Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Samonivelačný poter Trenčín

Hľadáte natierača na samonivelačný poter v lokalite Trenčín? V tejto kategórii máme 20 441 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

29 987 profesionálov na Slovensku

73 712 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Samonivelačný poter Trenčín

Hľadáte samonivelačný poter Trenčín? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Sihoti, Zlatovciach. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Trenčianske Teplice, Nemšová, Dubodiel. Odborníci v tejto kategórii tiež robia:príprava povrchu, zarábanie nivelačnej hmoty, vylievanie hmoty a úprava. Zabezpečia pre vás opravy poškodených častí nivelačného poteru a použijú pri tom vedro, valec, vodováhu, poter a náradie. Vyberte si najlepšiu ponuku pre samonivelačný poter Trenčín z našich podlahárov.

29 987 profesionálov na Slovensku

73 712 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Čo je samonivelačný podlahový poter?

Samonivelačná podlahová stierková hmota zvyčajne obsahuje latex, pretože je položená vo veľmi tenkej vrstve a latex jej dodáva pružnosť, ktorú potrebuje na pohyb bez praskania.

Hneď ako je zmes pripravená, zmiešaná a vyliata, vďaka gravitačným silám sa samovoľne rozleje a len s minimálnou pomocou vyrovná podlahu do dokonalej hladkej roviny.

Existuje niekoľko druhov zmesí, ale všetky zvyčajne vyžadujú miešanie vo vedre pomocou miešacej lopatky. To zahŕňa pripojenie špeciálnej lopatky k elektrickej vŕtačke a jej dôkladné premiešanie, aby sa zabezpečilo, že komponenty sú rovnomerne rozložené v zmesi. 

Môžem použiť poter, ak mám podlahové kúrenie?

Vývoj latexových zmesí dosť pokročil a väčšina z nich sa dá použiť s podlahovým kúrením. Je však vždy nutné držať sa pokynov uvedených na zmesi, návodu na použitie a pokynov, ktoré ste dostali so súpravou pre podlahové kúrenie.

Betónové podlahy, dosky alebo potery musia byť pred položením samonivelačného poteru alebo zmesi často natreté, napenetrované, aby sa z povrchu odstránila časť pórovitosti.

Použitie samonivelačnej zmesi na vyrovnanie podlahy

Miešaním zmesi na vyrovnávanie podláh s ostrým pieskom získate silnejšiu a pevnejšiu zmes pre potery nad päť milimetrov. Pred samotným položením samonivelačného podlahového poteru alebo zmesi by ste mali vykonať niekoľko dôležitých úkonov.

Povrch dobre pozametajte, aby bol čo najviac bezprašný, a potom ho povysávajte. Po vyčistení ho natrite základným náterom podľa pokynov výrobcu.

Pomocou vhodného vedra zmiešajte hmotu s lopatkou mixéra, kým nedosiahnete požadovanú konzistenciu (znova skontrolujte pokyny výrobcu). V tejto fáze zmiešajte iba také množstvo, aby ste vytvorili požadovaný počet línií poteru. 

Ďalej začnite formovať línie poteru. Budú musieť byť od seba vzdialené asi jeden meter (alebo musia mať pomerné rozmiestnenie podľa veľkosti miestnosti – v zásade by ste mali mať rovnomerný počet línií v celom priestore miestnosti), začať na jednej strane miestnosti a smerovať k opačnej strane. Prípadne si môžete vyznačiť, kam budú vaše poterové línie na podlahe smerovať.

Keď je poterová zmes pripravená, rozložte časť podlahovej zmesi na pás široký asi päť centimetrov. Navrchu ho vyrovnajte hladidlom a pomocou vodováhy zaistite, aby horná línia poteru bola na všetkých miestach vyrovnaná. Vyššie uvedené zopakujte pre všetky ostatné línie poteru. Postupne sa uistite, že sú vo všetkých smeroch vo váhe, napríklad pozdĺž samotnej línie poteru, a tiež sú vodovážne s ostatnými linkami poteru vedľa nej.

Pokladanie línií poteru na získanie rovnej podlahy

Zarovnajte línie poteru, aby ste dosiahli úroveň podlahovej výšky. Ak zistíte, že línia nie je vyrovnaná, môžete pridať ďalšiu zmes a pomocou stierky ju vyrovnať. Opäť skontrolujte, či je vo váhe v každom smere a tiež s ďalšími, navzájom susediacimi líniami.

Vytvoriť dokonalú rovinu po celej dĺžke a cez ďalšie línie navzájom je zložitá úloha, takže si urobte na to čas a pohrajte sa s tým. Úroveň línií poteru nakoniec určí celkovú úroveň výšky podlahy. Nezabudnite, že ak do jedného riadka pridáte viac zmesi, môže to spôsobiť, že ďalšie riadky nebudú v rovine.

Keď sú všetky čiary poteru dokonale vyrovnané, nechajte ich asi hodinu zaschnúť, kým nie sú dostatočne pevné na to, aby sa dalo na ne zľahka zatlačiť bez toho, aby ste spôsobili rozpad. Po nastavení riadkov je čas začať vypĺňať medzery medzi nimi. Zamiešajte ešte jednu poterovú zmes a začnite od jednej strany miestnosti, nalejte ho medzi prvé čiary a rozotrite pomocou plaváka alebo stierky. Pomocou rovnej hrany sa uistite, že medzi vrstvami poteru nie sú žiadne medzery. Ďalej pokračujte týmto istým spôsobom. Nalejte poter na miesta medzi vytvorenými líniami, zarovnajte jemným poklepaním stierky, priebežne kontrolujte výšku a majte poruke vodováhu, aby ste pomocou nej mohli neustále kontrolovať, či ste skutočne v rovine. Takto postupne vyplňte zmesou celú miestnosť.

Je potrebné uvedomiť si jednu dôležitú skutočnosť. Vždy musíte pracovať od zadnej steny smerom k dverám. Nechcete predsa natiahnuť poter do celej izby a potom, na konci, zistiť, že ste uväznení v rohu miestnosti a musíte prejsť cez peknú vyrovnanú podlahu, aby ste sa vôbec dostali von.

Keď je všetko položené a vyrovnané, nechajte podlahu najmenej 24 hodín vyschnúť. Skôr ako na ňu vstúpite, prstom skontrolujte, či je podklad už dostatočne pevný.

Miešanie a kladenie podlahovej zmesi pre malé priestory a potery nižšie ako päť milimetrov

Ak potrebujete vyrovnať iba miestnosť alebo časť podlahy, ktorá vyžaduje poter do hĺbky menej ako päť milimetrov, môžete použiť rovnú samonivelačnú hmotu bez toho, aby ste pridali do zmesi ostrý piesok.

Ak chcete vyrovnať podlahu iba pomocou štandardnej zmesi, postupujte podobne, akoby ste robili celú miestnosť. Odstráňte všetky existujúce podlahové krytiny, ako sú koberce, dlaždice, lepidlá atď. Pozametajte, prípadne povysávajte prach a nečistoty.

Vypočítajte požadovaný objem zmesi vynásobením šírky a dĺžky plochy požadovanou hĺbkou poteru a potom rozmixujte množstvo zmesi pomocou lopatkového mixéra na konzistenciu špecifikovanú výrobcom. Po zmiešaní vylejte zmes na podlahu. Ideálne začnite v oblastiach, ktoré ste označili ako najnižšie miesta. Zmes sa vám začne rozlievať a podlaha vyrovnávať, je však potrebné trošku ju poklepať hladidlom, popichať do nej, a tým ju prevzdušniť, aby sadla a vyplnila všetky dutinky a škáry, a aby sa rozliala a usadila rovnomerne.   

Od druhu vami vybraného poteru bude závisieť, ako dlho ho musíte nechať vytvrdnúť. Niektoré zmesi dokážu stuhnúť už za 90 minút, ale predtým, ako sa bude dať na podlahu niečo položiť, je potrebné nechať ju najmenej osem hodín odstáť. Tiež bude záležať na teplote okolia a vlhkosti. Samozrejme, že ak je teplo, môže to trvať kratšie, ak je zima, zasa dlhšie. Pred celkovým použitím je potrebné povrch odskúšať. Zatlačte na vytvorený povrch prstom, a keď zistíte, že je tvrdý, môžete po ňom chodiť, prípadne naň klásť veci, ktoré tam potrebujete uložiť.