Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Prístrešky na auto

Hľadáte staviteľa na prístrešky na auto? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
33 100 profesionálov na Slovensku
88 661 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Prístrešky na auto

Potrebujete službu z oblasti prístrešky na auto? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie, návrh a stavbu prístrešku pre auto. Cena altánkov na auto sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: výkopové práce, náklady na dopravu a nástroje, ktoré vám poskytne niektorý z našich tesárov v danej kategórií

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy
33 100 profesionálov na Slovensku
88 661 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
banner
ProfesionáliProfesionáli vo vašom okolí
profile image

Pavol J.

Firma
Trnovec nad Váhom
5,0
Zámočník

Zákazková výroba šitá na mieru kazdého zákazníka, zámočnícke práce, kovovýroba, ploty, brány, zábradlia, schody, kované, nerezové a hliníkové.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Dušan L.

Firma
Vyšný Kazimír
4,9
Nábytok

Som spoľahlivý zákazníkom vychádzam v ústrety. Ešte som nemal zákazníka ktorý by nebol spokojný či z cenou alebo kvalitou vykonanej práce...............

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Viktor K.

Firma
Banská Bystrica
4,8
Tesár, krovy, väzníky

Mám 30 rokov. Robil som 6 rokov v oblasti návrhu záhradných domčekov a altánkov. Od návrhu, cez rozkreslovanie do výroby až po montáž. Momentálne je priorita montáž zakúpených štandardných produktov prípadne dohodou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Robo S.

Firma
Senec
4,5
Murárske práce

Stavba ekologických a pasívnych domov, drevostavby, murovanie z kameňa, domy na kľúč, rekonštrukcie domov a bytov. Výškové práce horolezeckou technikou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Ivan P.

Firma
Banská Bystrica
4,5
Maliar, Maliarske práce

Mladý šikovný stavbár mám skúsenosti z viac odborov. Ale hlavne Maľovanie, tapetovanie, ( školenia HELA) zateplenia fasád, striech, práca s sadrokartónom ( certifikát od isoveru a rigips) drobné úpravy elektriny (paragraf 21) kompletné prerábky jadier bytov a domov. Obkladanie keramické obklady, laminátový obklad, pokládka zámkovej dlažby. A mnoho iného, žiadna stavebná práca nie je pre nás problém. Máme za sebou viac ako 60 projektov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4
Obklady, dlažby

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Peter S.

Živnostník
Kysucké Nové Mesto
4,0
Murárske práce

Pracujeme kvalitne a podla poziadavok zakaznik robime aj komplet realizaciu stavien prerabiek bytov ale aj male upravy . Taktiez vieme vupracovat predbeznu cenovu ponuku

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Prístrešky pre auto

Chcete zastrešiť a ochrániť svoje vozidlá bez toho, aby ste si k domu pristavili garáž? Ak potrebujete bezkonkurenčnú odolnosť a ochranu pred poveternostnými vplyvmi, plechový prístrešok pre auto je skvelou investíciou. Ak chcete dlhodobú ochranu pred všetkými poveternostnými vplyvmi, tieto prístrešky pre auto sú kvalitným riešením, ktoré obstojí v skúške času.

Čo je vlastne prístrešok pre auto?

Prístrešok pre auto je čiastočne zakrytá konštrukcia, ktorá sa zvyčajne skladá zo strechy z textílie alebo ocele podopretej oceľovými stĺpikmi. Tieto silné a robustné konštrukcie sú nenáročné na údržbu a dotvárajú akýkoľvek vonkajší priestor. Prístrešky pre auto majú rôzne štýly. Patria medzi ne pripevnené, ktoré sú určené na pripojenie k domu, garáži alebo inej budove, a voľne stojace, ktoré sú skonštruované tak, aby sa dali namontovať prakticky kamkoľvek, na akékoľvek miesto. 

Na rozdiel od garáže neobsahujú prístrešky pre auto dvere a vo všeobecnosti nemajú steny. Majú iba strechu odolnú proti poveternostným vplyvom a nosné trámy. Výnimku tvorí iba prístrešok pre auto, ktorý je pripojený k budove. V závislosti od konštrukcie má minimálne jednu stenu. 

Výhody prístreška pre auto

Kvôli ich všestrannosti a hodnote existuje veľa dôvodov, prečo by majiteľ domu mohol uvažovať o prístrešku pre auto. 

1. Ochrana pred živlami. Hlavným dôvodom, prečo si vlastníci domu kupujú prístrešok pre auto, je ochrana vozidiel pred poveternostnými vplyvmi vrátane slnka, dažďa, ľadu, krúpov a snehu. Okrem bežných automobilov možno prístrešok pre auto použiť na ochranu vozidiel SUV, nákladných automobilov, lodí, traktorov, a dokonca aj obytných automobilov a karavanov. Ak je vozidlo zaparkované pod prístreškom pre auto, na jeho čelnom skle sa zvyčajne nebude tvoriť mráz, lebo strecha prístreška pre auto slúži ako bariéra, ktorá zamedzí úniku tepla priamo do vzduchu. Namiesto toho ho absorbuje a odráža späť k vozidlu. 

2. Žiadne ďalšie dane z majetku. Pretože prístrešok pre auto sa nepovažuje za pevnú stavbu, väčšina obcí ju neoznačuje za zdaniteľný majetok. Je to preto, lebo kovový prístrešok pre auto nevyžaduje základ. Aj keď nie je potrebný základ, vždy odporúčame vašu štruktúru ukotviť.

3. Flexibilita. Jednou z hlavných výhod samostatného prístrešku pre auto je flexibilita. Ak sa rozhodnete, že chcete presunúť prístrešok pre auto od jednej časti nehnuteľnosti k druhej, môžete. V závislosti od veľkosti konštrukcie je možné premiestniť ho manuálne bez nutnosti demontáže.

4. Všestrannosť. Aj keď jeho primárnou funkciou je ochrana vozidiel, prístrešok pre auto má veľmi univerzálnu štruktúru, môže slúžiť na rôzne funkcie a má mimoriadne široké využitie. Môže slúžiť napríklad aj ako miesto, v ktorého tieni sa môžu skryť a oddýchnuť si tak ľudia, ako i domáce zvieratá. Môže vám teda poslúžiť ako improvizovaná terasa. A nemusí mať úžitok len pre autá a ľudí, ale schováte podeň i rôzne prepravky so zeleninou alebo s náradím, a tým ochránite všetky veci pred nepriazňou počasia.

V závislosti od konštrukcie prístreškov môžu byť využité i na detských ihriskách a verejných priestoroch. Môžete pod ne uložiť stoly, stoličky a vytvoriť priestor na spoločenské stretnutia dospelých aj detí. Tieto konštrukcie môžete napríklad použiť i ako autobusové zastávky alebo provizórne čakárne. 

Je veľa možností, ako tieto konštrukcie prístreškov využiť. V tejto oblasti sa skutočne fantázii medze nekladú.

Pozrime sa na niektoré z týchto použití podrobnejšie

1. Terasová markíza. Pripojený prístrešok pre auto je vynikajúcim krytom pre terasu, na ktorej budete môcť svojej rodine a hosťom dopriať pekne strávený čas vonku, pretože budú ušetrení škodlivých UV lúčov. Rovnako ako markíza, aj prístrešok pre auto ochráni vašu rodinu a hostí pred dažďom, snehom, krupobitím a ďalšími živlami.

2. Vonkajšia dielňa. Či už pracujete na renovácii domu, alebo opravujete svoje auto, prístrešok pre auto ponúka pre vaše vonkajšie projekty tienený pracovný priestor chránený pred poveternostnými vplyvmi. Prístrešky pre auto sú dostatočne veľké na to, aby sa do nich zmestilo všetko, čo potrebujete na vykonanie svojej práce: boxy s náradím, elektrické náradie, pracovné stoly, píly a ďalšie. Pod prístreškom pre auto zostanete v suchu a chránení pred slnkom.

3. Ako priestor na piknik. Prístrešok pre auto je vynikajúcim krytom priestoru na piknik. Môže byť ukotvený k betónovej doske vo vašej záhrade, verejnom parku alebo pri škole, aby ste ochránili ľudí pri jedle alebo počas prestávky. 

4. Kryt na vybavenie detských ihrísk. Aj tie najlepšie školské ihriská môžu byť v určitých denných hodinách príliš slnečné. Kovový prístrešok pre auto možno použiť na zakrytie celého ihriska alebo určitej časti jeho vybavenia, ktoré je potrebné chrániť pred slnkom.

5. Ako vonkajší priestor na stretnutia. Je vaša kancelária priestorovo obmedzená? Prístrešok pre auto je možné postaviť na betónovej doske alebo na parkovisku pre ďalšie vonkajšie konferenčné priestory. Ak sa tento priestor nevyužíva na schôdzky, môže sa tiež použiť ako priestor pre zamestnancov alebo na firemné stretnutia a oslavy. Ďalej je možné využiť ho na usporiadanie recepcií, používateľských konferencií a iných udalostí na mieste pre vašich klientov.

6. Ako čakárne. Od autobusových zastávok po stojiská taxíkov môže byť prístrešok pre auto použitý ako priestor pre ľudí čakajúcich na jazdu. Či už v školách, v parkoch, na letiskách alebo mestských chodníkoch môžu mestá a obce tiež použiť prístrešky pre auto ako prístrešky pre autobusové zastávky. Takto môžu byť ľudia čakajúci na autobusy, taxíky alebo služby spoločnej jazdy chránení pred živlami.

7. Na údržbu technických vozidiel. Správcovia zariadení verejných budov, golfových ihrísk, škôl a bytových domov potrebujú miesto na uskladnenie vozidiel údržby. Prístrešok pre auto je ideálnym miestom na ochranu vozidiel, ako sú traktory, kosačky, prívesy a snežné pluhy pred poveternostnými vplyvmi. Prístrešky pre auto ponúkajú pracovníkom údržby ľahký prístup ku všetkému potrebnému vybaveniu. 

Z čoho sú vyrobené

Oceľové prístrešky vynikajú dlhou životnosťou a prakticky nevyžadujú žiadnu údržbu. Na ich výrobu sa používa najkvalitnejšia oceľ, ktorá odolá i tým najtvrdším poveternostným podmienkam. Pri týchto prístreškoch je garantovaná životnosť až desať rokov.
Hliníkové prístrešky majú veľmi podobné vlastnosti ako oceľové. Vynikajú ľahkou údržbou a jednoduchou montážou.
Drevené prístrešky sú väčšinou vyrobené z masívu, aby vydržali aj tie najdrsnejšie podmienky. Sú skôr vhodné na dedinu, k zrubom alebo dreveniciam, ale nie je žiadny problém vybudovať si takýto prístrešok na akomkoľvek mieste na svete. 

Je úplne jedno, pre aký prístrešok sa rozhodnete, všetky typy máte možnosť zabezpečiť si z najnovších a najkvalitnejších materiálov a v štýlovom vyhotovení tak, aby splnili cieľ, na ktorý si prístrešok kupujete a staviate. Dôležité je, aby dobre a dlho slúžil, bol bezpečný a ochránil vás, vaše auto a váš majetok, ktorý si podeň odložíte.