Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Sádrové obklady

Najmite si skúseného odborníka na sádrové obklady z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Sádrové obklady

Potrebujete službu z oblasti sádrové obklady? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie, prípravu povrchu, obkladanie, dokončovacie práce. Cena obkladov imitácie kameňa a tehly sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: lepidlo na obklady, základný náter, akrylový tmel, ktoré vám poskytne niektorý z našich 18023 murárov v danej kategórií

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Sadrové obklady

Sadrové stropné dlaždice

Stropy ponúkajú najväčší priamy výhľad na izbu a sú prvou vecou, ktorú si ľudia zvyčajne všimnú, keď vstúpia do budovy. Výsledkom je, že strop je dôležitým prvkom dizajnu miestnosti a určuje jeho estetiku. Keďže strop má veľkú plochu, hrá dôležitú úlohu v akustickej a tepelnej charakteristike miestnosti. 

Sadrové stropné dlaždice sú vyrobené z nehorľavej sadry. Tie, ktoré obsahujú sadrovú omietku, predstavujú vysoko kvalitný výrobok, ktorý neobsahuje žiadne škodlivé látky a ktorý spĺňa všetky súčasné národné a medzinárodné požiadavky. Stropné dlaždice sú laminované antistatickou PVC fóliou na prednej strane a metalizovanou fóliou na zadnej strane. Vďaka tomu majú sadrové stropné dlaždice vynikajúce, bezúdržbové povrchové úpravy a ďalšie výhodné tepelnoizolačné vlastnosti. Môžu byť použité v priestoroch vyžadujúcich čistý, bezprašný interiér, ako sú počítačové miestnosti, miestnosti s elektronikou či skladovanými potravinami a využívajú ich aj farmaceutické spoločnosti.

Účel sadrových stropných dosiek

Sadra zlepšuje estetický vzhľad (forma, farba, úprava) a proporcie miestnosti tým, že v zásade upravuje výšku miestnosti, ako aj:

•    skryje potrubie, škaredé konštrukčné prvky, ako sú krovy či trámy a zmenší objem miestnosti, 
•    poskytuje tepelnú izoláciu,
•    môže ísť o dizajnový prvok na vytváranie rôznych tvarov a kriviek,
•    zabezpečuje požiarnu bezpečnosť, najmä v priemyselných budovách,
•    má antimikrobiálny výkon – kontrola biologickej kontaminácie je nevyhnutná v zdravotníckych zariadeniach, ako sú nemocnice a veľké komerčné kuchyne,
•    zabezpečuje odrazivosť svetla – strop, ktorý odráža viac svetla, môže znížiť náklady na osvetlenie a elektrinu,
•    je vhodným prvkom na umiestnenie svetelných systémov – zabezpečenie svetelných efektov, ako je skryté osvetlenie a podobne,
•    zabezpečuje odolnosť voči nečistotám – prostredia, ktoré sú vystavené veľkému znečisteniu, ako sú napríklad niektoré výrobné budovy, môžu vyžadovať stropy, ktoré odolávajú nečistotám a ľahko sa čistia,
•    je ideálna pre zvukotesné miestnosti, ktoré vyžadujú odhlučnené prostredie,
•    znižuje ozveny a hluk v kinách a koncertných sálach,
•    znižuje celkový objem priestoru, čo zároveň znižuje náklady na klimatizáciu.

Výhody sadrokartónových stropov

Steny a stropy zo sadrokartónu majú množstvo vynikajúcich výhod:

•    jednoduchá inštalácia
•    požiarna odolnosť
•    zvuková izolácia
•    trvanlivosť
•    ekonomika
•    všestrannosť

Jednoduchá inštalácia
Systémy na stavbu sadrokartónových dosiek sa ľahko inštalujú,  a to z niekoľkých dôvodov. Dosky zo sadrokartónu sú v porovnaní s inými materiálmi pomerne veľké. Prichádzajú v 1,2m širokých listoch a v dĺžkach 2,4; 3 alebo 3,7m, takže rýchlo pokrývajú veľké steny a stropy. Zostavy sadrokartónu vyžadujú na svoju konštrukciu niekoľko nástrojov. Sadrokartón je možné rezať buď úžitkovým nožom, alebo rôznymi pílami a je možné ho pripevniť na pozinkovaný kov alebo drevo pomocou rôznych spojovacích prvkov, t. j. sadrových skrutiek.

Požiarna odolnosť
Sadrokartón je vynikajúci protipožiarny stavebný materiál. V Severnej Amerike je to najbežnejšie používaná povrchová úprava interiéru, kde sa vyžaduje klasifikácia požiarnej odolnosti. Jeho nehorľavé jadro obsahuje takmer 21 % chemicky kombinovanej vody, ktorá sa pri vysokej teplote pomaly uvoľňuje ako para. Pretože para za normálneho atmosférického tlaku nepresiahne 100 stupňov Celzia, veľmi účinne spomaľuje prenos tepla a šírenie ohňa. Aj po úplnej kalcinácii, keď je všetka voda uvoľnená z jej jadra, sadrová doska naďalej slúži ako tepelnoizolačná bariéra. Okrem toho testy vykonané podľa ASTM E 84 ukazujú, že sadrokartón má nízky index šírenia plameňa a nízky index hustoty dymu. Pri inštalácii v kombinácii s inými materiálmi do laboratórne testovaných zostáv stien a stropov slúži sadrokartónová doska na predpísanú dobu ako účinná ochrana stavebných prvkov pred ohňom.

Zvuková izolácia
Pri navrhovaní budovy je kľúčovým prvkom zabránenie prenosu nežiaduceho zvuku do susedných oblastí, najmä pri zohľadnení zamýšľaných činností obyvateľov v rôznych častiach budovy. Napríklad budova obsahujúca kancelárske priestory susediace s výrobnými zariadeniami vyžaduje viac funkcií znižujúcich hluk, ako je zvyčajne potrebné v budove, ktorá má iba kancelárske priestory. Systémy stien a stropov zo sadrokartónu účinne pomáhajú riadiť prenos zvuku.

Trvanlivosť
Sadrokartón sa používa na konštrukciu silných, vysoko kvalitných stien a stropov, ktoré ponúkajú vynikajúcu rozmerovú stabilitu a trvanlivosť. Povrchy vytvorené pomocou sadrokartónu sú ľahko zdobiteľné a povrchovo upravovateľné.

Ekonomika
Sadrokartón je ľahko dostupný a ľahko sa nanáša. Ide o lacný materiál na povrchovú úpravu stien, ktorý poskytuje ohňovzdornú povrchovú úpravu interiéru. Systémy na stavbu sadrokartónových dosiek možno všeobecne inštalovať s výrazne nižšími nákladmi na pracovnú silu ako v prípade väčšiny alternatívnych systémov.

Všestrannosť
Sadrokartón spĺňa široké spektrum architektonických požiadaviek na dizajn. Vďaka ľahkej aplikácii, výkonu, jednoduchej oprave, dostupnosti a prispôsobivosti všetkým formám dekorácie je sadrová doska neporovnateľne variabilnejšia s akýmkoľvek iným produktom na povrchovú úpravu.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS