Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Prístupová cesta, chodník Košice

Hľadáte poskytovateľa na prístupovú cestu, chodník v lokalite Košice? V tejto kategórii máme 20 913 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

30 168 profesionálov na Slovensku

76 424 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Prístupová cesta, chodník Košice

Hľadáte prístupová cesta, chodník Košice? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Kavečanoch, Myslave. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Modlava nad Bodvou, Valaliky, Bukovec. Odborníci v tejto kategórii tiež robia:zameranie, výkopové práce, realizácia stavby chodníka a prístupovej cesty. Zabezpečia pre vás opravy a vypĺňanie chýbajúcich častí ciest a chodníkov a použijú pri tom asfalt, betón, zámockú dlažbu a náradie. Vyberte si najlepšiu ponuku pre prístupová cesta, chodník Košice z našich plynárov.

30 168 profesionálov na Slovensku

76 424 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Dopyty

Najnovšie dopyty od našich zákazníkov

Prístupová cesta, chodník

Potrebujem zrekonštruovať pôvodný prístupový chodník so schodami za nový . Dlžka cca 20m prevíšenie cca 2,5m šírka cca 1m. Materiál...Zobraziť viac

Potrebujem zrekonštruovať pôvodný prístupový chodník so schodami za nový . Dlžka cca 20m prevíšenie cca 2,5m šírka cca 1m. Materiál betónové tvárnice/zámková dlažba

Denisa V.
Košice
Prístupová cesta, chodník

Dobrý deň, mal by som záujem o pokládku zámkovej dlažby, vrátane súvisiacich terénnych úprav. Taktiež realizáciu oplotenia z plotových tvárnic pre prípravu...Zobraziť viac

Dobrý deň, mal by som záujem o pokládku zámkovej dlažby, vrátane súvisiacich terénnych úprav. Taktiež realizáciu oplotenia z plotových tvárnic pre prípravu brány na vjazd (vrátane základov). Na pozemku je plastová zberná nádoba a vodomerná šachta, keďže chceme vo dvore parkovať auto, potrebujeme ešte pred pokládkou dlažby vybetónovať štvorec cca. 3,5 x 3,5 m (vytvoriť "deku" nad nádržami). - Plocha dlažby je 95 m2 (Premac  Klasiko kombiformát sivá-grafit) - Obrubníky 11 m  - Palisády 4 m na oddelenie prevýšenia medzi nájazdom od prístupovej cesty a trávnatej časti vedľa domu (prevýšenie postupne od 30 do 0 cm) - Plotové tvárnice (Premac Maclit - grafit). Pre predstavu posielam v prílohe foto a pôdorys pozemku + náčrt rozloženia plotových tvárnic. Ak mi viete pripraviť cenovú ponuku na základe týchto informácií budem rád, alebo pre bližšie informácie uvítam osobné stretnutie (obhliadku). Lokalta: Košice - Krásna, na Hore

Tomáš Ž.
Košice
Prístupová cesta, chodník

Potreboval by som položiť dlažbu na parkovacie miesto, miesto ma šikminu, rovnú časť a bude treba vyriešiť aj nábeh od...Zobraziť viac

Potreboval by som položiť dlažbu na parkovacie miesto, miesto ma šikminu, rovnú časť a bude treba vyriešiť aj nábeh od cesty. Aktuálne je na mieste zavibrovaná 0-64, teda ešte navoziť a zvibrovanie jednej vrstvy podkladu, stiahnutie lôžka položenie, zavibrovanie a vyšpárovanie dlažby. Plocha je do cca 50 m2. Ako dlažby som zvažoval Top Zona 6 cm, rozmery 20x20 a 20x10 cm, ale nechám si poradiť.

Juraj M.
Košice
Prístupová cesta, chodník

Po položení zámkovej dlažby po nej prešlo nákladné auto a zvlnilo položenú dlažbu. Je potrebné ju rozobrať, upraviť podklad, položiť...Zobraziť viac

Po položení zámkovej dlažby po nej prešlo nákladné auto a zvlnilo položenú dlažbu. Je potrebné ju rozobrať, upraviť podklad, položiť naspäť, zasypať pieskom, uhladiť vibračným pásom, dokončiť. Cca 20m2.

Jaroslav H.
Rozhanovce
Prístupová cesta, chodník

Pokládka zámkovej dlažby 10x20x6cm Dlažba - 300 m2 Obrubníky - 100 m Rovný terén. Prosím o cenové ponuky. Ďakujem.

Peter B.
Moldava nad Bodvou
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Výber správneho zhotoviteľa príjazdovej cesty

Dobre udržiavaná príjazdová cesta môže udať tón pre celý váš dom, ale bohužiaľ, dlažba pre príjazdové cesty je jedným z najrizikovejších elementov stavby pre zlé spracovanie a budúce problémy. Aby ste sa vyhli problémom a zaistili dobre vykonanú prácu, musíte si pre svoj projekt najať správneho realizátora vašej prístupovej cesty. Hovorili sme s niektorými zo skúsených zhotoviteľov odporúčaných na Wilio, aby sme zistili kľúčové veci, ktoré by ste mali vedieť, aby ste sa mohli správne rozhodnúť: Preverte si skúsenosti, ako aj akreditácie. Spýtajte sa, ako pristúpia k realizácii vášho projektu. Uistite sa, že sa vám s nimi dobre spolupracuje. Získajte kompletné ponuky s rozpisom platieb. Overte, či vedia zabezpečiť oprávnenia na stavbu. Zabezpečte, aby zhotoviteľ zrealizoval aj prípadné dodatočné opravy po dokončení samotnej cesty.

Majte na pamäti tieto body, ktoré vám môžu pomôcť zamerať sa na to, čo hľadať, pri diskusiách s potenciálnymi realizátormi a získavať relevantné cenové ponuky. Pokračujte v čítaní, kde nájdete ďalšie informácie o tom, ako nájsť toho pravého zhotoviteľa vašej prístupovej komunikácie. 

Preverte skúsenosti, ako aj akreditácie. Skúsenosti z výstavby ciest sa môžu prekrývať, napríklad v pokládke dlažby, zemných prácach a terénnych úpravách, skrášľovaní okolia a iných. Aj keď je všeobecná stavebná firma schopná prijať vašu konkrétnu zákazku, či už je to položenie štrkovej príjazdovej cesty alebo murovanej terasy, rovnako ako pri všetkých projektoch, odborník na príjazdové cesty a dlažby bude najlepšou voľbou na riešenie vašich konkrétnych potrieb. Pri hľadaní živnostníka pre váš projekt je rozumné porozprávať sa s tými, ktorí vykonali veľa podobných úloh ako ste plánovali. Okrem toho, že uvidíte predchádzajúce príklady ich práce, ktoré vám môžu ukázať ako súčasť svojho portfólia - mohli by byť ochotní nakontaktovať vás na ich predchádzajúcich klientov, u ktorých vykonali obdobné práce predtým. To je obzvlášť dôležité pri prácach na prístupovej ceste, kde sa problémy môžu za istý čas prejaviť, keď sa príjazdové cesty usadia a uložia. Skúste sa dohodnúť na stretnutiach s ľuďmi, ktorí majú príjazdové cesty už rok alebo viac, aby ste zistili, ako terén a dlažba pracuje a aké je ich opotrebovanie.

Štefan C.  má na Wilio viac ako 130 pozitívnych ohlasov. Povedal: Vždy si fotím prácu, ktorú robím. Je to najrýchlejší spôsob, ako ukázať novým klientom, čo robíme a ako to robíme. Každý dobrý realizátor prístupovej cesty sa rád pochváli takýmto portfóliom - svoj iPad vždy nechávam pri sebe, aby som vedel ukázať, čo robím. Adam má na Wilio viac ako 100 pozitívnych ohlasov. Povedal nám: Je zrejmé, že chcete niekoho, kto má rozsiahle portfólio príjazdových ciest, ktoré urobil. Je to škoda, ale tieto práce majú v porovnaní s niektorými inými zlú povesť – narýchlo vysypané nákladiaky asfaltu a je to hotové - názor, ktorý sa objavuje pomerne často. Majitelia domov by sa mali vždy pozerať na živnostníka, pozrieť sa na ich portfólio prác a ísť sa aj osobne na predchádzajúce projekty pozrieť. Vždy ich sprístupním, ak má niekto záujem. 

Získajte bezplatnú cenovú ponuku. Pomôžeme vám stretnúť sa s odborníkmi na príjazdové cesty vo vašom okolí, aby ste ešte dnes dostali skutočné cenové ponuky. Okrem kontroly ich referencií môžete skontrolovať ich skúsenosti aj v iných veciach. Na Wilio si môžete prečítať úprimnú spätnú väzbu o prácach, ktoré vykonali pre majiteľov domov, a tiež si môžete pozrieť obrázky z predchádzajúcich projektov. 

Nebojte sa klásť tiež otázky týkajúce sa kvalifikácie zhotoviteľov, ktorú môžu mať, a na dĺžku ich podnikania. Mnohí realizátori ciest budú mať osobitnú kvalifikáciu, ostatní sa naučili v iných firmách a nazbierali bohaté skúsenosti. Niektorí živnostníci môžu byť členmi obchodných orgánov, existuje však veľa skúsených realizátorov, ktorí do týchto orgánov nepatria, keďže je to nepovinné. Aj keď sa členstvo v obchodnom orgáne dá považovať za dobrú vizitku, najdôležitejšie je preveriť si ich skúsenosti. Ján M. nám povedal: Ja som nikdy necítil potrebu vstúpiť do obchodného orgánu. Idem len podľa svojej reputácie - tvrdo pracujem, nič nerobím polovičato, a nikdy som nemal žiadnu reklamáciu. Moja spätná väzba hovorí ľuďom, čo chcú vedieť. 

Spýtajte sa, ako pristúpia k realizácii vášho projektu. S vybraným zhotoviteľom by ste sa mali cítiť pohodlne. Vyzbrojte sa troškou vedomostí prostredníctvom internetu, ktorý vám môže pomôcť vedieť, na čo si treba dať pozor, pokiaľ ide o materiály a techniky, ktoré bude váš zhotoviteľ pri stavbe cesty používať. Opýtajte sa ich na otázky týkajúce sa ich procesov, napríklad: Aký hlboký bude výkop? Aké materiály použijú v podklade (STK typ 1 je priemyselne akceptovaná kvalita)? Ako budú riešiť odvodnenie? Očakávajú, že narazia na plynové alebo vodovodné potrubie alebo na nejaké iné problémy? Sú si vedomí plánovacích obmedzení (ďalšie podrobnosti nájdete nižšie)? Ak máte niekoľko otázok, ktoré môžete položiť, môže to skutočne pomôcť. Spýtajte sa, ako hlboko pôjdu, aké vrstvy urobia, či majú obavy z odtoku, ako sa vysporiadajú s potrubím, ktoré by mohli nájsť, a aké materiály odporúčajú a prečo. Pokiaľ ide o plynové a vodovodné potrubie, vieme ich nájsť a vopred varovať klientov, ak očakávame, že budú problémom. Ak potrebuje živnostník inštalatéra alebo akékoľvek špecifické zručnosti, vie si takého človeka najať. Matúš L. sa špecializuje na príjazdové cesty a terénne úpravy a má viac ako 30 pozitívnych ohlasov na Wilio. Odporúča tiež trochu si túto tému naštudovať.

Uistite sa, že si so zhotoviteľom rozumiete. Vediac, že majú skúsenosti s vašim typom práce, mali by ste jednoducho zhodnotiť, ako dobre sa bude s daným zhotoviteľom spolupracovať. Môžete to urobiť pri prvom kontakte s nimi: Sú zdvorilí po telefóne? Prichádzajú na schôdzky v plánovanom čase? Kladú veľa otázok o projekte? Tiež sa uistite, že osoba, ktorá príde ponúknuť prácu, je osoba, ktorá bude aj prácu vykonávať, alebo ak to nie sú oni, že sa stretnete s osobou, ktorá bude priamo na mieste a bude zodpovedať za projekt pred jeho realizáciou. Dokončenie dlažobných prác nemusí trvať dlho, ale je nevyhnutná schopnosť udržiavať dobrú komunikáciu počas celého projektu. Nemali by ste sa usilovať o to, aby ste sa stali najlepšími priateľmi so zhotoviteľom, ktorého si vyberiete, ale musíte byť schopní mať profesionálny vzťah - musíte sa cítiť pohodlne a otvorene hovoriť o akýchkoľvek obavách a rizikách, ktoré môžu vzniknúť, a vyrovnať sa s akýmikoľvek problémami. Štefan C.   povedal: Rovnako ako majitelia domov sa majú cítiť aj zhotovitelia, musí to byť vzájomné. Táto dôvera má byť vzájomná / obojstranná - chcem s nimi tráviť čas, rozprávať sa s nimi, klásť im veľa otázok o práci a o tom, čo od nej očakávajú. Poradil by som každému, aby sa vždy ubezpečil, že osoba, s ktorou sa rozprávate, nie je len obchodník, ale bude aj zodpovedný za prácu na dennej báze. Ak spočiatku jednáte s obchodníkom, určite si vyžiadajte stretnúť sa aj s osobou, ktorá bude práce u vás realizovať. 

Získajte kompletné ponuky s rozpisom platieb. Pri projektoch založených na prácach, ako je výstavba novej príjazdovej cesty alebo terasy, je vhodné stretnúť sa a získať ponuky od najmenej troch zhotoviteľov. Podrobnosti a rozsah ich cenovej ponuky vám môžu povedať veľa o ich postupe. Je dôležité ubezpečiť sa, že všetky ponuky sú podobné - zahŕňajú všetky materiály a prácu? Ak živnostník bude odstraňovať a likvidovať akékoľvek predchádzajúce materiály, napríklad existujúce dlažobné kocky, je to zahrnuté v cene? Jediným spôsobom, ako získať kvalitné cenové ponuky, je získať ich od zhotoviteľov, ktorí si obzreli miesto realizácie. Získaním najmenej troch ponúk vám pomôže identifikovať tú, ktorá sa zdá neprimerane nízka. Neprimerane nízka ponuka môže byť znamenie zhotoviteľa, ktorý chce získať prácu, ale skutočnú hodnotu vynahradí pridaním dodatočných nákladov v priebehu výstavby. Štefan C.: Za mňa, keď uvediem odhad, uvediem kompletný písomný odhad, ktorý obsahuje zoznam materiálov, každú položku prác, ktoré budem realizovať a koľko každá položka bude stáť. Tieto informácie sú pre majiteľa domu kľúčové. Boli by ste prekvapení, ako málo ľudí má dobrú predstavu o tom, aké práce sa budú vykonávať, o tom, aké potrubia / siete sa nachádzajú pod ich cestou. Prichádzajú domov a bolo im povedané, že je vykopaná hĺbka 50 cm, ale nevideli to. Nemôžu vedieť, či sa to už stalo alebo nie. V svojich cenových ponukách to teda popisujem a objasňujem. Mnoho ľudí má zafixovanú psychológiu, že ak niečo znie lacno, nemusí to byť dobré, ale ak sa ponuky zhodujú a pokrývajú rovnaké procesy, nie je na škodu ísť do spolupráce s tým lacnejším; možno, že ten zhotoviteľ má len nižšie režijné náklady a môže poskytnúť lepšiu cenu. 

Po odsúhlasení ceny prostredníctvom presnej a písomnej cenovej ponuky sa uistite, že máte dohodnutý platobný plán, ktorý vám vyhovuje. Písomná zmluva je najlepším spôsobom, ako sa ubezpečiť, že ste na dobrej ceste, bez nedorozumení. Renomovaný zhotoviteľ vo všeobecnosti nebude vopred očakávať ani požadovať celkovú hodnotu drahej práce. Malý preddavok/záloha však nie je nič neobvyklé. Zatiaľ čo mnoho väčších stavebných firiem nakupuje materiály na účet obchodných dodávateľov a nebude požadovať peniaze vopred na pokrytie týchto nákladov, ak sa jedná o malú firmu, ktorá pracuje na veľkej stavbe s vysokými nákladmi, môže to byť záloha súčasťou plánu. Vo väčšine prípadov bude zvyšná platba odložená až po dokončení stavby alebo do niekoľkých míľnikov počas výstavby. Aj keď mnohí radi prijmú hotovosť, väčšina zhotoviteľov príjme platbu bankovým prevodom. Štefan C. : Všeobecne by som si dával pozor na to, aby ktokoľvek pýtal peniaze vopred. Väčšina renomovaných staviteľov má obchodný účet za materiály, peniaze neplatia vopred. Dodávame všetky materiály na začiatku práce bez akýchkoľvek platieb od zákazníka a títo platia, až keď je práca úplne hotová a sú s ňou spokojní. Neberiem žiadnu zálohu. Nepotrebujem ich. Veríme, že naši zákazníci nám zaplatia, rovnako ako oni dôverujú nám, že my urobíme ich prácu dobre. Je to vzájomné. Na konci po dokončení prác zoberieme iba poslednú platbu. Hovorím im to, budem robiť túto prácu kvalitne, inak nám nebudete platiť, a to mi pomáha získať veľkú dôveru od zákazníka. 

Skontrolujte, či vedia zabezpečiť potrebné povolenia pre stavbu. V prípade, že budete potrebovať povolenie, ak plánujete použiť vodotesnú príjazdovú cestu, ktorá nezabezpečuje odtok vody do priepustnej oblasti; podobne, ak vytvárate príjazdovú cestu a potrebujete pridať nábehový cestný obrubník na verejnú cestu, budete musieť požiadať o povolenie miestny stavebný úrad. Niektoré steny, ploty a brány môžu tiež podliehať stavebnému povoleniu. Vždy sa oplatí konzultovať to so zhotoviteľom, či je plne informovaný o pravidlách povoľovania a či ich dodržiava. Štefan C.  povedal: Na chodníku sa ničoho nedotýkame, pokiaľ nie je vydané povolenie. Ak zákazník potrebuje nábehový/prejazdný obrubník z verejnej cesty, ktorý si vyžaduje povolenie, nežiadajte od nás túto prácu pred tým ako povolenie získate. Nemáme problémy Vám pomôcť získať povolenie. A práce načasujeme na čas, keď bude povolenie vydané. 

Zabezpečte, aby boli zrealizované dodatočné opravy po dokončení samotnej cesty. Pri akomkoľvek stavebnom projekte existuje možnosť, že môžu nastať komplikácie a problémy. Tieto problémy sa často môžu prejaviť až po teoretickom ukončení práce a odchode zhotoviteľa na ďalšiu pracovnú zákazku. Preto je rozumné najať si zhotoviteľa, ktorý sa ochotne vráti na stavbu, aby nadviazal na svoju predošlú prácu a napravil všetky problémy, ktoré nastali po skončení prác. Niektorí zhotovitelia dávajú takýto prísľub priamo do zmlúv, zatiaľ čo iní ponúknu neformálnejší verbálny prísľub. Ak je zhotoviteľ ochotný nadviazať kontakt s predchádzajúcimi klientmi, aby ste videli ich prácu, je to dobré znamenie, že udržiavali dobré vzťahy, boli hrdí na svoju prácu a boli ochotní riešiť aj akékoľvek problémy, ktoré mohli vzniknúť.