Pripojenie plynu, plynová prípojka

Najmite si skúseného odborníka na pripojenie plynu z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt
Zistiť viac
15982 poskytovateľov
Zadať dopyt
Zistiť viac

Prečo práve Wilio?

Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov z vášho okolia.

Wilio vám pomôže zadarmo zohnať overených a kvalifikovaných profesionálov na takmer akúkoľvek službu či remeslo.

27 638profesionálov na Slovensku
50 983vyriešených projektov
4,8 / 5priemerné hodnotenie našich odborníkov
199 720 inštalácií aplikácie

Ako Wilio funguje?

Stačí zadať dopyt

Odpovedzte na pár otázok o tom akú službu potrebujete.

Oslovíme tých najlepších

Nájdeme tých najvhodnejších odborníkov podľa vašich požiadaviek.

Vyberte si najlepšiu ponuku

Porovnajte ponuky a vyberte si z najlepšie hodnotených odborníkov.

Zadajte dopyt

Radí náš odborník Peter

Čo potrebujem vedieť

Radí náš odborník Peter

Často kladené otázky

Prečo hľadať pripojenie plynu cez Wilio?

Potrebujete plynovú armatúru kvôli servisu, inštalácii plynových zariadení alebo rýchlej oprave? Mnoho domov je vybavených radom plynových spotrebičov vrátane plynových varných dosiek, ohrievačov, horúcej vody, grilovania a ďalších. Ale to, že sú to výrobky každodennej potreby, ešte neznamená, že na ich inštaláciu a opravu je kvalifikovaný každý. Plyn nie je niečo, s čím by ste si mali zahrávať - nechajte to na odborníkov na plynové armatúry! Dostanete všetko dokonale (a bezpečne) nastavené a môžete tak svoje spotrebiče opäť bezpečne používať. Wilio je ideálne miesto na vyhľadanie profesionálov na montáž plynových armatúr. Pomôžeme vám nájsť dôveryhodných montérov plynu a inštalatérov vo vašom okolí, ktorí sú k dispozícii na návštevu vášho domova a pomôžu vám s inštaláciou alebo opravou.

Potrebuje montér plynu špecializovaný preukaz?

Pri určitých druhoch úloh budete musieť zistiť, aké licencie môžu byť potrebné na vykonanie vašej úlohy. Pred prijatím ponuky nezabudnite overiť, že Wilio plynár má príslušné oprávnenie a poistenie príslušnej služby montéra plynu.

Cítim plyn v domácnosti alebo okolo domu - čo mám robiť?

Vypnite akékoľvek plynové alebo elektrické spotrebiče a nezapaľujte zápalky, cigarety ani iné spotrebiče, ktoré by mohli spôsobiť iskru. Otvorte dvere a okná, aby ste zvýšili prúdenie vzduchu. Ihneď kontaktujte kvalifikovaného a licencovaného montéra plynu. Ak je cítiť mimoriadne silný zápach plynu, choďte von a riaďte sa pokynmi od svojho dodávateľa plynu.

Čo je to prípojka plynu?

Montáž prípojky plynu zahŕňa prácu s plynovými spotrebičmi a potrubím, ktoré privádzajú plyn do spotrebičov. Na rozdiel od bežných inštalatérov, plynoví inštalatéri pracujú s rúrami, prístrojmi a príslušenstvom, ktoré sa podieľajú na dodávke alebo použití plynu.

Čo robí inštalatér plynu?

Inštalatéri plynu majú kvalifikáciu na inštaláciu plynových prípojok, potrubí, systémov regulácie tlaku a prístrojov. Môžu tiež pomôcť s údržbou a testovaním plynových potrubí.

Aké sú niektoré z najbežnejších služieb pri montáži plynu?

Majitelia domov bežne požadujú pomoc s inštaláciou plynových prípojok, opravami plynových varných dosiek, novými ventilovými systémami, kontrolami úniku plynu, demontážami plynových spotrebičov a inštaláciami plynových teplovodných systémov.

Potrebujú inštalatéri plynu nejakú špecifickú kvalifikáciu alebo preukazy?

Áno. Nové inštalácie plynových prípojok a opravy plynových zariadení, ktoré si vyžadujú odpojenie/ opätovné pripojenie plynových zariadení, si kvôli bezpečnosti vyžadujú oprávneného plynára.

Koľko stojí prenájom profesionálneho plyára?

Náklady na plynovú budú závisieť od vášho zadania - od toho, čo potrebujete nainštalovať, aké zložité to bude a ako dlho to bude trvať.

Služby

Aké iné služby pre mňa plynár urobí?

Montéri plynu môžu pomôcť s celým radom služieb od poradenstva a montáže až po opravy, servis a údržbu. Tu uvádzame niektoré z najbežnejších typov služieb v oblasti plynových zariadení a to, čo od nich môžete očakávať:

Plynové systémy teplej vody

Jednou z najväčších výhod plynového systému s horúcou vodou je to, že pokiaľ máte plyn, môžete si okamžite pripraviť horúcu vodu. Už žiadne studené sprchy na konci dňa! Váš inštalatér plynu vám môže pomôcť vybrať najlepší plynový teplovodný systém a potom ho bezpečne nainštalovať a pripojiť. Otestuje váš systém, aby sa ubezpečil, že ohrieva vašu vodu na vhodnú teplotu. Ak potrebujete opraviť váš plynový teplovodný systém, pred začatím prác, použitím techniky a náhradných dielov na opravu vášho systému plyn vypnú a znova ho uvedú do činnosti.

Plynové vykurovacie a chladiace systémy

Plynové kúrenie a chladenie sú vo všeobecnosti ekologickejšie a nákladovo efektívnejšie ako ich alternatívy na elektrický pohon. Sú obľúbenou voľbou, či už chcete samostatne stojaci plynový ohrievač, plynový krb alebo plynový klimatizačný systém. Váš inštalatér plynu vám poradí s najlepšími vykurovacími alebo chladiacimi systémami pre váš priestor a pomôže vám ich správne nastaviť a namontovať. Tiež vám môže pomôcť opraviť vaše spotrebiče tak, aby boli čo najlepšie udržiavané v dobrom stave.

Plynové varné dosky a varenie

Varné dosky na plyn sú obľúbené preto, že sú cenovo dostupnejšie, rýchlejšie sa zohrievajú a poskytujú väčšiu kontrolu ako elektrické varné dosky. Ak potrebujete inštaláciu alebo opravu plynovej varnej dosky alebo rúry na pečenie, váš plynový inštalatér vám môže odporučiť správne riešenie. Ak ešte nemáte nainštalované plynové potrubie, bude to musieť zariadiť za vás a pripojiť ho k vašim externým plynovým fľašiam alebo k pripojeniu merača. Váš inštalatér plynu skontroluje, či vaša inštalácia spĺňa bezpečnostné normy vrátane tepelne odolných materiálov, vhodných svetlých výšok a bezpečnostných zábran. Bude testovať vaše kuchynské spotrebiče, aby sa ubezpečil, že všetko funguje a poučí vás, ako ich správne používať.

Ostatné plynové spotrebiče

Medzi ďalšie bežné plynové spotrebiče patria bubnové sušičky a vonkajšie spotrebiče, ako je vyhrievanie bazénov, grily a krby. Váš inštalatér plynu vám pomôže s výberom správneho typu výrobku pre váš priestor (a rozpočet). Pomôže bezpečne pripojiť váš systém vykurovania bazéna alebo bubnovú sušičku a zabezpečiť, aby bol váš spotrebič v perfektnom stave.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS

App Store
Google Play
AppGallery
Začnite zarábaťPriemerná hodnota projektu na Wilio je 2 100€.

Napísali o nás

…Wilio podporuje omnoho sofistikovanejšiu formu spájania dopytu a ponuky.

Rýchle sprostredkovanie a ušetrené desiatky eur.

Spomedzi slovenských služieb tak ide zrejme o najintuitívnejšiu a najmodernejšiu službu na trhu práce. 

...nová služba na nájdenie remeselníka, v ponuke ich má viac ako 20-tisíc...

Konečne sa zákazník ocitne v pozícii toho, kto si môže vyberať.

A ako dokázal náš test, naozaj vám odborníka zoženie expresne rýchlo. 

...nájde vám právnika aj remeselníka...

...odporúčam všetkým, ktorí sa chystajú na rôzne prerábky v byte či dome a hľadajú skúsených odborníkov...

...prvou voľbou, keď ľudia potrebujú akúkoľvek službu...

...keď dostente ponuku aj s referenciami do niekoľkých minút, je to prekvapujúco pozitívna emócia