Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov

Rolovacie garážové brány
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSkvelá komunikácia, všetko prebehlo podľa dohody, na miesto projektu došiel presne načas ako sme sa dohodli. Práca spravená super, ako človek veľmi fajn, takže odporúčam :)
profile image
Peter Š.Zákazník
Prečo Wilio
33 513 profesionálov na Slovensku
92 170 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Rolovacie garážové brány

Potrebujete službu z oblasti rolovacie garážové brány? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie, výrobu, odovzdanie a montáž brány. Cena automatických garážových brán sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: pohony brán, diaľkové ovládače a príslušenstvo, ktoré vám poskytne niektorý z našich špecialistov v danej kategórií

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Rolovacie garážové brány

Čo je to rolovacia garážová brána?

Rolovacie garážové brány sú jednou z najuniverzálnejších možností brány; s hladkým zvislým otváraním a bez vnútorných stôp fungujú výborne.

Rolovacie dvere sú vyrobené z ocele alebo hliníka a sú v podstate záclonou, ktorá sa skladá z lamiel, ktoré sa môžu okolo seba rolovať v hornej časti otvoru dverí, a hliníkové dvere ponúkajú dokonalý vzhľad.

Výhody v skratke 

Najväčšou výhodou rolovacej garážovej brány je, že je mimoriadne univerzálna, pokiaľ ide o počet aplikácií, na ktoré je možné ju namontovať.

Navyše existujú rôzne vysoko kvalitné možnosti pre všetky rozpočty, veľa možností farieb a ďalšie vymoženosti.

Rolety ponúkajú vlastnosti šetriace priestor.

Minimálne priestorové požiadavky

Prevádzka rolovacích garážových brán

Roletová garážová brána si vyžaduje predovšetkým malé nároky na priestor. Vertikálne otváranie rolety umožňuje majiteľom optimalizovať dĺžku ich garáže a príjazdovej cesty a parkovať až po dvere bez prekážok. Mechanizmus otvárania tiež zabezpečuje, že môžete bezpečne zaparkovať vysoké vozidlá, napríklad vozidlá s pohonom 4x4, v blízkosti dverí bez toho, aby bránili v otváraní a zatváraní dverí.

Malá veľkosť roletových dverí znamená, že dvere je možné inštalovať na miesta, ktoré môžu mať obmedzený priestor pre hlavu - riešenie, ktoré iné typy dverí nemôžu ponúknuť. Ak máte nepríjemne umiestnený meter, poistkovú skrinku alebo vnútorné dvere, ktoré môžu blokovať mechanizmy garážových brán, potom môžu byť odpoveďou roletové dvere.

Priemerná veľkosť roletového závesu je asi 300 mm - 350 mm v priemere, aj keď to môže byť viac, v závislosti od montážnej polohy a materiálu zvoleného pre záves.

Väčšina roletových dverí je vyrobená na objednávku, a preto je možné ich objednať podľa vašich presných špecifikácií, bez ohľadu na ich veľkosť. Navyše, garážovú bránu s roletou, na rozdiel od rôznych iných typov brán, je možné namontovať zozadu, medzi ALEBO pred otvor!

Typy rolovacích dverí

Roletové garážové brány sú k dispozícii ako izolovaný dvojplášťový hliník alebo neizolovaná jednoplášťová oceľ, obe s možnosťou manuálneho alebo diaľkového elektrického ovládania.

Jednoplášťová roleta

Jednoduché a praktické dvere kombinujúce kvalitu a funkčnosť. Vďaka ich cenovej dostupnosti a atraktívnemu dizajnu sú tieto dvere ideálne pre každý typ majiteľa domu.

Garážové brány s dvojstennou roletou

Znížte tepelné straty, chráňte svoju garáž pred poveternostnými vplyvmi a zvyšujte bezpečnosť. 

Bezpečnosť

Nízka cena zaručuje nízku bezpečnosť - pokiaľ ide o rolety, dostanete to, za čo zaplatíte.

Väčšina roletových dverí je štandardne zabezpečená, s ručne ovládanými verziami, ktoré sa vyznačujú posuvnými lištami, ktoré sa vnútorne zaisťujú v bočných kanáloch. Elektrické dvere na diaľkové ovládanie využívajú rôzne rôzne uzamykacie zariadenia, ktoré sa zvyčajne držia za hlavňu, ku ktorej je pripevnená opona. Do lacných, základných elektrických hliníkových rolovacích dverí so základnými vnútornými mechanizmami sa dá vniknúť celkom ľahko. Musíte sa ubezpečiť, že ak požadujete zabezpečenie, viete presne, čo hľadáte! 

Roletové dvere môžu byť rôznofarebné 

Jednoplášťové a izolované dvere sú štandardne k dispozícii v niekoľkých štandardných farbách hotových vo výrobe. Na mieste nie je možné ich natrieť.
Za príplatok môžete mať ako práškovú farbu takmer akúkoľvek, no iba po obidvoch stranách vodidiel záclon. Koncové dosky a kukly je možné zladiť alebo kontrastovať.

K dispozícii sú tiež tvrdé vinylom potiahnuté povrchové úpravy dreva, špeciálne navrhnuté tak, aby ladili s náhradnými oknami a prednými vchodovými dverami. Povrchové úpravy ponúkajú atraktívnu možnosť bez údržby, ktorá doplní rôzne štýly nehnuteľností.

Dostupné povrchové úpravy dreva sa javia pôsobivé a vytvárajú vynikajúcu povrchovú úpravu nenáročnú na údržbu. 

Všeobecné informácie o veľkosti

Roletové dvere je možné vyrobiť v mnohých veľkostiach - dokonca až 12 000 mm široké a 8000 mm vysoké pre komerčné dvere.

Domáce izolované hliníkové rolety sú dostupné vo veľkostiach až do šírky 5400 mm a výšky 4000 mm. Môžeme tiež poskytnúť mnoho ďalších typov ťažkých komerčných špecifikácií roletových dverí vo veľkostiach do 12000 mm širokých a 8000 mm vysokých. Naše komerčné dvere sa dodávajú s potrebnými bezpečnostnými zariadeniami pre domáce použitie.

Panely garážových brán s roletami sú zvyčajne hliníkové lamely s dvoma stenami hlboké 78,5 mm, s izoláciou a tlmením hluku bez peny.

Pokiaľ ide o dvere určitých rozmerov, môžu byť určité typy a farby lamiel obmedzené.

Aplikácie

Roletové dvere sú prispôsobiteľné pre montáž do rôznych konštrukčných otvorov.

Rolovacia garážová brána je najuniverzálnejšou z garážových brán, pretože sa dá vyrobiť v takmer akejkoľvek veľkosti alebo farbe (iba niektoré typy lamiel). Pretože sa rolovacie garážové brány zdvíhajú zvisle, je možné ich namontovať za akýkoľvek tvar stavebného otvoru garáže, ako sú napríklad oblúky, atď. Ďalšia situácia, kedy by sa požadovali roletové dvere, je napríklad situácia, keď má garáž obzvlášť vysoký strop.

Roletové garážové brány môžu byť ideálne pre klenuté garážové otvory, aby sa maximalizoval prejazd cez výšku.

Montuje sa na dvojo, trojo alebo viac garáží pomocou viackanálového systému diaľkového ovládania - ideálne pre jednoduché použitie. Špeciálne vybavené diaľkovými ovládačmi, ktoré využívajú najnovšiu technológiu rolovacieho kódu - vaša garážová brána môže byť ovládaná iba vaším vysielačom.

Montáž za otvor

Pri takomto namontovaní sa obvykle dosahuje maximálna šírka a výška, aj keď je potrebné počítať so stratou dĺžky garáže.

Upevnenie medzi otvor

Táto poloha je celkom bežná, ale pri úplnom otvorení dverí nezabezpečuje toľko širokej jazdy cez šírku alebo výšku.

Montáž mimo otvor

Na ochranu rolety je potrebný kompletný kryt kapoty. Na dokončenie vzhľadu budú vodidlá a koncové platne vyžadovať práškové lakovanie.

Pri výbere rolovacích dverí buďte opatrní!

