Projekčné práce

Najmite si skúseného odborníka na projekčné práce z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt
Zistiť viac
15425 poskytovateľov
Zadať dopyt
Zistiť viac

Prečo práve Wilio?

Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov z vášho okolia.

Wilio vám pomôže zadarmo zohnať overených a kvalifikovaných profesionálov na takmer akúkoľvek službu či remeslo.

27 638profesionálov na Slovensku
50 983vyriešených projektov
4,8 / 5priemerné hodnotenie našich odborníkov
199 720 inštalácií aplikácie

Ako Wilio funguje?

Stačí zadať dopyt

Odpovedzte na pár otázok o tom akú službu potrebujete.

Oslovíme tých najlepších

Nájdeme tých najvhodnejších odborníkov podľa vašich požiadaviek.

Vyberte si najlepšiu ponuku

Porovnajte ponuky a vyberte si z najlepšie hodnotených odborníkov.

Zadajte dopyt

Služby v tvojom okolí

Radí náš odborník Peter

Čo potrebujem vedieť

Radí náš odborník Peter

Často kladené otázky

Prečo si najímať projektanta cez Wilio?

Rozmýšľali ste nad stavbou nového domu alebo nad rekonštrukciou terajšieho domu? Nestrácajte čas prechádzaním webových stránok staviteľov a vyberaním plánu domu, ktorý pre vás aj tak nie je úplne vhodný. Namiesto toho si najmite odborníka, ktorý môže nakresliť plán vášho nového domova alebo prístavby so všetkými prvkami, ktoré potrebujete, aby ste dosiahli dokonalý výsledok, po ktorom túžite. Najlepšie miesto na vyhľadanie profesionálov zo stavebnej oblasti je Wilio. Či už potrebujete pomoc s vypracovaním plánov pre súkromné bývanie alebo komerčný projekt, budete môcť nájsť skúseného miestneho projektanta, ktorý vám pomôže zahájiť váš projekt. Jednoducho zadáte dopyt a spojíte sa s architektmi a projektantmi, ktorí môžu vypracovať plány na stavbu a dokonca pomôcť so schvaľovacím procesom na úradoch.

Kto je projektant a čo robí?

Práca projektanta je trochu podobná architektovi. Je zodpovedný za tvorbu technických výkresov a plánov. Patria sem špecifikácie konštrukcie alebo mechanizmov. Projektanti môžu pracovať s architektmi, vedcami alebo inžiniermi a môžu byť tiež zodpovední za posúdenie pevnosti konštrukcie a finančných nákladov na budovu. Projektanti zvyčajne na vytvorenie týchto plánov používajú postupy počítačového návrhu a navrhovania (CADD), ale niekedy aj ceruzky a rysovacie pomôcky.

Potrebujem architekta alebo projektanta?

Primárny rozdiel medzi nimi je: architekti môžu tímu poskytnúť technické aj umelecké poradenstvo, zatiaľ čo projektant sa zaoberá predovšetkým technickými aspektmi vášho projektu. Projektanti môžu poskytnúť výkresy pripravené na vyhotovenie so všetkými technickými špecifikáciami. Bohužiaľ, obvykle nemôžu vyhodnotiť váš projekt ako celok ani prispieť zásadnými zmenami v jeho dizajne, či usporiadaní. Ak uvažujete aj o angažovaní architekta, môžete pomocou Wilio nájsť toho správneho vo vašom okolí.

Môže projektant navrhnúť dom?

Áno aj nie. Projektant môže vytvárať technické plány na základe už vytvoreného dizajnu, takže najskôr musí návrh vytvoriť architekt. Projektant zvyčajne pracuje s architektom alebo pre architekta. Keď architekt vizualizuje dom, vrátane aspektov ako využitie priestoru, či zasadenie stavby do okolia, projektant prevedie návrh do technických špecifikácií, ktoré potom môže použiť stavebná firma.

Ako si vybrať správneho projektanta pre svoje stavebné plány?

