Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Rekonštrukcia kúpeľne Banská Bystrica

Hľadáte obkladača na rekonštrukciu kúpeľne v lokalite Banská Bystrica? V tejto kategórii máme 22 439 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

29 663 profesionálov na Slovensku

71 806 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Rekonštrukcia kúpeľne Banská Bystrica

Hľadáte rekonštrukcia kúpeľne Banská Bystrica? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Podlaviciach, Fončorde. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Ľubietová, Harmanec, Medzibrod. Odborníci v tejto kategórii tiež robia:odvoz odpadu, inštalácia umývadiel, záchodu, osadenie vane, sprchovacieho kúta. Zabezpečia pre vás búracie a murárske práce, obkladanie dlažby, zapájanie toalety, umývadiel a sprchového kúta a použijú pri tom dlažbu, omietací materiál, farby a nástroje, izolačný materiál, náradie. Vyberte si najlepšiu ponuku pre rekonštrukcia kúpeľne Banská Bystrica z našich stavbárov.

29 663 profesionálov na Slovensku

71 806 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Dopyty

Najnovšie dopyty od našich zákazníkov

Rekonštrukcia kúpeľne

Potrebujem prerobit staru kupelnu. Nove obklady,dlazba,vymena vane za sprchovy kut,odstranenie jedneho stareho radiatorika,zapojenie elektrickeho,vymena dveri

Erika H.
Banská Bystrica
Rekonštrukcia kúpeľne

Prosíme o cenovú ponuku na dokončenie kúpeľni plus zvlášť WC v holobyte. Obklad do výšky 220cm / zvlášť WC bez...Zobraziť viac

Prosíme o cenovú ponuku na dokončenie kúpeľni plus zvlášť WC v holobyte. Obklad do výšky 220cm / zvlášť WC bez obkladu so soklom do výšky cca 15cm, osadenie vane, 2x WC / z toho 1x plus gebrit, 2x umývadlo, vanička pre sprchový kút / 2x sklenená stena pre sprchový kút, 4x batéria, zástena medzi toaletu a umývadlo v hlavnej kúpeľni, osadenie 2x skrinka pod umývadlo. Ďalej prípadne podľa dohody bez prahové položenie vinylovej alebo plávajúcej podlahy s lištami do celého bytu, v prípade vynilu aj do kúpeľní, ak nebude vynil tak v kúpeľniach dlažba, osadenie interiérových dverí so zárubňami 5ks. Celková podlahová plocha bytu 90m2. Plus čo som opomenul spomenúť. Ďakujem.

Peter K.
Banská Bystrica
Rekonštrukcia kúpeľne

Potrebujem navrh riešenia nadroz.erne velkej kupelne aj 3D vizualizaciu a pokladku dlazby plus schody tiež nacenit

Jadranka H.
Banská Bystrica
Rekonštrukcia kúpeľne

potrebujem dokoncit malu kupelnu 2.77m x 1.4m x 2.3m. oblozit vacsim formatom 60×60 a 60x30 (gres) + dlazba 60x60, vyspadovat...Zobraziť viac

potrebujem dokoncit malu kupelnu 2.77m x 1.4m x 2.3m. oblozit vacsim formatom 60×60 a 60x30 (gres) + dlazba 60x60, vyspadovat sprchovy kut do zlabu (zlab je uz zabudovany), zabudovat nadrz wc (treba murik), osadit sklenenu zastenu, sprchovy set, umyvadlo na dosku, atd.

Jan K.
Banská Bystrica
Rekonštrukcia kúpeľne

Dobrý deň, potrebujeme prerobiť starú, svojpomocne postavenú kúpeľňu na hygienickejší a modernejší štandard. PREDBEŽNÝ ROZPIS POTREBNÝCH PRÁC KÚPEĽŇA: • Do vonkajšej steny vybúrať otvor a...Zobraziť viac

Dobrý deň, potrebujeme prerobiť starú, svojpomocne postavenú kúpeľňu na hygienickejší a modernejší štandard. PREDBEŽNÝ ROZPIS POTREBNÝCH PRÁC KÚPEĽŇA: • Do vonkajšej steny vybúrať otvor a vložiť buď vetracie okno, alebo vyriešiť odvetrávaním na elektrinu, • Spraviť kompletne steny, vrátane stropu v kúpeľni, obložiť sadrokartónom ? , v prípade zníženia stropu vyviesť svetlo na stropné, • vymeniť alebo doplniť už existujúci obklad, • vymeniť umývadlo, batériu, • vybrať vaňu a namiesto nej spraviť sprchový kút, nie murovaný. • podľa potreby, resp. cenovej kalkulácie vymeniť vstupné dvere. ZÁCHOD • spraviť kompletne steny, vrátane stropu, obloženie sadrokartónom, • vymeniť misu za novú so zadným splachovaním (nie geberit), • rozšíriť existujúci otvor a namontovať nové odvetrávanie (s vlhkomerom ?).

Peter Č.
Staré Hory
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Výber správneho odborníka na rekonštrukciu kúpeľne 

Kúpeľne sú jednými z najfunkčnejších miestností v našich domácnostiach, ktoré sa každodenne používajú a sú nútené čeliť veľkému opotrebovaniu. Či už modernizujete zastaranú rodinnú kúpeľňu alebo hľadáte vylepšené luxusné prevedenie existujúcej kúpeľne, jedná sa o taký dôležitý priestor, že je nevyhnutné, aby ste na túto prácu najali toho pravého realizátora. Hovorili sme s niektorými zo skúsených realizátorov kúpeľní odporúčaných na Wilio, aby sme zistili kľúčové veci, ktoré by ste mali zobrať do úvahy, aby ste mohli urobiť správny výber odborníka: Overte si skúsenosti, a rovnako tak aj akreditácie. Uistite sa, že ste s nimi spokojní. Získajte podrobné a kompletné cenové ponuky. Dohodnite si plán platieb. Skontrolujte znalosť stavebných predpisov. Uistite sa, či je zhotoviteľ ochotný vykonať prípadné dodatočné opravy.

Majte na pamäti tieto body v procese výberu vášho realizátora. Pokračujte v čítaní, kde nájdete ďalšie informácie o tom, ako nájsť toho pravého realizátora pre vašu rekonštrukciu kúpeľne. 

Overte si skúsenosti, a rovnako tak aj akreditácie. Rekonštrukcia kúpeľne nie je ani zďaleka jednoduchým projektom. Aj keď sa práce spojené s rekonštrukciou kúpeľne môžu navonok javiť podobne od domácnosti k domácnosti - inštalácia vane, umývadla, toalety, možno nejaké obklady - diabol je v detailoch. Súčasťou renovácie veľkej kúpeľne s doplnkami sú aj obklady od podlahy po strop a podlahové kúrenie. Rovnako ako pri mnohých iných remeselných činnostiach, aj tu je k dispozícii celá škála remeselníkov, ktorí sa takéhoto projektu rekonštrukcie kúpeľne budú chcieť zúčastniť. Na jednom konci sú firmy, ktoré sa špecializujú na vybavenie kúpeľní a spolupracujú s vami na všetkých jej prvkoch, od návrhu novej kúpeľne po inštaláciu a dekoráciu. Na druhom konci stupnice budú všeobecnejší remeselníci (inštalatéri), ktorí majú potrebné zručnosti na odstránenie a vybavenie kúpeľne, ale zvládnu aj špecializovanejšie práce ako napríklad inštalácia elektrických spŕch alebo pokládka obkladov. Obidve skupiny majú svoje výhody - zatiaľ čo špecializovaná firma na kúpeľne bude pravdepodobne poskytovať veľmi vysoký štandard podľa vašich presných špecifikácií, je pravdepodobné, že bude drahšia ako najatie všeobecného remeselníka. Keď hľadáte živnostníka pre svoj projekt, je rozumné hovoriť s tými, ktorí vykonávali podobné práce ako tie, ktoré plánujete zrealizovať. Okrem toho, že uvidíte predchádzajúce príklady ich práce, ktoré vám môžu ukázať ako súčasť svojho portfólia, môžete sa prostredníctvom nich tiež dohodnúť na návšteve ich predchádzajúcich miest projektov - mali by byť ochotní nakontaktovať Vás s predchádzajúcimi klientami, u ktorých zrealizovali podobné práce predtým. Okrem kontroly ich referencií môžete skontrolovať ich skúsenosti aj v iných veciach. Na Wilio si môžete prečítať úprimnú spätnú väzbu o prácach, ktoré vykonali pre majiteľov domov, a tiež si môžete pozrieť obrázky predošlých prác. Nebojte sa im položiť tiež otázky ohľadom ich kvalifikácie, akreditácii, koľko času strávili prácou s inštaláciou kúpeľne alebo ako sa budú stavať k vášmu konkrétnemu projektu. 

Získajte cenové ponuky zadarmo. Na Wilio vám pomôžeme stretnúť profesionálnych inštalatérov kúpeľní vo vašom okolí a získať skutočné ponuky už dnes. Niektorí živnostníci môžu byť členmi odborných združení alebo cechov. Niektoré z nich poskytujú aj ochranu spotrebiteľom. Je to najdôležitejšia vec, na ktorú si treba dávať pozor. Karol B., ktorý má viac ako 150 pozitívnych ohlasov na Wilio, uviedol: Pokiaľ ide o vybavenie kúpeľne, v kúpeľni je naozaj kľúčová skúsenosť, pretože iba praxou si remeselník vycibrí zručností na toľko, aby sa stal dobrým. Trvalo mi roky, kým som to naozaj zvládol a naučil sa zvládnuť všetky situácie v kúpeľni. Naučil som sa to prácou - tam sú obklady, tu je inštalatérstvo, všetky tieto rôzne prvky, ktoré sú pri rekonštrukcii kúpeľne potrebné. Prax vás tiež naučí, aké dôležité je mať prehľad o správnych materiáloch. 

Uistite sa, že ste s vybratým realizátorom spokojný. Okrem informácií o tom, či majú skúsenosti s vašim typom práce, by ste mali jednoducho zhodnotiť, ako pohodlne sa cítite s potenciálnym realizátorom. Môžete to urobiť pri prvom kontakte s nimi. Sú zdvorilí po telefóne? Prichádzajú na schôdzky v plánovanom čase? Kladú otázky o projekte, aby ho dostatočne pochopili? Rekonštrukcia kúpeľne nie je hotová za pár hodín - v závislosti od rozsahu práce môže trvať od pár dní až po niekoľko týždňov. Väčšinu času, ak je vaša kúpeľňa mimo prevádzky, možno budete musieť opustiť svoj dom, zatiaľ čo na ňom bude váš realizátor pracovať. Schopnosť udržiavať dobrú komunikáciu počas celého projektu je nevyhnutná. Nemali by ste sa s nimi snažiť stať najlepším priateľom, ale mali by ste mať profesionálny vzťah - musíte sa cítiť dobre, keď otvorene hovoríte o akýchkoľvek obavách, ktoré môžu vzniknúť, a o riešení akýchkoľvek problémov. Karol B povedal: Som presvedčený, že každý realizátor, ktorý prichádza do vášho domu, by mal byť skutočne priateľský, skutočne skúsený, skutočne čistý a zorganizovaný. A mali by byť schopný klientovi všetko vysvetliť. Zakaždým, keď opúšťame projekt, rád si myslím, že im necháme aj vedomosti. Klientovi nikdy nemôžete poskytnúť príliš veľa informácií. Čím viac sa ich pýtate, tým viac sa cítia byť zapojení do procesu a tým istejšie sa vami cítia. 

Cenové ponuky a zmluvy: Písomné zmluvy sú zriedkavejšie, ako by mali byť, a nezhody okolo verbálnych zmlúv sú až príliš časté. Vedieť, kedy potrebujete písomnú zmluvu, však nie je vždy jednoduché. Prečítajte si o zmluvách. Získajte ponuky, ktoré pokrývajú všetko. Pri mnohých väčších pracovných pozíciách je vhodné stretnúť sa a získať ponuky od najmenej troch potenciálnych realizátorov. Podrobnosti a rozsah ich cenovej ponuky vám môžu povedať veľa o ich postupe. Je dôležité ubezpečiť sa, že všetky ponuky sú podobné - zahŕňajú materiály a prácu, ako aj prípadné subdodávateľské zmluvy obchodníka a DPH. Ak dodávateľ bude odstraňovať pôvodné vybavenie kúpeľne, je to zahrnuté v ich ponuke? Jediným spôsobom, ako presne porovnať ponuky, je porovnanie ponúk s rovnakým rozsahom prác, a získať ich od ľudí, ktorí miesto realizácie navštívili a videli osobne. Vyžiadanie si najmenej troch ponúk vám môže pomôcť odhaliť tie, ktoré sa zdajú neprimerane nízke - ak je to tak, môže to byť znamenie dodávateľa, ktorý chce získať prácu, ale konečnú cenu doplní pridaním dodatočných nákladov počas výstavby. Roman, ktorý má viac ako 60 pozitívnych ohlasov na Wilio, povedal: Spočiatku som si nechal vysvetľovať zákazky po telefóne, ale teraz už zákazníkom hovorím, že ma to mrzí, ale musím prísť a vidieť to na živo – to je jediný spôsob, ako vám dať zodpovednú a presnú ponuku. Ako zákazník musíte poskytnúť čo najviac informácií na začiatku, aby každý dodávateľ vedel, čo má do plánu prác a cenovej ponuky zahrnúť a čo môže pri realizácii očakávať. Iba tak sa vyhnete nepríjemným prekvapeniam počas realizácie. Mali by byť jasné aj materiály a iné predmety, ktoré sa použijú.  

Cena vášho projektu bude samozrejme ovplyvnená rozsahom vašej práce - ak si hľadáte spoločnosť, ktorá vám navrhne a zariadi novú kúpeľňu, bude to stáť podstatne viac ako jednoduchý inštalatérsky projekt. Cena sa tiež zmení v závislosti od toho, či si kúpite kúpeľňu sami, či už v obchode alebo cez internet, alebo či si najskôr najmete realizátora a ten bude pre vás všetky materiály do vašej kúpeľne aj obstarávať. V niektorých prípadoch to môže vyjsť lacnejšie, pretože realizátori môžu mať vzťahy s dodávateľmi materiálov / komponentov s nárokom na obchodné zľavy. To tiež minimalizuje riziko pri vlastnom nákupe prvkov, keď zistíte, že sú neštandardné alebo sa nehodia do vášho priestoru. Ak sa rozhodnete uskutočniť nákup sami, je dôležité, aby ste komunikovali so svojím realizátorom, aby ste sa uistili, že sú oboznámení s konkrétnou značkou a komfortný s jej montážou. To isté platí pre komponenty, ako sú dlaždice a doplnky, ako vešiaky na uteráky, vodovodné batérie, držiaky toaletných papierov a pod. Karol B povedal: Predtým, ako vyjdete von a nakúpite všetko, vždy stojí za to sa porozprávať s realizátorom, len aby ste sa uistili, že kupujete správne veci. Aj keď si ľudia kupujú svoje vlastné materiály, často odo mňa žiadajú, aby som im poskytla nezávislý pohľad na kúpeľňové elementy, ako sú potrubia, pretože všetko sa to sčítava a celkové náklady na ich bývanie môžu byť na konci nižšie. Vďaka svojim skúsenostiam môžem myslieť aj na širší obraz - ľudia si niekedy chcú vymeniť iba novú vaňu, umývadlo a toaletu, ale neuvedomujú si, že to môže znamenať aj zmenu vecí, napríklad obkladov, potrubí a podobne. Staviteľ Roman dodal: Potrebujete niekoho, kto pozná kúpeľňové výrobky - všetko je v detaile. Ak si kúpite lacný zlý tmel, ktorý po niekoľkých týždňoch praskne, čo sa stane? Ak je to na kúpeli a prasklina znamená, že dôjde k úniku, a že sú poškodené steny a podlaha a elektrina, predstavuje to obrovský problém - to všetko preto, že ste sa pokúsili ušetriť nesprávnym spôsobom. 

Vytvorenie plánu platieb: Po odsúhlasení si ceny na základe presnej a písomnej cenovej ponuky sa uistite, že máte s realizátorom dohodnutý plán platieb, ktorý vám vyhovuje. Písomná zmluva je najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť prípadným nedorozumeniam. Renomovaný obchodník vo všeobecnosti nebude vopred očakávať alebo požadovať celkovú hodnotu drahej práce v kúpeľni. Avšak malá záloha, najmä na nákup materiálov, nie je neobvyklá. Zatiaľ čo mnoho firiem nakupuje materiál na svoj účet od obchodných dodávateľov a nebude požadovať zálohu vopred na pokrytie týchto nákladov, ak ide o menších živnostníkov pracujúcich na väčšej zákazke, tí väčšinou istú zálohu chcú do platobného harmonogramu zapracovať. Mnoho živnostníkov taktiež preferuje hotovostné platby, ale väčšina z nich prijme akceptuje aj bankové prevody na väčšie sumy, ktoré vám umožnia mať lepší prehľad o platbách. Karol B: Beriem 25% z celkového ceny projektu vopred, zvyšok sa platí po dokončení práce, keď je majiteľ domu spokojný. Myslím si, že to je pre prácu vo veľkosti novej kúpeľne celkom štandardné. Akceptujem platby bankovým prevodom, takže o tom má každý záznam - aj pri menších prácach, to je teraz štandardné. 

Práce súvisiace s elektrickou energiou: Či už ide o nevyhnutnú výmenu nebezpečnej elektroinštalácie, alebo o inštaláciu nového osvetlenia alebo spotrebiča, elektroinštalačné práce sú najdôležitejšie, čo môžete vo svojom dome urobiť. 

Najatie si elektrikára: Skontrolujte ich znalosť stavebných predpisov. Ak práca v kúpeľni zahŕňa práce na elektrike, či už kvôli zmene osvetlenia, inštalácii novej masážnej sprchy alebo podobného zariadenia, mal by tento konkrétny prvok vykonať kvalifikovaný elektrikár. Väčšina elektroinštalačných prác v domácnosti musí byť certifikovaná z hľadiska ich bezpečnosti, takže by mala byť vykonaná certifikovanými elektrikármi. Týmto sa zaistí, že všetky elektrické práce sú bezpečné a nebudú predstavovať nebezpečenstvo pre vás ani pre ostatných vo vašej domácnosti. Ak práca nespĺňa normy, môže váš miestny úrad trvať na vykonaní opravy, zatiaľ čo vy môžete čeliť problémom pri budúcom prípadnom predaji domu, ak nemáte správne osvedčenia o elektrickej bezpečnosti, ktoré by preukazovali, že práca bola vykonaná v súlade so štandardmi. Elektrikár, ktorý je kvalifikovaný a certifikovaný, má povolené samocertifikovať svoju prácu a vydať vám po dokončení certifikát o zhode a vo vašom mene konať so stavebným úradom, resp. kontrolórmi. Váš vybraný realizátor kúpeľne by mal byť schopný popísať, ako bude pristupovať k akýmkoľvek elektrickým prácam. Viac informácií o elektrických prácach v domácnosti nájdete v našom článku o elektroinštaláciách. 

Podobne, ak sa jedná o akékoľvek práce na plyne, musí byť remeselník, ktorý sa nimi zaoberá, kvalifikovaným plynárom uvedený v registri plynárov. Karol B povedal: Mám skúseného elektrikára, ktorý prichádza a robí akékoľvek elektrotechnické práce, ktoré s tým súvisia - už som s tým mal zlé skúsenosti. Potrebujete niekoho, kto má úplnú kvalifikáciu, takže všetku prácu, ktorú teraz robím, vykonáva niekto, kto má odbornosť na daný typ práce a dokáže sa pod ňu podpísať. Ak narazím na plyn, musí to vykonať kvalifikovaný plynár uvedený v registri plynárov. 

Uistite sa, či je zhotoviteľ ochotný vykonať prípadné dodatočné opravy. S projektom, ako je rekonštrukcia kúpeľne, je pravdepodobné, že v priebehu jeho realizácie môže dôjsť ku komplikáciám. Tieto problémy sa často môžu prejaviť až po ukončení prác a odchode živnostníka na ďalšie pracovné zákazky. Preto je rozumné najať si živnostníka, ktorý bude po blízku a bude ochotný vrátiť sa k vám na stavbu v prípade dodatočných problémov, aby nadviazal na svoju prácu a napravil všetko, čo sa mohlo od skončenia práce stať. Niektorí stavitelia majú takýto prísľub ukotvený aj priamo vo svojich zmluvách, zatiaľ čo iní ponúknu slovné ubezpečenie. Samotné kúpeľňové komponenty môžu obsahovať aj záruky, ktoré sa pri kúpe prostredníctvom realizátora oplatí skontrolovať. Karol B povedal: Rekonštrukcie kúpeľní robím na niekoľko rokov. Najmä v starších domoch sa veci môžu pohnúť, takže majiteľovi domu pomôže povedať, že sa viem kedykoľvek vrátiť a pozrieť sa na všetko, čo sa mohlo stať. Ak dôjde k únikom vody a iným problémom, potom zjavne prídem a postarám sa o to.