Veľa hlavných rozdielov spočíva v tom, že niektoré rolovacie dvere sú „vyrobené“, zatiaľ čo niektoré sú jednoducho „zmontované“, čo vedie k obrovským rozdielom v ich celkovej celistvosti a životnosti. Vyrobené rolovacie dvere používajú v kontrolovanom prostredí továrne neustále tie isté komponenty. Dvere budú testované a správne označené, v prípade potreby aj s ďalšou certifikáciou. Zmontované roletové dvere sa jednoducho poskladajú z komponentov z rôznych zdrojov, ktoré tiež nebudú vždy rovnaké. Súčiastky nižšej kvality používané v každej rolovacej garážovej bráne sa rýchlo ukážu ako problémy, pretože na rolovaciu bránu je potrebných toľko malých pohyblivých častí, ktoré na ne pri prevádzke pôsobia značnými silami.

Použité lamely tiež zohrávajú hlavnú úlohu v celkovej pevnosti a výkonnosti rolovacích dverí. Zatiaľ čo väčšina rolovacích dverí sú hliníkové profily s dvojitou stenou, existujú veľké rozdiely v pevnosti, kvalite a povrchových úpravách, ktoré hrajú veľkú úlohu v celkovej životnosti dverí a v tom, ako to nakoniec po chvíli vyzerá. 

Aj keď sa zdá, že väčšina rolovacích garážových brán môže vyzerať rovnako pri prezeraní obrázkov alebo brožúr online alebo v tlačenej podobe, rozhodne to tak nie je!

Prečo možno budete potrebovať rolovaciu garážovú bránu

Pokiaľ ide o garážové brány, máte na výber z niekoľkých alternatív. K dispozícii sú sekcionálne brány, rolovacie dvere, posuvné bočné, bočné výkyvné, sklopné vrchlíky a sklopné výklopné brány. Typ, ktorý vyberiete, bude určite do značnej miery závisieť od plánovaného použitia vašej garážovej brány a tiež od miesta vašej garáže. Na použitie v nehnuteľnostiach sú najbežnejšie sekcionálne dvere, dvere s bočnými pántmi alebo výklopné dvere, ktoré spravidla postačujú. Napriek tomu nie sú najlepšou voľbou pre rôzne ďalšie aplikácie.

Ak sa vaša garážová brána bude používať v obchodnom alebo maloobchodnom závode alebo v oblasti, kde je ochrana najvyššou prioritou, je možno najlepšou voľbou rolovacia garážová brána.

Konštrukcia rolovacích dverí

Nerezové dvere sú zvyčajne vyrobené z tenkých panelov vyrobených z ocele, dreva alebo iných ľahkých materiálov, ktoré chránia pred neformálnym vstupom, zabezpečujú automobily pred rôznymi aspektmi alebo zakrývajú komponenty úložného priestoru. Ľahké materiály týchto dverí fungujú dobre pre tieto aplikácie, ale pre požiadavky, ktoré sa netýkajú použitia nehnuteľností, sú s najväčšou pravdepodobnosťou lepšou voľbou rolovacie dvere.

Zrolovateľné dvere sú naopak vyrobené z pevných oceľových pásov pripevnených vodorovne, ktoré jazdia vo vnútri zvislých koľají. Keď sú dvere otvorené, pásy sa navíjajú na vreteno cez otvor dverí. Usporiadanie rolovacích dverí je oveľa odolnejšie ako u mnohých iných typov garážových brán. Výsledkom sú výkonnejšie brány, ktoré určite umožnia ďalšie cykly otvárania a zatvárania ako rôzne iné druhy brán.

Výhody rolovacích dverí

Stabilita nie je jediným faktorom, ktorý je potrebné zvážiť pri vyhrnutí dverí. Ak sú rolované dvere v otvorenej polohe, zaberajú oveľa menej miesta ako ktorákoľvek z ostatných garážových brán. Rôzne ďalšie dvere zvyčajne pokrývajú celý priestor vedľa seba, ako aj niekoľko stôp uvedených pod stropom. To predstavuje 2 problémy: 
Prvý - miestnosť nad vyvýšenými dverami a tiež pod stropom nebude k dispozícii pre jednoduchý úložný priestor 
Druhý - alternatívy osvetlenia sú obmedzené, pretože akýkoľvek typ osvetlenia nastaveného na oblasť, kde sú dvere otvorené, už nebude fungovať, keď sú otvorené.

Vylepšená bezpečnosť

Pri výbere garážovej brány do obchodných aplikácií existujú určité obavy.

Aj najľahšie garážové brány sú dostatočné na to, aby spôsobili poškodenie materiálov alebo ešte horšie, zranenie prípadne smrť ľudí. Jedným z bežných dôvodov pádu garážových brán je zlyhanie pružiny. Ďalšou obvyklou príčinou poškodenia garážových brán je ich náchylnosť na pohyb nákladných vozidiel, napríklad vysokozdvižných vozíkov. Komponenty rolovacej garážovej brány vrátane pružín sú obmedzené, čo naznačuje, že premiestnenie automobilov predstavuje oveľa menšie riziko. Ak použijete rolovaciu garážovú bránu na rozdiel od bežných previsnutých dverí, znižujete riziko poškodenia dverí, ako aj nákladných automobilov, ale čo je ešte dôležitejšie, vytvárate bezpečnejšie prostredie pre ľudí v oblasti dverí .

Izolačné vlastnosti

Rolovacie garážové brány sú zvyčajne tienené. Sú zaistené po okrajoch a sú tiež bežne vyrobené zo zmesi ocele a peny. Tieto dizajny navzájom zahŕňajú podporu dverí pri úspore cien energie delením miest s rôznymi teplotnými úrovňami. Izolácia dverí navyše dodáva prvotriednu kvalitu tesnenia medzi 2 miestnosťami v okolí.

Náklady na vyhrnutie dverí

Aj keď sú rolovacie dvere drahšie ako rôzne iné druhy dverí, z dlhodobého hľadiska majitelia iných druhov dverí utrácajú za životnosť a bezpečnosť. Rolovacie dvere sú vyrobené tak, aby boli robustnejšie a aby vydržali oveľa viac cyklov otvorenia / zatvorenia. Ich dlhotrvajúca stavba a konštrukcia tiež poskytuje ešte väčšiu bezpečnosť pred narušením, čo znižuje náklady na výmenu kradnutého materiálu a poškodenie samotných dverí.

Hliníková mriežka 

Porovnateľnou alternatívou k rolovateľnej garážovej bráne je ľahká hliníková roštová mriežka. Táto voľba je skvelá pre scenáre maloobchodu, kde chcete, aby si ľudia vo vašom obchode pozreli produkty, ktoré máte na predaj, ale chcete chrániť svoje zásoby pred krádežou. Zvyčajne sa používajú v obchodoch nákupných centier a obchodoch na ulici, kde všetko, čo oddeľuje produkty, a tiež možných votrelcov, je sklenená tabuľa.

Vzhľad

Skutočnosť, že rolovacie brány majú ešte komerčnejší vzhľad ako priemerné sekčné alebo výklopné dizajnové garážové brány, sa nedá obísť. V skutočnosti pravdepodobne nenájdete veľa rolovacích dverí na domových garážach, kde jazdíte s mnohými susedmi; napriek tomu niekedy existujú situácie, keď nájdete rolovacie dvere v rezidenčnej aplikácii. Napríklad v mestských štvrtiach, kde môžu byť budovy zmiešané s rôznymi zónami, sa prvé poschodie zvyčajne používa pre miestny podnik, zatiaľ čo najvyššie podlažia sa používajú na obytný priestor. Tieto komunity majú často na prvom poschodí vyhrnuté dvere, aj keď sa celá budova používa na domáce účely.

Nakoniec bude rozhodnutie o vašom druhu garážovej brány závisieť na funkcii a umiestnení previsnutých dverí. Ak sa dvere určite použijú v čisto vlastnom, celkom bezrizikovom scenári, môže stačiť sekcionálna brána alebo výklopná brána. Ak však máte niektorú z jedinečných požiadaviek, ktoré sme tu prešli, ako napríklad priemyselné alebo maloobchodné prostredie, miesta, kde sa vyžaduje vysoká úroveň ochrany alebo vysoký počet cyklov otvorenia / zatvorenia, pravdepodobne budete potrebovať rolovaciu garážovú bránu.