Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Špecializované stavebné práce

Najmite si skúseného odborníka na špecializované stavebné práce z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Špecializované stavebné práce

Potrebujete službu z oblasti špecializované stavebné práce? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na montáž a demontáž lešenia a pracovných plošín, stavbu základov a zatĺkanie pilót, vŕtanie a výkop kanálov, montáž kovových konštrukcií, ohýbanie oceľovej výstuže či betónovanie. Cena odborných stavebných prác sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: prenájom techniky a servisné služby, ktoré vám poskytne niektorý z našich 18252 stavbárov v danej kategórií

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Ako nájsť odborníka na špeciálne stavebné práce pomocou Wilio?

Nájsť ozaj šikovnú a komplexnú firmu, ktorá sa zaoberá špeciálnymi stavebnými prácami nie je vôbec jednoduché. Na internete ich nie je veľa, keďže väčšina stavebných firiem sa venuje najmä stavebným prácam bez špeciálneho zaradenia. Ak ale potrebujete niekoho, kto sa špecializuje na určitých druh špeciálnych stavebných prác, skúste zadať svoj dopyt spolu s detailným opisom na Wilio, kde vám pomôžeme nájsť skúseného odborníka na vami vyhľadávané špeciálne stavebné práce. Po zadaní dopytu ho vo Wilio vyhodnotíme a pošleme vhodným kandidátom, ktorý sa s vami určite veľmi radi skontaktujú. Ak si ale svojim výberom nie ste istý, pozrite si recenzie a zákaznícke hodnotenia na Wilio.

Čo sú to špeciálne stavebné práce?

Už ako z názvu jednoznačne vyplýva, ide o niečo ozaj špeciálne. Špeciálne stavebné práce sú také práce, ktoré môžu vykonávať len skúsení pracovníci s určitým potrebným špeciálnym vzdelaním, rôznymi školeniami alebo certifikátmi. Ide napríklad o prácu vo výškach alebo práce s vysokozdvižnou plošinou, kde sa pri práci majster nachádza vo veľkej výške a musí sa vedieť dostatočne istiť.

Aké rôzne špeciálne stavebné práce poznáme?

Asfaltové práce
Toto odvetvie sa zaoberá výstavbou a opravou ciest. Cesty môžu byť buď so živicovým alebo betónovým povrchom. Cesty buď špecialisti vystavia úplne nové na miestach na to určených geodetmi a projektovými inžiniermi alebo ich opravujú. Napríklad po zime sú cesty najviac zničené a plné výtlkov. Tak isto je potrebné cesty opravovať po výstavbe inžinierskych sietí. Asfaltové práce zahŕňajú aj frézovanie ciest, aj je potrebné na nich naniesť nový kobercový asfalt. Asfaltové práce zahŕňajú aj asfaltovanie rôznych chodníkov, príjazdových ciest, parkovísk...

Diamantové rezanie a vŕtanie
Diamantové rezanie sa vykonáva za pomoci diamantových kotúčov, Nemyslite si však, že kotúč na rezanie je celý z diamantov, to nie je pravda. Diamantovými kotúčmi sa vykonávajú práce ako napríklad vyrezávanie drážok do betónu, železobetónu pre káble, vodiče alebo potrubia. Tak isto sa vďaka nemu vyrezávajú otvory do stien z tehál, muriva, betónu, do panelu pre okná alebo dvere, rôzne klenbové otvory alebo zväčšenie alebo rozšírenie rôznych otvorov. Diamantové vŕtanie sa aplikuje aj na vyrezávanie plôch kombinovaného betónu, železobetónu, železobetónovej podlahy, stropu alebo rôzne otvory pre stúpačky (voda, plyn, kúrenie)
Diamantové vŕtanie vám zabezpečí presný a priamy vrt do tvrdých materiálov ako je napríklad panel, betón alebo železobetón. Tento vrt je priamy najmä vďaka tomu, že pri vŕtaní vŕtačka nerobí žiadne vibrácie.

Injektážne práce
Injektážne práce sú technológie, vďaka ktorým dokážeme pod tlakom aplikovať hydroizolačný alebo spevňujúci materiál do rôznych trhlín, muriva, betónov, zeminy, štrkov alebo pieskov. Injektážny materiál sa rôzni podľa spôsobu použitia. Poznáme injektáže cementové, živicové, polyuretánové lebo injektáže s rôznymi kryštalickými emulziami. Podľa použitia sa injektáže delia na injektáž trhlín budov alebo mostov, injektáž muriva historických budov a pamiatok, injektáž hornín. Neodmysliteľnou súčasťou týchto prác sú rekonštrukcia betónových konštrukcií alebo podzemných garáži.

Opravy a zosilňovanie betónových konštrukcií
Aj betónové konštrukcie potrebujú aj najmä svojej tvrdosti opravy a rekonštrukcie. K poruchám betónových konštrukcií dochádza najmä s týchto dôvodov: zle navrhnutý druh betónu, nekvalitne realizované betonárske práce, vplyv vzdušnej vlhkosti, vplyv zimných mesiacov a nadmerné zaťaženie danej budovy. Úlohou sanácie betónov zabezpečiť opätovné plnenie funkciu poškodených železobetónových konštrukcie, ako zo statického, tak aj z estetického hľadiska. Návrh takejto sanácie vyplýva najmä zo správnej diagnostiky porúch skúsenými inžiniermi. Tí zistia príčinu vzniku porušenia  a tak isto aj rozsah škody a navrhnú vhodnú alternatívu na opravu. Tieto sanácie sa netýkajú len budov. Stretnúť sa s nimi môžeme aj pri poškodenej letiskovej ploche alebo betónovej vozovke. Rovnako to môže byť aj mostová konštrukcia.

Búranie stavebných konštrukcií
Búracie prác naše kroky sprevádzajú už od nepamäti. Je však dôležité povedať, že v minulosti sa na stavbu používali tehly a preto bolo aj búranie takých budov jednoduchšie, tieto budovy sa totižto rozoberali tehla po tehle. Až s vynálezom cementu sa na stavbách začal objavovať betón a železobetón a tým sa aj búranie stalo náročnejším. Práve kvôli tomu bolo potrebné zabezpečiť stroje dostatočne mohutné a silné. Na búranie budov sa v dnešnej dobe využívajú obrovské bagre, rýpadla, hydraulické kladivá, drviace a štiepiace čeľuste. Tie svojou silou zrovnajú budovu so zemou behom malej chvíľky. Aby ste si ale nemysleli, že to všetko zvládnu aj stroje, tak sa na búranie využívajú rôzne trhaviny, ktoré sa koordinovane umiestnia a bezpečne vybuchnú pod dozorom skúsených inžinierov. Špeciálnymi stavbami, pri ktorých sa úspešne využívajú trhaviny sú napríklad továrenské komíny, chladiace veže, mosty, stavby s klenbami a rovnako aj všetky typy železobetónových a oceľových objektov.

Stavba mostov
Stavba mostov tiež patrí k špeciálnym stavebným prácam. Chce veľa znalostí a skúsenosti postaviť ozajstný most cez rieku, po ktorom môžu prechádzať spoločne autá, chodci a vlaky. Pri stavbe mostov sa prvotne stavajú piliere. Tie zmenšujú rozpätie hornej stavby mosta medzi oporami. Piliere sú betónové so železnou výstužou. Piliere je potrebné poriadne podoprieť. Na to slúžia podperné systémy. Tie sa využívajú na podopretie stavebných dielcov a vytvárajú požadovaný tvar nosnej konštrukcie. Ak je most dobre podopretý urobí sa poriadne debnenie a vyleje sa betónová deka.

Práce vo výškach
Veľa stavebných prác sa vykonáva práve niekoľko metrov nad zemou. Vtedy sa pri práci využíva rebrík alebo vysokozdvižná plošina. Na tieto práce je potrebné mať certifikáty, ktoré povoľujú prácu vo výškach po absolvovaní kurzu. 

Stavebné práce vo výškach zahŕňajú práce na ťažko dostupných miestach pri realizácii stavieb komerčných a bytových domov, v zlom a svahovitom teréne pri výstavbe stožiarov, vysielačov a mostov, rovnako i murárske práce ako sú oprava fasád budov, omietok, špaliet, balkónov a komínov. Patrí sem i sanácia železobetónových konštrukcií a fasád vo výškach, škárovanie a tmelenie panelových domov a iných netesností na budovách i zatepľovanie fasád na miestach, kde nie je možné postaviť lešenie. Stavebné práce vo výške sa realizujú napríklad pri stavbe domov, komínov, striech, vysielačov, stožiarov

Montážne práce vo výškach sa môžu vykonávať pomocou horolezeckej techniky a to najmä vtedy ak je terén ťažko dostupný alebo príliš vysoko pre vysokozdvižnú plošinu. Výškoví pracovníci sú prizývaní na montáže rôznych zariadení na strechy a fasády budov, ako napríklad klimatizačné jednotky, bleskozvody, odkvapové systémy, lapače snehu, okná, klampiarske prvky a reklamné tabule.

Okrem stavebných a montážnych prác sa pracovníci vo výškach zaoberajú aj čistením výrobných hál, opravami fasád budov, kostolov, umiestňovaním reklám vo výške, lepením slnečných fólií.

Veľmi špecifickými sú aj stavebné práce za pomoci  helikoptéry na ozaj ťažko dostupných miestach, alebo ak potrebujete na miesto realizácie tej ktorej stavby dopraviť veľmi ťažký kus napríklad železa.

Potrebujú pracovníci špeciálnych stavebných prác  aj špeciálne vzdelanie?

Špeciálne stavebné práce patria k tým najnáročnejším zo všetkých stavebných prác. Je ozaj veľmi dôležité, aby mali všetci pracovníci potrebné znalosti, certifikáty, školy a hlavne konkrétne skúsenosti, aby dokázali čeliť aj nepredvídaným udalostiam. 

 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS