Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Rekonštrukcia bytových jadier

Hľadáte špecialistu na rekonštrukciu bytového jadra? V tejto kategórii máme množstvo podlahárov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
33 295 profesionálov na Slovensku
89 943 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Rekonštrukcia bytových jadier

Potrebujete službu z oblasti rekonštrukcia bytových jadier? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na búracie a murárske práce, obkladanie dlažby, zapájanie toalety, umývadiel a sprchového kúta. Cena prerábky bytového jadra sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: odvoz odpadu a náklady na maľovanie, ktoré vám poskytne niektorý z našich stavbárov v danej kategórii.

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy
33 295 profesionálov na Slovensku
89 943 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
ProfesionáliProfesionáli vo vašom okolí
profile image

Radko C.

Živnostník
Nitra
5,0
Obklady, dlažby

20 ročná prax. Monoliticke stavby, hrubé stavby rodinných domov, strechy,zateplovanie, podbytie,omietky,obklady dlažby, nakomplet kúpeľne aj zo sanitou, sadrokartóny, zámkové dlažby a mnoho iného.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Mario S.

Živnostník
Sereď
4,9
Maliar, Maliarske práce

Vyštudovaný elektrikár v Trnave komenskeho 1. Skusenosti 10tky domov a bytov, zásuvky, vypínače, podlahové kúrenie elektrické, stropné svetlá, lustre, LED pásy vonkajšie vnútorné, zapojenie spotrebičov, bodové svetlá,pohybove senzorové svetlá,stropné ventilátory, bleskozvody - revízie Obklady, dlažby,parkety,vinyl, sadrokartóny, malovky, stierky, omietky Dom na kľúč :)

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Martin P.

Živnostník
Košický kraj
4,9
Sadrokartóny

Vysoko profesionálny prístup na základe dlhoročnej praxe získanej v zahraničí. Mam skúsenosti v rôznych oblastiach stavebníctva a zakładam si na tom aby zákazník bol maximálne spokojný. Rád Vám pomôžem s rôznymi prácami. Moja praca je aj prístup je vysoko kvalitný

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Peter P.

Firma
Senec
4,8
Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8
Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, búracie a demolačné práce , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava okolie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Jozef G.

Firma
Prešov
4,8
Hodinový manžel

Hodinový manžel, skúsenosti v mnohých oborov. Skladanie nábytku, vodoinštalácia, plávajúce podlahy, dlažba, obklady, údržbárske práce, maľovanie, kompletné prerábky bytov, domov....

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Potreba rekonštrukcie bytového jadra sa skôr, či neskôr prejaví v starých aj nových bytových domoch. Bytové jadro je v sústave každého bytu mimoriadne dôležitý priestor a jeho dobrý stav zabezpečuje bezproblémový chod celej domácnosti. Navyše, jadro môže ovplyvniť aj susedné priestory, ktoré sú naň naviazané – napríklad kuchyňu a predsieň. Práve z týchto dôvodov majitelia bytov pristupujú k rekonštrukcii, ktorá so sebou prináša výrazné zlepšenie komfortu bývania aj vizuálne vylepšenie celého bytu.

Rekonštrukcia bytového jadra predstavuje zásadný zásah do celého chodu domácnosti. Na istý čas sú vyradené z prevádzky viaceré priestory a zariadenia, vrátane WC, sprchy, častokrát aj kuchyňa. Dôkladné plánovanie a kvalitná príprava je teda mimoriadne dôležitá. Práce sa tak uskutočnia bez zbytočných prieťahov a obyvatelia bytu ho môžu opäť naplno využívať v pomerne krátkom čase.

Prečo hľadať rekonštrukciu bytového jadra na Wilio?

Rekonštrukčné práce na bytovom jadre obsahujú viacero typov prác, ktoré je potrebné vykonať v presnom poradí a za krátky čas. Výsledok musí byť perfektný, lebo majiteľ bytu bude takmer každý prvok neustále používať, a tak sa každá chyba alebo nedokonalosť stáva veľkým problémom.

Neriskujte svojpomocnú rekonštrukciu s množstvom nedostatkov a zverte rekonštrukciu do rúk profesionálom. Zadajte svoj dopyt na Wilio, upresnite svoje požiadavky a zadajte základné parametre. Zakrátko sa vám ozvú odborníci z vášho okolia so svojimi cenovými ponukami. Vyberte si tú, ktorá najviac vyhovuje vašim požiadavkám a rozpočtu. 

Aké práce si vyžaduje rekonštrukcia bytového jadra?

  • Búracie práce a demontáž

Každá rekonštrukcia sa začína odstránením starého jadra a odvozom odpadu z bytu. Odstrániť je potrebné úplne všetko, vrátane starých stropov, stien, priečok z muriva alebo iného materiálu. Demontuje sa tiež stará sanita, vodovodné batérie a sprchy.

Dispozičné riešenia istých typov bytov znamenajú aj to, že spolu s prvakmi bytového jadra sa demontuje aj kuchyňa vrátane spotrebičov v nej. Všetky spomenuté priestory sa stávajú nefunkčnými a obyvatelia bytu preto ocenia rýchly priebeh dobre naplánovanej práce.

  • Budovanie nového jadra

Po dôkladnom očistení priestoru sa môže realizovať budovanie nového bytového jadra. Najčastejšie používaný materiál je tvárnica. Po vymurovaní sa celý priestor dôkladne zaizoluje - bytové jadro obsahuje najmä priestor pre kúpeľňu a WC. Priestory, ktoré budú v kontakte s voľne tečúcou vodou sa následne ešte raz zaizolujú kvalitnou hydroizoláciou, ktorá zabezpečí, že podklad sa nebude dôsledkom pôsobenia vlhkosti rozpadať. 

  • Rozvody

V momente, keď sa bytové jadro nachádza v stave „hrubej stavby” sa realizuje nová inštalácia odpadových rúr pre vane, umývadlá, WC, práčku a pod. Tiež sa zhotovia nové rozvody elektrickej energie a pripraví sa miesto pre vypínače, osvetlenie a zásuvky. Normy presne stanovujú vzdialenosti jednotlivých elementov – nie je prípustné mať v tesnej blízkosti vodovod aj zdroj elektrického napätia.

  • Inštalácia obkladov a sanity

Hlavnou fázou rekonštrukcie je inštalácia obkladov na steny, stropy a podlahu – podľa požiadaviek majiteľa bytu. Obklad sa následne dokončí škárovacou hmotou, ktorá vyplní medzery medzi jednotlivými prvkami obkladu. Spoje a hrany sa zacelia silikónovým tmelom, ktorý zabezpečí, že za obklad nebude zatekať, prípadne sa tam nebude zhromažďovať naparená vlhkosť.

Súčasne sa inštalujú sprchové kúty, WC misy, umývadlá a vodovodné batérie. Aj tieto prvky sa musia po osadení na spojoch zabezpečiť silikónovým tmelom. 

  • Finalizácia a odovzdanie

Po dokončení všetkých prác sa celý priestor vyčistí, nainštalujú sa zásuvky, vypínače a osvetlenie. Každý prvok sa dôsledne skontroluje a odskúša. 

Ako dlho trvá rekonštrukcia bytového jadra?

Kvalitná rekonštrukcia bytového jadra bude trvať minimálne 10 pracovných dní. Dĺžka prác je daná aj dodržiavaním technologických postupov. Je potrebné, aby nové murivo alebo nová hydroizolácia riadne vyschla a zatvrdla. Aj položenie obkladu si vyžaduje istý čas, aspoň 2 dni. Po položení všetkých obkladov je potrebné vyčkať aspoň jeden deň, aby bolo možné pracovať ďalej alebo využívať podlahu na chôdzu.

Ako nájdem kvalitných staviteľov?

Nájsť spoľahlivých profesionálov je veľmi jednoduché. Ujasnite si základné požiadavky na rekonštrukciu a udajte približné parametre priestoru, ktorý potrebujete rekonštruovať. Vytvorte dopyt na stránke Wilio a za chvíľu sa vám prihlásia firmy a odborníci z vášho okolia s cenovými ponukami. Dohodnite si osobnú konzultáciu a obhliadku priestoru. Následne si vyberiete tú ponuku, ktorá vám vyhovuje najviac.

Mám pred rekonštrukciu bytového jadra dodať materiály a vybavenie?

Pred rekonštrukciou nie je potrebné dodať žiadne vybavenie. Profesionálni pracovníci si všetky nástroje a náradie prinesú. V prípade materiálov je po dohode so zhotoviteľom možné dopredu zabezpečiť materiál, najmä v podobe obkladov alebo sanity, ktoré sa vám páčia. 

Koľko približne daná služba stojí?

Cena za rekonštrukciu bude závisieť od veľkosti priestoru, ceny materiálov a ceny práce. Klasické bytové jadro s jedným umývadlom, sprchovým kútom, jedným WC môže stáť pri použití bežných materiálov okolo 4 000 €. Cenu je možné znížiť aj tým, že majiteľ bytu sa svojpomocne postará o zbúranie a odvezenie starého jadra.

Výsledná cena vždy závisí od požiadaviek zákazníka a tiež vzájomnej dohody. Približnú cenu by sa majiteľ bytu mal dozvedieť ešte pred začatím prác. Dôležité je tiež zmluvné potvrdenie objednaných prác spolu s termínom ukončenia. 

Čo je zahrnuté v cene?

V cene býva zvyčajne zahrnutý návrh nového bytového jadra, zbúranie starého a tiež odvoz stavebného odpadu na skládku. Ďalej je v cene započítané vytvorenie nového jadra, inštalácie všetkých druhov (odpad, voda, elektrina), izolovanie, položenie obkladov, škárovanie, silikónovanie, inštalácia sanity a doplnkov. Cena je vždy výsledkom dohody.