Pri prijímaní toho pravého odborníka na spoluprácu si všímajte najmä dokázateľné vedomosti a vzdelanie v odbore, skúsenosti a komunikačné schopnosti. Prvý faktor zahŕňa technické zručnosti a vedomosti o stavebných predpisoch a štandardoch. Jeho skúsenosti a portfólio vám tiež môžu napovedať, či sa hodí pre váš projekt. Je dobré sa aj opýtať, či už niečo podobné, ako je váš plán, niekedy robil. A na záver, nezabudnite na dôležitosť komunikácie pri spolupráci. Potrebujete niekoho, kto vás bude pozorne počúvať, dá vám dobré rady a pomôže vám pri realizácii vašej vízie.

Čo všetko je súčasťou služieb projektanta?

Portál Wilio vás spojí s dôveryhodným projektantom vo vašej oblasti. Ten vám pomôže premeniť vašu víziu budúcej stavby na jasné plány, ideálne s pomocou architekta.

Čo je súčasťou služby

Konzultácia pri vypracovaní

Ak už máte o svojom projekte ohromujúcu predstavu, projektant vám môže pomôcť konvertovať ju do plánov, ktoré môžu schváliť inžinieri a realizovať stavebné firmy. Berte na vedomie, že ich poradenská oblasť je obmedzená, na rozdiel od architektov nemôžu poskytnúť celkovú víziu vášho projektu. Najviac, čo môžu urobiť, sú drobné vylepšenia vášho nápadu a potom dať všetko na papier. Najlepšie by bolo prekonzultovať ideu s architektom ešte predtým, ako sa so svojimi plánmi obrátite na projektanta. Váš projektant vám môže tiež odporučiť niektorých kolegov architektov, takže sa ho na to skúste tiež opýtať.

Vytváranie technických výkresov pomocou CAD alebo tradičných výkresov

Projektanti zvyčajne vytvárajú technické plány alebo plány priestoru pomocou počítačového programu CADD. Môžu však tiež použiť tradičnejšie prostriedky, ako papier, ceruzky a pravítka. Tak či onak, poskytujú veľmi konkrétny a prepočítaný plán, ktorý potom stavebný tím môže ľahko zrealizovať. Ak máte preferenciu, ako chcete mať urobené svoje technické výkresy, môžete to zadať vo svojom príspevku.

Spolupráca s architektmi a inžiniermi

Práca projektanta spočíva v spolupráci s architektmi, inžiniermi alebo dokonca vedcami. Ak ste už kontaktovali inžiniera a architekta, môžete si prostredníctvom Wilio najať projektanta, ktorý doplní váš tím. Naša platforma vás spojí s dostupnými špecialistami vo vašej oblasti, takže nemusíte hľadať ďaleko alebo dlho čakať, kým si dohodnete prvé osobné stretnutie.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS

App Store
Google Play
AppGallery
Začnite zarábaťPriemerná hodnota projektu na Wilio je 2 100€.

Napísali o nás

…Wilio podporuje omnoho sofistikovanejšiu formu spájania dopytu a ponuky.

Rýchle sprostredkovanie a ušetrené desiatky eur.

Spomedzi slovenských služieb tak ide zrejme o najintuitívnejšiu a najmodernejšiu službu na trhu práce. 

...nová služba na nájdenie remeselníka, v ponuke ich má viac ako 20-tisíc...

Konečne sa zákazník ocitne v pozícii toho, kto si môže vyberať.

A ako dokázal náš test, naozaj vám odborníka zoženie expresne rýchlo. 

...nájde vám právnika aj remeselníka...

...odporúčam všetkým, ktorí sa chystajú na rôzne prerábky v byte či dome a hľadajú skúsených odborníkov...

...prvou voľbou, keď ľudia potrebujú akúkoľvek službu...

...keď dostente ponuku aj s referenciami do niekoľkých minút, je to prekvapujúco pozitívna emócia