Sadenie trávnika

Najmite si skúseného odborníka na sadenie trávnika z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt
Zistiť viac
8379 poskytovateľov
Zadať dopyt
Zistiť viac

Prečo práve Wilio?

Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov z vášho okolia.

Wilio vám pomôže zadarmo zohnať overených a kvalifikovaných profesionálov na takmer akúkoľvek službu či remeslo.

27 638profesionálov na Slovensku
50 983vyriešených projektov
4,8 / 5priemerné hodnotenie našich odborníkov
199 720 inštalácií aplikácie

Ako Wilio funguje?

Stačí zadať dopyt

Odpovedzte na pár otázok o tom akú službu potrebujete.

Oslovíme tých najlepších

Nájdeme tých najvhodnejších odborníkov podľa vašich požiadaviek.

Vyberte si najlepšiu ponuku

Porovnajte ponuky a vyberte si z najlepšie hodnotených odborníkov.

Zadajte dopyt

Služby v tvojom okolí

Advice from our expert John

Čo potrebujem vedieť

Advice from our expert John

Často kladené otázky

Prečo si prenajať službu sadenia trávnikov cez Wilio?

S Wilio sa nebudete musieť báť, že vo svojom okolí nenájdete služby sadenia trávnikov. Hneď ako zadáte svoju požiadavku, spojíme vás s odborníkmi vo vašej oblasti, ktorí môžu ľahko vyhovieť vašim požiadavkám. Už žiadne nekonečné hľadanie on-line a hľadanie poskytovateľa služieb na položenie trávnika. Aj keď sa posadenie trávnika môže javiť ako celkom jednoduchá úloha, nie každý má ňu čas a energiu. Zabudnite na stres a bolesti hlavy z merania, hnojenia, hrabania a kladenia trávnika - môžete si najať odborníka ktorý za vás celý proces zvládne! Žiadne meškania, žiadne ťažkosti a žiadne nedokončené práce. Po posadení trávnika môžete tiež požiadať o rady ohľadom polievania, hnojenia a všeobecnej údržby trávnika. Nájdite vhodného odborníka ešte dnes a udržte si váš trávnik zelený a zdravý po celý rok.

Kedy je najlepší čas v roku na kladenie trávnika?

Trávniky môžete klásť kedykoľvek počas roka. Či už je zima, jar, leto alebo jeseň, položenie trávnika je úplne v poriadku, pokiaľ viete, ako sa oň správne starať. Spravidla je najlepšie trávnik sadiť v miernom počasí, kedy je dostatočne teplo na rast koreňov, ale nie sú prílišné horúčavy, aby nevyschol skôr, ako sa zakorení.

Ako dlho trvá služba sadenia trávnika?

Sadenie trávnika je celkom jednoduchý proces, ale ako dlho trvá dokončenie práce, bude závisieť od toho, aký veľký alebo malý je váš trávnik. Na menších plochách môže sadenie trávnika trvať niekoľko krátkych hodín, zatiaľ čo sadenie trávnika pre väčšie dvory môže trvať aj celý deň. Ak chcete vedieť, ako dlho bude vaša sadenie trvať, môžete sa spýtať odborníka, ktorý vám ochotne poskytne odhad.

Kedy by som mal hnojiť trávnik?

Pred sadením trávnika je najlepšie pohnojiť pôdu kvalitným hnojivom. Po dokončení služby sadenia trávnika môžete zhruba po šiestich týždňoch opäť hnojiť. Uistite sa, že ste hnojili každé dva mesiace počas prvého roka, aby ste podporili rast a udržali váš trávnik zdravý. Keď je váš trávnik posadený, môžete ho na začiatku každej sezóny opäť pohnojiť a zabazpečiť tak rast počas celého roka.

Ako rýchlo môžem pokosiť trávnik po jeho zasadení?

Váš trávnik môžete kosiť, iba vtedy, ak je už dobre zakorenený a už sa s ním nedá pohnúť. Spravidla k tomu dôjde asi tri týždne po položení trávnika. Ak chcete vedieť, či je váš trávnik pripravený na kosenie, môžete mierne zatiahnuť za trávu. Ak dokážete zdvihnúť trávnik, musíte počkať.

Môže mi odborník na trávniky pomôcť aj so záhradníckymi prácami?

Áno, môže! Máme veľa skúsených záhradníkov, ktorí vám môžu pomôcť so všetkými úlohami súvisiacimi so záhradou, aby váš dvor, terasa či záhrada vždy vyzerali čo najlepšie. Od výsadby sadeníc a polievania rastlín až po mulčovanie alebo odstraňovanie buriny všetky svoje záhradnícke potreby môžete prenechať našim spoľahlivým odborníkom. Môžete si dokonca objednať aj službu, ako je kosenie trávy.

Aké ďalšie služby spojené s trávnikom si môžem objednať cez Wilio?

Prostredníctvom Wilio môžete objednať všetky typy služieb spojené s trávnikom. Po posadení vášho trávnika si môžete najať odborníka na starostlivosť o trávnik, aby ste mali istotu, že váš trávnik rastie dobre a že je udržiavaný a zdravý. Máme tiež zručných odborníkov na terénne úpravy pre prípad, že by ste chceli urobiť väčšie zmeny alebo pridať na záhradu či dvor nový altánok, jazierko, chodník alebo iné prvky.

Čo zahŕňajú služby sadenia trávnika?

Hľadáte pomoc s posadením nového trávnika? Naši odborníci na sadenie trávnika sa postarajú o všetko, napríklad aj o odstraňovanie starej trávy, sadenie nového trávnika a poskytovanie rád o jeho dlhodobej údržbe. Nezáleží na tom, či plánujete položiť umelý trávnik, alebo zasadiť skutočný. Bez ohľadu na ročné obdobie môžu naši odborníci s vami ľahko spolupracovať na všetkých vašich požiadavkách na posadenie trávnika.

Služby

Kladenie kobercového trávnika

Je mylnou predstavou, že kladenie kobercového trávnika počas zimy je nesprávne. Naopak, v tomto chladnejšom období roka má kladenie trávnika veľa výhod. Váš trávnik má dostatok času na to, aby sa pred príchodom jari usadil a zakorenil. Kladenie trávnatého trávnika počas zimy tiež znamená, že ho nebudete musieť tak často polievať, a tak sa uľahčí jeho údržba. Odborník najskôr zmeria plochu vášho trávnika a pripraví pôdu pre nový trávnik. Vyrovná pôdu pomocou hrablí a opatrne odstráni burinu, kamene, korene a iné zvyšky. Potom začne rozmiestňovať jednotlivé časti trávnika tak, aby bol každý koniec čo najrovnejší. Posledný krok zahŕňa kontrolu, či je celý trávnik správne položený a bez neprimeraných medzier medzi trávnikom.

Sadenie trávnika

Trávnik môžete sadiť v podstate od jari do jesene. Odborník najskôr pripraví pôdu odstránením starého porastu, vyrovnaním a pohnojením, potom pomocou rozsievacích vozíkov zaseje osivo. Osivo sa potom jemne zapracuje do pôdy hrabľami a následne dôkladne uvalcuje z dvoch smerov. Plochu trávnika potom dôkladne poleje pomocou rozprašovača aby veľké kvapky nevyplavili osivo. Prvý mesiac po výsadbe je potrebné udržiavať pôdu vlhkú. Prvé dva týždne treba polievať 1 až 2 krát denne a následné dva týždne každý alebo každý druhý deň. Keď tráva vyrastie do výšky 7 cm, je ju potrebné pokosiť, skosí sa však len max. 2,5 cm. Prvé 4 razy sa trávnik nesmie skosiť na menšiu dĺžku. Nový trávnik je môžné začať používať po 3 mesiacoch od výsadby.

Inštalácia umelého trávnika

Ak dávate prednosť inštalácii konkrétnych značiek umelej trávy, môžete tiež získať pomoc od našich odborníkov na inštaláciu umelej trávy. Prvý krok, podobne ako pri kladení kobercového trávnika, spočíva v zmeraní plochy vášho trávnika a následnom odstránení existujúceho povrchu. Ak ide o malý trávnik, je možné túto úlohu urobiť ručne. Pre väčšie priestory je najlepšie použiť rezač trávnika. Potom odborník pokryje hornú vrstvu pôdy pieskovým alebo kamenným podkladom predtým, ako ju zhutní pomocou vibračného valca alebo dosky. Potom vašu umelú trávu opatrne rozvinie smerom k vášmu domu, aby získala prirodzenejší vzhľad. Nakoniec odstráni všetku prebytočnú trávu a vyčistí celý trávnik, aby dokončil inštaláciu umelého trávnika.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS

App Store
Google Play
AppGallery
Začnite zarábaťPriemerná hodnota projektu na Wilio je 2 100€.

Napísali o nás

…Wilio podporuje omnoho sofistikovanejšiu formu spájania dopytu a ponuky.

Rýchle sprostredkovanie a ušetrené desiatky eur.

Spomedzi slovenských služieb tak ide zrejme o najintuitívnejšiu a najmodernejšiu službu na trhu práce. 

...nová služba na nájdenie remeselníka, v ponuke ich má viac ako 20-tisíc...

Konečne sa zákazník ocitne v pozícii toho, kto si môže vyberať.

A ako dokázal náš test, naozaj vám odborníka zoženie expresne rýchlo. 

...nájde vám právnika aj remeselníka...

...odporúčam všetkým, ktorí sa chystajú na rôzne prerábky v byte či dome a hľadajú skúsených odborníkov...

...prvou voľbou, keď ľudia potrebujú akúkoľvek službu...

...keď dostente ponuku aj s referenciami do niekoľkých minút, je to prekvapujúco pozitívna emócia