Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Prístupová cesta, chodník

Najmite si skúseného odborníka na prístupovú cestu či chodník z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Prístupová cesta, chodník

Potrebujete službu z oblasti prístupová cesta, chodník? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie, výkopové práce, realizáciu stavby chodníka a prístupovej cesty. Cena ciest a chodníkov k objektom a nehnuteľnostiam sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: asfalt, betón, zámocká podlaha, náradie a náklady na dopravu, ktoré vám poskytne niektorý z našich 17585 plynárov v danej kategórií

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Služby

Čo zahŕňa pokládka dlažby?
Pokladač dlažieb Vám môže pomôcť s realizáciou prác, ktorá zahŕňa kladenie alebo opravu dlažby (dlaždíc) na príjazdových cestách, chodníkoch a vonkajších terasách. Uvádzame, čo môžete očakávať od každého typu kladenia dlažby:
Príjazdová cesta
Nevyhnutnou súčasťou každého domu je príjazdová cesta, ktorá je tiež jednou z podmienok pre kolaudáciu domu. Vydláždenie príjazdovej cesty zvýši atraktivitu vášho domu a jeho hodnotu. Váš pokladač začne práce prípravou podkladu. Podklad má byť dostatočne pevný a nosný, ale zároveň musí prepúšťať aj zrážkovú vodu. Vykopú a vyrovnajú povrch, vysypú hrubú podkladovú vrstvu tvorenú kamennou drvinou, ktorú by mali zhutniť pomocou vibračnej dosky. Ďalej nasleduje spravidla osadenie obrubníkov, ktoré vymedzujú hranice plochy pokryté zámkovou dlažbou a spevní ju. Následne treba naniesť jemnú podkladovú vrstvu kamennej drviny a zhutniť ju. Posledným krokom je násyp jemných kamienkov, ktorý je určený na pokládku zámkovej dlažby. Jej povrch by mal byť rovný, jej hĺbka rovnomerná a zhutnená. Nasleduje pokládka zámkovej dlažby, t.j. usádzanie jednotlivých tvárnic v tesnej blízkosti vedľa seba na pripravený povrch. Nakoniec pokladač vyplní škáry medzi dlažbou pieskom.
Vydláždenie terás
Potrebujete položiť nejaké dlaždice (dlažbu) na svoju terasu alebo okolo bazéna? Spevnené plochy vytvorené z dlažby zmenšujú plochu trávnika a minimalizujú jeho kosenie a údržbu, sú hladké a rovné. Na terasu pri dome a do okolia vonkajšieho bazéna je vhodná vždy mrazuvzdorná a protišmyková dlažba. Váš dodávateľ dlažby vám pomôže vybrať tú najlepšiu dlažbu, ktorá bude ladiť s fasádou a architektúrou domu. Zabezpečíme profesionálny prístup a spokojnosť zákazníkov.
Dláždené chodníky
Dlažba môže byť praktickou a atraktívnou alternatívou k betónovým chodníkom. Váš dodávateľ môže pomocou napr. tehlovej dlažby vyložiť cestu alebo záhradné chodníky akéhokoľvek tvaru a krivky. Vyznačia plán prístupovej cesty, dôkladne pripravia zhutnený podklad a položia tehlové dlaždice v nastavenom vzore. Nakoniec pokladač vyplní škáry medzi dlažbou pieskom.
Opravy dlažby
Hoci príjazdové cesty, chodníky zo zámkovej dlažby majú dlhú životnosť, občas sa stane, že sa poškodia, prasknú alebo znehodnotia. Našťastie opravy takej dlažby sú zvyčajne rýchle. Jednoducho sa poškodená dlažba vyberie a nahradí novou dlažbou. Váš dodávateľ dlažby to urobí efektívne za vás.

