Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Sadenie trávnika

Najmite si skúseného odborníka na sadenie trávnika z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Sadenie trávnika

Potrebujete službu z oblasti sadenie trávnika? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na výsev osiva a založenie kobercového trávnika. Cena výsevu trávy a trávnatej plochy sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: sieť proti krtkom a závlaha, ktoré vám poskytne niektorý z našich 8826 záhradníkom v danej kategórií

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Často kladené otázky

Prečo si prenajať službu sadenia trávnikov cez Wilio?
S Wilio sa nebudete musieť báť, že vo svojom okolí nenájdete služby sadenia trávnikov. Hneď ako zadáte svoju požiadavku, spojíme vás s odborníkmi vo vašej oblasti, ktorí môžu ľahko vyhovieť vašim požiadavkám. Už žiadne nekonečné hľadanie on-line a hľadanie poskytovateľa služieb na položenie trávnika. Aj keď sa posadenie trávnika môže javiť ako celkom jednoduchá úloha, nie každý má ňu čas a energiu. Zabudnite na stres a bolesti hlavy z merania, hnojenia, hrabania a kladenia trávnika - môžete si najať odborníka ktorý za vás celý proces zvládne! Žiadne meškania, žiadne ťažkosti a žiadne nedokončené práce. Po posadení trávnika môžete tiež požiadať o rady ohľadom polievania, hnojenia a všeobecnej údržby trávnika. Nájdite vhodného odborníka ešte dnes a udržte si váš trávnik zelený a zdravý po celý rok.
Kedy je najlepší čas v roku na kladenie trávnika?
Trávniky môžete klásť kedykoľvek počas roka. Či už je zima, jar, leto alebo jeseň, položenie trávnika je úplne v poriadku, pokiaľ viete, ako sa oň správne starať. Spravidla je najlepšie trávnik sadiť v miernom počasí, kedy je dostatočne teplo na rast koreňov, ale nie sú prílišné horúčavy, aby nevyschol skôr, ako sa zakorení.
Ako dlho trvá služba sadenia trávnika?
Sadenie trávnika je celkom jednoduchý proces, ale ako dlho trvá dokončenie práce, bude závisieť od toho, aký veľký alebo malý je váš trávnik. Na menších plochách môže sadenie trávnika trvať niekoľko krátkych hodín, zatiaľ čo sadenie trávnika pre väčšie dvory môže trvať aj celý deň. Ak chcete vedieť, ako dlho bude vaša sadenie trvať, môžete sa spýtať odborníka, ktorý vám ochotne poskytne odhad.
Kedy by som mal hnojiť trávnik?
Pred sadením trávnika je najlepšie pohnojiť pôdu kvalitným hnojivom. Po dokončení služby sadenia trávnika môžete zhruba po šiestich týždňoch opäť hnojiť. Uistite sa, že ste hnojili každé dva mesiace počas prvého roka, aby ste podporili rast a udržali váš trávnik zdravý. Keď je váš trávnik posadený, môžete ho na začiatku každej sezóny opäť pohnojiť a zabazpečiť tak rast počas celého roka.
Ako rýchlo môžem pokosiť trávnik po jeho zasadení?
Váš trávnik môžete kosiť, iba vtedy, ak je už dobre zakorenený a už sa s ním nedá pohnúť. Spravidla k tomu dôjde asi tri týždne po položení trávnika. Ak chcete vedieť, či je váš trávnik pripravený na kosenie, môžete mierne zatiahnuť za trávu. Ak dokážete zdvihnúť trávnik, musíte počkať.
Môže mi odborník na trávniky pomôcť aj so záhradníckymi prácami?
Áno, môže! Máme veľa skúsených záhradníkov, ktorí vám môžu pomôcť so všetkými úlohami súvisiacimi so záhradou, aby váš dvor, terasa či záhrada vždy vyzerali čo najlepšie. Od výsadby sadeníc a polievania rastlín až po mulčovanie alebo odstraňovanie buriny všetky svoje záhradnícke potreby môžete prenechať našim spoľahlivým odborníkom. Môžete si dokonca objednať aj službu, ako je kosenie trávy.
Aké ďalšie služby spojené s trávnikom si môžem objednať cez Wilio?
Prostredníctvom Wilio môžete objednať všetky typy služieb spojené s trávnikom. Po posadení vášho trávnika si môžete najať odborníka na starostlivosť o trávnik, aby ste mali istotu, že váš trávnik rastie dobre a že je udržiavaný a zdravý. Máme tiež zručných odborníkov na terénne úpravy pre prípad, že by ste chceli urobiť väčšie zmeny alebo pridať na záhradu či dvor nový altánok, jazierko, chodník alebo iné prvky.
Čo zahŕňajú služby sadenia trávnika?
Hľadáte pomoc s posadením nového trávnika? Naši odborníci na sadenie trávnika sa postarajú o všetko, napríklad aj o odstraňovanie starej trávy, sadenie nového trávnika a poskytovanie rád o jeho dlhodobej údržbe. Nezáleží na tom, či plánujete položiť umelý trávnik, alebo zasadiť skutočný. Bez ohľadu na ročné obdobie môžu naši odborníci s vami ľahko spolupracovať na všetkých vašich požiadavkách na posadenie trávnika.

Služby

Kladenie kobercového trávnika
Je mylnou predstavou, že kladenie kobercového trávnika počas zimy je nesprávne. Naopak, v tomto chladnejšom období roka má kladenie trávnika veľa výhod. Váš trávnik má dostatok času na to, aby sa pred príchodom jari usadil a zakorenil. Kladenie trávnatého trávnika počas zimy tiež znamená, že ho nebudete musieť tak často polievať, a tak sa uľahčí jeho údržba. Odborník najskôr zmeria plochu vášho trávnika a pripraví pôdu pre nový trávnik. Vyrovná pôdu pomocou hrablí a opatrne odstráni burinu, kamene, korene a iné zvyšky. Potom začne rozmiestňovať jednotlivé časti trávnika tak, aby bol každý koniec čo najrovnejší. Posledný krok zahŕňa kontrolu, či je celý trávnik správne položený a bez neprimeraných medzier medzi trávnikom.
Sadenie trávnika
Trávnik môžete sadiť v podstate od jari do jesene. Odborník najskôr pripraví pôdu odstránením starého porastu, vyrovnaním a pohnojením, potom pomocou rozsievacích vozíkov zaseje osivo. Osivo sa potom jemne zapracuje do pôdy hrabľami a následne dôkladne uvalcuje z dvoch smerov. Plochu trávnika potom dôkladne poleje pomocou rozprašovača aby veľké kvapky nevyplavili osivo. Prvý mesiac po výsadbe je potrebné udržiavať pôdu vlhkú. Prvé dva týždne treba polievať 1 až 2 krát denne a následné dva týždne každý alebo každý druhý deň. Keď tráva vyrastie do výšky 7 cm, je ju potrebné pokosiť, skosí sa však len max. 2,5 cm. Prvé 4 razy sa trávnik nesmie skosiť na menšiu dĺžku. Nový trávnik je môžné začať používať po 3 mesiacoch od výsadby.
Inštalácia umelého trávnika
Ak dávate prednosť inštalácii konkrétnych značiek umelej trávy, môžete tiež získať pomoc od našich odborníkov na inštaláciu umelej trávy. Prvý krok, podobne ako pri kladení kobercového trávnika, spočíva v zmeraní plochy vášho trávnika a následnom odstránení existujúceho povrchu. Ak ide o malý trávnik, je možné túto úlohu urobiť ručne. Pre väčšie priestory je najlepšie použiť rezač trávnika. Potom odborník pokryje hornú vrstvu pôdy pieskovým alebo kamenným podkladom predtým, ako ju zhutní pomocou vibračného valca alebo dosky. Potom vašu umelú trávu opatrne rozvinie smerom k vášmu domu, aby získala prirodzenejší vzhľad. Nakoniec odstráni všetku prebytočnú trávu a vyčistí celý trávnik, aby dokončil inštaláciu umelého trávnika.

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS