Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Sadenie trávnika Košice

Hľadáte záhradníka na sadenie trávnika v lokalite Košice? V tejto kategórii máme 8882 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Sadenie trávnika Košice

Hľadáte sadenie trávnika Košice? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Šebastovciach, Pereši. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Poproč, Slanec, Bidovce. Odborníci v tejto kategórii tiež robia:výsev osiva a založenie kobercového trávnika. Zabezpečia pre vás starostlivosť o trávnik a polievanie a použijú pri tom sadenice, hnojivo, sieť proti krtkom a závlahu. Vyberte si najlepšiu ponuku pre sadenie trávnika Košice z našich záhradníkom.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Sadenie trávnika 

Typ trávnika, ktorý si vyberiete, závisí hlavne od vašich preferencií a od klimatických podmienok vašej záhrady. Živý trávnik je veľmi vhodný pre batoľatá a väčšinou ho uprednostňujú rodiny s deťmi. Trávnik má nielen estetickú funkciu, ale aj rekreačnú, biologickú, ekologickú a mnoho ďalších. Má veľa výhod, z ktorých niektoré sú schopnosť produkovať kyslík- tráva produkuje viac kyslíka ako stromy, absorbuje hluk a znižuje  prašnosť, absorbuje teplo a nadmerné slnečné žiarenie a zlepšuje zdravotný stav ľudí. 

Toto je všeobecný prístup k sadeniu živého trávnika:

1) Vyčistite plochu. Profesionálni robotníci na zemné práce vždy začínajú s výmerou plochy. Odstránia všetky nežiaduce predmety, ako sú kamene, zvyšky koreňov, rastliny, burinu, chodníky, starý trávnik a vegetáciu.

2) Pridajte a vyrovnajte pôdu. Ak na ploche, ktorá bude trávnatá, nie je dostatok pôdy, pridajú ju a urovnajú pomocou záhradného valca.

3) Naneste vrstvu ornice. Na vyrovnanú plochu sa nanesie vrstva ornice. Ide o zmes kompostu a pôdy. V prípade potreby pridajú odborníci aj nejaké hnojivo. Užitočná je aj sieť proti krtkom.

4) Položte trávne rolky.  Okraje trávnikových roliek / kobercov pritláčajte k sebe, aby boli spoje čo najtesnejšie a vytvorili krásny jednoliaty trávnik.

5) Upravte okraje trávnika. Plochu nového trávnika môžete ohraničiť obrubníkmi / dlažbou, aby sa trávnik nerozšíril do záhonov a nenapadol iné záhradné prvky.

6) Získajte podrobný plán údržby vášho nového trávnika. V závislosti na pôde, ročnom období a poveternostných podmienkach na záhrade môže byť potrebné, aby sa váš nový trávnik zalieval viac. Po úspešnom položení kobercového trávnika a jeho prevalcovaní je nevyhnutne trávnik dobre popolievať – až do konca preliať!  V ďalších dňoch trávnik intenzívne polievame a snažíme sa nešliapať po ňom aspoň týždeň, optimálne 12 dní. Prvý týždeň je potrebné trávnik zalievať 3 krát denne, druhý týždeň 2 krát denne, tretí týždeň 1 krát denne. Prvé používanie trávnika sa odporúča až po prvej kosbe, t.j. 3 – 4 týždne po jeho položení. 

Ako inštalujeme umelý trávnik?

Umelá tráva je veľmi vhodná pre ľudí, ktorí nemajú fyzické schopnosti kosiť, odburiňovať a všeobecne sa starať o trávnik. Je to tiež skvelé a nenáročné riešenie na prenájom nehnuteľností, alebo pre ľudí, ktorí počas roka veľa cestujú, ale po návrate domov chcú mať pekne vyzerajúcu záhradu. Takto prebieha proces osadenia umelého trávnika:

1) Ukladanie umelého trávnika sa tiež začína prípravou miesta. Odstráni sa všetka nežiaduca vegetácia, kamene a iné predmety. Potom sa plocha správne vyrovná odobratím alebo pridaním zeminy a následným zhutnením.  Plocha musí byť hladká a rovná.

2) Na zabránenie rastu buriny cez umelý trávnik bude nainštalovaná vrstva odolnej membrány proti burinám.

3) Položte trávnik na zvolenú plochu, ktorú chcete prekryť. Nechajte presah asi 50 mm umelého trávnika na každej strane plochy na zabezpečenie dokonalej hrany.

4) Umelý trávnik bude nainštalovaný s lepidlom, ktoré sa môže líšiť v závislosti od typu použitého umelého trávnika. Lepidlo sa používa na udržanie trávnika na svojom mieste. Možno bude tiež potrebné, aby odborníci na umelý trávnik nastriekali kremičitý piesok, ale počas prieskumu vám s tým poradia. Umelý trávnik je možné položiť na všetky druhy povrchov. Je ideálny pre balkóny, strešné záhrady, kaviarne, kancelárie, ihriská a pre nehnuteľnosti v domácnosti. Je veľmi priateľský k ľuďom a domácim zvieratám a nepoškodzuje prostredie. Rovnako ako živý trávnik, aj umelá tráva má rôzne povrchy. Odborník vám počas obhliadky poradí, ktorá z nich je pre vašu nehnuteľnosť najlepšia. 

Často kladené otázky 

Otázka: Potrebujem zmeniť plánovaný termín realizácie. Ako to urobiť?

Odpoveď: Termín a čas služby si dohadujete priamo s vybraným poskytovateľom. Jednoducho napíšte svojmu dodávateľovi služby a potvrďte si s ním nový termín.

Otázka: Ako často by som mal nový trávnik zalievať?

Odpoveď: Každému zákazníkovi, ktorý dostane nový trávnik alebo znovu upraví starý trávnik, poradí odborník plán údržby, ktorý závisí od typu trávnika. Typicky sa nový trávnik zalieva nasledovne: Prvý týždeň je potrebné trávnik zalievať 3 krát denne, druhý týždeň 2 krát denne, tretí týždeň 1 krát denne (pri počasí bez dažďa). Prvé používanie trávnika sa odporúča až po prvej kosbe, t.j. 3 – 4 týždne po jeho položení.. Ale každý trávnik je špecifický a špecifické sú aj klimatické podmienky v danom ročnom období.

Otázka: Kedy je najlepšie obdobie roka položiť živý trávnik?

Odpoveď: Trávnikové koberce sa dajú v podstate pokladať počas celého roka, okrem mrazivých dní. Ideálne na jar – od konca apríla a na jeseň – v septembri. Pôda by nemala byť príliš vlhká ani mrazivá. 

Otázka: Dokáže Wilio záhradník pracovať s materiálmi zákazníka?

Odpoveď: Áno, dokáže. Môžete si však vyžiadať aj dodávku materiálu priamo od záhradníka. Pri dodávke materiálu si záhradník môže pýtať istý preddavok na nákup materiálu.

Otázka: Ak moja záhrada nie je dokonale vyrovnaná, môžete to urobiť záhradník z Wilio?

Odpoveď: Áno, môže. Záhradníci väčšinou ponúkajú všetky druhy služieb prípravy pôdy, ako sú rotačné práce, hĺbenie zeminy a vyrovnávanie nerovností. V prípade, že o takéto služby máte záujem, uveďte to do dopytu na Wilio. Prípadne, môžete to prediskutovať so záhradníkom priamo na mieste. 

Otázka: Prepúšťa umelý trávnik vodu ako živá tráva?

Odpoveď: Áno. Na zadnej strane je absolútne pórovitý povrch a môžu cez neho prechádzať tekutiny. 

Otázka: Môže sa umelý trávnik položiť na pôdu?

Odpoveď: Áno, môže. Umelý trávnik je možné položiť na akýkoľvek povrch. Nemali by ste sa báť, že medzi vrstvami vyrastie burina, pretože montéri vždy pod trávu pokladajú vysoko odolnú membránu proti burinám. 

Otázka: Koľko stojí výsadba nového trávnika?

Odpoveď: Náklady na váš projekt trávnika závisia od jeho veľkosti, použitých materiálov a od potrebnej práce. Typická cena nového trávnika začína na 10 eur/m2. 

Otázka: Môžem spojiť položenie môjho nového trávnika s inou službou?

Odpoveď: Áno, u záhradníkov cez Wilio si môžete objednať návoz zeminy alebo terénne úpravy alebo iné záhradnícke práce. 

 

Regióny