Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov

Posuvné brány
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSkvelá komunikácia, všetko prebehlo podľa dohody, na miesto projektu došiel presne načas ako sme sa dohodli. Práca spravená super, ako človek veľmi fajn, takže odporúčam :)
profile image
Peter Š.Zákazník
Prečo Wilio
33 515 profesionálov na Slovensku
92 195 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Posuvné brány

Potrebujete službu z oblasti posuvné brány? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie, návrh a cenovú ponuka, výrobu, montáž a servis. Cena komponentov pre vstupné posuvné brány sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: náklady na dopravu, náradie, lak a farby, ktoré vám poskytne niektorý z našich stavbárov v danej kategórií.

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy
ProfesionáliProfesionáli vo vašom okolí
profile image

Ľubomír Z.

Živnostník
Košice
5,0
Rekonštrukcia bytu

Kompletne zabezpečovanie projektov a ich realizácia. Developerská činnosť, sprostredkovanie obchodu, gastro segment, prieskum trhu, faktoring a forfaiting, b2b,…

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Tomáš L.

Firma
Trnava
5,0
Rekonštrukcia kúpeľne

Mala živnostenska firma Zaoberáme sa pokladkou dlažby zamkova dlažba kazetové stropy sadrokartony rovné strechy Sme 3 s vlastným náradím a chuťou pracovať

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Erik K.

Živnostník
Slovenský Grob
4,9
Hodinový manžel

Menšie Stavebné a inštalačné práce v domácnosti, rôzne opravy skladanie nábytku, maliarske práce, menšie elektrikárske práce a ďalšie stavebné práce...

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Vladimír F.

Firma
Bratislava
4,8
Murárske práce

Sme firma šikovných majstrov. Robíme od 2007 stavebné práce, sadrokartón, obklady, sanity, kompletné prerábky bytov, stavbu garáží, fasádne práce a mnoho iných. Radi Vám pomôžeme s vašimi projektmi.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7
Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Peter M.

Firma
Senec
4,7
Upratovacie služby

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke služby, ◦ starostlivosť o interiérové rastliny, ◦ projektovanie a realizáciu okrasných záhrad, ◦ realizáciu a servis automatických závlah, ◦ orezávanie stromov, strihanie stromov a živých plotov, ◦ čistenie zanedbaných pozemkov, ◦ zemné práce, dovoz zeminy, štrkov, pieskov, okrasného kameniva, ◦ rôzne iné práce v interiéroch a exteriéroch nehnuteľností. Prácam sa venujem od roku 2016 v minulosti som pôsobil na objekte administratívnej budovy BBC, momentálne so svojim tímom zabezpečujem údržbu pre bytový dom Na Križovatkách, bytové domy Jégeho Alej, bytový dom Dubravia a rôzne iné nehnuteľnosti v Bratislave. V spolupráci s pražiarňou kávy GORIFEE zabezpečíme pre vašu oslavu, event, svadbu, firemnú akciu či inú akciu zaujímavý kávový catering. Teším sa na spoluprácu s Vami.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,7
Rekonštrukcia bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
Zobraziť viac
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Posuvné brány vs.  krídlové brány

Neviete si vybrať a neviete, akým spôsobom vlastne fungujú? Hlavný rozdiel medzi týmito dvoma je v tom, že posuvné brány sa posúvajú dovnútra a von, zatiaľ čo krídlové brány sa otvárajú a zatvárajú v širokom polkruhu. 

Posuvné brány

Najčastejšie sa používajú vtedy, keď inštalácie iných brán nie sú možné. Posuvné brány sú skvelé nielen vtedy, ak máte obmedzený priestor a drsný povrch. Namiesto brány, ktorá sa otvára smerom dovnútra alebo smerom von, chodia posuvné brány buď po koľajniciach, alebo po samonosnom konzolovom systéme. 

Posuvné brány sa najčastejšie využívajú:

•    v privátnych priestoroch
•    v priemyselných priestoroch, kvôli ušetreniu priestoru pred a za bránou
•    ak má príjazdová cesta alebo vchod za bránou sklonený nahor, bráni tak namontovaniu výkyvnej brány

Výhody posuvných brán

•    zvýšená bezpečnosť 
•    menšia zraniteľnosť pri silnom vetry
•    vyzerajú elegantne v predzáhradkách a sú skvelým spôsobom, ako zabezpečiť cestu
•    zabezpečené pomocou hákových zámkov alebo automatizácie brány 

Aké sú vlastnosti posuvných brán? 

•    posúvajú sa smerom doľava alebo doprava 
•    chodia po koľajniciach alebo po samonosnom konzolovom systéme, ktorý vám pri otvorení zabráni v ceste 
•    môžu byť automatizované, čo je ideálne pre parkoviská, alebo je možné zaistiť ich zámkami s háčikmi s posuvnou bránou 
•    dostupné v rôznych veľkostiach 

Kde sa používajú otočné brány?

Na zabezpečenie vašej predzáhradky, či už chcete zabrániť neželanej návšteve, alebo udržať deti a domáce zvieratá vo vnútri. Na rozdiel od posuvných brán nie sú potrebné žiadne betónové ani oceľové nosníky. Brány vyzerajú elegantne a poskytujú príjemnejší pocit pri vstupe do nehnuteľnosti, maj tichý a plynulý chod, otvárať sa môžu zvnútra aj zvonka.  

Výhody otočných brán

•    lacnejšie ako posuvné brány 
•    ľahko sa inštalujú 
•    vyžadujú menšiu údržbu ako posuvná brána 

Aké sú vlastnosti otočných brán? 

•    zabezpečené môžu byť západkou alebo uzamknuté západkou, visiacim zámkom alebo zámkom kombinovaným
•    dostupné ako jednokrídlové krátke brány, jednokrídlové vysoké brány, dvojkrídlové krátke brány, dvojkrídlové vysoké brány, jednokrídlové bránky alebo dvojkrídlové brány. 

Najčastejšie problémy s bránami

Pri pokuse otvoriť bránu motor len „bzučí“ a neotvorí bránu.

Môže ísť o mechanické trenie brány v dôsledku opotrebenia alebo poškodenia štartovacieho kondenzátora (pre motory 230V). Pokúste sa odomknúť motor a pohnúť ním manuálne alebo  si bránu dajte skontrolovať profesionálom.  

Po zaslaní príkazu motor nevykoná po dobu niekoľkých sekúnd žiadny manéver, zatiaľ čo kontrolka bliká. Čo sa deje? 

Táto situácia vás upozorňuje na to, aby ste na bráne vykonali rutinnú kontrolu údržby. Brána bude okrem tohto mierneho oneskorenia počas fázy otvárania, naďalej fungovať ako obvykle. 

Čo mám robiť, ak sa brána nepohybuje?

Najčastejšou príčinou môže byť batéria v diaľkovom ovládači alebo nefunkčné bezpečnostné zariadenie (fotobunky) v ovládacej riadiacej jednotke alebo v samotnom motore.  

Prečo existujú rôzne typy a modely posuvných motorov?

Venujte maximálnu pozornosť hmotnosti brány, s ohľadom na technické vlastnosti, aby ste vybrali motor so správnou silou na jeho pohyb. 

Čo ak mám problémy s elektrickým vedením? 

Ak chcete, aby sa brána otvárala automaticky, aj keď nie je k dispozícii elektrina, alebo musí fungovať bez pripojenia k elektrickému vedeniu, zvoľte 24V motor (v prvom prípade je potrebné do systému pridať záložnú batériu), motor 230V umožní odblokovanie a manuálnu prevádzku v prípade výpadku prúdu.

Ako si vybrať správne medzi motormi? 

Ak máte 1 až 20 otvorení denne (použitie v domácnosti), môžete použiť elektromechanický motor na 230 V, pri zvýšení počtu otváraní by ste si mali zvoliť elektromechanický motor na 24 V alebo invertorový motor na 230 V (pre ťažšie použitie).