Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Podlahové krytiny

Najmite si skúseného odborníka na podlahové krytiny z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Podlahové krytiny

Potrebujete službu z oblasti podlahové krytiny? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie, odstránenie pôvodnej podlahy, vyrovnávanie povrchu, pokládku novej podlahy. Cena dlažby a podlahových dlaždíc sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: nivelizácia, tmel, tesnenie, lišty a náradie, ktoré vám poskytne niektorý z našich 19136 pokladačov v danej kategórií.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Podlahové krytiny

LVT – luxusný vinylový obklad 

Výhody

LVT sa stal jednou z najobľúbenejších volieb pre podlahy domov, a to z mnohých dobrých dôvodov. Je vodotesný, nenáročný na údržbu, odolný a je tiež jednou z najpriaznivejších možností pre rozpočet.

Navyše pre domácich majstrov, ktorí uprednostňujú vlastnú inštaláciu, sú k dispozícii jednoducho aplikovateľné časti, ktoré do seba zapadnú a vďaka ktorým je inštalácia rýchla a ľahká.

V ponuke tiež sú injektážne LVT pre prirodzenejší vzhľad dlaždíc, ide o silnejší typ dlaždíc z vápenca a vinylu. Mnoho ľudí na ňom miluje fakt, že je odolný proti pádu a na dotyk prirodzene teplejší ako keramický.

Tento typ však nie je určený na extrémne vlhké oblasti, ako sú sprchy, v ktorých keramická dlažba funguje perfektne. Keramické dlaždice a DuraCeramic sa často používajú spoločne – napríklad niektorí môžu zvoliť DuraCeramic na podlahu v kúpeľni a keramické dlaždice do sprchy.

Nevýhody

Aj keď väčšina výrobkov LVT vyzerá rovnako autenticky ako tvrdé drevo, kameň alebo keramika, ktoré napodobňujú, niektorí ľudia stále uprednostňujú prirodzený vzhľad pôvodných materiálov.

Starostlivosť o LVT podlahy

LVT môžete jednoducho vysávať alebo mopovať, aby ste odstránili prach a iné nečistoty. Ak je vaša LVT podlaha lepená, je nevyhnutné rýchlo vyčistiť všetku tekutinu alebo rozliatie, aby ste zabránili pošmyknutiu a poškodeniu lepidla – väčšina výrobcov varuje pred používaním čistiacich alebo leštiacich prostriedkov.

Okrem toho by ste nikdy nemali na vinylové výroboky používať parný čistič, pretože by to mohlo poškodiť dosky alebo spôsobiť uvoľnenie lepidla, ktoré ich drží.

Väčšina čistiacich prostriedkov, ktoré sú špeciálne vyrobené na podlahy LVT, ich nepoškodí, ale ak si nie ste istí, môžete najskôr vyskúšať vyčistiť malú plochu alebo zriediť čistiaci prostriedok s vodou.

Tvrdé drevo

Výhody

Ďalšou populárnou možnosťou je moderná podlaha z tvrdého dreva, ktorá je k dispozícii v masívnom aj technickom prevedení. Upravené tvrdé drevo je zložené z vrstiev – vrchná a spodná vrstva je skutočné tvrdé drevo, ktoré vo vnútri ukrýva strednú, zloženú vrstvu, ako je napríklad preglejka. Táto verzia je zvyčajne lacnejšia ako pevná a býva odolnejšia proti poškriabaniu, čo je skvelé, ak máte deti alebo domáce zvieratá.

Umelému tvrdému drevu môžete dokonca dodať viac textúry tým, že ho budete ručne škrabať, čo je proces, pri ktorom sa do dreva vkladajú prirodzene vyzerajúce preliačiny a stopy pomocou nástrojov.

Ak máte záujem o masívne drevo, jednou z hlavných výhod je, že ho môžete kedykoľvek opraviť a vylepšiť tak vzhľad svojho domova. To je skvelé pre každého, kto rád pravidelne mení vzhľad svojho domova.

Nevýhody

Jednou z nevýhod masívneho tvrdého dreva je, že vlhkosť spôsobuje jeho rozširovanie a zmršťovanie a vytváranie medzier medzi doskami. Umelé tvrdé drevo má však pružnosť, aby odolalo týmto výkyvom.

Ďalšou nevýhodou tvrdého dreva, pravého alebo umelého, je to, že tmavšie farby sú náchylnejšie na tvorbu nečistôt a škrabancov. Zvyčajne sa preto odporúčajú svetlejšie odtiene.

Starostlivosť o tvrdé drevo

Rovnako ako v prípade LVT, aj v prípade tvrdého dreva je potrebné ihneď vyčistiť rozliate tekutiny a nenechať vodu stáť na povrchu pridlho. Na vyčistenie škvŕn môžete použiť vlhkú handričku alebo čistiaci prípravok špeciálne vyrobený na tvrdé drevo. 
Tvrdé drevo môžete vysávať pomocou ručného alebo bežného vysávača s mäkkým štetcom, aby ste zabránili poškriabaniu. Ak máte domácich miláčikov, pravidelne im upravujte nechty, pomôže to  zabrániť poškriabaniu podlahy.

Koberec

Výhody

Jednou z najväčších výhod koberca je, že má k dispozícii viac farieb a textúr ako akýkoľvek iný typ podlahy. Aj v súčasnosti sa bežne používa v spálňach, na druhom podchodí domu alebo na prekrytie schodov. V porovnaní s tvrdým povrchom je koberec mäkký a príjemnejšie sa po ňom chodí.

Väčšina kobercov je farbená kusovo, čo znamená, že farbivo je zapracované iba vo vrchnej vrstve. Takže, ak sa niečo na koberec rozlejete – napríklad červené víno, zafarbí aj spodnú, nefarbenú vrstvu. Niektoré typy kobercov majú zafarbené celé vlákno, a tak sa škvrny nemajú kam lepiť. Tieto typy kobercov sú skvelé, ak máte deti alebo domáce zvieratá.

Nevýhody

Ak si nevyberiete produkt odolný voči škvrnám, budete sa musieť o koberec pravidelne starať – čistenie kobercov môže byť nepríjemné. Alergici môžu tiež považovať koberec za problém, pretože jeho vlákna môžu obsahovať alergény.

Starostlivosť o koberce

Pravidelným vysávaním udržujte koberec čistý a dbajte na to, aby ste prípadné rozliatie tekutiny čo najskôr zachytili vlhkým a veľmi savým uterákom. Čím dlhšie rozliatia tekutina sedí na koberci, tým ťažšie sa čistí a môže vsiaknuť až k podložke, resp. jeho podkladu. 

S toľkými rôznymi možnosťami, štýlmi a farbami môže byť neľahké zvoliť si ten pravý koberec pre váš nový domov. Preto vždy odporúčame klientom, aby si odniesli  vzorky kobercov a podláh  so sebou domov, aby sa ich rozhodovanie trochu uľahčilo – to, ako vyzerá vzorka podlahy v obchode, sa môže veľmi líšiť od toho, ako bude vyzerať vo vašej domácnosti v kombinácii s farbami stien a nábytku či pod vaším osvetlením.

Nezabudnite –podlahy nemusia byť v každej miestnosti rovnaké. Naši odborníci vám radi pomôžu vytvoriť dokonalú kombináciu podláh pre vás a váš domov. 

Porcelánové dlaždice

Porcelánová dlažba so vzhľadom dreva

Porcelánové dlaždice, ktoré vyzerajú ako drevo? Môže to znieť neuveriteľne, ale je to tak, v súčasnosti nájdete v ponuke aj drevené dlaždice.

