Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Samonivelačný poter

Najmite si skúseného odborníka na samonivelačný poter z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Samonivelačný poter

Potrebujete službu z oblasti samonivelačný poter? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na príprava povrchu, zarábanie nivelačnej hmoty, vylievanie hmoty a úpravu. Cena samonivelačnej omietky sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: vedro, valec a vodováha, ktoré vám poskytne niektorý z našich 17604 podlahárov v danej kategórií

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Samonivelačný podlahový poter. O čo ide a ako sa používa?

Samonivelačný podlahový poter je základný komponent používaný na vytvorenie rovného povrchu, na ktorý môžete dať dlažbu, prírodný kameň, drevené podlahy, plávajúce podlahy a podobne. Často sa používa ako povrchová úprava na podklad z tvrdého betónu a tiež sa dá použiť na pokrytie rúrok podlahového kúrenia.

Poter sa skladá zo zmesi štrku/piesku, cementu a vody. Materiál sa mieša buď ručne vo vedre pomocou miešacej lopatky, alebo, ak sa poter používa na väčšie projekty, je možné zmiešať ho pomocou poterového čerpadla a potom sa rozptýli hadicovým potrubím pripevneným na čerpadlo.

Môžete si tiež kúpiť hotový poter, ktorý je často najjednoduchšou voľbou, najmä ak ste s materiálom predtým nepracovali.

Položenie podlahového poteru

Pred poterom na veľkej ploche alebo pred inštaláciou poteru na podlahové kúrenie by ste sa mali vždy poradiť s dodávateľom.

Tradičným spôsobom kladenia poteru je miešanie piesku a cementu na stavbe pomocou miešačky, avšak vzhľadom na veľkú námahu potrebnú na zmiešanie poteru došlo k postupnému posunu používania hotových poterov.

Hotová zmes by mala byť vždy hladšia a spracovateľnejšia ako bežný betón, ale musí obsahovať aj dostatok betónu, aby držala pohromade a zabránila praskaniu.

Poter je možné nanášať ako hladký povrch na nové podlahy alebo na vyrovnanie existujúcich podláh. Samotný poter sa skladá z jedného dielu cementu nasypaného do štyroch dielov vody. Zvyčajne sa nanáša rovným širokým dreveným/plastovým plavákom a je ukončený hladidlom.

Následne musíte nechať podlahu vyschnúť. Spravidla treba počkať jeden týždeň, kým úplne nevytvrdne. Závisí to však od hrúbky poteru.

Pri hrúbke poteru viac ako päť centimetrov by ste však mali počkať o niečo dlhšie. Hneď ako je poter správne vytvrdnutý, môžete naň začať ukladať ďalšiu vrstvu, podľa toho, akú podlahovú krytinu si zvolíte. 

Ako vyrovnať podlahy pomocou vyrovnávacej zmesi na opravu nerovnej betónovej podlahy 

Máte nerovnú podlahu? Nepodliehajte panike, žiadna betónová podlaha a podlahový poter nie sú stopercentné. Pri zhotovení betónovej podlahovej dosky alebo podlahového poteru na pomerne veľkej ploche vždy vznikne nejaká nepresnosť. Je to dané jednoducho kvôli ťažkostiam s pohybom a položením extrémne vlhkého, ťažkého a hutného materiálu, ako je betón. Existuje tu však jedno riešenie, ktorým je použitie samonivelačnej zmesi. 

Kedy použiť samonivelačnú zmes

Použitie samonivelačnej zmesi na získanie presnej a dokonale rovnej betónovej podlahovej dosky závisí predovšetkým od toho, ako veľmi je nepresná. Môže sa použiť iba vtedy, ak je podlaha nerovná približne o päť milimetrov alebo menej. Toto je možné skontrolovať nasledujúcim spôsobom.

Odstráňte všetky existujúce koberce, dlaždice alebo iné zavadzajúce veci. Podlahu dôkladne vyčistite a odstráňte kobercovú pásku, držiak koberca, lepidlo na dlaždice a všetko, čo by mohlo prekážať skúške.

Použite golfovú alebo stolnotenisovú loptičku, prípadne nejakú guľôčku, na niekoľko miest na podlahe a uvidíte, ktorým smerom sa kotúľa, aby ste získali obraz o najnižšom mieste podlahy.

Pomocou dlhej vodováhy presne zmerajte výškový rozdiel. Vyrovnajte vodováhu, kým bublina nie je v strede, potom zmerajte medzeru medzi podlahou a vyvýšeným koncom časti vodováhy. Ak má menej ako päť milimetrov, môžete použiť samonivelačnú podlahovú hmotu alebo samonivelačný poter. 

Samonivelačné zmesi na potery 

V zásade existujú dva typy samonivelačnej zmesi. Prvý je prášok, ktorý sa dodáva s latexovou tekutinou v samostatnej nádobe. Na ich prípravu sa obe zmesi zmiešajú, aby sa vytvorila zlúčenina. Druhým typom je vrecko s práškom, pričom latexová zmes je už zahrnutá. Toto je potrebné zmiešať s vodou.

S druhým typom je oveľa jednoduchšia práca, pokiaľ ide o zmiešanie, ale i samotnú manipuláciu. Môže sa tiež použiť na vyrovnanie podláh, ktoré sú viac ako päť milimetrov od úrovne (do desať milimetrov), pridaním ostrého piesku do zmesi. Trochu to spevní zmes a umožní jej použitie vo väčších hrúbkach. 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS