Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Servis kotlov

Hľadáte plynára na servis kotlov? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
33 289 profesionálov na Slovensku
89 909 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Servis kotlov

Potrebujete službu z oblasti servis kotlov? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na revízie kotlov, pravidelnú ročnú prehliadku, nastavenie a meranie spalín. Cena servisu bojlera sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: záručný a pozáručný servis, náklady na dopravu, ktoré vám poskytne niektorý z našich kurenárov v danej kategórií

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy
33 289 profesionálov na Slovensku
89 909 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Oprava bojlera – bežné opravy kotlov

Kotol je komplexné zariadenie, ktoré si v skutočnosti iba zriedkavo vyžaduje opravu. To je jedna z jeho najväčších výhod – kotle sú konštruované tak, aby vydržali dlhé roky bez závad. Z toho dôvodu vás možno prekvapí, ak sa vyskytne problém s vaším kotlom, ale je to skôr výnimka. V článku vás oboznámime s niektorými bežnými problémami, ktoré sa môžu vyskytnúť s vaším kotlom, takisto aj dôležitosť pravidelnej kontroly a údržby.

1.    Kettling (prehrievanie)

Problém s prehrievaním sa týka najmä teplovodných kotlov. Kettling je termín, ktorým sa označuje zvuk, ktorý vychádza z vykurovacej jednotky. Typické je hlasné búchanie alebo dunenie. Ihneď, ako si uvedomíte tieto zvuky, je potrebné zavolať technika. Včasná obhliadka vám dokáže neskôr ušetriť veľa peňazí. Prehrievanie je spôsobené usádzaním prebytkov minerálov, ktoré sa vyskytujú v tvrdej vode vo väčšine domácností. Minerálne usadeniny zvyšujú hladinu tlaku v nádrži a potom môže prísť k unikaniu vody a zvyšuje sa riziko poškodenia kotla, ktoré môže ohroziť aj váš domov.

2.    Úniky vody

Únik vody predstavuje ďalší závažný problém, ktorý si vyžaduje opravu kotla. Pokiaľ prichádza k únikom priamo z nádrže kotla, máte závažný problém. Kotol začal s najväčšou pravdepodobnosťou korodovať a je nevyhnutná jeho okamžitá výmena. V lepšom prípade uniká voda z pretlakového ventilu alebo čerpadla, ktoré je možné opraviť. Ľudia si taktiež niekedy mýlia únik vody s obyčajnou kondenzáciou.  

3.    Pilotný horák

V súčasnosti sa kotle s pilotným horákom (tzv. večné svetlo) využívajú čoraz menej. V minulosti ste ho museli vlastnoručne zapáliť a nechať ho bežať 24 hodín denne, aby ste mali teplo kedykoľvek k dispozícii. Moderné kotle využívajú elektronické zapaľovanie na ohrev vody iba v prípade potreby. Kotle bez elektronického zapaľovania sa v prípade poruchy musia dať skontrolovať technikom, ktorý diagnostikuje problém so zapaľovacím systémom. 

4.    Nefunkčný ohrev

Nefunkčný ohrev môže byť spôsobený viacerými faktormi. Problém môže nastať pri zlyhaní zapaľovacieho systému, poškodení čerpadla, termostatu alebo v prípade, že bezpečnostný spínač bráni kotlu správne fungovať. Nikdy sa nesnažte diagnostikovať problém sami. Na obhliadku privolajte certifikovaných technikov, ktorí vám oznámia, kde sa skrýva problém. Práve preto je dôležité naplánovať si obhliadku technikom aspoň raz ročne.