Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Samonivelačný poter

Hľadáte natierača na samonivelačný poter? V tejto kategórii máme 18748 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

40358 profesionálov na Slovensku

72477 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Samonivelačný poter

Potrebujete službu z oblasti samonivelačný poter? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na príprava povrchu, zarábanie nivelačnej hmoty, vylievanie hmoty a úpravu. Cena samonivelačnej omietky sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: vedro, valec a vodováha, ktoré vám poskytne niektorý z našich 18748 podlahárov v danej kategórií

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy

40358 profesionálov na Slovensku

72477 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Poskytovatelia

18748 poskytovateľov vo vašom okolí

Filip K.

Firma
Bratislava
5,0

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.)...Zobraziť viac

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 16 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Marek V.

Živnostník
Bratislavský kraj
4,7

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Poskytujem všetky stavebné práce, obklady, dlažby, sadrokarkonarske práce,maliarske práce, murovanie,zámkove dlažby, zatepľovacie práce, stierkovanie atď

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roman L.

Firma
Bratislava
4,6

Maliarske práce, maliar

Som maliar,murar.Viac ako 8rokov skúsenosti. Malovanie,tapetovsnie,uprava stien,murarske murárske práce a velo ineho.Robim aj ine stavebne práce po dohode.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš V.

Živnostník
Galanta
4,6

Murárske práce, murár

snazim.sa robit pracu najlepsie ako sa da a na profesionalnej urovni som viuceny v odbore murar obkladac , disponujem...Zobraziť viac

snazim.sa robit pracu najlepsie ako sa da a na profesionalnej urovni som viuceny v odbore murar obkladac , disponujem certifikatom na velkoroZmerove obklady a maloformatove obklady od firiem,murexin a mapei

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš M.

Firma
Stupava
4,4

Pokládka dlažby a obkladov

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio. Ponúkam Vám murárske služby viac info po tel.alebo po osobnej obhliadke. Pri osobnej obhliadke...Zobraziť viac

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio. Ponúkam Vám murárske služby viac info po tel.alebo po osobnej obhliadke. Pri osobnej obhliadke poprosím co najmenej osôb. Z dôvodu covid 19.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Fridrich Š.

Živnostník
Senec
4,2

Maliarske práce, maliar

Špecializujeme sa na stavebné práce prerábky bytov,domov ,máme dlhoročné skúsenosti v stavebníctve ,taktiež mám 15 ročnú prax vo výškových horolezeckych...Zobraziť viac

Špecializujeme sa na stavebné práce prerábky bytov,domov ,máme dlhoročné skúsenosti v stavebníctve ,taktiež mám 15 ročnú prax vo výškových horolezeckych prácach,teším sa na spoluprácu .

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Róbert G.

Firma
Bratislava
4,2

Pokládka dlažby a obkladov

Živnosť vykonávam profesionálne 29 rokov, viem poradiť s výberom materiálov aj so stavebným riešením, takisto zabezpečím aj dopravu a...Zobraziť viac

Živnosť vykonávam profesionálne 29 rokov, viem poradiť s výberom materiálov aj so stavebným riešením, takisto zabezpečím aj dopravu a iné služby súvisiace s rekonštrukciami bytov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Samonivelačný podlahový poter. O čo ide a ako sa používa?

Samonivelačný podlahový poter je základný komponent používaný na vytvorenie rovného povrchu, na ktorý môžete dať dlažbu, prírodný kameň, drevené podlahy, plávajúce podlahy a podobne. Často sa používa ako povrchová úprava na podklad z tvrdého betónu a tiež sa dá použiť na pokrytie rúrok podlahového kúrenia.

Poter sa skladá zo zmesi štrku/piesku, cementu a vody. Materiál sa mieša buď ručne vo vedre pomocou miešacej lopatky, alebo, ak sa poter používa na väčšie projekty, je možné zmiešať ho pomocou poterového čerpadla a potom sa rozptýli hadicovým potrubím pripevneným na čerpadlo.

Môžete si tiež kúpiť hotový poter, ktorý je často najjednoduchšou voľbou, najmä ak ste s materiálom predtým nepracovali.

Položenie podlahového poteru

Pred poterom na veľkej ploche alebo pred inštaláciou poteru na podlahové kúrenie by ste sa mali vždy poradiť s dodávateľom.

Tradičným spôsobom kladenia poteru je miešanie piesku a cementu na stavbe pomocou miešačky, avšak vzhľadom na veľkú námahu potrebnú na zmiešanie poteru došlo k postupnému posunu používania hotových poterov.

Hotová zmes by mala byť vždy hladšia a spracovateľnejšia ako bežný betón, ale musí obsahovať aj dostatok betónu, aby držala pohromade a zabránila praskaniu.

Poter je možné nanášať ako hladký povrch na nové podlahy alebo na vyrovnanie existujúcich podláh. Samotný poter sa skladá z jedného dielu cementu nasypaného do štyroch dielov vody. Zvyčajne sa nanáša rovným širokým dreveným/plastovým plavákom a je ukončený hladidlom.

Následne musíte nechať podlahu vyschnúť. Spravidla treba počkať jeden týždeň, kým úplne nevytvrdne. Závisí to však od hrúbky poteru.

Pri hrúbke poteru viac ako päť centimetrov by ste však mali počkať o niečo dlhšie. Hneď ako je poter správne vytvrdnutý, môžete naň začať ukladať ďalšiu vrstvu, podľa toho, akú podlahovú krytinu si zvolíte. 

Ako vyrovnať podlahy pomocou vyrovnávacej zmesi na opravu nerovnej betónovej podlahy 

Máte nerovnú podlahu? Nepodliehajte panike, žiadna betónová podlaha a podlahový poter nie sú stopercentné. Pri zhotovení betónovej podlahovej dosky alebo podlahového poteru na pomerne veľkej ploche vždy vznikne nejaká nepresnosť. Je to dané jednoducho kvôli ťažkostiam s pohybom a položením extrémne vlhkého, ťažkého a hutného materiálu, ako je betón. Existuje tu však jedno riešenie, ktorým je použitie samonivelačnej zmesi. 

Kedy použiť samonivelačnú zmes

Použitie samonivelačnej zmesi na získanie presnej a dokonale rovnej betónovej podlahovej dosky závisí predovšetkým od toho, ako veľmi je nepresná. Môže sa použiť iba vtedy, ak je podlaha nerovná približne o päť milimetrov alebo menej. Toto je možné skontrolovať nasledujúcim spôsobom.

Odstráňte všetky existujúce koberce, dlaždice alebo iné zavadzajúce veci. Podlahu dôkladne vyčistite a odstráňte kobercovú pásku, držiak koberca, lepidlo na dlaždice a všetko, čo by mohlo prekážať skúške.

Použite golfovú alebo stolnotenisovú loptičku, prípadne nejakú guľôčku, na niekoľko miest na podlahe a uvidíte, ktorým smerom sa kotúľa, aby ste získali obraz o najnižšom mieste podlahy.

Pomocou dlhej vodováhy presne zmerajte výškový rozdiel. Vyrovnajte vodováhu, kým bublina nie je v strede, potom zmerajte medzeru medzi podlahou a vyvýšeným koncom časti vodováhy. Ak má menej ako päť milimetrov, môžete použiť samonivelačnú podlahovú hmotu alebo samonivelačný poter. 

Samonivelačné zmesi na potery 

V zásade existujú dva typy samonivelačnej zmesi. Prvý je prášok, ktorý sa dodáva s latexovou tekutinou v samostatnej nádobe. Na ich prípravu sa obe zmesi zmiešajú, aby sa vytvorila zlúčenina. Druhým typom je vrecko s práškom, pričom latexová zmes je už zahrnutá. Toto je potrebné zmiešať s vodou.

S druhým typom je oveľa jednoduchšia práca, pokiaľ ide o zmiešanie, ale i samotnú manipuláciu. Môže sa tiež použiť na vyrovnanie podláh, ktoré sú viac ako päť milimetrov od úrovne (do desať milimetrov), pridaním ostrého piesku do zmesi. Trochu to spevní zmes a umožní jej použitie vo väčších hrúbkach.