľnosti. V bytových domoch za spoločný rozvod plynu zodpovedá spoločenstvo vlastníkov bytov alebo správca domu. Za plynový rozvod za plynomerom (v bytoch), vrátane plynových spotrebičov, zodpovedajú vlastníci bytov. • Distribútor zemného plynu zodpovedá za plynárenské zariadenie po hlavný uzáver plynu. Hlavný uzáver plynu ho oddeľuje od odberných zariadení. • Za odberné plynové zariadenie zodpovedá odberateľ, ktorým je väčšinou vlastník nehnuteľnosti. • V bytových domoch za spoločný rozvod plynu zodpovedá spoločenstvo vlastníkov bytov alebo správca domu. • Za plynový rozvod za plynomerom (v bytoch) vrátane spotrebičov zodpovedajú vlastníci bytov. • Ak je v dome kotolňa, aj za ňu zodpovedá správca alebo spoločenstvo vlastníkov.
Čo mám robiť ak mi uniká plyn?
Ak máte podzrenie, na únik plynu je potrebné postupovať podľa týchto bezpečnostných pokynov: • Otvoriť všetky dvere a okná. • Vypnúť plynové spotrebiče a uzavrieť prívod plynu (domový uzáver, resp. hlavný uzáver plynu). • Nepoužívať otvorený oheň (nezapaľovať zápalky a zapaľovače). • Nepoužívať elektrické zvončeky, elektrické spotrebiče a telefóny. • Nevyťahovať prívodné šnúry k elektrickým spotrebičom zo zásuvky. • Nepoužívať výťah. • Nefajčiť. • Varovať ostatných obyvateľov domu a opustiť budovu. • Informovať pohotovostnú službu plynárenskej organizácie telefónom nachádzajúcim sa mimo domu či miesta úniku. • Ak vystupuje zápach plynu z uzamknutých priestorov, informovať zároveň políciu, alebo hasičov. • Miesto úniku sprístupniť pre pohotovostnú a poruchovú službu. • Únik plynu nikdy nezisťovať plameňom, ale vždy pomocou penotvorného prostriedku (saponátu alebo mydla). Únik plynu sa prejaví tvorbou bublín v mieste netesnosti. Väčšie úniky plynu ľahko zistíme čuchom a prípadne aj sluchom.

Rady a tipy

Dobré zadanie je základ

Napíšte do zadania čo najpresnejší popis aké práce potrebujete vykonať a v akom rozsahu aby odborník presne vedel, aká je vaša predstava.

Skontrolujte si realizáciu

Aby ste si mohli byť istí, že všetky práce boli urobené kvalitne, kontrolujte prácu počas jej priebehu, rovnako ako aj po jej dokončení.

Rozpočet a čas

Do zadania nezabudnite pridať vaše požiadavky na termín dokončenia realizácie. Ak máte určený rozpočet ktorý treba dodržať, upozornite na to poskytovateľa služby už na začiatku.

Aké práce pre mňa plynár urobí?

Revízia a údržba plynového kotla
V plynovom kotle prebieha spaľovací proces, kde sú vyvíjané vysoké povrchové teploty. Aby bola zabezpečená bezporuchová a bezpečná prevádzka týchto zariadení je preto revízia kotla vyžadovaná nielen zákonom, ale aj samotnými výrobcami. Pri revízii nejde iba o zabezpečenie bezproblémovej prevádzky plynového kotla, ale hlavne o bezpečnosť, ktorá môže byť ohrozená v prípade poruchy kotla a úniku oxidu uhoľnatého. Pri bežnom servise sa čistia teplovýmenné plochy, ktoré zabezpečujú prenos tepla medzi plameňom a vodou, čo je základ dosiahnutia výrobcom uvádzanej účinnosti zariadenia. Ak je to potrebné vymenia sa nadmerne opotrebené súčiastky.
Potvrdenie o vykonanej revízii kotla
Potvrdenie (protokol) o vykonanej revízii je nevyhnutné v prípade poistnej udalosti. V dôsledku nevykonaných revízií a servisu vám poisťovňa neuhradí škodu, pretože ste si nesplnili zákonné povinnosti. Každé zariadenie nad 50 KW má povinnosť podľa vyhlášky raz ročne absolvovať bezpečnostnú prehliadku. Podľa zákona opravovať, vykonávať údržbu, odborné prehliadky a skúšky plynových zariadení môže len odborne spôsobilá osoba, ktorá má príslušné oprávnenia.
Montáž plynových sporákov a plynových varných dosiek
Zapojenie plynového sporáka, alebo plynovej varnej dosky je jednou z najbežnejších prác, ktoré pre vás plynár môže urobiť. Plynár dodá hadicu a šrauby a ďalší spotrebný materiál a pripojí plynové zariadenie. Následne nainštalované zariadenie otestuje. Po dokončení práce by vám plynár mal dať osvedčenie o montáži, ktoré je potrebné k úspešnej reklamácii v prípade poruchy plynového zariadenia.
Nové prípojky, prerábka plynoinštalácie, alebo nová plynoinštalácia od plynomera k spotrebičom
Ak potrebujete priviesť plyn do svojej nehnuteľnosti plynár pre vás zrealizuje prípojku. Plynár pre vás môže aj prerobiť už existujúce plynoinštalácie a premiestniť už existujúce vývody. Rovnako pre vás môže zrealizovať kompletné nové plynoinštalácie od plynomera k spotrebičom. Následne celú inštaláciu otestuje a vystaví vám osvedčenie o montáží.

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS