Prístupová cesta a chodník Bratislava

Najmite si skúseného odborníka na prístupovú cestu či chodník z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt
Zistiť viac
15649 poskytovateľov
Zadať dopyt
Zistiť viac

Prečo práve Wilio?

Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov z vášho okolia.

Wilio vám pomôže zadarmo zohnať overených a kvalifikovaných profesionálov na takmer akúkoľvek službu či remeslo.

27 638profesionálov na Slovensku
50 983vyriešených projektov
4,8 / 5priemerné hodnotenie našich odborníkov
199 720 inštalácií aplikácie

Ako Wilio funguje?

Stačí zadať dopyt

Odpovedzte na pár otázok o tom akú službu potrebujete.

Oslovíme tých najlepších

Nájdeme tých najvhodnejších odborníkov podľa vašich požiadaviek.

Vyberte si najlepšiu ponuku

Porovnajte ponuky a vyberte si z najlepšie hodnotených odborníkov.

Zadajte dopyt

Radí náš odborník Peter

Čo potrebujem vedieť

Radí náš odborník Peter

Často kladené otázky

Prečo si objednať pokládku dlažby cez Wilio?

Potrebujete odborníkov, ktorí by vám pomohli s dlažbou? Dlažba je praktickou a atraktívnou voľbou pre celý rad terénnych úprav, vrátane chodníkov, terasových plôch, príjazdových ciest a dokonca záhradných - trávnikových lemov a okrajov bazénov. Kladenie dlažby je technický náročná práca a nezvládne ju každý. Nechajte túto prácu realizovať odborníkom vo vašom okolí, ktorí ju vykonajú profesionálne, oveľa rýchlejšie, aby ste si mohli svoj nový priestor využívať čo najskôr. Najlepšou miestom na nájdenie odborníkov na pokládku dlažieb je Wilio. Zo stoviek skúsených remeselníkov vám nájdeme niekoho miestneho, kto vám pomôže s položením dlažby bez ohľadu na veľkosť plochy.

Prečo by som mal prenechať kladenie dlažby profesionálovi a nerobiť ju sám?

Dlažba vyžaduje ťažkú fyzickú námahu a skúsenosti. Profesionálny pokladač prinesie dlhoročné skúsenosti a všetky potrebné nástroje a techniku, aby vaše nové plochy vyzerali skvele, farebne ladili a vydržali dlho. Treba mať na myslí dlhodobé hľadisko, pretože amatérsky uložená dlažba na nedokonale spevnenom povrchu vyzerá hneď po uložení v poriadku, s odstupom času vplyvom poveternostných podmienok sa však začne uvoľňovať, vypadávať a vznikajú nerovnosti a neželané nadrozmerné medzery.

Dlažba alebo betón - čo je lepšie?

Ešte donedávna bol betón najrozšírenejším materiálom na spevnenie chodníkov a prístupových ciest. V súčasnosti je to však zámková dlažba (kocky alebo platne) z betónu. Obidva materiály sú používajú, ale je praktickejšie a jednoduchšie vymeniť niekoľko prasknutých dlaždíc, ako opraviť poškodený betón. Ak chcete dosiahnuť originálny vzhľad a môžete si finančne dovoliť betónové dlaždice, mohli by byť lepšou voľbou pre váš domov. Výhodou dlažby je možnosť rozobratia a opätovného položenia.

Mám si objednať novú alebo použitú dlažbu?

Použité materiály vám môžu ušetriť veľa peňazí pri kúpe, ak máte obmedzený rozpočet, a nevadí vám strata času ich čistením. Sú dobrou voľbou, ak nie ste nároční a nájdete dostatočné množstvo v rovnakom dizajne na dokončenie projektu. Nevýhodou je obmedzený výber použitých dlažieb. Ponuka nových materiálov je oveľa pestrejšia; a ich životnosť v estetickom stave omnoho dlhšia.

Aké vybavenie a spotrebný materiál budem musieť poskytnúť svojmu pokladačovi?

Váš pokladač dlažby prinesie svoje vlastné vybavenie a náradie, ale zvyčajne bude požadovať, aby ste si objednali základné materiály, vrátene dlažby. Môže vám poradiť vhodný druh dlažby a množstvo potrebné pre váš projekt.

Ako dlho bežne trvá pokládka - položenie dlažby?

Pri malej ploche váš dodávateľ je schopný prácu urobiť za niekoľko hodín, pri dlhých a širokých príjazdových cestách a veľkých terasách bude práca pokládky dlažby trvať aj niekoľko dní.

Koľko stojí dlažba?

