Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov

Rezanie betónu
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSkvelá komunikácia, všetko prebehlo podľa dohody, na miesto projektu došiel presne načas ako sme sa dohodli. Práca spravená super, ako človek veľmi fajn, takže odporúčam :)
profile image
Peter Š.Zákazník
Prečo Wilio
33 515 profesionálov na Slovensku
92 193 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Rezanie betónu

Potrebujete službu z oblasti rezanie betónu? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na búranie panelu a rezanie betónu. Cena vyrezávania a vŕtania do betónu a panelov sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: odvoz sute a uloženie na skládku, ktoré vám poskytne niektorý z našich odborníkov v danej kategórií

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy
ProfesionáliProfesionáli vo vašom okolí
profile image

Peter P.

Firma
Senec
4,8
Montáž, skladanie nábytku

Mam skúsenosti z mnohých oborov .Rád vám pomôžem.Prax stavebné práce vodoinstalacne prace komplet prerabky bytov kupelky montáž zarubni pokladka podlahy montaz kuchyn montaz nabytkov montaz svietidiel zasuviek vypinacov led pasov.Robim Kvalitne Rychlo a Cisto.Bavi ma to .Rad vam pomozem pripadne poradim

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Jan H.

Živnostník
Bratislava
4,8
Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcie bytov a domov. Opravár, inštalatér, stavbár, búracie a demolačné práce , hodinový manžel, servisný technik klimatizácií a zariadení. Byty, domy, chaty ale aj komerčné priestory. Bratislava okolie.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Radoslav Z.

Živnostník
Žilinský kraj
4,8
Zateplenie, izolácia

Robím murárske práce ako: -Bytove jadrá -Buranie priečok -Murovanie priečok -Znizovanie stropu sadrokartonom -Omietky vnútorné aj vonkajšie -Obklady a dlažby -Malovanie -Plavajuce podlahy. Robím stavebné práce ako: -Vyhotovenie zakladovej platné pre rodinne domy -Vyhotovenie terasy k rodinným domom -Odvodnenie a izolácia pre rodinne domy -Rozne oplotenia všetkého druhu -Murovanie obvodových múrov -Murovanie priečok -Pokladka obrubnikov -Pokladka zámkovej dlažby -Asfaltujem v jazdy do rodinných domov. Robím stavebné práce ako: -Vykopove práce bagrom -Buram rodinné domy -Buram staré oplotenia -Buram hospodárske budovy -Zabezpecim odvoz stavebnej sute -Terenne úpravy pozemku. To všetko robím v okolí: PP,LM,RK,DK,BB,MT,ZA

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Matúš C.

Firma
Holice
4,6
Maliar, Maliarske práce

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Lukaš B.

Firma
Ruskov
4,4
Obklady, dlažby

Realizujeme stavebne prace Sme stavebná firma, ktorá poskytuje komplexné služby v obore stavebníctva. S dôverou sa môžete na nás obrátiť, či už chcete stavať rodinný dom, vykonať jeho rekonštrukciu, alebo chcete zmodernizovať bytový dom. Naše služby: - Maliarske práce - Montáž sádrokartónov - Murárske práce - Obklady a dlažby - Podlahy - Rekonštrukcie - Zemne práce okolo domu - Kompletné rekonštrukcie domov a bytov vrátanie dodávky materiálov - Stavba domov a budov na klúč

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
Zobraziť viac
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Často kladené otázky    

Čo je rezanie betónu?

Rezanie betónu je proces riadeného pílenia, vŕtania a odstraňovania betónu. Moderné techniky rezania betónu vyžadujú použitie špecializovaných strojov, ktoré sú schopné hladkej a bezporuchovej povrchovej úpravy betónu, asfaltu, kovu a kameňa. Kvalifikovaní operátori používajú na rezanie betónu a asfaltu špeciálne píly s vysokou presnosťou rezu.

Prečo hľadať profesionála na rezanie betónu?

V minulosti sa na rezanie či štiepanie betónu používali kladivové kladivá, táto metóda však spôsobovala zvýšenú prašnosť a zanášanie nečistotami. Moderné píly na betón už disponujú lokálnymi vákuovými systémami, ktoré zachytávajú väčšinu prachu a špiny. Na rôzne typy a pevnosti materiálov sa dnes používajú rezačky betónu s rôznymi špecifikáciami kotúčov. Správne zvolený pílový kotúč píli rýchlejšie a na vytvorenie elegantného povrchu potrebuje menej vody.

Profesionálna firma, ktoré sa zaoberá rezaním betónu by mala používať tieto moderné postupy a  nástroje. Ak si najmete spoločnosť na rezanie betónu, ktorá vám dá vypracovať projekt, uistite sa, že používa modernú techniku.

Ako funguje proces rezania betónu?

Ak potrebujete upraviť betónový povrch, je dôležité mať základné znalosti o rezaní betónu, aby ste vedeli, či sa práca vykonáva správne. Nutnosťou je správny výber vhodných nástrojov. Aj keď sa spôsob vyhotovenia bude líšiť prípad od prípadu, možno hovoriť o niekoľkých základných faktoroch:

> potreba mať skúsenosti a vedomosti o tom, ako sa materiál pri rezaní správa a aká je jeho hĺbka;

> rez do správnej hĺbky betónu, ktorý sa má rezať – pomocou ručnej pílky režte až do hĺbky 10 cm; pri práci s betónom hlbším ako 10 cm je nutné použiť stroj priemyselnej kvality;

> pomalý a precízny postup rezania pri minimálnych otáčkach rozrezávacej píly;

> kriedové vedenie udržiavajte bez prachu z rezu píly.

Na čo si dať pozor pri rezaní betónu?

> Nikdy nenúťte čepeľ do rezu, nechajte pílu pohybovať sa len s prispením vlastnej váhy.

> Ak diamantový kotúč prestane rezať, môže to znamenať, že režete príliš mäkký materiál. Tvrdý materiál je nevyhnutný na to, aby opotreboval kovový kompozit, do ktorého sú vložené diamantové rezné hrany. Toto opotrebovanie je nutné na to, aby sa odhalili nové ostré diamantové hrany.

> Môžete použiť kotúč na rezanie za sucha alebo s vodou – mokrý kotúč však musíte vždy používať s vodou. Pri rezaní nasucho kotúč odstavte a nechajte ho každých 30 až 45 sekúnd voľne bežať, aby ste zabránili prehriatiu. 

> Pri každom rezaní betónu noste ochranu zraku, sluchu a dýchacích ciest, najmä pri rezaní na sucho.

Aké nástroje sa používajú na rezanie betónu?

Okrem drôtových, stenových a plochých píl sa používajú rôzne ďalšie druhy nástrojov. Ich výber závisí okrem iného aj od  požiadaviek na dôkladnosť a presnosť rezu a charakteru prostredia, kde sa práce vykonávajú:

> stroje na rezanie betónu – ide o ručné píly s brúsnymi kotúčmi alebo diamantovými kotúčmi, poháňa ich dvojtaktný plynový motor, hydraulická pohonná jednotka, vzduchový kompresor alebo elektromotor;

> elektrické píly – ľahké, menej hlučné prístroje, jednoduchšie sa používajú a lepšie fungujú v uzavretom prostredí;

> hydraulické píly – tieto prístroje majú najvyšší pomer výkonu a hmotnosti a ich použitie je pohodlnejšie, sú však drahšie a menej prístupné ako pneumatické píly;

> pneumatické píly – pohodlne sa používajú kvôli vzduchovému kompresoru, obsluha je navyše jednoduchá a obsahuje menej potenciálnych rizík;

> píly na plynový pohon – patria medzi najobľúbenejšie kvôli svojej prenosnosti, vyžadujú si však väčšiu údržbu.

Aké druhy kotúčov sa používajú na rezanie betónu?

Malé hrubé rezy môžete urobiť pomocou dláta a kladiva, lepšou voľbou je však kotúčová píla so špeciálnym kotúčom. Brúsne kotúče z korundu sú lacné, široko dostupné a schopné rezať omietky, betón i asfalt. Rezanie s nimi je však pomalšienie, takže práca je časovo náročná a taktiež sa rýchlejšie opotrebovávajú. Čepele vyrobené z korundu môžu byť lacné, ale v priemere sú drahšie ako čepele s diamantovými hrotmi.

Ak si prenajmete diamantovú kotúčovú pílku, mnohé požičovne zmerajú jej obvod pred a po použití a vyúčtujú si spotrebovanú časť. Diamantové kotúče pozostávajú z kovového kotúča s diamantom / kovovým kompozitom spojeným s obvodom. Pri rezaní čepele sa kovový kompozit pomaly opotrebováva a odhaľuje čerstvé, ostré diamantové rezné hrany. Tento typ kotúča sa oplatí pri väčšom objeme prác.

Diamantové kotúče spadajú do dvoch kategórií: kotúče na rezanie za sucha a za mokra. 

Diamantové kotúče na rezanie za sucha majú najčastejšie zúbkovaný okraj, ktorý pomáha ochladzovať kotúč a odpudzovať odpad. Najlepšie fungujú, keď robíte sériu postupných a stále hlbších rezov, aby ste zabránili prehriatiu čepele. Nevýhodou suchého rezania muriva je zvýšená prašnosť. Ak režete betón v interiéri, je potrebné dobré utesnenie priestoru. 

Mokré diamantové kotúče môžu mať buď zuby alebo hladký súvislý obvod. Voda pomáha nielen ochladzovať a premazávať kotúč, ale tiež udržuje nízku produkciu prachu a nečistôt. Tieto kotúče režú rýchlejšie a čistejšie,  vyžadujú si však špeciálnu pílku, ktorá dokáže spracovať prúdenie vody.

Aké metódy sa používajú pri rezaní betónu?

Jestvuje niekoľko spôsobov a profesionálnych metód na rezanie betónu. Líšia sa nielen použitými nástrojmi, ale tiež náročnosťou prevedenia a použiteľnosťou v rôznych podmienkach.

Medzi päť najbežnejších metód patrí:

> rezanie diamantom - diamantové píly sú rýchlejšie, presnejšie a vyžadujú menej obsluhy; môžu tiež rezať výstuž a iné kovy, sú tichšie a vytvárajú menšie vibrácie ako iné píly, systémy na rezanie diamantov však zvyčajne používajú výlučne dodávatelia;

> pílenie betónovej steny - rezanie betónových stien je proces, ktorý zvládnu iba kruhové nože na stroji namontovanom na koľajisku; trať umožňuje píle pohybovať sa po stenách alebo rezať stropy (metóda sa používa na rezanie stien s hrúbkou od 40 do 90 cm);

> pílenie na plocho – podlahy, mostovky a vozovky vyžadujú metódu plochého pílenia, ktorá sa tiež nazýva rezanie dosiek; píly používané na ploché pílenie sú umiestnené na vozíku, ktorý obsluha tlačí zozadu. Táto konkrétna metóda sa používa na to, aby ste sa dostali k prasknutým potrubiam alebo káblovým rozvodom pod betónovou podlahou. Používa sa tiež na opravu diaľnice alebo rezanie vodovodných priekop;

> jadrové vŕtanie – rezanie jadra v betóne je metóda používaná na vytváranie otvorov pre vedenie potrubí, drôtov, ventilačných alebo klimatizačných otvorov. Jadrové vŕtanie je v podstate ďalší spôsob, ako povedať, že fréza robí presné kruhové otvory. Firma na výrobu betónových jadier bude na vykonanie práce používať vŕtacie korunky - oceľové rúrky s hrotmi s diamantovými hrotmi. Táto metóda si vyžaduje vysokú úroveň zručností a presnosti;

> rezanie drôtom – táto metóda prichádza na rad, keď iné metódy nefungujú alebo sú nepraktické. Zvyčajne sa používa väčšie rezacie práce. Drôtené pílky sú vyrobené z kábla s malými diamantovými segmentmi, ktorý je vedený cez kladky pripevnené k hydraulicky poháňanému pohonu a sú zložitým strojovým zariadením, s ktorým by mali manipulovať iba odborníci.