Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov

Rekuperácia
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSkvelá komunikácia, všetko prebehlo podľa dohody, na miesto projektu došiel presne načas ako sme sa dohodli. Práca spravená super, ako človek veľmi fajn, takže odporúčam :)
profile image
Peter Š.Zákazník
Prečo Wilio
33 507 profesionálov na Slovensku
92 106 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
252 005 + inštalácií aplikácie
Rekuperácia Hlohovec

Hľadáte rekuperácia Hlohovec? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v: Leopoldov, Madunice, Trakovice. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Dvorníky, Kľačany. Odborníci v tejto kategórii tiež robia: montáž vetracej jednotky, inštalácia vzduchotechniky. Zabezpečia pre vás návrh vetrania s rekuperáciou a predbežnú cenovú kalkuláciu, ovládanie a riadenie vetracej jednotky ventilačné rozvody a použijú pri tom skrutkovače, vŕtačku, skrutky. Vyberte si najlepšiu ponuku pre rekuperácia Hlohovec z našich vzduchotechnikov.

PoskytovateliaNajlepší poskytovatelia Hlohovec
profile image

Michal P.

Živnostník
Trnava
4,9
Stavebné práce

Hodinovy manzel Po viacerych rokoch som sa vypracoval a nabral skusenosti v stavebnictve. V poslednych rokoch som zacal fungovat viac ako hodinovy manzel. Praca ma bavi a naplna. Som detailista a mam rad, ked vidim za sebou kvalitnu robotu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9
Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Jozef O.

Firma
Senec
5,0
Murárske práce

Práce vykonávame po celom Slovensku našou prvoradou je zameravanie sa v stavebnictve výstava RD, a BD a stavebné práce rôzneho druhu takže pokiaľ bude mať nejaky zaujemca o nejake stavebné práce tak sme tu pre vás našou snahou je sa vždy dojednať sa zo zakaznikom v cenových reláciách tak aby boli obydve strany spokojne takže vždy hľadáme riešenie vyhovieť ale musí i zakaznik pochopiť že firma tiež nemôže moc podliezat z cenami dolu aby prerobila takže vždy vieme urobiť kompromis ale seriozne pre obydve strany takže kľudne volajte pokiaľ bude zaujem. Tešíme sa na spoluprácu pokiaľ sa niekto ozve ďakujem pekne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Ladislav K.

Firma
Žilina
5,0
Obklady, dlažby

15 rokov praxe na Slovensku a 5 rokov v zahraničí 😉tak že vieme čo robíme všetko je len otázka dohody vieme prispieť aj vlastnými nápadmi. PS: všetko sa dá len treba chcieť 👍

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Tomáš B.

Firma
Bratislava
4,8
Vodár

Moje motto Kde je voda tam som doma 😀 Remeslo odovzdávame z pokolenia na pokolenie. Filozofia mojej firmi spočíva v spokojnosti zákazníkov a budovaní dôveryhodnej firmy.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Tamara H.

Firma
Bratislava
4,8
Maliar, Maliarske práce

Sme rodinná firma s dlhoročnými skúsenosťami, sme tím ktorý si svoju prácu robí kvalitne a spoľahlivo. Na prvom mieste je kvalitná práca, aby naši zákazníci dostali službu čo najskôr a za prijateľnú cenu. Našim cieľom je spokojný zákazník !!! Vaša spokojnosť je na našom prvom mieste !!! Tešíme sa na spoluprácu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Mário B.

Živnostník
Košice
4,9
Čistenie klimatizácie

Realizácie elektroinštalácií nových ako aj rekonštrukcií. Montáž svietidiel, zásuviek, vypínačov, klimatizácii. Práce sú realizované kvalitne a spoľahlivo.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Peter A.

Firma
Košice
4,7
Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Marek Z.

Firma
Záhradné
4,9
Vodár

Ponúkam montáž klimatizácii ,vody podlahového kúrenia,odpadu montáž záchodov,zariadzovacích predmetov,kompletáže kúpelní výmeny batérii,rádiatorov,rozvody na centrálny vysávač a podobne

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
Zobraziť viac
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Rekuperácia, obľúbená možnosť vyhrievania domu.

Rekuperácia je jedným zo spôsobov vetrania domu. V posledných rokoch sa teší čoraz väčšej obľube a popularite. Prečo je tomu tak, aké má prednosti a všetko, čo by vás o rekuperácii mohlo zaujímať, sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Čo to tá rekuperácia vzduchu je?

Pri hľadaní vhodnej voľby vetrania domu sa čoraz častejšie používajú systémy mechanického vetrania na zabezpečenie riadeného vetrania. Mechanická ventilácia so spätným získavaním tepla, známa najmä pod názvom vetranie s rekuperáciou tepla, je jedinou formou, ktorá odstraňuje takmer všetky tepelné straty z vetrania. Tie tvoria až 30% potreby tepla domácnosti.

V čom tkvie jej čaro?

Žiadna iná metóda vetrania nie je taká spoľahlivá pri poskytovaní požadovaného množstva čerstvého vzduchu do každej miestnosti. Rovnako tak, ani pri extrakcii starého a znečisteného vzduchu. V porovnaní s klimatizačnými systémami spotrebuje výrazne menej energie. Na rozdiel od iných obnoviteľných technológií má potenciálne najväčší vplyv na využitie primárnej energie.

Účinná rekuperácia vzduchu dokáže znížiť spotrebu tepla z 35kWh na 15kWh pri rovnakej rýchlosti vetrania v porovnaní s prirodzeným vetraním. Je teda zrejmé, že proces spätného získavania tepla z použitého vzduchu a jeho premenu na čerstvý, ale studený vzduch má zásadný vplyv na úsporu energií a emisií.
Rekuperácia vzduchu je tiež skvelým spôsobom toho, ako sa zbaviť kondenzácie a pachov v domácnosti, pretože neustále vymieňa vzduch v miestnosti, a zároveň udržiava teplo.

Ako funguje rekuperácia?

Systém rekuperácie je založený na prívode, prenose a odvode vzduchu v dome (budove). Výmenník tepla je srdcom systému, zatiaľ čo ventilátory zabezpečujú pohyb vzduchu. Predtým, ako sa odsávaný vzduch odčerpá z domu, tak sa teplo vo vzduchu prenáša pomocou výmenníka tepla na čerstvý vzduch, ktorý je privádzaný do domu. Vďaka tomu odpadá potreba úplného ohrevu čerstvého vzduchu pri prúdení do vnútra domu.

Rekuperácia ohrieva studený vonkajší vzduch z 0°C na 18°C prostredníctvom prenosu tepla, keď je odvádzaný vzduch teploty 20°C. Žiadny odsávaný vzduch sa opätovne neprivádza ani nerecykluje, takže je zabránené šíreniu extrahovaným choroboplodným zárodkom a patogénom.

Kedy bude skutočne fungovať?

Zabudovanie jednotky mechanického vetrania a rekuperácie tepla vo vašom dome, často označovanej ako domáci výmenník tepla, môže byť tou správnou voľbou, ako znížiť náklady na vykurovanie. Rekuperácia však bude účinná iba v prípade, že váš dom je dobre vzduchotesne izolovaný. Čím menej netesností sa nachádza v dome, tým lepšie a účinnejšie funguje rekuperácia.

Z čoho pozostáva?

Rekuperácia pozostáva z riadiacej jednotky, v ktorej sú umiestnené ventilátory a systému rekuperácie tepla (vzduchotechnika). Riadiaca jednotka je častokrát umiestnená v podkroví, ale čoraz viac sa už umiestňuje do technickej miestnosti. Systém rekuperácie je rozdelený na dva okruhy, pričom jedna strana výmenníka tepla pre domácnosť posiela teplý čerstvý vzduch do suchých miestností (obývačka, spálňa, detská izba). Druhá strana výmenníka odvádza potrubím druhého okruhu starý teplý vzduch z mokrých miestností (kuchyňa, kúpelňa).

Nie je vhodná do všetkých nehnuteľností

Pri starších domoch je možnosť nekontrolovaného vetrania (prievanu) násobne vyššia ako pri novších domoch. Keďže nekontrolované vetranie prepúšťa do vnútra studený čerstvý vzduch, namontovaním rekuperácie do takéhoto domu by ste si veľmi nepomohli. Takýto studený čerstvý vzduch zvonka by príliš ochladzoval vzduch, ktorý sa už v dome nachádza. Používanie rekuperácie by tak bolo finančne nerentabilné.

Kedy je vhodný čas na inštaláciu rekuperácie?

Očarili vás výhody a samotný princíp rekuperácie natoľko, že by ste ju chceli mať aj vy? Tak vedzte, že jej inštalácia je jednoduchá, ak sa ešte len chystáte stavať. V čase prípravy projektu nie je žiaden problém ju zakomponovať do plánov. No, ak už vaša nehnuteľnosť stojí, tak dodatočne namontovať rekuperáciu je riadnou výzvou. Nie je to nemožné, no vyžaduje si to veľa búracích prác a financií.