Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov

Rolety
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSkvelá komunikácia, všetko prebehlo podľa dohody, na miesto projektu došiel presne načas ako sme sa dohodli. Práca spravená super, ako človek veľmi fajn, takže odporúčam :)
profile image
Peter Š.Zákazník
Prečo Wilio
33 513 profesionálov na Slovensku
92 170 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Rolety

Potrebujete službu z oblasti rolety? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie, výrobu a montáž roliet. Cena zatemňovacej techniky sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: náradie a náhradné diely, ktoré vám poskytne niektorý z našich špecialistov v danej kategórií

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Žalúzie sú ideálne na blokovanie nežiaduceho svetla, ochránia vaše súkromie a zároveň dodajú vášmu domovu štýl. Ich využitie oceníte hlavne v spálni, obývacej izbe, kuchyni či kúpeľni. Vybrať si môžete z množstva štýlov také, ktoré najlepšie zapadnú do interiérového dizajnu vášho domova. Všetky naše žalúzie sú k dispozícii v rôznych farbách, materiáloch a prevedeniach a sú navrhnuté tak, aby poskytovali štýlové a praktické riešenia pre váš domov. 

Aký typ žalúzií by ste chceli? 

Vertikálne či horizontálne žalúzie? Oboje sú prispôsobiteľné, čo vám dáva na výber pokiaľ ide o intenzitu prepúštania svetla. Sú si veľmi podobné, ale horizontálne žalúzie majú horizontálne lamely a vertikálne žalúzie majú zase vertikálne lamely. Ovládajú sa praktickou a ľahko použiteľnou šnúrkou, čo znamená, že máte úplnú kontrolu nad úrovňou osvetlenia - ideálne na skoré východy slnka v strede týždňa, ako aj na dlhé, lenivé nedele. 

Klasické interiérové žalúzie alebo látkové žalúzie? Minimalistický jednoduchý štýl a funkčnosť sú hlavné črty našich interiérových a látkových žalúzií, ktoré sú ako stvorené do kuchyne či kúpeľne. Naše látkové a klasické interiérové žalúzie sú vyrobené tak, aby sa hodili kdekoľvek, či už ako kuchynské žalúzie, kúpeľňové žalúzie a dokonca aj ako žalúzie do zimnej záhrady. Ak už máte záclony, ale chceli by ste si do domácnosti pridať aj žalúzie, či už kvôli súkromiu alebo tieneniu svetla, máme pre vás aj množstvo diskrétnych možností, ktoré možete použiť vzhľadom na vaše súčasné interiérové vybavenie. 

Funkčné rolety 

Zatemňovacie rolety sú ideálne pre tých, ktorí ťažko zaspávajú so svetlom presvitajúcim cez okná. Vytvárajú ochrannú vrstvu a pomáhajú regulovať nie len svetlo, ale často aj teplotu v miestnosti, čím vám pomáhajú dobre sa vyspať. Náš sortiment zatemňovacích roliet zahŕňa rôzne štýly, čím chceme vyhovieť každej domácnosti. 

Ponúkame tiež inovatívne zatemňovacie rolety do detských izieb, ktoré majú vo svojom dizajne tepelnú izoláciu, vďaka ktorej je miestnosť v zime teplá a v lete chladná. A aby sme vám poskytli ešte vyššiu úroveň komfortu, náš sortiment pomáha tiež blokovať akýkoľvek nežiaduci hluk, čím udržuje izbu pokojnú. Všetky naše rolety do detských izieb sú navrhnuté v teplých a upokojujúcich tónoch, čo vám pomôže dotvoriť príjemnú atmosféru. 

Rolety do celého domu 

Náš výber roliet zahŕňa rolety pre celý dom. Naskladnené máme rolety do zimnej záhrady, rolety na francúzske okná, terasové rolety, rolety na arkierové okná, stropné rolety a ďalšie. Ak ste nenašli veľkosť, ktorú potrebujete, pozrite si naše rolety na mieru. Prevedieme vás celým procesom od merania až po montáž.

Rôzne typy tienenia okien: závesy, záclony, žalúzie a ďalšie 

Či už sa sťahujete do nového domu, prerábate alebo len hľadáte spôsob, ako zútulniť existujúcu miestnosť, správne tienenie okien môže mať zásadný vplyv. Tienenie okien je pomerne jednoduchý spôsob, ako spraviť miestnosť estetickejšou, vybrať si môžete z mnohých druhov tienenia okien, ktoré vám pomôžu vytvoriť ten správny vzhľad a dojem z vášho domova. Ďalej sa v článku dozviete viac o rôznych druhoch tienenia okien ako aj to, ktoré z nich sú najlepšie na vytvorenie tej správnej atmosféry u vás doma. 

Závesy versus záclony 
Záclony sú tradične vyrobené z nepodšitej ľahšej tkaniny, čím sú ideálne na dekoratívne tienenie okien. Závesy sú naopak vyrobené z ťažšej podšitej textílie, vďaka čomu účinnejšie blokujú svetlo, chlad a teplo. Závesy sú v zásade považované za funkčnejšie ako záclony. 

Na našej webovej stránke a v našich showroomoch používame termín „drapérie“, čím chceme opísať tento všestranný typ tienenia, ktorý je možné použiť na dekoratívne aj funkčné účely. Nižšie nájdete niekoľko vlastností drapérií, ktoré vám pomôžu vybrať to najlepšie tienenie okien pre váš domov. 

Vlastnosti drapérií:
•    Môžu sa použiť pre funkčné a / alebo dekoratívne účely (v závislosti od štýlu) 
•    Použite ako samostatné alebo na vrstvenie 
•    Účinné na izoláciu a / alebo súkromie 
•    Funkčné a ľahko ovládateľné 
•    Rôzne štýly vyhovujúce širokej škále estetických prvkov (zvlnenie, obrátené skladanie, skladaný preklad) 

Čo si vybrať - závesy alebo záclony?

Ak hľadáte najlepšie riešenie, ako blokovať svetlo (rovnako ako zvuk a dokonca zadržiavať teplo alebo studený vzduch), potom sú to závesy. Drapérie ponúkame v rôznych štýloch a tkaninách s možnosťami prispôsobenia kratšej dĺžky či ľahšieho materiálu.

Záclony versus žalúzie

Zatiaľ čo záclony a závesy si môžete kvôli svojmu podobnému vzhľadu pomýliť, pri žalúziách a záclonách sa vám to nestane. Záclony a závesy používajú tkaninu, ktorá visí zvisle, sú určitou ozdobou izby a poskytujú istý stupeň funkcie blokovania svetla. Žalúzie sú vyrobené z pevného materiálu, ako je drevo, kov, vinyl alebo plast, ktorý je možné ľahko zdvihnúť a spustiť, aby účinne blokovali svetlo. 

Záclony a závesy:

•    Kvalitu definuje látka zavesená na garníži - dĺžka a typ látky sa líši 
•    Vertikálne orientované 
•    Stredne efektívne pri blokovaní svetla 
•    Množstvo možností farieb, textílií a štýlu 

Žalúzie:

•    Kvalitu definuje séria lamiel, ktoré je možné zdvihnúť alebo spustiť, skopením otvoriť alebo zavrieť a inak s nimi manipulovať, aby prepúšťali rôzne stupne svetla
•    Zvyčajne horizontálne orientované, i keď ponúkame aj vertikálne žalúzie 
•    Veľmi efektívne pri blokovaní svetla 

Záclony a žalúzie vyzerajú vizuálne veľmi odlišne. Záclony a závesy sú vyrobené z látky, zatiaľ čo žalúzie sú zložené z lamiel (alebo žalúzií), s ktorými je možné manipulovať tak, aby prepúšťali viac či menej svetla. Žalúzie sú celkovo účinnejšie pri blokovaní svetla, teda pokiaľ nezvolíte zatemňovacie závesy. Celkom bežné je skombinovať žalúzie so sadou záclon alebo závesov, čím vytvoríte pekný vizuály efekt. 

Mali by ste sa rozhodnúť pre žalúzie, záclony alebo oboje? 

Ak sa rozhodujete medzi žalúziami alebo záclonami, naša odpoveď znie: „oboje!“ Žalúzie môžu poskytnúť minimalistický štýl (ostré, biele vertikálne žalúzie) alebo rustikálny dojem (drevené alebo horizontálne žalúzie z umelého dreva). Kombinácia žalúzií s drapériou je tá správna cesta, ak máte záujem o vysoko funkčné riešenie alebo chcete dosiahnuť vrstvený vzhľad. 

Žalúzie versus tienidlá

Žalúzie a tienidlá vyzerajú celkom odlišne, no každé z nich slúži svojmu účelu. Žalúzie sú vyrobené z mnohých individuálnych lamiel, zatiaľ čo tienidlá sú tvorené jedným veľkým látkovým panelom, ktorý je možné zdvihnúť alebo spustiť pre úplné či čiastočné zakrytie okna. 

Žalúzie:

•    Vyrobené z lamiel (alebo žalúzií), ktoré je možné zdvihnúť alebo spustiť, sklopením otvoriť alebo zavrieť a inak s nimi manipulovať tak, aby prepúšťali rôzne stupne svetla 
•    Dostupné v kove a rôznych drevených materiáloch a povrchových úpravách

Tienidlá: 

•    Vyrobené z látkového panelu, môžu byť vytiahnuté alebo zatiahnuté, aby prepúšťali svetlo dovnútra alebo naopak, aby ho blokovali 
•    Množstvo možností látok a farieb 
•    Môžu byť jednoduché (klasické tienidlá) alebo komplikovanejšie (napr. kaskádové tienidlá) 

Pre estetickejší nádych nie je nezvyčajné kombinovať tienidlá alebo žalúzie s drapériou. 

Mali by ste zvoliť žalúzie alebo tienidlá? 

Obe možnosti sú vysoko účinné pri blokovaní svetla, ak však máte v hlave konkrétny dizajn a chcete, aby bolo vaše tienenie mimo dohľadu, pre jasný výhľad z okna alebo kompletné zatienenie, tienidlá sú pre vás tou správnou voľbou.

Rôzne štýly tienenia okien

Aj keď sú forma a funkcia dôležitými hľadiskami pri výbere typu tienenia, nemali by ste zabudnúť na to, že rôzne štýly tienenia môžu ovplyvniť aj štýl a dojem z miestnosti či vášho domova ako celku. 

Nižšie nájdete rýchly prehľad rôznych druhov tienenia okien a aj zopár štýlov, ktoré ponúkame. Ak potrebujete pomoc s výberom správneho tienenia pre váš domov alebo potrebujete inšpiráciu pri kombinovaní a ladení rôznych druhov tienenia, už nemusíte hľadať.

Žalúzie

Žalúzie sú vynikajúcou možnosťou tienenia okien, ktorá blokuje svetlo a udržuje súkromie vo vašej domácnosti. Zabudnite na to, že žalúzie musia byť nudné - ponúkame až 9 rôznych drevených materiálov vrátane bambusu, mahagónu, dubu a borovice, ako aj moderné a štýlové kovové žalúzie.  

Bez ohľadu na to, aký dizajn hľadáte, radi vám pomôžeme pri vytvorení perfektného riešenia pre váš domov. Naplánujte si ešte dnes bezplatné stretnutie s našim konzultantom pre návrh žalúzií. 

Drapérie

Hľadáte klasické a bohaté tienenie s pozoruhodným vizuálnym efektom? Potom môžu byť elegantné závesy vašim dokonalým riešením. Závesy sú vhodné pre takmer akýkoľvek typ okna. V našom obchode máme na výber viac ako 650 rôznych látok, s ktorými vytvoríte dokonalé závesy pre váš domov. Zaregistrujte sa na bezplatné meranie alebo si objednajte niektoré vzorky ešte dnes.