Náklady sa budú líšiť v závislosti od veľkosti a členitosti plochy, zložitosti tvárnic a objemu prác. Pokládka zámkovej dlažby (chodníky a odstavné miesta pre osobné auta) bez zemných prác stoja približne 12€/m2. V cene je vymeranie plochy, navozenie a zavibrovanie hrubého podkladu (do hrúbky 30 cm), stiahnutie lôžka, položenie dlažby, zavibrovanie a vyškárovanie dlažby. Pokládka zámkovej dlažby už na pripravený podklad stojí približne 7€/m2; pokládka obrubníkov 4€/bm.

Potrebujem preukaz špecialistu?

Nie. Najlepšou vizitkou remeselníka/pokladača dlažby je jeho predošlá práca, preto sa nebojte vypýtať si od neho referencie a prípadne absolvovať prehliadku jeho práce.

Služby

Čo zahŕňa pokládka dlažby?

Pokladač dlažieb Vám môže pomôcť s realizáciou prác, ktorá zahŕňa kladenie alebo opravu dlažby (dlaždíc) na príjazdových cestách, chodníkoch a vonkajších terasách. Uvádzame, čo môžete očakávať od každého typu kladenia dlažby:

Príjazdová cesta

Nevyhnutnou súčasťou každého domu je príjazdová cesta, ktorá je tiež jednou z podmienok pre kolaudáciu domu. Vydláždenie príjazdovej cesty zvýši atraktivitu vášho domu a jeho hodnotu. Váš pokladač začne práce prípravou podkladu. Podklad má byť dostatočne pevný a nosný, ale zároveň musí prepúšťať aj zrážkovú vodu. Vykopú a vyrovnajú povrch, vysypú hrubú podkladovú vrstvu tvorenú kamennou drvinou, ktorú by mali zhutniť pomocou vibračnej dosky. Ďalej nasleduje spravidla osadenie obrubníkov, ktoré vymedzujú hranice plochy pokryté zámkovou dlažbou a spevní ju. Následne treba naniesť jemnú podkladovú vrstvu kamennej drviny a zhutniť ju. Posledným krokom je násyp jemných kamienkov, ktorý je určený na pokládku zámkovej dlažby. Jej povrch by mal byť rovný, jej hĺbka rovnomerná a zhutnená. Nasleduje pokládka zámkovej dlažby, t.j. usádzanie jednotlivých tvárnic v tesnej blízkosti vedľa seba na pripravený povrch. Nakoniec pokladač vyplní škáry medzi dlažbou pieskom.

Vydláždenie terás

Potrebujete položiť nejaké dlaždice (dlažbu) na svoju terasu alebo okolo bazéna? Spevnené plochy vytvorené z dlažby zmenšujú plochu trávnika a minimalizujú jeho kosenie a údržbu, sú hladké a rovné. Na terasu pri dome a do okolia vonkajšieho bazéna je vhodná vždy mrazuvzdorná a protišmyková dlažba. Váš dodávateľ dlažby vám pomôže vybrať tú najlepšiu dlažbu, ktorá bude ladiť s fasádou a architektúrou domu. Zabezpečíme profesionálny prístup a spokojnosť zákazníkov.

Dláždené chodníky

Dlažba môže byť praktickou a atraktívnou alternatívou k betónovým chodníkom. Váš dodávateľ môže pomocou napr. tehlovej dlažby vyložiť cestu alebo záhradné chodníky akéhokoľvek tvaru a krivky. Vyznačia plán prístupovej cesty, dôkladne pripravia zhutnený podklad a položia tehlové dlaždice v nastavenom vzore. Nakoniec pokladač vyplní škáry medzi dlažbou pieskom.

Opravy dlažby

Hoci príjazdové cesty, chodníky zo zámkovej dlažby majú dlhú životnosť, občas sa stane, že sa poškodia, prasknú alebo znehodnotia. Našťastie opravy takej dlažby sú zvyčajne rýchle. Jednoducho sa poškodená dlažba vyberie a nahradí novou dlažbou. Váš dodávateľ dlažby to urobí efektívne za vás.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS

App Store
Google Play
AppGallery
Začnite zarábaťPriemerná hodnota projektu na Wilio je 2 100€.

Napísali o nás

…Wilio podporuje omnoho sofistikovanejšiu formu spájania dopytu a ponuky.

Rýchle sprostredkovanie a ušetrené desiatky eur.

Spomedzi slovenských služieb tak ide zrejme o najintuitívnejšiu a najmodernejšiu službu na trhu práce. 

...nová služba na nájdenie remeselníka, v ponuke ich má viac ako 20-tisíc...

Konečne sa zákazník ocitne v pozícii toho, kto si môže vyberať.

A ako dokázal náš test, naozaj vám odborníka zoženie expresne rýchlo. 

...nájde vám právnika aj remeselníka...

...odporúčam všetkým, ktorí sa chystajú na rôzne prerábky v byte či dome a hľadajú skúsených odborníkov...

...prvou voľbou, keď ľudia potrebujú akúkoľvek službu...

...keď dostente ponuku aj s referenciami do niekoľkých minút, je to prekvapujúco pozitívna emócia