Dizajny drevených dlaždíc sú veľmi presvedčivé, takže si ich pokojne môžete pomýliť so skutočným drevom a užívať si pritom výhody –  neopotrebujú sa a nehrozí im  ani riziko poškriabania. Vo všeobecnosti zaznamenávame zvýšený záujem o technicky upravené podlahy vyrobené z prírodného dreva, hlavne preto, že sa ľahšie udržiavajú, a pritom sú štýlovo veľmi podobné skutočnému drevu.

Porcelánové dlaždice s mramorovým vzhľadom

Porcelánové dlaždice, ktoré vyzerajú ako mramor, sú ďalším súčasným trendom v oblasti podláh.

Vyzerajú mimoriadne realisticky v porovnaní so svojimi originálnymi kolegami, takže je ťažké ich rozlíšiť –  rovnako krásny vzhľad získate pri nich za zlomok ceny. 

Vodotesná vinylová doska

Vodotesné vinylové podlahy predbiehajú v obľúbenosti v priemysle podlahových krytín laminátové podlahy.

Rovnako ako laminát, aj vinyl môže mať drevený vzhľad a je cenovo porovnateľný, avšak je odolnejší. A keďže je tiež vodeodolný, je možné ho inštalovať v kuchyniach a kúpeľniach, zároveň  je odolnejšia ako laminát.

Morený betón

Vitrážový betón je vhodný do domov, ktoré sú moderné, priemyselné a s čistým minimalistickým dizajnom. Betón sa zvyčajne ručne mieša, nalieva a leští.

Terazzo

Aj terazzová podlaha je opäť populárna.

Terrazzo je vyrobené z kamenných úlomkov, drveného skla, škrupín alebo iných organických materiálov zaliatych do betónu a leštených do hladka. Táto podlaha bola veľmi populárna ako veľkoformátová podlaha v moderných budovách v polovici minulého storočia, a okrem iného, ide o environmentálne veľmi zodpovedný materiál.


Veľkoformátové dlaždice

Majitelia domov aj dizajnéri oceňujú rôznorodú škálu veľkých dlaždíc, pričom ich formát minimalizuje počet línií injektáže, čo uľahčuje čistenie a údržbu.

Porcelán je populárny materiál, ale veľmi populárne sú tiež keramické a kamenné dlaždice.

Čiernobiela vzorovaná dlaždica

Čiernobiele dlaždice sa objavujú v rôznych domácich štýloch.

Poskytujú zaujímavý a odvážny vzhľad a je možné ich kombinovať s takmer s každým štýlom, čo umožňuje dokonalý vzhľad domu.

Protišmyková podlaha

Najmä pre staršie generácie je dôležité mať doma bezpečné podlahy a vybavenie, a preto vznikajú projekty zamerané na vylepšenie domácností vrátane montáže protišmykových podláh. Pády sú totiž hlavnou príčinou úrazov u starších dospelých, ako aj u detí.

Protišmyková podlaha sa často dodáva z lacnejších materiálov, ako je vinyl alebo linoleum, čo z nej robí nákladovo efektívny projekt.

Konštruované drevo

Navrhnuté alebo konštruované drevo s preglejkovým jadrom je najlepšou voľbou pre majiteľov rodinných domov.

Tieto podlahy sú silné a majú veľa dýhových povrchových úprav, okrem toho drevo využívajú veľmi hospodárne a udržateľným spôsobom oproti klasickým dreveným podlahám.

Dub, mahagón a jaseň sú najtrendovejšími povrchovými úpravami, pretože sú tvrdé a menej fotocitlivé ako iné dreviny, čo znamená, že vydržia dlhšie.

Ekologické, udržateľné a prírodné materiály

Keďže majitelia domov čoraz viac dbajú na životné prostredie, čoraz obľúbenejšie sú podlahy z prírodného dreva.

Viac majiteľov domov hľadá certifikované podlahy z prírodného dreva, ktorých štandardy sú stanovené zodpovedným lesným hospodárstvom, a podlahy, ktoré sú povrchovo upravené netoxickým voskom alebo olejom.

Používanie netoxických povrchových úprav prispieva k čistote vzduchu v domácnosti a tiež k zdraviu celej rodiny.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS