Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Prenájom žeriava, výťahu

Hľadáte poskytovateľa na prenájom žeriava, výťahu? V tejto kategórii máme 16 609 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

29 597 profesionálov na Slovensku

71 450 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Prenájom žeriava, výťahu

Potrebujete službu z oblasti prenájom žeriava, výťahu? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na montáž a demontáž a servis vežových žeriavov, stavebných plošín a manipulátorov. Cena požičania zvíhacej techniky sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: manipulačné poplatky, poistenie, preškolenie pracovíkov, ktoré vám poskytne niektorý z našich 16 609 špecialistov v danej kategórií.

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy

29 597 profesionálov na Slovensku

71 450 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Akú váhu môže žeriav dvíhať?

Všetci vieme, kam ísť, ak potrebujete na stavenisku zdvihnúť ťažký náklad - samozrejme vaša miestna požičovňa žeriavov. Koľko však dokáže žeriav presne zdvihnúť? Odpoveď nie je jednoznačná. Všetko závisí od typu a modelu príslušného žeriavu a povahy práce.
Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si úplný rozpis hmotnosti, ktorú rôzne žeriavy zvládnu.

Zaobstaranie si informácií na špecifikáciu žeriavu - rôzne vlastnosti vozidla - vám pomôže rozhodnúť sa, či daný žeriav bude vyhovovať vašim potrebám. Špecifikácie žeriavu zahŕňajú všetko od výšky žeriavu až po jeho terénne schopnosti.
Pokiaľ ide o technické parametre žeriavu, jednou z najdôležitejších vecí, ktoré musíte mať na pamäti, je kapacita žeriavu. To je hmotnosť, ktorú môžete s vozidlom zdvihnúť. Spravidla sa meria v tonách. 

Ale bohužiaľ, veci sú zriedka také jednoduché, ako sa zdá. Presná hmotnosť, ktorú žeriav dokáže zdvihnúť, závisí nakoniec od rôznych funkcií. Najprv sa pozrime na hmotnosť visiaceho nákladu.

Hmotnosť visiaceho nákladu

Prvou komplikáciou pri odpovedaní na to, akú veľkú váhu môže žeriav zdvihnúť, je hmotnosť samotného nákladu. Sila vyvíjaná ktorýmkoľvek predmetom (a teda hmotnosťou objektu) závisí od jeho polohy. Inými slovami, záleží to od toho, či je to na zemi alebo vo vzduchu. Musíte to mať na pamäti vždy, keď hľadáte žeriav na prenájom.

Hmotnosť závesného bremena závisí od druhého pohybového zákona Isaaca Newtona. Našťastie je to celkom ľahké zistiť. Na jeho výpočet je zvyčajne potrebné použiť vzorec F (hmotnosť objektu) = m (hmotnosť objektu v kilogramoch) x a (zrýchlenie objektu).

Zrýchlenie je rýchlosť, pri ktorej žeriav zdvihne a presunie bremeno. Ale keď objekt nehybne visí, nahradíte ho gravitačným zrýchlením, ktoré je na zemi 9,8 m / s ^ 2. V takom prípade bude mať vzorec hodnotu F = m x g.

Pokiaľ poskytnete žeriavovej spoločnosti všetky podrobnosti, pomôžu vám vybrať , ktorý žeriav bude vhodný pre vaše potreby.

Ako ovplyvňuje výška, vzdialenosť a uhol nosnosť?

Hmotnosť vášho závesného bremena však nie je všetko, na čo musíte myslieť. Ďalším faktorom, ktorý musíte vziať do úvahy, je uhol, pod ktorým žeriav zdvihne bremeno a presunie ho. Okrem toho budete musieť zvážiť, ako ďaleko sa počas procesu vysunie rameno.

Každý model žeriavu je vo svojej príručke vybavený grafom zaťaženia. Je to tabuľka, ktorá vysvetľuje, ako sa líši nosnosť modelu pri zvažovaní vzdialenosti a uhla.

Celkovo je to pravdepodobne najdôležitejší zdroj pre každého operátora žeriavu.

Napríklad žeriav, ktorý dokáže zdvihnúť 50 ton alebo 110 231 kíl. Ak je však polomer nákladu 30 metrov a uhol výložníka 17 stupňov, jeho kapacita  je len 3 950 kíl. To je dosť podstatný rozdiel.

Okrem toho sa kapacita žeriavu môže líšiť v závislosti od akýchkoľvek prídavných zariadení (napríklad od prídavného výložníka). A budete musieť zvážiť, do akej miery sú rozšírené tiež.

Pochopiť záťažový diagram môže byť celkom náročná výzva. Opäť sa však môžete spoľahnúť na pomoc odborníkov.

Priemerná hmotnosť, ktorú môžu žeriavy zdvihnúť

Ako ste už asi uhádli, všetky tieto faktory znamenajú, že nosnosť rôznych žeriavov sa môže značne líšiť.

Podľa Guinnessových svetových rekordov bol doteraz najťažším objektom zdvihnutým žeriavom čln naplnený vodou, ktorý vážil 20 133 metrických ton. Tento neuveriteľný počin bol realizovaný žeriavom „Taisun“ v lodenici Yantai Raffles v čínskom Yantai v roku 2008. Aby sme to uviedli na správnu mieru, náklad bol ťažší ako celý Brooklynský most!

Väčšina žeriavov sa ale k tomuto rekordu nemôže svojou nosnosťou ani priblížiť.

Nasledujú priemerné nosnosti pre rôzne typy žeriavov:

Vežové žeriavy: 20 ton
Pojazdné žeriavy: 10 až 60 ton
Mnoho žeriavov však dokáže zdvihnúť oveľa viac. Napríklad niektoré ramenné nákladné vozidlá majú nosnosť až 175 ton.

Maličkosti sú ale ukryté v detailoch

Neexistuje teda žiadna jednoduchá odpoveď na otázku, „koľko váhy dokáže zdvihnúť žeriav?“ Väčšina žeriavov dokáže v priemere zdvihnúť bremeno od 10 do 60 ton. Niektoré modely ale unesú oveľa väčšiu váhu.

Pamätajte, že kapacita závisí od konkrétneho vozidla a povahy výťahu. Našťastie vám odborníci na prenájom a ich operátori môžu pomôcť dešifrovať príručku k zariadeniu a jeho diagram zaťaženia.

Je príznačné, že hmotnosť nie je jedinou vlastnosťou žeriavov, na ktorú by ste si mali dávať pozor. Než sa teda vrhnete do procesu požičiavania, pozrite sa na pochopenie špecifikácií a funkcií nákladného vozidla. 

ČO JE ŽERIAV ALL-TERRAIN?

Terénny žeriav je ťažký kolesový dopravný prostriedok (nákladné auto so žeriavom) schopný manipulovať s ťažkými materiálmi a vykonávať zdvíhanie alebo mimoriadnu prepravu dosahujúcu aj do tých najvyšších výšok.

Žeriavový minicrane: minicrane je malý žeriav, najmä v dopravnej konfigurácii a môže tiež vojsť do výťahu, preto sa považuje za vnútorný žeriav. Používa sa na zdvíhanie na neprístupných miestach a vzhľadom na jeho váhu sa dá použiť aj na nestabilnom alebo nerovnom teréne, pretože má „nohy ako pavúk“ schopné prispôsobiť sa aj najzložitejším situáciám a gumené pásy, vďaka ktorým sa dostane aj na ťažko dostupné a nerovnomerné miesta na strmých svahoch.
Elektrické žeriavy: nazývajú sa tiež žeriavy na prenášanie a prepravu s elektrickým napájaním na zdvíhanie a manipuláciu s ťažkými bremenami vo vnútri kôlní alebo priemyselných závodov. Tieto vozidlá sa vyznačujú malými rozmermi a vysokými kapacitami, ktoré umožňujú manipuláciu v malých priestoroch s vysokým výkonom.

KDE VŠADE JE MOŽNÉ POUŽIŤ ŽERIAV?

Výťahy z kovu
Nakladanie / vykladanie a umiestnenie elektrických kabín
Montáž a demontáž žeriavu na stavenisku
Prefabrikovaná montáž
Vertikalizácia nádrží
Vnútorné pohyby: lisy, pece, tlačiarenské stroje, textilné stroje.
Veterné parky

PRENÁJOMOVÉ ZDVÍHACEJ PLOŠINY

Zdvíhacie plošiny na zdvíhanie osôb s kĺbovým alebo teleskopickým ramenom sú obzvlášť zložité stroje, vďaka ktorým je možné zdvíhať a umiestňovať operátorov vo výške alebo do výšky pomocou zdvíhacích košov, bez potreby montáže mostov, lešení alebo plošín. Pásové a kolesové zdvíhacie plošiny sa používajú na zdvíhanie najmä v stavebníctve

TYPY ZDVÍHACÍCH PLOŠÍN

K dispozícii existuje mnoho rôznych druhov zdvíhacích plošín:

Zdvíhacie plošiny 10, 20, 45, 50 metrov;
Zdvíhacie plošiny 60, 73, 80 metrov;
Zdvíhacie plošiny po 100 metrov;
2 exkluzívne vysoké zdvíhacie plošiny vysoké 103 metrov;
Zdvíhacia plošina schopná zostupu 20 metrov pod úrovňou ulice, špecifická pre práce a údržbu mostov a viaduktov.

Otázka: Ako zistím, aký žeriav budem potrebovať?
Odpoveď: Je to určené výhradne Vami poskytnutými podrobnosťami a parametrami nákladu, uhlu... Často požiadame o vykonanie kontroly na mieste, aby sme pomohli určiť správne vybavenie pre danú situáciu. Za účelom rozhodnutia vám tiež poskytneme kópiu záťažových diagramov výrobcu.

Otázka: Koľko dní vopred si mám naplánovať prenájom žeriavu?
Odpoveď: Čím viac času budeme mať na naplánovanie prenájmu žeriavu, tým lepšie to bude pre vás - našich zákazníkov. V závislosti od typu žeriavu možno budeme musieť získať povolenie na dodávku, naplánovať montážnu posádku na zostavenie žeriavu a niektoré žeriavy si kvôli ich vysokému vyťaženiu musíte vopred rezervovať. Preto hneď ako dokončíte všetky potrebné vybavovačky pre váš projekt, odporúčame vám čo najskôr kontaktovať svojho obchodného zástupcu. Ihneď po podpísaní zmluvy o prenájme je pre vás rezervovaný žeriav. Ak je to však aj na poslednú chvíľu, neváhajte nás kontaktovať. Chápeme, že sa vyskytujú mimoriadne situácie alebo sa vyskytujú nepredvídané potreby, a môžete si byť istí, že máme skúsenosti s tým, aby sme vám čo najskôr poskytli potrebné vybavenie, ak je k dispozícii v našej flotile.

Otázka: Čo si účtujete za prepravu zariadenia?
Odpoveď: Sadzby za prepravu sa líšia v závislosti od:

Aký typ zariadenia potrebujete a požadovanú konfiguráciu (plošina, výložník, veža, pásový žeriav atď.).
Na akom mieste sa práve žeriav nachádza.
Kde sa nachádza miesto projektu/výstavby.
Množstvo poskytnutých protizávaží.
Po prediskutovaní  týchto informácií bude obchodný zástupca danej spoločnosti  schopný poskytnúť pevné paušálne náklady na dopravu, inštaláciu a potrebnú obsluhu.

Aké informácie potrebujem zhromaždiť pred zavolaním, aby operátor vedel určiť správnu veľkosť žeriavu?
Pri výbere veľkosti žeriava po telefóne je potrebné pamätať na tieto veci:

• Aká je hmotnosť predmetu (predmetov), ktorý sa má zdvihnúť?

• Aká je rozmerová veľkosť predmetov, ktoré sa majú zdvihnúť?

• Kde sú body na zdvíhanie ? Ako sa pripevníme k vašim položkám, aby sme ich zdvihli?

• Je potrebné nejaké špeciálne vybavenie?

• Aké sú fyzické rozmery budovy alebo prekážky, nad ktorou sa budeme dvíhať, vrátane

a. vzdialenosť od nárazníka žeriavu po stranu budovy

b. výška budovy

c. vzdialenosť cez strechu budovy

• Urobte rýchlu kontrolu bezpečnosti na stavenisku. Existujú nejaké nadzemné drôty, stromy, podzemné inžinierske siete, nestabilná pôda alebo iné bezpečnostné problémy, ktoré si vyžadujú určité miesto?

• Bude žeriav stáť na súkromnom alebo verejnom majetku? Ak bude musieť byť žeriav postavený na verejnom priestranstve, budeme musieť získať povolenie na používanie tohto majetku, alebo v niektorých prípadoch zakúpiť povolenie na státie nadanom verejnom pozemku.

• Kde všade bude žeriav jazdiť? Naše väčšie stroje vyžadujú na jazdu v určitých oblastiach cestovné povolenia. Musíme to urobiť vopred.