Často kladené otázky

Prečo si objednať pokládku dlažby cez Wilio?
Potrebujete odborníkov, ktorí by vám pomohli s dlažbou? Dlažba je praktickou a atraktívnou voľbou pre celý rad terénnych úprav, vrátane chodníkov, terasových plôch, príjazdových ciest a dokonca záhradných - trávnikových lemov a okrajov bazénov. Kladenie dlažby je technický náročná práca a nezvládne ju každý. Nechajte túto prácu realizovať odborníkom vo vašom okolí, ktorí ju vykonajú profesionálne, oveľa rýchlejšie, aby ste si mohli svoj nový priestor využívať čo najskôr. Najlepšou miestom na nájdenie odborníkov na pokládku dlažieb je Wilio. Zo stoviek skúsených remeselníkov vám nájdeme niekoho miestneho, kto vám pomôže s položením dlažby bez ohľadu na veľkosť plochy.
Prečo by som mal prenechať kladenie dlažby profesionálovi a nerobiť ju sám?
Dlažba vyžaduje ťažkú fyzickú námahu a skúsenosti. Profesionálny pokladač prinesie dlhoročné skúsenosti a všetky potrebné nástroje a techniku, aby vaše nové plochy vyzerali skvele, farebne ladili a vydržali dlho. Treba mať na myslí dlhodobé hľadisko, pretože amatérsky uložená dlažba na nedokonale spevnenom povrchu vyzerá hneď po uložení v poriadku, s odstupom času vplyvom poveternostných podmienok sa však začne uvoľňovať, vypadávať a vznikajú nerovnosti a neželané nadrozmerné medzery.
Dlažba alebo betón - čo je lepšie?
Ešte donedávna bol betón najrozšírenejším materiálom na spevnenie chodníkov a prístupových ciest. V súčasnosti je to však zámková dlažba (kocky alebo platne) z betónu. Obidva materiály sú používajú, ale je praktickejšie a jednoduchšie vymeniť niekoľko prasknutých dlaždíc, ako opraviť poškodený betón. Ak chcete dosiahnuť originálny vzhľad a môžete si finančne dovoliť betónové dlaždice, mohli by byť lepšou voľbou pre váš domov. Výhodou dlažby je možnosť rozobratia a opätovného položenia.
Mám si objednať novú alebo použitú dlažbu?
Použité materiály vám môžu ušetriť veľa peňazí pri kúpe, ak máte obmedzený rozpočet, a nevadí vám strata času ich čistením. Sú dobrou voľbou, ak nie ste nároční a nájdete dostatočné množstvo v rovnakom dizajne na dokončenie projektu. Nevýhodou je obmedzený výber použitých dlažieb. Ponuka nových materiálov je oveľa pestrejšia; a ich životnosť v estetickom stave omnoho dlhšia.
Aké vybavenie a spotrebný materiál budem musieť poskytnúť svojmu pokladačovi?
Váš pokladač dlažby prinesie svoje vlastné vybavenie a náradie, ale zvyčajne bude požadovať, aby ste si objednali základné materiály, vrátene dlažby. Môže vám poradiť vhodný druh dlažby a množstvo potrebné pre váš projekt.
Ako dlho bežne trvá pokládka - položenie dlažby?
Pri malej ploche váš dodávateľ je schopný prácu urobiť za niekoľko hodín, pri dlhých a širokých príjazdových cestách a veľkých terasách bude práca pokládky dlažby trvať aj niekoľko dní.
Koľko stojí dlažba?
Náklady sa budú líšiť v závislosti od veľkosti a členitosti plochy, zložitosti tvárnic a objemu prác. Pokládka zámkovej dlažby (chodníky a odstavné miesta pre osobné auta) bez zemných prác stoja približne 12€/m2. V cene je vymeranie plochy, navozenie a zavibrovanie hrubého podkladu (do hrúbky 30 cm), stiahnutie lôžka, položenie dlažby, zavibrovanie a vyškárovanie dlažby. Pokládka zámkovej dlažby už na pripravený podklad stojí približne 7€/m2; pokládka obrubníkov 4€/bm.
Potrebujem preukaz špecialistu?
Nie. Najlepšou vizitkou remeselníka/pokladača dlažby je jeho predošlá práca, preto sa nebojte vypýtať si od neho referencie a prípadne absolvovať prehliadku jeho práce.

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS