Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Sklenené zábradlie

Hľadáte staviteľa na sklenené zábradlie? V tejto kategórii máme 15421 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

40188 profesionálov na Slovensku

71927 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Sklenené zábradlie

Potrebujete službu z oblasti sklenené zábradlie? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na výrobu a montáž skleneného zábradlia kotveného do profilu a na bodové úchyty, francúzske balkóny a stĺpikové zábradlia. Cena zábradlia zo skla sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: vizualizácia a pozáručný servis, ktoré vám poskytne niektorý z našich 15421 sklenárov v danej kategórií

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy

40188 profesionálov na Slovensku

71927 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Sklenené zábradlie

 Ak hľadáte efektívny a sofistikovaný vzhľad svojho domáceho alebo obchodného schodiska, pravdepodobne narazíte na inšpiráciu v dizajne, ktorá sa vyznačuje obľúbenými sklenenými schodiskovými zábradliami. Vizuál je zarážajúci, ale nechá vás premýšľať: „Sú sklenené zábradlia schodov bezpečné?“
Ak máte radi vzhľad skleneného schodiskového zábradlia, budete nadšení, keď sa dozviete, že sklenené zábradlia sú rovnako bezpečné alebo dokonca bezpečnejšie ako iné typy schodiskových zábradlí - keď sú profesionálne namontované!

Čítajte ďalej a dozviete sa viac o sklenených schodových zábradliach, vrátane toho, ako vylepšujú vzhľad a funkčnosť schodiska, a o funkciách, ktoré ich robia tak bezpečnými.

Sklenené schodiskové zábradlia pozdvihujú dizajn každého bytového alebo komerčného priestoru. Aj keď je k dispozícii veľa rôznych dizajnov, možnosti prispôsobenia vám umožňujú vysnívať si takmer akúkoľvek konfiguráciu, ktorú chcete.

Krása skla je, že pracuje s akýmkoľvek typom miestnosti a dopĺňa širokú škálu architektonických štýlov a farebných schém. Sklo je číre, takže sa nemusíte báť, že si do svojho priestoru zaobstaráte nesprávne tienidlo zábradlia. Má tiež nízku údržbu a dlhú životnosť, čo z neho robí inteligentnú investíciu.

Na rozdiel od iných typov zábradlí sklo nerozdeľuje priestor vodorovne na dve časti. Namiesto toho sklenené zábradlie uľahčuje nerušený tok svetla v celej miestnosti alebo na schodisku. Výsledkom je priestor, ktorý sa javí väčší ako je. Aj stropy vyzerajú vyššie, ako by vyzerali pri tradičnom zábradlí.

Čo robí sklenené zábradlia bezpečnou voľbou?

Keď si spomeniete na výrobok vyrobený zo skla, môžete ho porovnať s krehkosťou nápojového pohára. Mnoho majiteľov domov a firiem sa obáva, že sklo nebude schopné uniesť dostatočnú váhu alebo že by ho náhodná tupá sila mohla rozbiť.

V skutočnosti sú sklenené zábradlia rovnako pevné ako iné materiály, ak vlastné zábradlie alebo súprava sklenených schodových zábradlí pochádza z renomovaného zdroja a sú inštalované podľa najlepších postupov. 

Tu je dôvod, prečo:

Sklenené zábradlia sú vyrobené z tvrdeného bezpečnostného skla.
Tvrdené bezpečnostné sklo je tepelne upravené, aby sa zvýšila pevnosť povrchu a zmenil sa vzor rozbitia. Je približne štyrikrát silnejšie ako typické sklo a nerozbije sa na nebezpečne ostré sklenené črepy. Namiesto toho sa v zriedkavých prípadoch rozbije tvrdené sklo na malé, relatívne neškodné kocky.

Nemajú žiadne malé priestory kde by sa deti alebo domáce zvieratá zasekli alebo pretlačili.
Na rozdiel od mnohých iných možností zábradlia nemajú sklenené zábradlia žiadne otvory, lamely alebo tyče, cez ktoré by mohlo dieťa alebo domáce zviera prepadnúť alebo v nich uviaznúť. Deti nemôžu na sklenené zábradlie vyliezť, pretože na nich nie je priestor na umiestnenie chodidla.

Sú bez hniloby a bez rozpadu

Sklo nehnije ani sa nerozpadá; zachováva svoju integritu a zostáva bezpečne na svojom mieste. Sklenené schodiskové zábradlia sú zvyčajne vyrobené z kovu, ktorý odoláva aj hnilobe a rozkladu.

Vysoko kvalitné spojovacie prvky zvyšujú stabilitu a bezpečnosť, a tiež zvyšujú nosnosť skleneného zábradlia.

Ak zábradlie nie je správne namontované, všetky bezpečnostné výhody sú bohužiaľ vyvrátené. Bez profesionálnej inštalácie je nepravdepodobné, že zábradlie bude v poriadku. 

Sklenené zábradlie na schody

K dispozícii sú súpravy skleneného schodiskového zábradlia. Tieto zábradlia sú určené na rezidenčné alebo komerčné použitie a zodpovedajú priemyselným štandardom bezpečnosti a ochrany. Spolupracujte s profesionálmi, aby ste zistili, či komerčne dostupná súprava skleneného schodiskového zábradlia vyhovuje vašim potrebám.

Navrhnite si vlastné sklenené schodiskové zábradlie, ktoré uspokojí vaše potreby!
Možno by ste chceli zahrnúť sklenený schodiskový priechod alebo máte špecifické požiadavky. Nech už uprednostňujete čokoľvek, spoločne s vami navrhneme prispôsobený koncept skleneného schodiskového zábradlia, ktorý chcete pre svoj domov alebo podnik.

Medzi populárne možnosti prispôsobenia patria:

Laminovaná povrchová úprava: robí zábradlie z tvrdeného skla ešte pevnejším.

Na mieru brúsené sklo: na dosiahnutie dizajnu zábradlia, ktoré máte na mysli.

Tónované alebo vzorované sklo: vlastné podporné konštrukcie a dokonca značkové sklenené nášivky dodávajú sklenenému zábradli osobitý alebo značkový vzhľad. 

Aké typy skla by sa mali používať v sklenených zábradliach

Na sklenené zábradlie sa používajú tri druhy skla:

Ploché sklo
Žíhané sklo
Sklo spevnené teplom
Tvrdené sklo

Ploché sklo

Ploché sklo sa pôvodne vyrába ako plavené sklo. Táto metóda poskytuje rovnomernú hrúbku plechu a veľmi rovné povrchy. Tento proces výroby vyvinul v 50. rokoch britský výrobca skla Pilkington, ktorý bol priekopníkom tejto techniky. Preto je všeobecne známy ako Pilkingtonský proces.

Žíhané sklo

Žíhanie je proces pomalého ochladzovania skla, aby sa uvoľnilo vnútorné napätie po jeho vzniku. Ak nie je ochladzované pomaly, zostáva v ňom vnútorné napätie (stres), ktoré spôsobí nestabilitu a poškodenie. Proces sa uskutočňuje v peci s regulovanou teplotou známou ako Lehr.

Sklá, ktoré neboli žíhané, môžu pri drobných zmenách teploty alebo mechanickým nárazom prasknúť alebo sa rozbiť.

Žíhané sklo sa bežne nachádza v oknách. Nepovažuje sa za bezpečnostné sklo. Pri rozbití to bude mať za následok úlomky s ostrými hranami a hrotmi, ktoré môžu mať za následok vážne zranenia.

Tepelne spevnené sklo a tvrdené sklo

Vyrábajú sa pomocou rovnakého spracovateľského zariadenia. Sklo sa ohrieva na 1 200 stupňov Fahrenheita. Potom sa ochladí, aby sa vytvorila kompresia povrchu a hrán.

Sklo je tepelne ošetrené z dvoch dôvodov:
I, zvyšuje silu odolávať vonkajšiemu namáhaniu
II, aby vyhovovalo požiadavkám na bezpečnostné zasklenie.

S tepelne spevneným sklom je proces chladenia pomalší. To znamená, že pevnosť v tlaku je nižšia ako pri tvrdenom skle. Tepelne spevnené sklo je približne dvakrát tak silné ako žíhané alebo neošetrené sklo. Tvrdené sklo je štyrikrát až päťkrát silnejšie ako sklo žíhané.

Sklo spevnené teplom

Tepelne spevnené sklo sa nepovažuje za bezpečnostné sklo, pretože vzor zlomu bude ako žíhané sklo. Sklo sa rozpadne na nebezpečné črepy.

Tvrdené sklo

U tvrdeného skla sa proces ochladzovania urýchľuje, aby sa v skle vytvorila vyššia povrchová kompresia a / alebo kompresia okrajov.

Je to teplota ochladzovania vzduchom, objem a ďalšie premenné, ktoré vytvárajú povrchovú kompresiu najmenej 4536 kg na štvorcový palec. Toto je proces, vďaka ktorému je tvrdené sklo štyrikrát až päťkrát silnejšie ako žíhané alebo neošetrené sklo (dvakrát tak silné ako tepelne spevnené sklo). Vo výsledku je menej pravdepodobné, že by došlo k tepelnému prerušeniu tvrdeného skla.

Spontánne rozbitie skla

K rozbitiu skla môže dôjsť bez zjavnej príčiny. Môže to byť spôsobené nasledovným:

Poškodenie alebo náraz sklenenej hrany
Poškodenie povrchu manipuláciou a zasklením, ktoré potom oslabuje sklo pri silnom vetre
Vandalizmus
Inklúzia vo vnútri pohára

V plavenom skle je viac ako 50 druhov inklúzií. Najdiskutovanejší je kameň nikel sulfidu.
Počas výroby plaveného skla môžu v dôsledku kontaminácie vznikať sulfidové kamene niklu. Môže to skončiť v zóne stredového napätia tvrdeného skla. Po nainštalovaní a vystavení skla rôznym teplotám môže tento malý kamienok narásť a spôsobiť jeho rozbitie.
Spontánne rozbitie spôsobené inklúziami sulfidu nikelnatého sa vyskytuje iba pri tvrdenom skle.

Nie je známa žiadna technológia na úplné vylúčenie nikel-sulfidových kameňov v plavenom skle. A pretože sú také malé, neexistuje praktický spôsob, ako ich skontrolovať.

Väčšina výrobcov skla má zavedené kontroly, ktoré zabraňujú tvorbe sulfidu nikelnatého. Namáčanie teplom po výrobe môže zničiť niektoré chybné sklenené panely. Ale namáčanie teplom nemôže zaručiť 100% elimináciu inklúzií sulfidu nikelnatého.

Namáčanie teplom

Testovanie tepelným namáčaním je deštruktívnym testom na inklúzie sulfidu nikelnatého. Tvrdené sklo sa vloží do teplej máčacej pece, privedie sa na teplotu 555 stupňov Fahrenheita a udržuje sa pri nej dve hodiny.

Väčšina skla obsahujúceho sulfid nikelnatý sa počas tohto procesu rozbije a bude vylúčená z projektu skla. Ale namáčanie teplom nemôže zaručiť 100% elimináciu inklúzií sulfidu nikelnatého. 

Rozpätie a výdrž 

Napríklad polica z tvrdeného skla, ktorá je 11 palcov široká a 16 palcov dlhá a 3/16 palca hrubá s jednou nohou medzi podperami, môže pojať približne 104 kg. Nikdy sa nepokúšajte naložiť sklenený stôl alebo poličku s väčšou hmotnosťou, ako unesie.

Medzi časté otázky patria napríklad tieto:

Čo je to sklenené zábradlie?

Sklenené zábradlia sú schodiskové zábradlia, ktoré sú navrhnuté tak, aby poskytli vnútornému alebo vonkajšiemu priestoru nádherne otvorený estetický vzhľad. Sklenené zábradlia používajú kombináciu hliníka s dlhou životnosťou, čo umožňuje stĺpiky alebo panely alebo pripevnenie na pridržanie skleneného panelu.

Sú sklenené zábradlia bezpečné?

Sklenené zábradlie je v mnohých ohľadoch bezpečnejšie ako tradičné systémy zábradlia. Takéto zábradlie a jeho upevňovacie prvky z nehrdzavejúcej ocele nikdy nestratia svoju štrukturálnu integritu. Sú časom oveľa bezpečnejšie. Postup inštalácie sklenených zábradlí je taktiež veľmi bezpečný.

Čo je to balustrádové sklo?

Celosklenené zábradlie alebo sklenené zábradlie je balustráda so sklenenou výplňou. U tohto typu je nosným dielom samotné sklo. Líši sa to od balustrády s balustrami a sklenenou výplňou, kde sú to balustre, ktoré absorbujú silu.

Aká výška je nutná balustráda?

Výška zábradlia alebo zábrany nesmie byť menšia ako:
1 m nad podlahou akejkoľvek prístupovej cesty, balkóna, podesty, kde nie je ohraničená stenou, a jej úroveň nad povrchom je 1 m alebo viac ako 4 m, kde je osoba schopná prepadnúť cez otvorené okno.

Aký široký môže byť sklenený panel?

Všeobecne možno povedať, že najdostupnejšia (a najekonomickejšia) šírka je 60 "alebo menej, pretože sa dá tepelne spracovať vo vysokorýchlostnej peci. Šírky od 60" do 84 "sú k dispozícii od mnohých výrobcov, z ktorých niekoľko zvládne šírky až 96 ".

Akej výška by mala byť balustráda?

Vnútorne by mala byť výška balustrády od bodu, keď sa niekto postaví po vrchol balustrády, minimálne 0,9 m. Táto výška musí byť zachovaná po celú dobu okolo hornej časti zábradlia. Vonkajšie sa táto výška mení. Balustráda  by mala byť 1,1 m od nuly k vrcholu.

Koľko krokov môžete urobiť bez zábradlia?

Predpisy neodkazujú na exteriér v krokoch, ale stavy okolia - od dokončenej podlahy alebo nástupišťa po hotový stupeň presahujúci 30 "vyžadujú zábradlie. V interiéri sa uvádza, že schodisko s viac ako 3 stúpačkami ( 2 kroky) bude vyžadovať zábradlie.

Sú sklenené zábradlia drahé?

Priemerná cena systému skleneného zábradlia sa pohybuje od 116 do 224 eur za lineárnu stopu - cena sa líši v závislosti od typu skleneného systému, ktorý si vyberiete. Aj keď sklenené zábradlie môže byť na prvý pohľad drahé, často môže byť z dlhodobého hľadiska lacnejšie ako iné typy zábradlí.

Ako ďaleko od steny by malo byť zábradlie?

Projekcia zo steny popisuje, ako ďaleko je zábradlie od steny, na ktorú je pripevnené. Okraj zábradlia, ktorý je najďalej od steny, na ktorú je pripevnená, by nemal vyčnievať viac ako 4 1/2 palca od steny.

Akú veľkosť by malo mať zábradlie?

Zábradlia by nemali byť nižšie ako 34 palcov nad schodiskom alebo rampou a vyššie ako 38 palcov nad. Pri práci s rôznymi zariadeniami alebo s lodnými rebríkmi, by ste mali merať nad obrubami behúňa. Madlo by malo byť medzi 30 - 34 palcami vyššie.

Aké hrubé by malo byť balkónové sklo?

Tam, kde väčšina balkónov alebo balustrádových systémov môže využívať 10 mm tvrdené sklo, vyžadujú balustrády zo štrukturálneho skla oveľa silnejší panel. Aj pri obytných domoch (rodinné domy) sa musí použiť doska z tvrdeného skla s minimálnou hrúbkou 15 mm.