Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Podlahár

Najmite si skúseného podlahára z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Podlahár

Potrebujete službu z oblasti podlahár? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie, odstránenie pôvodnej podlahy, vyrovnávanie povrchu, pokládku novej podlahy. Cena špecialistu na podlahové krytiny sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: nivelizácia, tmel, tesnenie, lišty, náradie, ktoré vám poskytne niektorý z našich 19091 podlahárov v danej kategórií.
Pozrite tiežPodlahár cena

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Výber správneho podlahára 

Jednou z najväčších a najjednoduchších zmien, ktoré doma môžete urobiť, je renovovať to, čo máte pod nohami. Či už vymieňate drevené podlahové dosky, alebo vymieňate nejaké ošúchané linoleum, inštalácia nových podláh môže oživiť miestnosť a potenciálne zvýšiť hodnotu vášho domu. 

Práca s podlahovými krytinami vyžaduje špecifické zručnosti a skúsenosti, takže je nevyhnutné, aby ste pre svoj projekt našli toho pravého montéra. Hovorili sme s niektorými zo skúsených remeselníkov odporúčaných na Wilio, aby sme zistili kľúčové veci, ktoré by ste mali vedieť, aby ste sa mohli správne rozhodnúť:

•    Skontrolujte ich skúsenosti 
•    Zistite, akú kvalifikáciu majú
•    Uistite sa, že vám odborník vyhovuje
•    Získajte cenovú ponuku a uistite sa, že sú v nej zahrnuté všetky náklady
•    Vytvorte si platobný plán
•    Skontrolujte, či v prípade potreby budú nasledovať ďalšie kroky. 

Tieto body majte na pamäti, pomôžu pri stretnutí s rôznymi podlahármi a pri vytváraní cenových ponúk sústrediť sa na to podstatné. 

Skontrolujte ich skúsenosti 

V porovnaní s niektorými projektmi na vylepšenie domácnosti, ako je dostavba alebo opätovné zapojenie elektrického vedenia v celom dome, je inštalácia novej podlahy relatívne nenáročná. Avšak len preto, že to môže byť jednoduché, neznamená to, že to nemá svoje zložitosti, a niektoré prvky, najmä pokiaľ ide o drevené podlahy, sú vysoko špecializované. Toto by ste nemali prehliadať, pokiaľ ide o zverenie prác do rúk správnej osoby - mali by ste sa obzerať po remeselníkovi, ktorý je veľmi odporúčaný. Niektorí podlahári sa zameriavajú na konkrétny prvok podlahy, napríklad na inštaláciu tých drevených. Ostatní sa venujú celému radu podláh - vrátane kobercov, drevených, laminátových, vinylových podláh alebo dokonca obkladom. Existujú aj všeobecní stavitelia a kutili, ktorí budú schopní vykonávať niektoré práce na podlahách, napríklad položiť koberce alebo vinyl. Ako pri každej práci, aj tu je ideálne zamestnať niekoho, kto má konkrétne vedomosť o vašom projekte. Špecializovaný montér na podlahy bude osobou, ktorá sa najlepšie hodí pre prácu s podlahovými krytinami, a bude mať lepšie predpoklady na riešenie akýchkoľvek problémov a zodpovedanie akýchkoľvek otázok, ktoré máte. Je nevyhnutné skontrolovať referencie všetkých remeselníkov, ktorých stretnete. Existuje niekoľko spôsobov, ako to môžete urobiť. Tým najjednoduchším je prečítať si spätnú väzbu na webe ako Wilio, ktorý umožňuje predchádzajúcim zákazníkom zanechať hodnotenie ich skúseností s robotníkom. Keď sa s nimi stretnete, mali by vám byť tiež schopní ukázať portfólio svojej práce s obrázkami predchádzajúcich projektov. Mali by byť tiež ochotní nadviazať kontakt so svojimi predchádzajúcimi klientmi, ktorých vám môžu osobne odporučiť.

Peter J. povedal: „Prvá vec, ktorú moji zákazníci urobia, je, že sa pozrú na recenzie a na rýchlosť mojej práce. Vždy by ste mali požiadať o referencie. Máme portfólio všetkej našej práce, máme zoznam zákazníkov, ktorí nemajú problém predať svoje skúsenosti s nami . Ďalšou výhodou spolupráce so špecializovaným remeselníkom je schopnosť získať lepšie rady a ceny za materiály.“ Aj keď je možné kúpiť podlahové materiály, ako sú lamináty alebo podlahy z masívneho dreva, v obchodoch alebo online a potom si na ich inštaláciu najať montéra, všetci špecialisti, s ktorými sme hovorili, odporučili pred vykonaním akýchkoľvek nákupov kontaktovať montéra. Spravidla bude mať širokú škálu možností a môžu ich kúpiť za vás. Peter povedal: „Často nás kontaktujú ľudia, ktorí si už objednali materiál, a to môže spôsobiť problémy - napríklad si objednali materiál, ktorý chcú použiť na schody, ale ten na to nie je vhodný. Lepšie je najskôr hovoriť s podlahovou spoločnosťou. Častokrát majú účty u výrobcov, ako ja, a môže tak zákazníkovi ušetriť peniaze. Môžeme nakupovať za obchodné ceny , ktoré sú stále menšie ako tie na internete. 

Získajte bezplatnú cenovú ponuku 

Pomôžeme vám stretnúť profesionálnych montérov podláh vo vašom okolí a získať skutočné ponuky už dnes. Zistite, akú kvalifikáciu môžu mať. Okrem kontroly ich referencií sa ich nebojte spýtať na kvalifikácie, ktoré môžu mať, na dĺžku ich podnikania alebo na to, ako budú prácu u vás vykonávať. Môžete tiež zistiť, či je remeselník členom nejakého obchodného združenia, napríklad Cech podlahárov Slovenska. Členstvo je dobrým znamením a vraví, že remeselník je spôsobilý a pracuje v súlade s určitými normami. Existuje však veľa skúsených podlahárov, ktorí do nich nepatria. Na výkon tohto zamestnania sa v Slovenskej republike odporúča odborná prax: aspoň 6 mesiacov. 

Použite svoj vlastný úsudok na vyhodnotenie skúseností remeselníka a akreditáciu vnímajte ako zdravé odporúčanie alebo ako extra bonus. Špecialista na podlahy Braňo, ktorý má na Wilio viac ako 170 pozitívnych ohlasov, uviedol: „Keď som začínal, absolvoval som rôzne skúšky a urobil som si kvalifikáciu, ale robil som túto prácu 24 rokov a väčšina mojich schopností pochádza práve z praxe - celkovo som samouk. Prezrite si referencie a spätnú väzbu, ktorú má niekto rovnako ako svoju kvalifikáciu.“

Uistite sa, že ste s nimi spokojní

Okrem toho, že viete, či poznajú váš druh práce a majú príslušné skúsenosti, mali by ste jednoducho zhodnotiť, ako dobre sa cítite s potenciálnymi remeselníkmi. Môžete to urobiť pri prvom kontakte s nimi; sú zdvorilí po telefóne, prichádzajú na schôdzky v plánovanom čase, kladú veľa otázok o projekte? Dokončenie väčšiny prác na podlahách nemusí trvať dlho, takže sa nemusíte stať najlepšími priateľmi, ale mali by ste byť schopní mať profesionálny vzťah - musíte sa cítiť dobre, keď budete otvorene hovoriť o akýchkoľvek obavách, ktoré môžu vzniknúť a o riešení akýchkoľvek problémov. Získajte cenové ponuky a uistite sa, že je v nej zahrnuté naozaj všetko. Je dôležité, aby ste si pred začatím práce vyžiadali úplnú cenovú ponuku od obchodníka. Podrobnosti a rozsah ich cenovej ponuky vám môžu povedať veľa o ich postupe. Ak dostanete viac cenových ponúk,  je dôležité zabezpečiť, aby všetky cenové ponuky boli podobné - zahŕňajú materiál, prácu a DPH? 

Pri inštalácii novej podlahy je potrebné vziať do úvahy dva konkrétne problémy: odstránenie nábytku a likvidácia všetkých predchádzajúcich odstránených podláh. Niektorí montéri môžu požadovať, aby ste vypratali každú miestnosť, ktorá sa rieši, iní to však urobia za vás - môžu si však za toto účtovať poplatok. Niektorí môžu požadovať odstránenie všetkých starých podláh, ako je drevo alebo linoleum, skôr ako prídu inštalovať novú podlahu, iní ju však sami „zdvihnú a odstránia“. Pretože živnostník musí platiť za odvoz a likvidáciu odpadu, môžu byť tieto náklady prenesené na vás - ak je to tak, uistite sa, že sú uvedené v cenovej ponuke. Braňo povedal: „Je potrebné vziať do úvahy odstránenie, pretože vyhodenie odpadu stojí veľa peňazí. Je zrejmé, že ak je stará podlaha, musí sa odsrániť a vyhodiť. Rád túto prácu urobím, ale zaúčtujem si ju. Väčšina mestských častí však občas dáva povolenie na odvoz odpadu zdarma pre domáce použitie, alebo ho môžete bezplatne odviesť na miestnu skládku. Je na majiteľovi domu, či je to pre neho praktické.“

Ak máte väčší rozsah práca a vyberáte z viacerých ponúk, vzorka najmenej troch vám môže pomôcť poukázať na tie neprimerane nízke - ak je to tak, môže to byť znak remeselníka, ktorý chce vyhrať skutočnú hodnotu tým, že zvýši ďalšie náklady. 

Vytvorenie plánu platieb 

Po odsúhlasení ceny na základe presnej a písomnej cenovej ponuky sa uistite, že máte vytvorený plán platieb, ktorý vám vyhovuje. Renomovaný remeselník vo všeobecnosti nebude vopred očakávať ani požadovať platby v plnej výške. Podlahári tiež zvyčajne neočakávajú vklad, aj keď to môže závisieť od rozsahu práce - ak si prostredníctvom nich kupujete aj podlahu, môžu si niečo účtovať vopred, aby pokryli niektoré náklady a chránili sa. Mnoho obchodníkov bude ochotných obchodovať v hotovosti, ale väčšina by teraz mala akceptovať platby kartou alebo bankové prevody, ktoré vám umožňujú lepšie zaznamenávať transakcie. Peter povedal: „Nikdy neberieme vklad, cítime, že je to ich záruka, že dostanú dobrú prácu. Platbu chceme bankovým prevodom, nikdy nežiadame hotovosť. Vyhovuje to všetkým,  suma príde na váš účet okamžite a žiadna strana si s tým nemusí robiť starosti.“

„Skontrolujte, či budú nasledovať následné práce na podlahách, tie by mali byť relatívne nekomplikované, ale v prípade drevených podláh, najmä podláh z masívneho dreva alebo regenerovaného dreva, môže byť potrebná následná starostlivosť, aby ste sa vyrovnali so zachyteniami alebo zmenami v priebehu času, ktoré môžu byť výsledkom meniacich sa teplôt a vlhkosti. Vždy stojí za to skontrolovať, či váš vybraný remeselník ponúka následnú starostlivosť, alebo či bude prístupný po dokončení práce, v prípade akýchkoľvek otázok alebo následných krokov.“ Peter dodáva: „Prácu dokončíme najlepšie ako môžeme, a pomôžeme im pri akejkoľvek následnej starostlivosti. Pri laminátoch necháme zákazníkovi súpravu na čistenie laminátu, a ak je to podlaha z masívneho dreva, necháme brožúru a produkt následnej starostlivosti, ktorý môžu použiť - a tie v rámci služby poskytujeme zákazníkom bezplatne.“ Braňo doplňuje: „Po dokončení práce radím všetkým klientom, ako sa o podlahu starať čo najlepšie. Hovorím všetkým, že kedykoľvek mi môžu kedykoľvek zavolať.“

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS