Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Servis kotlov Bratislava

Servis kotlov? V tejto kategórii máme 15924 overených firiem a odborníkov z vášho okolia. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Servis kotlov Bratislava

Hľadáte servis kotlov Bratislava? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Ružinove, Petržalke. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Stupava, Dunajská Lužná, Ivanka pri Dunaji. Odborníci v tejto kategórii tiež robia: revízie kotlov, pravidelnú ročnú prehliadku, nastavenie a meranie spalín. Zabezpečia pre vás záručný a pozáručný servis a drobné opravy a použijú pri tom náradie - násobiče momentu, kladivo, skrutkovač a kľúče. Vyberte si najlepšiu ponuku pre servis kotlov Bratislava z našich kurenárov.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Často kladené otázky o vodoinštalatéroch

Čo je inštalatérstvo a čo robí vodoinštalatér / vodár?

Inštalatérske práce zahŕňajú oveľa viac než len potrubia a armatúry na vodu v kuchyni alebo v kúpeľni. Inštalatérske práce sa týkajú všetkých systémov, ktoré prepravujú kvapaliny, z rôznych dôvodov. Inštalatérske práce môžu zahŕňať potrubia, ventily, armatúry, čerpadlá a nádrže. Systémy vzduchotechniky, odvoz odpadu a dodávka pitnej vody sú niektoré z najbežnejších použití vo vodovodných rozvodoch, existujú však aj iné použitia.

Možno budete musieť najať licencovaného inštalatéra, ktorý vám pomôže vyčistiť potrubie, nainštalovať nové kohútikové batérie alebo opraviť netesnú toaletu. Inštalatér má zručnosti a nástroje na opravu alebo výmenu odpadových potrubí, ktoré sú prasknuté alebo upchaté, a dokáže zvládnuť aj opravy alebo výmeny ohrievačov vody. Inštalatér môže nainštalovať novú umývačku riadu, opraviť chybné odpadové potrubie alebo upchaté umývadlo. Pokiaľ ide o inštalatérske práce a opravy, skúsený vodoinštalatér bude mať nástroje a vedomosti, aby ľahko zvládol váš ďalší vodovodný projekt.

Ako nájsť kvalitného vodoinštalatéra vo vašom okolí?

Má význam  zamestnať inštalatéra, ktorý vo vašej oblasti bežne poskytuje služby, pretože miestny profesionál sa bude môcť rýchlo dostať k vám domov. Ak chcete nájsť najlepšieho inštalatéra pre svoju prácu, najskôr zvážte, čo je potrebné urobiť. Ak chcete iba vyčistiť odpad alebo opraviť netesnú toaletu, projekt môže urobiť takmer každý certifikovaný inštalatér.

Pri zložitejších projektoch domácich opráv môžete skontrolovať kvalifikáciu inštalatérov, ktorým voláte. Stačí na Wilio zadať jednoduchý popis toho, čo potrebujete a miesto realizácie prác, a Wilio Vám vyhľadá skúsených inštalatérov vo vašej oblasti. Navyše, uvidíte aj hodnotenie ich práce. Môžete tiež kontaktovať miestne bytové podniky so žiadosťou o odporúčania alebo sa opýtať svojich susedov, ktorých inštalatérov v minulosti využili na prácu.

Hodinová sadzba pre inštalatérov: Koľko stojí inštalatér?

Inštalatéri účtujú rôzne sadzby za hodinu v závislosti od oblasti/lokality. Niektorí inštalatéri môžu za prácu požadovať paušálny poplatok, na ktorom sa môžete dohodnúť. Ak požadujete od inštalatéra finančný odhad, nezabudnite mu položiť niekoľko konkrétnych otázok: Vyžiadajte si celkové náklady spolu s rozpisom nákladov na materiál a prácu. Opýtajte sa, či vám inštalatér poskytne materiál alebo či si ho máte zabezpečiť sám. Opýtajte sa, či je súčasťou práce aj upratanie priestoru. Napokon, či si profesionál účtuje za prácu paušálny poplatok, alebo či účtuje hodinovú sadzbu.

Aká je životnosť ohrievačov vody?

Ak budete s výmenou ohrievača vody čakať príliš dlho, bude pravdepodobne oprava nákladnejšia.  Z opotrebovaného ohrievača môže unikať voda a poškodiť váš domov. Všeobecne platí, že zásobníkový ohrievač vody vydrží za ideálnej prevádzky a správnej údržbe 8 - 12 rokov. Ak zistíte koróziu vedľa poistného ventilu, ktorý slúži na bezpečné uvoľnenie vysokého tlaku a vody z ohrievača, je pravdepodobné, že budete musieť vymeniť ohrievač vody.

V ohrievačoch vody sa časom hromadí vodný kameň z tvrdej vody, ktorý skracuje jeho životnosť. Za najčastejšími poruchami ohrievačov vody stojí práve vodný kameň, ktorý zanesie ohrevné teleso. Životnosť vášho ohrievača vody môžete predĺžiť tým, že ho každý rok prepláchnete odvápňujúcim prípravkom autorizovaným inštalatérom alebo odborníkom na ohrev vody. Ak nádrž na teplú vodu presakuje, je to zriedka opraviteľné. Ak voda už nie je skutočne horúca, ale vlažná alebo studená, mali by ste sa obrátiť na profesionála a zistiť, či ohrievač vody potrebuje nové ohrevné teleso (špirálu) alebo či je potrebné ohrievač vymeniť. Profesionál vám pomôže udržiavať váš ohrievač vody v prevádzke, predlžiť jeho životnosť a oznámi vám, keď bude potrebná jeho výmena.

Náklady na ohrievač vody: Koľko stojí ohrievač vody?

Náklady na ohrievač vody sa budú líšiť v závislosti od typu ohrievača. Prísun teplej vody zabezpečuje kombinovaný, plynový či elektrický ohrievač vody. Konvenčný elektrický zásobníkový ohrievač bude najlacnejší. Plynový ohrievač vody má vyššiu nákupnú cenu, ale zohreje rýchlejšie potrebné množstvo vody, takže je energeticky efektívnejší. V skutočnosti má význam brať do úvahy náklady na prevádzku ohrievača vody spolu s počiatočnými nákladmi na samotný ohrievač. Energia použitá v ohrievači vody môže predstavovať významnú časť mesačného účtu za energiu. Všeobecne platí, že prevádzka plynových ohrievačov je menej nákladná ako elektrických. Ďalšou možnosťou sú prietokové ohrievače vody, ktoré sú považované za tie najjednoduchšie na ohrev vody. Pre ich malý rozmer je možné použitie aj nad umývadlo a tým pri otvorení vody z batérie máte okamžite teplú vodu a nedochádza k zbytočnému odtečeniu vody. Drahšie prietokové ohrievače majú v sebe aj malý zabudovaný zásobník vody. Sú vhodné na miesta, kde je potrebný častý odber malého množstva teplej vody (kancelárske priestory). Všeobecne povedané, plynové a elektrické ohrievače vody vydržia 10 - 15 rokov a ohrievače bez nádrže môžu trvať 20 rokov (na trhu sú však stále nové). Takže nezabudnite vziať do úvahy počiatočnú nákupnú cenu a náklady na prevádzku. Ak chcete pomôcť s výberom ohrievača vody alebo ho chcete  nainštalovať, obráťte sa na platformu Wilio, ktorá vás spojí so skúsenými profesionálmi vo vašej oblasti.

Riešenie problémov s ohrievačom vody: Prečo v mojom dome nie je teplá voda?

Ak vo vašom dome nie je teplá voda, mali by ste rozmýšľať nad otázkou, koľko bude stáť oprava alebo výmena ohrievača vody.  Ak máte elektrický ohrievač vody, tak niektoré opravy sú dosť jednoduché, napríklad výmena chybného vykurovacieho telesa. Možno budete musieť vymeniť termostat alebo skontrolovať skrinku ističa, či nebol vypnutý ohrievač vody. Môžete mať vážnejší problém, napríklad chybné zapojenie. Najvážnejšou záležitosťou zo všetkých je netesná nádrž. Ak máte netesnú nádrž, musíte si kúpiť nový ohrievač vody. Ohrievače vody sa líšia cenou a energetickou účinnosťou podľa typu ohrievača. Konvenčný zásobníkový ohrievač  bude stáť najmenej. Plynový ohrievač na požiadanie bude stáť viac, ale bude ponúkať úspory z hľadiska energetickej účinnosti počas prevádzky. Ak potrebujete pomoc s riešením problémov s ohrievačom vody alebo s výberom nového modelu, zavolajte si profesionálneho vodoinštalatéra. Wilio vás môže spojiť s najlepšími profesionálmi vo vašej oblasti. 

Všetky regióny

Regióny

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS