Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov

Posuvné dvere
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSkvelá komunikácia, všetko prebehlo podľa dohody, na miesto projektu došiel presne načas ako sme sa dohodli. Práca spravená super, ako človek veľmi fajn, takže odporúčam :)
profile image
Peter Š.Zákazník
Prečo Wilio
33 513 profesionálov na Slovensku
92 170 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Posuvné dvere

Potrebujete službu z oblasti posuvné dvere? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie, návrh, výrobu a montáž posuvných dverí. Cena dverí s posuvným systémom sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: bezprahové prevedenie posuvných dverí a sklo odolné voči poškriabaniu, ktoré vám poskytne niektorý z našich stavbárov v danej kategórií.

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy
ProfesionáliProfesionáli vo vašom okolí
profile image

Filip R.

Firma
Macov
5,0
Montáž, skladanie nábytku

15 ročné skúsenosti s rekonštrukciami rôzneho charakteru, aj na kľúč(nacenenie, vypracovanie projektu, úradne náležitosti, jednoducho všetko). Prerábky bytov, domov, garáži, predajni, skladov, strojov, aút, výrobných liniek Flexibilita a prispôsobovanie sa požiadavkám zákazníka. Bežne rady sú zdarma. Nie na všetko viem odpoved, ale vzdy hľadám riešenia u odborníkov, ktorých som za tu dobu spoznal. slova typu, neviem, nedá sa, nepoužívam. Pri návštevách zákazníkov, používam špeciálne zariadenie na likvidáciu patogenov, ktoré sa využíva v slovenských laboratóriách na ochranu zdravia výskumných pracovníkov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Miroslav S.

Firma
Bratislava
4,9
Laminátová podlaha

Ponúkam montáž dverí a okien a pokládku plávajucej podlahy, brúsenie parkiet renováciu dreveného nábytku, servis a montáž okien. Pôsobím v rámci západného Slovenska, po vzájomnej dohode aj v zahraničí.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Ľuboš Š.

Firma
Bratislava
4,9
Montáž svietidiel

Domáci majster - Handyman Ponúkam svoje služby ako domáci majster: skladania a opravy nábytku montáž svietidiel, vypínačov montáž zásuviek, zrkadiel, obrazov a poličiek výmena vodovodných batérií oprava upchatých odtokov maľovanie a mnoho ďalšieho... Handyman services: flat pack furniture assembling and fixing basic electrical jobs: change of wall plugs and switches basic plumbing shelves, pictures, mirrors hanging curtains and blinds mounting painting decorating and much more. I SPEAK ENGLISH

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Marek P.

Živnostník
Ružomberok
4,8
Montáž, skladanie nábytku

Montáž plávajúcich podláh , zárubní , dverí ,výroba a montáž nábytku,maľovanie ,skladanie a montáž IKEA a podobného nábytku, montáž kuchýň ,maľovanie montáž sanity a sadrokartónu

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Milos B.

Firma
Trnava
4,7
Montáž, skladanie nábytku

Som profesional a vyuceny stolar a zaroven je to aj moj konicek Celozivotna prax v stolarskych pracach. Specializujem sa na montaz kuchynskych liniek a kompletneho zariadenia interierov. Mam licencie na zapajanie elektriny do 400V zapajanie vody a odpadu v ramci montaze nabytku.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Martin D.

Firma
Trnava
4,7
Hodinový manžel

Som vyučený stolár s maturitou ale viem pracovať aj s vodou ,odpadmi , elektrinou .Som taktiež zvárač obaľovanou elektródou ,CO2,aj Tigom Ale prakticky mi nerobia problém žiadne práce čo sa týka interiéru ako je zariaďovanie alebo opravy.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Jakub J.

Živnostník
Bratislava
4,6
Sťahovanie

Ponúkam prácu. Veci čo sa týkajú stavby,prepravy, výroba nábytku na mieru,prístrešky,sadrokartón pokládka zámkovej dlažby výroba hliníkových okien. Betónovanie atď.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
Zobraziť viac
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Posuvné dvere

Tri veci, ktoré je potrebné zvážiť skôr, ako si kúpite posuvné dvere na terasu

Veľkosť vašich posuvných dverí na terase
Veľkosť vašich terasových dverí ovplyvní celkové náklady. Ak chcete aspoň približne zistiť, koľko budú vaše dvere stáť, musíte si zmerať stavebný otvor. Odporúčame však tento krok prenechať potenciálnemu dodávateľovi. Ten už s tým má skúsenosti a presne vie, čo musí zmerať, aby vám zabezpečil dvere na terasu v správnej veľkosti, a hlavne vám dá presnú cenovú ponuku. 

Materiál vašej terasovej zárubne
Bez ohľadu na to, kde žijete, posuvné dvere na terasu budú testované vonkajšími poveternostnými podmienkami. Od chladu a snehu až po dážď a horúčavy chcete terasové dvere, ktoré zvládnu počasie tam, kde žijete. Preto odporúčame plastové terasové dvere. Tieto dvere ponúkajú úžasný tepelný výkon, ktorý pomáha znižovať účty za energiu a odolávať extrémnym poveternostným podmienkam. A čo je najlepšie, plastové dvere si vyžadujú len veľmi malú údržbu. 

Váš osobný štýl
Francúzske alebo posuvné dvere na terasu? Aký je medzi nimi rozdiel? Pojem francúzske dvere sa zaužíval pre dvere, ktoré sú presklené od stropu až po zem a môžu byť i otváravé. Ak vás tento typ dverí zaujíma, mali by ste sa ubezpečiť, že máte dostatok priestoru na ich otvorenie. Posuvné dvere na terasu sú vhodnejšie pre domy, ktoré majú menšie priestory. To je iba jeden rozdiel, ostatné vám určite rád priblíži váš vybraný dodávateľ

Kde a kedy zvážiť hliníkové posuvné dvere?

Veľkosť vášho stavebného otvoru je jedným z rozhodujúcich faktorov pri výbere posuvných terasových dverí. Zatiaľ čo dvojdielne aj posuvné dvere prepúšťajú do vášho domova množstvo svetla a vzduchu, posuvné dvere na terasu vám navyše poskytnú veľké presklené steny. Posuvné dvere budú mať po zatvorení tiež oveľa menej vertikálnych stĺpikov, vďaka čomu získate väčšie sklenené panely.

Ak máte to šťastie, že disponujete veľkým otvorom najmenej štyri metre, posuvné dvere sú dokonalé a poskytnú vám ničím nerušený fantastický výhľad. Aj keď si možno myslíte, že chcete radšej dvojkrídlové dvere, zamyslite sa aj nad posuvnými. Možno vás prekvapí, keď zistíte, že sú vhodné i pre váš domov.

Majú hliníkové posuvné dvere dobré U-hodnoty?

U-hodnota predstavuje mieru tepelného výkonu posuvných dverí, vďaka ktorej získate očakávané tepelné straty z interiéru vášho domu. Čím je hodnota U nižšia, tým sú dvere úspornejšie. Kvalitné hliníkové okná a dvere majú tepelne izolované rámy. Keďže hliníkové posuvné terasové dvere používajú oveľa viac skla, získate vo svojom dome tiež omnoho lepšie U-hodnoty a vynikajúcu energetickú účinnosť. 

Sú posuvné hliníkové dvere praktické na použitie?

Ak chcete svoj domov často vetrať, potom môžu byť posuvné dvere rovnako účinné ako okná alebo krídlové dvere. Posuvné dvere ponúkajú kontrolovanejšie vetranie ako krídlové, výsuvný panel dverí je možné vysunúť a otvoriť presne tak, ako potrebujete. Pri každodennom používaní sú posuvné dvere jednoznačne praktické. Moderné výrobky používajú najnovšiu generáciu komponentov, valčekov a pojazdového ústrojenstva, vďaka čomu môžete s dverami manipulovať bez námahy pri akejkoľvek veľkosti alebo hmotnosti dverí. Posuvné dvere umožňujú len čiastočné otvorenie dverí, čo je ideálne pre chladnejšie dni alebo večery bez toho, aby bol váš domov chladný. To môže byť praktickejšie ako dvere s dvojitým otváraním, ktoré často potrebujú najmenej jeden panel úplne otvorený.

Sú posuvné dvere kvôli výhľadu lepšia voľba?

Dvojpanelové posuvné dvere majú iba jeden vertikálny stĺpik. Trojpanelové dvere majú iba dva. Tieto vertikálne stĺpiky sú užšie ako pri iných typoch dverí, vďaka čomu získate viac skla, menej hliníka a celkovo lepší výhľad. Bifoldingové (skladacie) dvere využívajú hrubšie rámy v miestach, kde sa spájajú, posúvajú a skladajú. Posuvné dvere nie. Ak žijete na vidieku alebo si zo svojho domu užívate fantastické výhľady, myslíme si, že tieto si užijete viac s posuvnými dverami.

Skladacie dvere potrebujú priestor vnútri vášho domu alebo vonku na terase, aby sa dali zložiť k sebe. Čím viac výplní dverí, tým širšie zloženie a strata miesta. Posuvné dvere sa posúvajú do ich existujúceho priestoru, čo je ideálne pre malé terasy alebo balkóny.

Posuvné dvere na terasu sa posúvajú pozdĺž svojej dráhy a poskytujú efektnejší vzhľad, či už sú otvorené, alebo zatvorené. Vaše rozhodnutie je založené na tom, ako budete využívať svoje posuvné dvere. Ak žijete v daždivejších oblastiach, čo znamenajú, že vaše dvere budú po väčšinu roka zatvorené, môžete radšej využiť celodenné nádherné výhľady cez veľké terasové sklá než úplné otvorenie niekoľko dní po sebe.

Je možný pri posuvných dverách nízky prah?

Dodávateľ zvyčajne úzko spolupracuje s majiteľom nehnuteľnosti, ak požaduje inštaláciu posuvných dverí tak, aby mali čo najnižší prah. Posuvné aj skladacie dvere vám poskytnú nízky prah. Často to býva hlavne pri dverách oddeľujúcich zimnú záhradu a hlavnú budovu.

Posuvné dvere využívajú odlišné usporiadanie koľají ako skladacie dvere, čo znamená, že ich môžete mať stále nastavené nízko a tiež s vynikajúcou odolnosťou proti poveternostným vplyvom. 

Môžem mať posuvné dvere, ktoré sa stretnú v rohu?

Isteže. Existujú i dvere s pevným alebo neviditeľným rohovým stĺpikom, ktorý vám umožní vytvoriť ohromujúci sklenený roh steny s posuvnými dverami na každej strane. Pri stavbe úplne nového domu sa dokonca dajú takéto dvere zneviditeľniť, ak sa budú zasúvať do vybudovaného puzdra.

Sú posuvné dvere menej žiadané ako dvojkrídlové?

Hliníkové posuvné dvere sú dnes popri najpredávanejších dvojkrídlových dverách jedným z najobľúbenejších produktov na vylepšenie domácnosti. Posledná generácia hliníkových posuvných dverí je štíhlejšia, bezpečnejšia, tepelne efektívnejšia a všestrannejšia ako kedykoľvek predtým.

O hliníkových posuvných dverách by ste dnes mali uvažovať presne tak, ako uvažujete i o dvojkrídlových dverách. A to i vtedy, ak riešite renováciu svojho domu. Hliníkové posuvné dvere vám poskytnú všetky výhody, ako je obrovský výber farieb, vysoká bezpečnosť a výkon v nepriaznivom počasí. S namontovaním posuvných dverí vo vašej domácnosti neexistuje žiadny kompromis.

Potrebujú posuvné dvere pomocný rám z tvrdého dreva?

Nie. Staršie generácie terasových dverí boli k dispozícii s pomocným rámom. Dnešné posuvné dvere sa ponúkajú ako náhrada za vaše staré dvere alebo sú ideálne na inštaláciu do nových otvorov.

Preto si pri kúpe posuvných dverí pamätajte, že sa dodávajú s jednoduchými, dvojitými a trojitými lištami. Dostupnosť možností rámu znamená, že posuvné dvere sú vhodné pre nové rozšírenie alebo existujúci otvor.

Aký je rozdiel medzi sklopno-posuvnými a zdvižno-posuvnými dverami?

Jedným z rozdielov pri kúpe posuvných dverí je ich fungovanie. Sklopno-posuvné dvere majú sklenené výplne zasunuté v ráme a lištách. Krídlo sa pohybuje po koľajnici rovnobežne s rámom pred fixné zasklenie. Nevýhodou je, že neponúka bezbariérový prístup a aj manipulácia s krídlom je zložitejšia.

Zdvižno-posuvné majú špeciálnu konštrukciu, pri ktorej sa krídlo pohybuje v jednej osi v ráme po celej šírke dverí. Ak otočíte kľučku do polohy otvorené, krídlo sa nadvihne, tým sa uvoľní a je ho možné posúvať do strany. Pohybuje sa po koľajnici rovnobežne s rámom. Poskytuje jednoduché a komfortné ovládanie. Bezbariérový prechod pre maximálny komfort je potom vítaným benefitom.

Čo je lepšie? Dvojdielne alebo posuvné dvere?

Oba typy dverí predstavujú vo vašej domácnosti výhody. Väčšie nehnuteľnosti s väčšími záhradami alebo rozsiahlymi výhľadmi majú väčší úžitok z posuvných dverí. Menšie domy môžu uprednostňovať dvojdielne krídlové dvere.

Posuvné dvere umožňujú mať oveľa väčšie tabule skla ako dvojkrídlové dvere. So zatvorenými dverami bude váš výhľad von lepší vďaka posuvným dverám ako cez dvojkombináciu, pretože hliníkový rám je menej viditeľný. V lete vytvárajú dvere s dvojitým otváraním väčší otvor ako posuvné dvere.

Sú dostupné nízke prahové úrovne pre posuvné dvere?

Prah pri dvojdielnych dverách je vždy nižší ako pri posuvných, čo znamená, že je pri nich ľahšie dosiahnuť rovnú úroveň podlahy. Pri posuvných dverách je však možné koľajničky osadiť nižšie, aby ste dosiahli aj pri nich úroveň podlahy. Vďaka rozdielnemu dizajnu a ovládaniu dverí však budete mať na posuvných dverách vždy o niečo vyšší prah ako pri dvojitom otváraní.

Sú posuvné dvere ľahko ovládateľné?

Dnešná aktuálna ponuka posuvných dverí využíva najsofistikovanejšie valčeky, koľajničky a kovania, vďaka ktorým získate jednoduchú manipuláciu. Niektoré dverové panely môžu vážiť aj viac ako dvesto kilogramov, ale dokážete ich otvárať iba dvoma prstami. 

Čo sú štíhle alebo ultratenké posuvné dvere?

Pri výskume posuvných dverí ste možno videli najnovšiu generáciu mimoriadne tenkých posuvných dverí s pozoruhodne tenkými hliníkovými profilmi. Tieto dvere sa zameriavajú na poskytnutie minimálneho množstva hliníka v miestach, kde sa dvere stretávajú v zatvorenej polohe. Centrálne stĺpiky na týchto posuvných dverách v podstate sú. Niektoré z týchto štíhlych dverí sú veľmi drahé a vyžadujú špeciálnu inštaláciu, prepravu a manipuláciu. Sú pomerne drahé, niekedy môžu prekročiť rozpočet mnohých zákazníkov. 

Ako opravíte posuvné dvere?

Toto je bežná otázka. Oprava posuvných dverí nie je jednoduchá záležitosť, keďže existuje množstvo komponentov do posuvných dverí, ktoré je potrebné vziať do úvahy. Najdôležitejšie je, aby ste na upevnenie posuvných dverí používali kvalitné súčiastky a kovania a vysokovýkonnú lištu, ktorá odolá neustálemu tlaku a opotrebovaniu pri otváraní a zatváraní dverí.

Dajú sa posuvné hliníkové dvere nastaviť a opraviť?

Posuvné dvere je možné nastaviť, ale ak sú zničené, musíte demontovať a vymeniť na nich ložiská. V skutočnosti je oprava hliníkových posuvných sklenené dvere jednou z najbežnejších. Väčšina posuvných dverí je totiž hliníková. Najväčšiu hmotnosť nesie sklo, a preto je rám zvyčajne vyrobený z ľahkého materiálu, ako je hliník. Väčšinou je potrebné sústrediť sa iba na výmenu koliesok a ložísk posuvných dverí a následné opätovné zakrytie koľajničiek. Možno však budete chcieť skontrolovať neporušenosť dverí, aby ste sa ubezpečili, že sú stále bezpečné a nespôsobujú trvalé poškodenie vnútorných komponentov dverí a rámu.

Koľko stojí oprava posuvných dverí?

Náklady na opravu posuvných dverí závisia od mnohých faktorov. Nedá sa to zovšeobecniť, každé dvere sú špecifické. Niektoré dvere môžu byť poškodené tak vážne, že musíte opraviť zárubňu, čo trvá dlhšie. Inokedy je úlohou demontáž a výmena koliesok, odstránenie koľajničiek, následné nasadenie, úplné vymenenie kovania. Všetko závisí od rozsahu a času stráveného opravou. Oprava je však vždy oveľa lacnejšia ako celková výmena.

Ako odstránite posuvné sklenené dvere?

Pri každej práci so sklom musíte mať správne bezpečnostné pomôcky. Sklo sa môže rozbiť a vážne poškodiť podlahy alebo koberce. Na bezpečné odstránenie posuvných sklenených dverí musíte byť správne pripravení a veľmi opatrní.

Ako opravíte posuvné dvere v šatníku?

Opravy posuvných dverí v šatníku sú jednou z našich najbežnejších opráv. V zásade platí to isté ako pri posuvných dverách vedúcich na terasu.

Ako inštalujete koľajnicu pre posuvné dvere?

Na túto záležitosť si radšej zavolajte odborníkov. Koľajnica musí byť totiž nainštalovaná skoro dokonale presne, aby sa po nej posuvné dvere hladko kĺzali, nenarážali do druhých dverí, neleteli do strán a nezadrhávali sa. Je to umenie aj pre firmy, ktoré sa venujú montovaniu takýchto posuvných dverí.

Ako čistíte stopy na koľajničkách po posuvných dverách?

Nikdy nepoužívajte olej. Pri čistení koľajníc posuvných dverí z nich najskôr odstráňte všetky zjavné zvyšky nečistôt a špiny pomocou vysávača. Potom ich môžete jednorazovou utierkou pretrieť a dobre vyčistiť. Výrobky na báze oleja sa dôrazne neodporúčajú. Nepoužívajte ich. Môžete použiť čistiace prostriedky na báze alkoholu a podobne. Vtedy budete mať koľajničky skutočne čisté a zabezpečíte tak plynulý a hladký chod vašich posuvných dverí, ktoré vám budú dlho a dobre slúžiť.