Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Samonivelačný poter, anhydridové potery

Hľadáte natierača na samonivelačný poter? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
33 100 profesionálov na Slovensku
88 661 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Samonivelačný poter, anhydridové potery

Potrebujete službu z oblasti samonivelačný poter? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na príprava povrchu, zarábanie nivelačnej hmoty, vylievanie hmoty a úpravu. Cena samonivelačnej omietky sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: vedro, valec a vodováha, ktoré vám poskytne niektorý z našich podlahárov v danej kategórií

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy
33 100 profesionálov na Slovensku
88 661 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
banner
ProfesionáliProfesionáli vo vašom okolí
profile image

Martin D.

Firma
Banská Bystrica
5,0
Výrub stromu

Zaoberáme sa prepravou osôb mestskou formou bolt taxi a individuálnou prepravou osôb a tovaru nie len v rámci SR ale aj zahraničia. Taktiež sa zaoberáme rôznymi drobnými stavebnými prácami- maliarske práce, montáž sadrokartónu, úprava pozemku, kosenie, príprava dreva. V neposladnejm rade poskytujeme upratovancie služby či už ide o ubytovacie zariadenia (Airbnb), súkromné byty a domy alebo o kancelárske priestory vrátane tepovania. Vždy nájdeme cestu ku vašej spokojnosti.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9
Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 17 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Pavol H.

Živnostník
Košice
4,9
Rekonštrukcia bytu

Som stavebný majster s 25 ročnou stavebnou praxou, a projektami po celej Europe. Mám 43 rokov začínal som ako pomocník a prešiel som si vsetkými stavebnými prácami pokým som sa nevypracoval na stavebného majstra. Vykonávam tieto stavebné práce : -murárske -tesárske -betonárske -obkladačské -úprava stien a podláh -pokládka podlahy -všetky drobné stavebné úpravy -maliarske a štukatérske práce -zatepľovanie -sadrokartón -drevené obklady -mnoho ďalších okrem elektra a vodoinštalácie -montáž sanity -šalovanie -základové dosky -skladanie aj preprava nabytku -pokládka zámkovej dlažby -búracie práce -odborné prerábky starych a vaľkovych domov Nakoľko som väčšinu času cca 17 rokov pracoval v zahraničí certifikáty mám v cuzdom (nemeckom) jazyku

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7
Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Karin K.

Firma
Prešov
4,7
Maliar, Maliarske práce

Naša firma sa špecializuje na stavebné, maliarske a dokončovacie práce. Stačí sa nám ozvať a dohodnúť sa na termíne :) Všetko po sebe hneď upratujeme Cenová ponuka zdarma

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Richard Č.

Živnostník
Bratislava
4,6
Maliar, Maliarske práce

Profesionálne Maľovanie stierkovanie a tapetovanie.Sadrokarton bytov domov kancelárii nebytových priestorov - dekoratívne úpravy stien magnetické a popisovatelne steny mám dlho ročne skúsenosti v odbore základ je robiť podstivo remeslo. Som preškolený firmou Rigips technická akadémia a firmou Caparol dekoratívne steny a omietky. Epoxidové podlahy tónované.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Pavol K.

Firma
Trnava
4,5
Maliar, Maliarske práce

Pri každej zákazke si počítam cestovné 0,5 centa za kilometer . Mám skúsenosti z mnohých odborov. Rád vám pomôžem z rôznymi vodoinštalačnými prácami (opravy vodovodných batérií, sifónov,výmena WC atď.) inštaláciou svietidiel, garniži, vŕtanie poličiek, obrazov maľovanie, montáž nábytku a podobne. Robím kvalitnú prácu a veľmi rád vám pomôžem so všetkým čo potrebujete!Bývam v Trnave pracujem v okolí 100 km podľa dohody.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Samonivelačný podlahový poter. O čo ide a ako sa používa?

Samonivelačný podlahový poter je základný komponent používaný na vytvorenie rovného povrchu, na ktorý môžete dať dlažbu, prírodný kameň, drevené podlahy, plávajúce podlahy a podobne. Často sa používa ako povrchová úprava na podklad z tvrdého betónu a tiež sa dá použiť na pokrytie rúrok podlahového kúrenia.

Poter sa skladá zo zmesi štrku/piesku, cementu a vody. Materiál sa mieša buď ručne vo vedre pomocou miešacej lopatky, alebo, ak sa poter používa na väčšie projekty, je možné zmiešať ho pomocou poterového čerpadla a potom sa rozptýli hadicovým potrubím pripevneným na čerpadlo.

Môžete si tiež kúpiť hotový poter, ktorý je často najjednoduchšou voľbou, najmä ak ste s materiálom predtým nepracovali.

Položenie podlahového poteru

Pred poterom na veľkej ploche alebo pred inštaláciou poteru na podlahové kúrenie by ste sa mali vždy poradiť s dodávateľom.

Tradičným spôsobom kladenia poteru je miešanie piesku a cementu na stavbe pomocou miešačky, avšak vzhľadom na veľkú námahu potrebnú na zmiešanie poteru došlo k postupnému posunu používania hotových poterov.

Hotová zmes by mala byť vždy hladšia a spracovateľnejšia ako bežný betón, ale musí obsahovať aj dostatok betónu, aby držala pohromade a zabránila praskaniu.

Poter je možné nanášať ako hladký povrch na nové podlahy alebo na vyrovnanie existujúcich podláh. Samotný poter sa skladá z jedného dielu cementu nasypaného do štyroch dielov vody. Zvyčajne sa nanáša rovným širokým dreveným/plastovým plavákom a je ukončený hladidlom.

Následne musíte nechať podlahu vyschnúť. Spravidla treba počkať jeden týždeň, kým úplne nevytvrdne. Závisí to však od hrúbky poteru.

Pri hrúbke poteru viac ako päť centimetrov by ste však mali počkať o niečo dlhšie. Hneď ako je poter správne vytvrdnutý, môžete naň začať ukladať ďalšiu vrstvu, podľa toho, akú podlahovú krytinu si zvolíte. 

Ako vyrovnať podlahy pomocou vyrovnávacej zmesi na opravu nerovnej betónovej podlahy 

Máte nerovnú podlahu? Nepodliehajte panike, žiadna betónová podlaha a podlahový poter nie sú stopercentné. Pri zhotovení betónovej podlahovej dosky alebo podlahového poteru na pomerne veľkej ploche vždy vznikne nejaká nepresnosť. Je to dané jednoducho kvôli ťažkostiam s pohybom a položením extrémne vlhkého, ťažkého a hutného materiálu, ako je betón. Existuje tu však jedno riešenie, ktorým je použitie samonivelačnej zmesi. 

Kedy použiť samonivelačnú zmes

Použitie samonivelačnej zmesi na získanie presnej a dokonale rovnej betónovej podlahovej dosky závisí predovšetkým od toho, ako veľmi je nepresná. Môže sa použiť iba vtedy, ak je podlaha nerovná približne o päť milimetrov alebo menej. Toto je možné skontrolovať nasledujúcim spôsobom.

Odstráňte všetky existujúce koberce, dlaždice alebo iné zavadzajúce veci. Podlahu dôkladne vyčistite a odstráňte kobercovú pásku, držiak koberca, lepidlo na dlaždice a všetko, čo by mohlo prekážať skúške.

Použite golfovú alebo stolnotenisovú loptičku, prípadne nejakú guľôčku, na niekoľko miest na podlahe a uvidíte, ktorým smerom sa kotúľa, aby ste získali obraz o najnižšom mieste podlahy.

Pomocou dlhej vodováhy presne zmerajte výškový rozdiel. Vyrovnajte vodováhu, kým bublina nie je v strede, potom zmerajte medzeru medzi podlahou a vyvýšeným koncom časti vodováhy. Ak má menej ako päť milimetrov, môžete použiť samonivelačnú podlahovú hmotu alebo samonivelačný poter. 

Samonivelačné zmesi na potery 

V zásade existujú dva typy samonivelačnej zmesi. Prvý je prášok, ktorý sa dodáva s latexovou tekutinou v samostatnej nádobe. Na ich prípravu sa obe zmesi zmiešajú, aby sa vytvorila zlúčenina. Druhým typom je vrecko s práškom, pričom latexová zmes je už zahrnutá. Toto je potrebné zmiešať s vodou.

S druhým typom je oveľa jednoduchšia práca, pokiaľ ide o zmiešanie, ale i samotnú manipuláciu. Môže sa tiež použiť na vyrovnanie podláh, ktoré sú viac ako päť milimetrov od úrovne (do desať milimetrov), pridaním ostrého piesku do zmesi. Trochu to spevní zmes a umožní jej použitie vo väčších hrúbkach.