Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Podrezávanie, injektáž muriva

Hľadáte staviteľa na podrezávanie, injektáž muriva? V tejto kategórii máme 19 706 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

29 659 profesionálov na Slovensku

71 784 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Podrezávanie, injektáž muriva

Potrebujete službu z oblasti podrezávanie, injektáž muriva? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na posúdenie statika o vhodnosti použitia injektáže, hotizontálne a vertikálne prerezanie muriva, vloženie hydroizolačnej fólie a vyklinovanie stavby. Cena odstránenia vlhkosti z múrov stavieb sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: injektážna pištoľ, hydroizolácia, injektážny krém do vlhkého muriva, ktoré vám poskytne niektorý z našich 19 706 murárov v danej kategórií.

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy

29 659 profesionálov na Slovensku

71 784 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Kde nájdem kvalitného odborníka na podrezávanie alebo injektáž muriva?

Nájsť šikovného odborníka na injektáž alebo podrezávanie muriva nebolo nikdy jednoduchšie. Stačí si zadať dopyt na Wilio. Wilio následne informuje všetkých odborníkov, ktorí sa špecializujú na túto prácu a nachádzajú sa v blízkosti. Potom si stačí už len vybrať z ponúk, ktoré dostanete. Vďaka Wilio si môžete byť istý, že dostávate tie najkvalitnejšie služby za primeranú cenu. O práce vami zvolených odborníkov špecializujúcich sa injektáž a podrezávanie muriva sa môžete presvedčiť tak, že si pozriete ich zákaznícke hodnotenia a recenzie. Za vykonanú prácu zaplatíte až po jej dokončení. 

Čo je podrezávanie muriva?

Podrezávanie muriva sa vykonáva strojovou pílou kedy sa po obhliadke technikom určí výška, v ktorej sa bude murivo podrezávať. Do vyrezanej diery sa následne vloží hydroizolačná fólia, ktorá bude váš dom pred vlhkosťou chrániť po dlhé roky. Pri tejto práci sa v prvom rade odstráni vlhká omietka. Tá sa musí dôsledne zlikvidovať, pretože obsahuje kryštalické soli, ktoré by sa mohli zas dostať do pôdy a potom do podrezaného muriva a vy môžete opäť volať odborníka. Nemusíte sa báť, aj keď to znie nebezpečne, podrezávanie vám statiku objektu nenaruší. Po každom podrezanom metri tam odborník vloží hydroizoláciu a klin, ktorý je na vysokú nosnosť presne dimenzovaný. Vložením hydroizolácie sa však sa samotný proces nekončí. Do pracovnej špáry sa ešte musí natlakovať špeciálnym kompresorom betónová zmes.

Čo je injektáž muriva?

Vďaka chemickej injektáži muriva sa vlhkosť v stene spojí s injektážnym materiálom a rozptýli sa. Potom vytvorí vzlínajúcu izolačnú bariéru. Na injektáž muriva sa používa materiál, ktorý je vyvinutý presne na potreby sanácie. Injektážny materiál sa je vo forme krému a zavádza sa priamo do maltových špár do vopred vyvŕtaných otvorov. Injektážny krém ma mnoho výhod. Medzi nich patria napríklad jednoduchá aplikácia, eliminácia neporiadku z rozliatia, jeho zloženie je bezpečné a do vopred vyvŕtanej diery vďaka aplikátoru vždy aplikujete presné množstvo.

Pri injektáži muriva je pracovný postup nasledovný. Ako prvé sa vyvŕtajú otvory v horizontálnej línii do maltovej špáry. Tieto otvory sú od seba vzdialené 120 mm a ich hĺbka musí byť spravidla menšia ako hrúbka muriva. Následne sa pokračuje aplikáciou injektážneho krému  injektážnou pištoľou do každého vopred vyvŕtaného otvoru tak, aby bol každý pracovný otvor maximálne naplnený injektážnym krémom. Na konci sa každý pracovný otvor zatrie maltou, aby nedochádzalo k úniku injektážneho krému.

Kedy potrebujem odborníka na podrezávanie a injektáž muriva?

Každá budova je vystavená vonkajším vplyvom počasia, ako je sneh, ľad, dážď, slnko. To má vplyv na jej zaťaženie z hľadiska vlhkosti. Po čase sa môže stať, že vám začne váš dom premokať a vtedy je potrebné vyhľadať odborníka. Ak budete mať pocit, že vám stúpli ceny za energie, opadáva vám omietka alebo sa vám na stenách ukazujú škodlivé huby a plesne, určite vyhľadajte odborníka na injektáž alebo podrezávanie muriva. Voda nazberaná v murive vášho domu zásadne ovplyvňuje aj funkčnosť a stabilitu materiálov. V murive však môžete vodu pozorovať vo viacerých podobách. Najčastejším príkladom je vzlínajúca vlhkosť, ktorá prechádza od základu cez porušenú alebo neexistujúcu izoláciu v murive.

Ako postupovať pred samotnou realizáciou? 

Najdôležitejšie je si s odborníkom na podrezávanie alebo injektáž dohodnúť osobné stretnutie. Odborník príde k vám a obhliadne celú budovu, resp. budovy. Vďaka obhliadke vie odborník posúdiť stav vašej nehnuteľnosti a vie vám poskytnúť najlepšiu formu riešenia. Ako prvé je potrebné zadať si dopyt na Wilio, kde kontaktujeme všetkých odborníkov v okolí. Po vašom výbere si s odborníkom dohodnete obhliadku. Tam odborník zhodnotí stav a navrhne riešenie. Po obhliadke vám odborník vyhotoví cenovú ponuku. Ak cenu schválite, tak si dohodnete termín realizácie. Po realizácii s ohľadom na vašu spokojnosť odborníkovi uhradíte vopred dohodnutú sumu. Ak ste s prácou spokojný, určite zanechajte spoločnosti pozitívnu recenziu na Wilio, aby aj ostatní používatelia vedeli, že tento odborník je ozaj dobrý.

Čo potrebujem vedieť o realizácii?

Vďaka podrezávanie a injektáži muriva si určite zvýšite svoj životný komfort a vyriešite problém s vlhkým murivom a plesňami a hubami v dome. V prvom rade je dôležitú odstrániť z budovy vlhkú omietku a zlikvidovať ju. Po tomto sa realizuje samotné podrezávanie domu. Vtedy sa po celej jeho šírke vloží hydroizolačná fólia a murivo je stabilizované klinmi. Podrezávania sa nemusíte báť, aj keď o možno vyzerá, že sa statika domu naruší, nie je tomu tak. Skúsení odborníci s tým majú bohaté skúsenosti. Výsledok uvidíte okamžite.

Ako často je potrebné vykonávať podrezávanie a injektáž muriva?

Podrezávanie a injektáž muriva sa vykonáva najmä pri starších stavbách, kde sú múry zamoknuté a vnútri sa tvoria plesne a huby, ktoré sú zdraviu škodlivé. Možno až práve tieto fľaky na stenách vás prinútia obrátiť sa na odborníka. Pri výbere buďte opatrní a radšej si vopred naštudujte recenzie na vami zvoleného odborníka, opýtajte sa na jeho predchádzajúce zákazky alebo si vyžiadajte číslo na predchádzajúcich zákazníkov, ktorí sa a vami podelia o ich skúsenosti. Je ozaj dôležité, aby odborník vykonal svoju prácu precízne, pretože podrezávanie alebo injektáž by mali vydržať ozaj dlhodobo a nemalo by sa stávať, že vám po roku začne v roku izby opäť rásť huba alebo pleseň.

Ako dlho trvá injektáž a podrezávanie muriva?

Čas strávený pri vašej nehnuteľnosti samozrejme závisí najmä od veľkosti vašej nehnuteľnosti a náročnosti danej práce. Dôležitú sú aj skúsenosti daného a vami zvoleného odborníka. Práca však vo všeobecnosti trvá 1 až 2 dni.

Aká je cena za injektáž a podrezávanie muriva?

Výsledná cena závisí od veľkosti vašej nehnuteľnosti a hrúbky muriva. Cenu si s odborníkom stále dohodnite vopred na základe cenovej ponuky a taktiež si s ním dohodnite aj to, že v prípade zmien vás bude o cene informovať. Cena za podrezanie muriva sa v závislosti od hrúbky daného muriva pohybuje v rozmedzí 10 – 30 € za bežný meter. Cena za chemickú injektáž muriva sa tak isto mení v závislosti od hrúbky muriva. Pohybuje sa však v rozmedzí 11 – 40 € za bežný meter.

Aké práce vykonáva odborník na podrezávanie a injektáž muriva?

Obnova izolácií
Táto fáza je dôležitá a vyžaduje si veľkú pozornosť. Kvalita práce musí byť mimoriadna a vykonávať ju môžu pracovníci s dlhoročnými skúsenosťami. Správna aplikácia, pracovný postup a výber materiálov s dlhou životnosťou je základ pre správnu obnovu všetkých izolácií.

Oprava trhlín a prasklín
Na túto opravu sa používa polyuretánová živica. Tá je aplikovaná špecialistami tlakovou injektážou. Výber látok, ktoré sa následne aplikujú do trhlín závisí najmä od charakteru trhlín a príčin ich vzniku. Pre zamedzenie ďalšieho vzniku sa základové pásy spevňujú koreňovou injektážou.

Tlaková injektáž muriva
Tlaková injektáž muriva sa vykonáva polyuretánovými živicami. Tie dodávajú murivu dodatočnú izoláciu. Tento spôsob patrí v dnešnej dobe medzi tie najvyhľadávanejšie, rýchle a účinné. Ich následky sú trvalé a životnosť je ozaj dlhá.

Sanácia vlhkých stavieb
Takáto sanácia musí byť stále prvým krokom s právnemu odstráneniu nežiadúcej vlhkosti v obytných priestoroch. Dôležitá je aj správna diagnostika vlhkosti a správny návrh riešenia.

Vysúšanie muriva
Zvýšená vlhkosť stavby  spôsobuje vznik zdraviu škodlivých plesní. Murivo sa vplyvom počasia môže namáčať a tým stavebné materiály a konštrukčné prvky stavieb menia svoje tepelnoizolačné vlastnosti.

Rady a tipy

1. Cenové ponuky obratom
Nestrácaj čas, zháňaním odborníka na podrezávanie a injektáž muriva po známych a pýtaním si ponúk od rôznych firiem. Zadaj svoj dopyt a čoskoro začneš dostávať ponuky od šikovných odborníkov priamo z tvojho okolia.

2. Neprekroč tvoj rozpočet
Ceny za služby podrezávania a injektáže muriva môžu byť naozaj rôzne. S Wilio si však môžeš jednoducho porovnať viaceré ponuky a vybrať si takú, ktorá vyhovuje tvojmu rozpočtu a potrebám.

3. Nájdi si tých najlepšie hodnotených odborníkov na injektáž a podrezávanie muriva
Najmi si tých najlepšie hodnotených odborníkov na injektáž a podrezávanie muriva z okolia, získaš tak kvalitnú prácu, na ktorú sa môžeš spoľahnúť. Za rozumnú cenu.