Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Statik

Hľadáte statika? V tejto kategórii máme 18 428 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

29 905 profesionálov na Slovensku

73 168 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Statik

Potrebujete službu z oblasti statik? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na statický posudok a výpočet a pokrytie seizmickej odozvy. Cena projektovej dokumentácie pre posúdenie statiky budov sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: obhliadka objektu a autorský dozor, ktoré vám poskytne niektorý z našich 18 428 statikov v danej kategórií

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy

29 905 profesionálov na Slovensku

73 168 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Poskytovatelia

18 428 poskytovateľov vo vašom okolí

Gerhard L.

Firma
Bratislava
4,9

Interierový dizajn a návrh interiéru

Projekty rodinných domov | inžinierska a manažérska činnosť | Rakúsko & Slovensko Architektonické štúdie ✓ Projekt na stavebné povolenie ✓ Realizačné projekty a...Zobraziť viac

Projekty rodinných domov | inžinierska a manažérska činnosť | Rakúsko & Slovensko Architektonické štúdie ✓ Projekt na stavebné povolenie ✓ Realizačné projekty a detaily ✓ Vizualizácie interiérov a exteriérov ✓ Zabezpečenie projekt. dokument. profesii ✓ Komunikácia s príslušnými úradmi ✓

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,8

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč,...Zobraziť viac

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Ján K.

Živnostník
Malacky
4,7

Klampiar, strechár

stavebné práce exteriér aj interiér. Zamkova dlažba Altánky Záhradné domčeky Strechy Terasy Ploty Orezavanie stromov Asvaltovanie Malovanie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Patrik N.

Živnostník
Poprad
4,7

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Zdravým venujeme sa aj z partiou stavebnej činnosti už viac ako 15 rokov máme za sebou zopár dokončených domov ,...Zobraziť viac

Zdravým venujeme sa aj z partiou stavebnej činnosti už viac ako 15 rokov máme za sebou zopár dokončených domov , zateplených fasád, zrealizovaných striech, krovov a krytin, venujeme sa aj kúpeľniam ale aj rekonštrukcii a opravy všetkého druhu

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jaroslav M.

Firma
Kežmarok
4,5

Murárske práce, murár

Mám pet členu partiu ovládané murárske práce obklady dlažby omietky fasády montáž demontáž okien,betonarske práce maľovanie bytov sadrokarton podlahy.Pracovali sme...Zobraziť viac

Mám pet členu partiu ovládané murárske práce obklady dlažby omietky fasády montáž demontáž okien,betonarske práce maľovanie bytov sadrokarton podlahy.Pracovali sme 5roky v Nemecku ovládam stavebné plány a moja prax je 23 rokov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Často kladené otázky: Statik 

Prečo hľadať statika na Wilio?

Pri výstavbe rodinného domu, prístrešku alebo obnove starších objektov a historických budov budete potrebovať služby statika. Aby sa nám stavba nerozpadla, neohrozila svojich majiteľov alebo návštevníkov, musí byť odborne preskúmaná. Získate statický posudok (pre už existujúce stavby) alebo projekt statiky (pre budúce realizácie). Či sa jedná o priemyselnú halu, sklad alebo o prístrešok pre autá či novostavbu, pre skompletizovanie dokumentácie na získanie stavebného povolenia je posudok statika nevyhnutný. Nájdite odborníkov vo svojom okolí už dnes a zadajte dopyt na stránke Wilio. Zakrátko dostanete cenové ponuky na vypracovanie posudku od viacerých statikov. Vyberte si toho, ktorý vám bude vyhovovať najviac a majte istotu, že vaše auto nebude zničené nestabilnou konštrukciou prístrešku alebo garáže.

Aké práce realizuje statik?

Odborník na statiku vám vie ponúknuť celý rad úkonov. Projektová dokumentácia, odborné posudky a odhady, vyhotovenie znaleckého posudku, diagnostika nosných konštrukcií, posudky požiarnej odolnosti. Toto sú najbežnejšie úkony, ktoré vám statik zabezpečí a vy tak môžete pokojne realizovať svoju stavbu alebo rekonštrukciu. 

Prečo hľadať statika na Wilio?

Najmä pri rekonštrukciách starších objektov a historických budov je posúdenie statikom úplne prvou vecou, ktorú realizujeme pred akýmikoľvek prácami. Už na začiatku sa môžeme dozvedieť, či má zamýšľaná obnova vôbec zmysel a tiež nám pomôže pri kalkulácii nákladov na rekonštrukciu. Pri novostavbách je potrebné pre získanie stavebného povolenia k projektovej dokumentácii priložiť aj vyjadrenie statika. Ak vás čaká rekonštrukcia alebo výstavba nového objektu, veľkého či menšieho, nájdite si na stránke Wilio statikov a získajte cenové ponuky zo svojho okolia. Z  ponúk si na základe referencií vyberiete tú, ktorá bude pre vás najvýhodnejšia.

Ako dlho trvá práca statika?

Práca statika zvyčajne trvá jeden deň až niekoľko týždňov – záleží od náročnosti posudzovanej stavby alebo projektu. V zásade platí, že posudzovanie projektov budúcich stavieb je o málo menej časovo náročné. Statický posudok k výstavbe nového rodinného domu získate v horizonte niekoľkých dní, posúdenie statiky priemyselnej haly si bude vyžadovať mnoho výpočtov, konzultácií a aj simulácií. Tu sa vypracovanie kvalitného posudku statiky natiahne na niekoľko týždňov až mesiacov.  Najmä pri veľkých projektoch sa neoplatí tlačiť na rýchle dodanie posudku a výpočtov. S kvalitným statickým posudkom získavate aj pocit istoty, že vaša práca nikoho neohrozí a zároveň chránite aj svoje investície.

Ako nájdem kvalitného statika?

Najlepší spôsob, ako nájsť kvalitného statika, je zadať dopyt na Wilio. Váš dopyt sa dostane k firmám, ktoré s nami dlhodobo spolupracujú. Zadáte svoje požiadavky, určíte miesto výkonu a typ stavby. Následne sa vám ozvú firmy z vášho okolia s cenovými ponukami a vy si vyberiete tú, ktorá najviac vyhovuje vašim požiadavkám a rozpočtu. Pred konečným rozhodnutím si prezrite hodnotenia, ktoré nájdete na stránke Wilio.

Koľko stojí práca statika?

Cena bude závisieť najmä od zložitosti a veľkosti projektu alebo objektu. Najlacnejšie sú konzultácie so statikom, ktorými viete vyriešiť drobné konštrukčné problémy alebo prípravu budúcich, komplexnejších úkonov. Za jednorazové konzultácie alebo obhliadky zaplatíte od 50 – 100 €.  Projekt statiky pre územné rozhodnutie, ako súčasť stavebného povolenia, stojí od 100 – 150 € -  pri jednopodlažnom dome. Obrovské plochy s množstvom konštrukčných a nosných  prvkov sa rátajú na tisíce eur. Vzhľadom k celkovej sume za celú stavu, nemožno povedať, že projektovanie statiky nie je drahá záležitosť – zvyčajne sa pohybuje v rozmedzí 0,2 - 0,5 % z celkového rozpočtu.

Z čoho pozostáva typický statický posudok?

Každý statický posudok musí obsahovať názov projektu a  identifikačné údaje stavby. Nasleduje zoznam noriem, smerníc a predpisov, ktorými sa statik pri zhotovení posudku riadil. Statik potom vypočítava a charakterizuje všetky možné zaťaženia, ktoré pôsobia na konštrukciu spolu s návrhom materiálov a ich kvalitou, ktoré je nutné použiť. Posudok musí obsahovať geologické a hydrogeologické pomery staveniska a tiež, zvyčajne na konci, sa nachádza výpočtová a grafická časť. Posudok končí záverom a zhodnotením stavebného objektu.  

Typické práce

Projektová dokumentácia, autorský dozor, konzultácie, znalecký posudok, 

Postup práce

Ak máme vybratého vhodného odborníka na statiku, ako prvé sa vždy realizuje úvodná konzultácia. V rámci nej sa odborník zoznámi s vašimi požiadavkami, predstavami a po dohodnutí podmienok si od vás prevezme všetky potrebné doklady.

Statik môže navštíviť miesto stavby alebo rekonštrukcie. V prípade veľmi starých, zničených alebo historických budov sa vykonajú aj statické skúšky a za pomoci meracích prístrojov sa zisťuje ozajstný stav objektu.

V nasledujúcom kroku vás statik oboznámi s priebežným návrhom, vypočuje si vaše pripomienky a dokonca vám môže predstaviť 3D model alebo simuláciu. Po odsúhlasení zo strany investora sa statik pustí do vyhotovenia finálnej podoby statického posudku alebo návrhu.

Ak sa statik vyjadruje k novostavbe, proces práce je značne urýchlený a budúca stavba sa posudzuje na základe podkladov a výpočtov, ktoré sa nachádzajú v projekte. Výsledkom je projekt statiky, ktorý je spoločne s inými dokladmi nutnou súčasťou pre získanie stavebného povolenia. 

Rady a tipy:

1.    Hľadajte skúseného statika
Počas vyhľadávania vhodného statika sa zamerajte na získanie odborníka so skúsenosťami. Tie sú pridanou hodnotou, ktorá vám zabezpečí, že stavba bude kvalitná a bezpečná. Skúsený statik vám poradí malé, ale aj väčšie zmeny, ktoré váš projekt posunú vpred.

2.    Najdrahší neznamená najlepší
Získajte ponuky od viacerých statikov a porovnajte si, čo za svoje peniaze dostanete. Najdrahšia ponuka za vyhotovenie statického posudku nemusí automaticky znamenať aj najvyššiu kvalitu. Oslovte statikov a získajte referencie od bývalých klientov alebo aj od konkurencie – neriaďte sa za každú cenu len sumou za projekt.

3.    Dôverujte odborníkom
Pri rôznych rekonštrukčných prácach určite nepodceňujte názory  odborníkov. Nevynechávajte ich z procesu a určite sa riaďte výsledkami ich práce – posudkami. Práca statika sa riadi množstvom noriem, predpisov a zákonných ustanovení nielen štátnej, ale aj európskej úrovne. 

4.    Pozor na drobné úpravy
Aj menšie úpravy na priečkach v rodinných domoch alebo panelových domoch je potrebné dopredu konzultovať so statikom. Váš zásah môže vážne narušiť celkovú statiku príbytku a čo je horšie, zasiahne nielen vás ale aj vašich susedov. Aj zdanlivo nepodstatná zmena v rozložení síl sa môže prejaviť deštrukčne. Preto sa pred zásahmi do nosných konštrukcií obráťte na statika v dostatočnom predstihu, najlepšie vo fáze plánovania.

5.    Pri kúpe nehnuteľnosti
V prípade, že zvažujete kúpiť nehnuteľnosť a plánujete rekonštruovať, bez statika a jeho posúdenia sa určite nikam neponáhľajte. Nechajte si vyhotoviť statický posudok a zistite, čo presne spolu s nehnuteľnosťou kupujete. Ak ste si dali námahu a prácne skontrolovali inžinierske siete, stav strechy, rozvodov, tak bude múdre dotiahnuť analýzu dokonca a privolať si aj statika.

6.    Projektant aj statik 
Obidve profesie sú si veľmi podobné a jedná sa o profesionálov s tým istým vzdelaním, len odlišnou špecializáciou. Niektoré firmy alebo jednotlivci vám vedia vyhotoviť spolu s projektom novostavby alebo rekonštrukcie aj statický posudok – venujú sa obidvom činnostiam. Overte si dopredu, či vám jedna osoba nevie vypracovať celú dokumentáciu komplexne. Ušetríte čas a vždy je lepšie, keď na stavbe pracuje jeden odborník a pozná ju dokonale.