Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov

Sanácia muriva
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSkvelá komunikácia, všetko prebehlo podľa dohody, na miesto projektu došiel presne načas ako sme sa dohodli. Práca spravená super, ako človek veľmi fajn, takže odporúčam :)
profile image
Peter Š.Zákazník
Prečo Wilio
33 513 profesionálov na Slovensku
92 170 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Sanácia muriva

Potrebujete službu z oblasti sanačná omietka? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na diagnostiku vhodnosti sanačnej omietky, výmeru, prípravu steny, nanesenie omietky. Cena omietok na ľahké odparovanie vlhkosti z muriva sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: náklady na dopravu, sanačná brúska, sanačná fréza, ktoré vám poskytne niektorý z našich murárov v danej kategórií

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy
ProfesionáliProfesionáli vo vašom okolí
profile image

Igor T.

Firma
Modra
4,9
Maliar, Maliarske práce

Maliar-natierač. Maľovanie interiérov a exteriérov, stierkovanie, dekoratívne úpravy. Obklady, dlažby. Sadrokarton. Profesionálny prístup, spoľahlivosť. Možnosť prác aj typu " hodinový manžel", práce drobných opráv.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Milan T.

Živnostník
Piešťany
4,7
Murárske práce

Každa zákazka si vždy vyžaduje svoju pozornosť slovíčko nepoznám alebo nedá sa neexistuje každému zákazníkovi rad pomôžem vyriešiť zákazku a rad pomôžem aj keď nebude dostupná

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

René M.

Firma
Košice
4,6
Hodinový manžel

Dobrý deň,prajem som mladý šikovný pracovitý a flexibilný chalan, som velmi zručný vo všetkom a viem si so všetkým poradiť .Robim každu pracu najlepšie ako viem a s radosťou .

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Branislav B.

Firma
Bratislava
4,6
Maliar, Maliarske práce

Sme partia murárov s dlhoročnou praxou ktorá robí tuto prácu s láskou a pre spokojnosť klienta Dlhé roky staviame domy na komplet,rekonštrukcie bytov domov.Naše heslo znie prace sa nebojíme

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Ivan P.

Firma
Banská Bystrica
4,5
Maliar, Maliarske práce

Mladý šikovný stavbár mám skúsenosti z viac odborov. Ale hlavne Maľovanie, tapetovanie, ( školenia HELA) zateplenia fasád, striech, práca s sadrokartónom ( certifikát od isoveru a rigips) drobné úpravy elektriny (paragraf 21) kompletné prerábky jadier bytov a domov. Obkladanie keramické obklady, laminátový obklad, pokládka zámkovej dlažby. A mnoho iného, žiadna stavebná práca nie je pre nás problém. Máme za sebou viac ako 60 projektov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
Zobraziť viac
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Sanačná omietka

Ako nájsť vhodného odborníka na sanačnú omietky prostredníctvom Wilio?

Nájsť šikovného majstra na sanačnú omietku nie je jednoduché. Vďaka Wilio to však zvládnete podstatne jednoduchšie a rýchlejšie. Stačí si zadať na Wilio dopyt a čakať, kým Wilio preverí a vyhľadá všetkých odborníkov, ktorí sú na váš dopyt vhodní, majú potrebné zručnosti, čas a nachádzajú sa v blízkom okolí. Na vás potom ostane už len výber vhodného kandidáta, Nemusíte sa toho obávať, pretože na základe zákazníckych recenzií a hodnotení sa váš výber výrazne zjednoduší. S Wilio máte istotu, že dostanete kvalitnú prácu za primeranú cenu. Za vykonanú prácu zaplatíte až po jej dokončení, keď ste si istý, že ste s prácou spokojný.

Čo je sanačná omietka?

Sanačná omietka slúži ako prvok doplnkovej sanácie. Sanačná omietka je špeciálny typ omietky, ktorý sa aplikuje na vopred profesionálne ošetrené vlhké a soľami poškodené podklady. Takáto omietka sa vyznačuje skvelými vlastnosťami ako sú napríklad vysoká pórovitosť, nízka kapilárna nasiakavosť a nízky difúzny odpor. Vďaka týmto špeciálnym vlastnostiam vyzerá murivo opticky suché a bez výkvetov solí na povrchu. Sanačná omietka je praktické a hospodárne riešenie problémov vlhkého a soľami poškodeného muriva. Ktorá umožňuje rýchle vysušovanie vlhkého muriva a zároveň znemožňuje transport vlhkostí a solí na povrch omietky.

Ako vzniká na murive vlhkosť?

Vlhkosť na murive vzniká najmä kvôli soliam a vlhkosti. Pri odparovaní vody s obsahom solí odparená soľ kryštalizuje. Tieto kryštály soli zapĺňajú na murive póry  a tým vytvárajú na povrchoch soľné výkvety. Počas zimy a chladných mesiacov tak narúšajú vlhké murivo a omietku, čo časom spôsobí ich deštrukciu. Takáto vlhkosť sa objavuje najmä na starých budovách ako sú napríklad kostoly, kde je možné vidieť opadanú alebo vypuklú omietku. Vlhkosť sa nachádza aj v pivničných priestoroch, kde vznikajú na omietkach viditeľné vlhké mapy, ktoré nie len esteticky ale aj povrchovo ničia omietku a tým pádom aj daný objekt znehodnocujú.

Ako murivo ochrániť?

Na ochranu muriva slúži najmä sanačná omietka, ktorá pomáha odparovaniu vody a vďaka špeciálnej štruktúre zabraňuje soliam prenikať na povrch. Vďaka aplikácií sanačnej omietky sa predlžuje životnosť povrchovej úpravy stien. Sanačný omietkový systém sa skladá z viacerých vrstiev. Tieto vrstvy majú rôzne zloženia a každá plní svoju špeciálnu funkciu. Vďaka vysokej difúznosti sanačné omietky umožňujú dobré odparovanie vody z muriva a pritom odpudzujú vodu. To, aký postup a akú sanačnú omietku je potrebné použiť rozhodne profesionál na základe špeciálneho prieskumu objektu a stupňa prevlhnutia muriva. Výber správnej sanačnej omietky sa zisťuje laboratórnymi skúškami.

Aké druhy sanačnej omietky je možné použiť?

Existujú 3 základné zloženia, ktoré na základe prieskumu a laboratórnej skúšky vyberie profesionál.

1.    Sanačná omietka pre murivo s vysokým obsahom vlhkostí a soli
Tento druh sanačnej omietky je jednovrstvový a má zníženú kapilárnu nasiakavosť. Táto sanačná omietka funguje na báze hydraulického vápna a je vhodná všade tam, kde sa vyžaduje použitie bezcementového omietkového systému. Výhodou tejto omietky je fakt, že ak vám vyhovuje jej zrno, ktoré má cca 1 mm tak nanášanie šťukovej omietky už nebude potrebné. Tento druh sanačnej omietky sa môže na základe veľkosti objektu nanášať ručne alebo strojovo a jej hrúbka závisí od použitia, teda či sa použije v interiéry alebo v exteriéry. Táto sanačná omietka je vhodná na použitie pri sanácii napríklad kostolov.

2.    Sanačná omietka pre murivo s miernym obsahom vlhkostí a soli
Táto sanačná omietka obsahuje veľké množstvo pórov, vďaka čomu zostáva povrch omietky výrazne dlhšie suchý a bez poškodenia soľami. Táto omietka je univerzálna a tým pádom je vhodná na použitie v interiéry aj v exteriéry. Je vhodná na použitie pri riešení vlhkých a zasolených stien rodinných domov alebo chalúp. Sanačná omietka ponúka aj tepelnoizolačné vlastnosti, čo znamená, že teplo udržiava a tým pádom šetríte. Je možné ju nanášať až do hrúbky 3 cm v jednej vrstve.

Treba si však dať pozor, že nie je vhodná na použitie pre oblasť soklov a pre časti, kde hrozí, že bude striekať voda.

3.    Sanačná omietka pre murivo s nízkym obsahom vlhkostí a soli
Táto sanačná omietka je vhodná na použitie v exteriéry aj v interiéry a dá sa nanášať ručne alebo strojovo. Používa sa pri plochách, ktoré sú vystavené vyššiemu mechanickému zaťaženiu ako napríklad soklové časti alebo časti, kde je možnosť, že bude striekať voda. Používa sa v prípade muriva, ktoré je po laboratórnom skúmaní označené ako murivo s nízkym stupňom obsahu vlhkostí a solí. Táto omietka je vďaka svojej cementovej báze vhodná pre namáhané časti budov ako napríklad pivničné priestory.

Ako sa postupuje pri realizácií sanácie?

Ako prvé je potrebné odstrániť existujúce vlhké omietky, farby a iné nátery z muriva približne 1 meter nad viditeľnou úrovňou poškodenia. Reálna výška sanácie závidí od vlhkosti muriva, odhadom sa určuje to určuje tak, že k výške viditeľných stôp vlhkosti pridáme 1 1,5 násobok hrúbky muriva. Do takej výšky odstránime staré omietky a nátery. Medzery a špáry vyčistíme od presolenej malty drôtenou kefou a odpad čo najskôr odstránime, aby sme zabránili prechodu rozpustných solí späť do muriva. Ako druhé je potrebné zo stien odstrániť všetky materiály citlivé na vlhkosť, ktoré je potrebná nahradiť fixačnou maltou. Tretím krokom je aplikácie sanačnej omietky na navlhčený povrch do požadovanej hrúbky. Túto vrstvu je potrebné nechať vytvrdnúť a následne naniesť ďalšie vrstvy. Po nanesení poslednej vrstvy omietky je potrebné počkať až do jej úplného vysušenia. Pre správne vysušenie je potrebné zabezpečiť dostatočné vetranie.

Môžem si sanáciu urobiť sám?

Na internete existuje veľa návodov na to, ako aplikovať sanačnú omietka. Je to len na vás, ako sa rozhodnete. Každopádne je najlepšou voľbou nechať to na odborníka, ktorý na základe skúsenosti určí, ako sanačná omietka je ta správna a vie presne ako postupovať a čo dodržiavať pri samotnej realizácii.

Ako dlho trvá aplikácia sanačnej omietky ?

Aplikácia sanačnej omietky si vyžaduje čas s trpezlivosť. Dodržiavanie predpísaných pravidiel je kľúčové, ak chceme docieliť čo najlepší výsledok. Pri dodržiavaní všetkých postupov trvá samotná aplikácia sanačnej omietky cca 3 dni, samozrejme závisí to aj do veľkosti daného objektu. Treba si však dať pozor na správnu dĺžku sušenia. Skúsení profesionáli budú mať náradie vybavené profesionálnym meračom vlhkosti, na základe ktorého zistí mieru vlhkosti pred nahadzovaním samotnej omietky. Poriadne vysušenie sanačnej omietky trvá priemerne 14 dní. Závisí to samozrejme od počasia a poveternostných podmienok. V lete bude omietka schnúť oveľa rýchlejšie ako v zime alebo počas dažďa. Preto si určite nechajte poradiť odborníkom, kedy bude najideálnejšie riešiť sanáciu vášho objektu.

Koľko stojí aplikácie sanačnej omietky?

Cena za aplikáciu sanačnej omietky sa mení na základe výberu správnej sanačnej omietky a veľkosti daného objektu, kde je sanácia potrebná. Cena za prácu a materiál sa v prípade sanačných prác pohybuje niekde okolo 35-45 €. Závisí to samozrejme od toho, koľko štvorcových metrov starej omietky a náterov je potrebné odstrániť, akú vrstvu sanačnej omietky je potrebné použiť a aký veľký je daný objekt alebo rodinný dom.

Rady a tipy

1. Cenové ponuky obratom
Nestrácaj čas, zháňaním odborníka na aplikáciu sanačnej omietky po známych a pýtaním si ponúk od rôznych firiem. Zadaj svoj dopyt a čoskoro začneš dostávať ponuky od šikovných profesionálnych skúsených v problematike sanačných omietok priamo z tvojho okolia.

2. Neprekroč tvoj rozpočet
Ceny za aplikáciu sanačných omietok môžu byť naozaj rôzne. S Wilio si však môžeš jednoducho porovnať viaceré ponuky a vybrať si takú, ktorá vyhovuje tvojmu rozpočtu a potrebám.

3. Nájdi tých najlepších odborníkov na sanačné omietky
Objednaj si tých najlepšie hodnotených profesionálov na sanačné omietky z okolia, získaš tak kvalitnú prácu, na ktorú sa môžeš spoľahnúť. Za rozumnú cenu.