Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov

Sekčné garážové brány
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSkvelá komunikácia, všetko prebehlo podľa dohody, na miesto projektu došiel presne načas ako sme sa dohodli. Práca spravená super, ako človek veľmi fajn, takže odporúčam :)
profile image
Peter Š.Zákazník
Prečo Wilio
33 513 profesionálov na Slovensku
92 170 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Sekčné garážové brány

Potrebujete službu z oblasti sekčné garážové brány? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na návrh a vizualizáciu podľa vybraného prevedenia, výrobu a montáž sekčných brán. Cena rolovacích automatických brán na garáže sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: diaľkové ovládanie, pozáručný servis, ktoré vám poskytne niektorý z našich špecialistov v danej kategórií

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Sekčné garážové brány

Popularita sekčnéých garážových brán rýchlo rastie ako jedna z najpopulárnejších možností garážových brán. Ich sila, bezpečnosť a zabezpečenie sú len niektoré z mnohých výhod, ktoré túto popularitu oprávňujú. Vďaka svojej konštrukcii sú známe ako „sekčné“ dvere, ktoré sú vyrobené zo samostatných sekcií, ktoré sa otvárajú zvisle. To znamená, že sekčné garážové brány je možné inštalovať takmer na každý akokoľvek tvarovaný otvor (zaoblený, klenutý atď.).

Výhody v skratke ...

Úspora miesta 
Diaľkové otváranie pre sekčné brány 
Izolované sekčné brány 
Garážové sekčné brány vysokej bezpečnosti 
K dispozícii sú rôzne veľkosti sekčných brán

Konštrukcia

Väčšina sekčných brán je štandardne dvojitá, s výplňami vyplnenými izolačnou penou s hrúbkou 42 až 67 mm. Tieto profily sú zvyčajne vyrobené z pozinkovanej ocele kvôli pevnosti a životnosti.

Efektívna a pôsobivá konštrukcia sekcionálnej brány poskytuje pevnosť a stabilitu, ktorá u iných brán nie je možná, dokonca ani pri rozmeroch väčších ako sú bežné. Vďaka tomu je možné pomocou sekčnej brány umiestniť podstatne väčšie otvory v garáži.

Riešenia na úsporu miesta

Sekčné garážové brány sa otvárajú a zatvárajú zvisle, čo znamená, že je možné využiť priestor okolo otvoru. To je ideálne riešenie pre kratšie garáže alebo príjazdové cesty, ktoré umožňujú parkovanie vozidiel pri dverách bez toho, aby ste pri otváraní dverí potrebovali priestor na otvorenie. Výplne dverí sa ohýbajú nahor cez otvor a potom späť do svetlej výšky garáže. Ak sú namontované a špecifikované presne, na rozdiel od iných typov garážových brán môže sekcia ponúknuť celú výšku a šírku nájazdu. Toto je ideálne riešenie pre garáže, ktoré vyžadujú lepší prístup do vozidla alebo majú obmedzené prístupové rozmery.

Prevádzka

Mechanické vyhotovenie sekčných garážových brán sa výrazne líši od garážových brán otvárateľných hore a dole. Pružinový systém poskytuje oveľa plynulejšiu prevádzku ako bežné dvere Up and Over, čo je obzvlášť užitočné pri dverách väčších rozmerov. Všetky sekčné garážové brány je možné ovládať ručne alebo elektricky, vďaka vynikajúcemu inžinierstvu, bezchybnému dizajnu a kvalitným komponentom zostávajú v obidvoch prípadoch hladké a tiché. Panely sekčných brán ponúkajú bezpečnú prevádzku s dizajnom zabraňujúcim uviaznutiu medzi sekciami, aby sa zabránilo zachyteniu prstov, a množstvom ďalších bezpečnostných prvkov, ktoré vyhovujú všetkým súčasným právnym predpisom. 

Materiály

Sekčné brány sú väčšinou vyrobené z pozinkovanej ocele, hoci sú k dispozícii hliníkové a drevené brány. Väčšina výrobcov ponúka pre svoje oceľové dvere povrchy s povrchovou úpravou dreva, ktoré poskytujú izoláciu a bezpečnosť ocele s estetickým dojmom, ktorý dokáže dodať iba drevo.

Pri drevených sekčných bránach sa výber dreva u jednotlivých výrobcov líši. Mäkké alebo tvrdé drevo si môžete vybrať z jedle, dubu európskeho, Iroko, mahagónu a cédrového dreva. Drevené dvere sú k dispozícii iba do šírky 2134 mm vo forme Up and Over, zatiaľ čo drevené sekcie je možné vyrábať až do šírky 5 metrov (cez 16 stôp)!

Izolácia

Ak sa vaša garáž využíva ako miestnosť, ako kancelária, dielňa alebo telocvičňa, sekčné brány sú vynikajúcou voľbou na izoláciu a ochranu vašich vecí. Sekčné brány sú vyrobené tak, aby udržovali v garáži konštantnú teplotu, čo je ideálne riešenie pre aplikovanie na miesta, kde je dôležitá regulácia teploty. Preto sú sekčné garážové brány ideálne pre cenné predmety a zberky automobilov, pretože zabraňujú vlhkým a škodlivým podmienkam.

Pri správnej inštalácii zabezpečia izolované sekčné brány pôsobivé hodnotenie a vďaka tomu znížia náklady na vykurovanie susedných miestností. Niektoré dvere majú voliteľné gumové tesnenie, ktoré ešte zvyšuje izolačné vlastnosti.

Bezpečnosť

Dvojstenné izolované sekčné brány ponúkajú silné bezpečnostné vlastnosti. V kombinácii s kvalitným elektrickým pohonom je takmer nemožné preniknúť cez sekčnú bránu, najmä bez špeciálneho náradia a veľkého hluku! Elektrické pohony ako napríklad Hormann Supramatic  majú dodatočné blokovanie v ramene pohonu vo forme oceľového háku; toto drží panely dverí pevne na vrchu a rovnako ich drží samotný motor. Aj iné firmy tiež ponúkajú vysoko kvalitné technické parametre a bezpečnosť.

Všetky izolované sekčné garážové brány sú plnené penou a vyrábané s dvojplášťovou pozinkovanou oceľovou panelovou konštrukciou. Jednoplášťové panely sa nepredávajú s polystyrénom prilepeným na vnútornej strane. Konštrukcia panelu s hrúbkou 42 mm poskytuje neuveriteľnú pevnosť a zároveň znižuje poškodenie pri nárazoch a nárazoch. 

Farebné povrchové úpravy a dizajnové prvky

Pre sekčné garážové brány je k dispozícii široká škála povrchových úprav a efektov, ktoré sa na bránu často tlačia vo fáze výroby. K dispozícii sú tiež vysokokvalitné povrchové úpravy vrátane radu efektov kresby dreva, ktoré sú zladené s existujúcimi stavebnými a drevárskymi prácami.

Nárast dopytu po dizajnérskych prvkoch viedol k tomu, že množstvo výrobcov ponúka ako štandardné, tak aj zákazkové vzory. Nielenže sme zaznamenali obrovský nárast dopytu po špeciálnych povrchových úpravách, ale aj po prvkoch z nehrdzavejúcej ocele. Dizajn s rebrami je iba jedným príkladom oceľových prvkov a výrazné horizontálne línie vytvárajú štýlový povrch.

Zodpovedajúce garážové dvere a vchodové dvere

Mnohé zo sekčných brán sú k dispozícii so zodpovedajúcimi prednými vchodovými dverami alebo bočnými dverami; v tomto ohľade ponúkajú spoločnosti najviac možností. 

Možnosť vchodových dverí (integrované dvere)

Skutočné majstrovské dielo inžinierstva; voliteľné dvere, známe tiež ako integrované dvere, sú vynikajúcim riešením pre domácnosť, ktorá pravidelne používa svoju garáž, nie však primárne pre vozidlo. Prístup k mrazničke, náradiu alebo bicyklom je ľahký vďaka veľkým pohodlným integrovaným dverám, ktoré možno použiť bez otvorenia celej garážovej brány. Spodný prah je iba okolo 10 mm, čo umožňuje ľahký prístup k bicyklom, skútrom a invalidným vozíkom. Integrované dvere vsadené v bráne sú k dispozícii iba v variante so 42 mm dvojitou izoláciou, a to z dôvodu požadovanej pevnosti panelu.

Kľučky / zamykanie

Všetci výrobcovia sekčných garážových brán ponúkajú kľučku na želanie. Ponúkané kľučky a spôsoby uzamykania sa značne líšia, od jednobodovej otočnej západky po káblovú dvojitú západku. Čierne rukoväte sú štandardom s blokovaním cylindrických vložiek z euro profilu, aj keď väčšina výrobcov ponúka mnoho farebných alebo metalických povrchových úprav.

Rámy

Sekčné garážové brány nemajú pomocný rám ako brány otvárateľné nahor a nad seba, ale je potrebné ich namontovať priamo na konštrukciu. Ak majú byť nainštalované medzi otvorom, je potrebná špeciálna inštalačná súprava. Dvere nemajú rám ako pri dverách Up and Over . Sekcia rámu je v podstate len na prenášanie prevádzkového prevodu a pružinového mechanizmu a pri inštalácii sa spolieha na dobrý, rovný a pevný povrch.

Ak sú dvere inštalované medzi otvorom, budete vždy potrebovať nejaký krycí pás. Je to preto, že dierky na inštaláciu sú predvŕtané tak, aby sa dali namontovať za otvor, a sú dostupné iba v obmedzených farbách. Tieto lišty môžu byť drevené, plastové alebo špeciálne navrhnuté krycie lišty navrhnuté spoločnosťami, ktoré sa tomu venujú.

Tesnenie sekčných brán

Všetky sekčné garážové brány sa dodávajú s vysoko kvalitnými gumovými tesniacimi pásmi zabudovanými do spodného panelu dverí, po stranách konštrukcie rámu a horného panelu alebo panelu dverí. Ak sú sekčné brány správne namontované na rovnej podlahe, poskytujú veľmi vysokú úroveň utesnenia proti vetru, dažďu, prachu a škodcom.

Špecializované a na mieru vyrobené sekčné dvere

Veľký nárast dopytu po sekčných bránach „dizajnéra“ prinútil výrobcov vyrábať brány s flexibilitou použitia takmer všetkých materiálov na čelnej strane. „Fasádne“ sekcionálne brány ponúkané spoločnosťou Hormann sú úpravou komerčných brán s mechanizmom prispôsobeným tak, aby umožnil zákazníkovi alebo zhotoviteľovi nasadiť na predné čelo drevo a iné materiály. To znamená, že môžete aj v dizajne urobiť odvážne rozhodnutie alebo jemne zamiešať dvere do dizajnu zvyšku budovy.

Hormann tiež ponúka „sklenené garážové brány“;  čo je v dnešnej dobečoraz populárnejšia požiadavka. Ofsetové lícované zasklenie dômyselne zakrýva priečky rámov a výplní dverí s výberom možností zasklenia. Štandardné sekčné brány ponúkajú skutočné sklo v rámovej konštrukcii s možnosťou dvojitého alebo trojitého zasklenia. 

Technické a inštalačné informácie

Informácie o veľkosti
Sekčné brány sú mimoriadne univerzálne, pokiaľ ide o dimenzovanie, a to z dvoch hlavných dôvodov. Sekčné garážové brány sa neinštalujú cez otvor, čo znamená, že pri inštalácii za otvorom nie je presná veľkosť brány taká dôležitá. Oceľové upevňovacie rámy sú skryté (alebo čiastočne viditeľné), čo znamená, že to nie je problém. To znamená, že do menších otvorov je možné namontovať väčšie dvere, čo zvyšuje rozsah dverí, ktoré je možné objednať pre dané rozmery, a možno v niektorých situáciách eliminuje potrebu dverí na objednávku. Po druhé, pevnosť panelu znamená, že sú dosiahnuteľné veľké rozmery, najmä pri dvojplášťových dverách panelu. S výškami do 3 000 mm a šírkami do 8 000 mm sú sekčné brány vhodné pre takmer každé domáce použitie. Účelovo vyrobené veľkosti sú dostupné v oceľových, drevených a hliníkových prevedeniach, aj keď je ľahko dostupné veľké množstvo štandardných veľkostí.

Poznámka: „Referenčné veľkosti sekčnej brány pri objednávke“ pre sekčné garážové brány sa pri inštalácii brán na vnútornú stranu vždy týkajú presných rozmerov stavebných otvorov.

Inštalačné polohy

Sekčné brány boli pôvodne skonštruované tak, aby sa dali namontovať za otvor, čo bolo obmedzené umiestnením pružín a vedení. Tieto dvere však teraz možno namontovať medzi otvor pomocou prispôsobených inštalačných súprav a alternatívnych možností prevodového mechanizmu. Špeciálne navrhnuté čelné dosky a obloženie na mieru sa dajú použiť aj na akýkoľvek otvor.Jedinou priestorovou požiadavkou pre sekčné brány je svetlá výška potrebná pre zakrivenie koľají a potom pre vodorovné uloženie výplní dverí v otvorenej polohe. Ak je problém s obmedzenou svetlou výškou, zvážte lištový systém Hormann.

Zdvíhacie mechanizmy

Sekčné garážové brány majú rôzny výber buď torzných alebo napínacích pružín. Poloha pružiny môže byť buď bočne namontovaná, napnutá, spredu namontovaná, torzná zozadu alebo horizontálna. Niektorí výrobcovia tiež vyrábajú dvere s pružinami zasadenými do vodorovných vodiacich kanálov na vysokých úrovniach.

Každá možnosť vyžaduje trochu inú požiadavku na svetlý priestor a dôležité body upevnenia konštrukcie sa líšia pri inštalácii pružín a koľají. Správna inštalácia týchto pružín môže byť prvoradá pre správnu, bezproblémovú a bezpečnú prevádzku. Všetci európski výrobcovia teraz štandardne poskytujú pozinkované alebo pozinkované pružiny, pričom spodné mechanizmy ovládania pružín pochádzajú od amerických výrobcov.

Automatizácia a elektrickí operátori

Sekčná garážová brána spojená s kvalitným pohonom môže vytvoriť jednu z najbezpečnejších garážových brán dostupných na trhu. So sekčnými garážovými bránami poskytuje manuálna alebo elektrická prevádzka rovnakú úroveň bezpečnosti, najmä vďaka konštrukčnej geometrii a prevodovému mechanizmu. Všetky sekčné garážové brány je možné ľahko automatizovať, čo je dané ich vyváženým fungovaním pri všetkých veľkostiach. Hlavní a poprední výrobcovia majú rôzne spôsoby ovládania zdvíhania pružín, ale spoločným faktorom je ľahkosť. prevádzky.

Najnovší operátori v odbore elektrickej energie, ako napríklad Hormann, ponúkajú hi-tech obojsmernú komunikáciu medzi operátorom a mikrotelefónmi. Tým sa zabráni neoprávnenému použitiu a v niektorých prípadoch nie sú k dispozícii iba príkazy „Otvoriť / Zatvoriť“. Najlepšie úrovne bezpečnosti sa dosiahnu používaním operátora so zabudovaným anti-silovým mechanizmom zabudovaným do oblasti ťažného ramena.

Elektrický pohon na diaľkové ovládanie sa veľmi odporúča, ak sa garáž pravidelne používa na parkovanie vozidiel alebo ak sú dvere široké viac ako 3 m. Pohodlie diaľkového otvárania garážových brán je pozoruhodné, najmä počas vlhkých a tmavých nocí, keď je odomykanie a manuálne otváranie garáže to posledné, čo chcete robiť.