Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Stavba bazénu

Hľadáte staviteľa na stavbu bazénu? V tejto kategórii máme 23 587 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

29 987 profesionálov na Slovensku

73 712 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Stavba bazénu

Potrebujete službu z oblasti stavba bazénu? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na prípravu a výkop zeminy, zhotovenie základovej dosky, položenie prefabrikového bazénu alebo postavenie stien bazénu, inštaláciu a zásyp zeminou. Cena zhotovenia a postavenia bezéna sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: betón, tvárnice, fólia, ktoré vám poskytne niektorý z našich 23 587 špecialistov v danej kategórií

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy

29 987 profesionálov na Slovensku

73 712 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Poskytovatelia

23 587 poskytovateľov vo vašom okolí

Vladimir P.

Živnostník
Bratislava
5,0

Pokládka dlažby a obkladov

Mam 21 rokov skúseností v stavebníctve. Pracoval som aj v Nemecku,Anglicku aj Švajčiarskom Bazileji. Mám ukončených niekoľko stavieb na kľúč...Zobraziť viac

Mam 21 rokov skúseností v stavebníctve. Pracoval som aj v Nemecku,Anglicku aj Švajčiarskom Bazileji. Mám ukončených niekoľko stavieb na kľúč rekonštrukcie bytov ,domov, kúpeľní.Robíme precízne s dôrazom na kvalitu a detail. Vykonávame aj menšie stavebné úpravy, murárske práce aj obklady a dlažby na terasách,ako aj rôzne iné stavebné práce..

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Juraj O.

Živnostník
Súlovce
4,9

Vodoinštalácia

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od...Zobraziť viac

Realizujem dodávku, montáž, záručný aj pozáručný servis kondenzačných kotlov a tepelných čerpadiel. Podlahové, stenové a stropné kúrenie aj chladenie od návrhu až po revíznu správu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Attila H.

Firma
Šamorín
4,7

Murárske práce, murár

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás...Zobraziť viac

Sme moderná a dynamická firma pôsobiaca v oblasti stavebníctva a exteriérových úprav viac ako 20 rokov. Tieto dlhoročné skúsenosti nás naučili profesionalite. Poskytujeme široké spektrum stavebných služieb, ktoré vykonávame s maximálnou spoľahlivosťou. Od zákazníka nežiadame dopredu zálohy. Špecializujeme sa na: Výstavba domov a záhrad na kľúč Rekonštrukcie domov a bytov Obkladačské, maliarske a sadrokartonárske práce Kompletné elektroinštalačné a vodoinštalačné práce Ploty, zámkovú dlažbu a ostatné exteriérové podlahy Zatepľovanie fasád Záhradné domčeky, altánky, prístrešky, bazény a prekrytia Búracie, terénne a upratovacie služby a iné Našou výhodou oproti konkurencii, je náš novootvorený showroom v Šamoríne. Tu si môžete pozrieť našu prácu, ale zároveň si môžete vybrať materiály a technologické postupy. Portfólio činností sme rozšírili a teraz vieme Váš dom vizuálne spracovať, 3D vymodelovať, vytlačiť na 3D tlačiarni a špeciálne odprezentovať.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš M.

Firma
Stupava
4,5

Murárske práce, murár

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio. Ponúkam Vám murárske služby viac info po tel.alebo po osobnej obhliadke. Pri osobnej obhliadke...Zobraziť viac

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio. Ponúkam Vám murárske služby viac info po tel.alebo po osobnej obhliadke. Pri osobnej obhliadke poprosím co najmenej osôb. Z dôvodu covid 19.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Pavol K.

Živnostník
Konská
4,5

Murárske práce, murár

Zdravím, poskytujem profesionálne služby na platforme Wilio.komplet stavby od základov Obklady Dlažby Maľovanie Sadrokartónové systémy Podlahy Betonáže Zváracie práce Obvodové múry Zateplenie Podhľady

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jozef A.

Živnostník
Bratislava
4,3

Pokládka dlažby a obkladov

Čalúnené veskereho nábytku .obklady a dlažby revízie komínov a elektriky a spotrebičov Plynu kotlov.malovanie a všetky Stavebné práce

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Lukáš A.

Firma
Bratislava
4,3

Elektroinštalácia

Poskytujeme full-servis v oblasti stavebníctva, najmä však : Stavba domov na kľúč, výkopové práce, realizácie bazénov a záhrad, elektroinštalácie, stavba...Zobraziť viac

Poskytujeme full-servis v oblasti stavebníctva, najmä však : Stavba domov na kľúč, výkopové práce, realizácie bazénov a záhrad, elektroinštalácie, stavba plotov z pohľadového betónu, alebo tvárnic. Nezľakneme sa však žiadnej výzvy !

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Stavba bazénu

Kto by si nechcel dopriať relax pri bazéne podľa chuti od mája až do októbra? Kto by sa nechcel počas home-office osviežiť alebo zaplávať si v protiprúde a s dobrým pocitom pracovať ďalej, alebo aspoň nechať deti vyšantiť sa?

Bazén už nie je nedosiahnuteľný, tak ako v minulosti, nové technológie a zjednodušené pracovné a montážne postupy umožnia výstavbu bazénu aj za dostupné peniaze.

Bazény podľa miesta inštalácie delíme na exteriérové a interiérové. 

Interiérové bazény sú spôsobom realizácie komplikovanejšie a vyžadujú si podrobné projektové riešenie ako aj povolenie alebo ohlásenie príslušného stavebného úradu. Výhodou je však, že majú využitie počas celého roku, ale nevýhodou je , že prevádzkové náklady a náklady na údržbu sú veľmi vysoké a preto budovanie interiérových bazénov je pre väčšinu ľudí nedostupné. Projektovanie a výstavbu interiérového bazéna je vhodné zveriť do rúk odborníkov, pretože bez znalostí požiadaviek na výmenu vzduchu a elimináciu vlhkosti prostredia môže v prevádzkovaní bazénu a aj celého domu  spôsobiť neriešiteľné problémy. Najvhodnejším riešením je oslovenie projektanta, napríklad cez našu aplikáciu a vyhnete sa veľkým problémom, ktoré svojpomocnou výstavbou si dokážete nechcene privodiť.
Nepomerne dostupnejšie sa v súčasnosti javia exteriérové bazény, ktoré sú aj v praxi veľmi využívané. Z pohľadu spôsobu výstavby  a spôsobu úpravy vody vám poskytneme základné informácie , aby ste si vedeli objednať služby a práce cez náš portál. 

Na úvod sa musíme rozhodnúť, či pôjdeme cestou
-    Chlórovania vody a to dávkovanú alebo manuálne alebo automaticky,
-    Alebo  cestou voda, soľ a elektrická energia

Najskôr pojednajme o spôsobe  tzv.  „morskej vody“. 
Všetko je založené na prírodnom procese. K tomu, aby ste mali krásny a čistý bazén, budete potrebovať  tri základné zložky: vodu, soľ a elektrickú energiu. 
Solinátor je dômyselné zariadenie na úpravu bazénovej vody. Jeho hlavnou funkciou je rozklad molekúl bazénovej soli a ich transformácia na aktívny chlór. Počas tohto procesu vznikajú aj ozón a kyslík, ktoré majú rovnako priaznivé dopady na čistotu vody. Tento proces elektrolýzy ochraňuje bazén pred mikroorganizmami prostredníctvom dezinfekčných činidiel, ktoré vznikajú v dôsledku elektrochemickej reakcie. Takto použitá bazénová soľ bez solinátora  síce jemne zmäkčuje pokožku a má preukázateľné antiseptické účinky, vodu v bazéne však nedezinfikuje. Soľ, ako taká, nemá dezinfekčné účinky. 

Častejšie používaný spôsob dezinfekcie bazénovej vody je pomocou dezinfekčných prostriedkov na báze chlóru. Dnes už aj bežné komerčné obchody poskytujú širokú škálu bazénovej chémie. Dôležitá je neustála starostlivosť o vodu, hlavne kontrola hodnôt PH, pretože je jednoduchšie sa o vodu starať pravidelne, ako robiť drastické zásahy v prípade jej pokazenia, čo sa prejaví zafarbením, alebo zápachom bazénovej vody.

Exteriérové, alebo záhradné bazény sú dnes najčastejšie využívané bazény pri rodinných domoch, kde stačí len neveľká plocha vyčlenená na tento účel a môže to spĺňať nie len funkčné požiadavky na priestor, ale aj estetické doplnenie záhradnej architektúry domu. Pri plánovaní záhradného bazénu odporúčame vziať do úvahy nasledovné skutočnosti:

-    Aký priestor máme k dispozícii,
-    Či môžeme bazén osadiť do hĺbky, respektíve do úrovne terénu,
-    Pripojenie na energie, najmä elektrinu a vodu,
-    Rozpočet vyčlenený na obstaranie záhradného bazénu (vrátane inštalácie a napojenia).

Medzi základné parametre, ktoré musíme vziať do úvahy, je hlavne strategické rozhodnutie, či umiestnime bazén na terén, alebo ho osadíme ako zapustený do terénu.
V prvom rade musíme zhodnotiť, či máme dostatočný priestor, hlavne či v plánovanom priestore nevedú rozvody inžinierskych sietí a ak áno, či je možné a hlavne hospodárne ich preložiť. Nezabudnime zhodnotiť nie len podzemné rozvody, ale aj nadzemné, najmä rozvody elektrickej energie ale tiež aj existencie stromov, tieto môžu mať zdanlivo výhodu v tienení počas letných dni, ale môžu mať aj veľkú nevýhodu v tom, že znečisťujú vodu bazéna prostredníctvom opadávania listov a prachu ktorý zachytávajú. V prípadne nedostatočnej údržby to môže mať fatálny vplyv na kvalitu a čistotu vody v bazéne ale hlavne na náklady na údržbu bazéna a bazénovej vody.

Povrchové bazény sú najlacnejšou alternatívou v súčasných komerčných možnostiach trhu u vonkajších bazénov. Naopak nevýhodou je sezónnosť,  teda časové obmedzenie ich využívania.  V súčasnosti je viacero možností na obstaranie povrchových bazénov  a naši poskytovatelia vám dokážu navrhnúť rôzne možnosti vhodné do vášho priestoru a tiež vám pomôžu s inštaláciou a uvedením do prevádzky. Postačuje vám len rovná a pevná plocha a možnosť pripojenia do elektrickej siete.
Drahšou, ale trvalejšou alternatívou sú bazény osadené do terénu. Okrem podrobného a pozorného výberu miesta osadenia si musíme vybrať aj druh bazénu z pohľadu jeho materiálového zhotovenia. V zásade ide o tri základné druhy:

-    Murované bazény
-    Bazény keramické alebo zo sklolaminátových vlákien
-    Bazény nerezové

Ešte je potrebné si vybrať bazén podľa spôsobu filtrovania vody a to v zásade z dvoch možností. Buď ide o prielivové bazény, alebo skimmerové. Skimmer je zberač hladinových nečistôt napojený na prečerpávací systém bazéna. Každý spôsob prečerpávania bazénovej vody má svoje výhody, ale aj nevýhody. V našich podmienkach s častejšie používajú skimmerové bazény, pretože jednak sú o cca 25% lacnejšie, ale aj ich prevádzka a údržba  je jednoduchšia.

Murované bazény 
Murované bazény sa budujú ako monolitické konštrukcie so železobetónu a s príslušnou izoláciou proti vode. Povrchová úprava môže byť z keramických dlaždíc s farebným odtieňom podľa ľubovôle. Variantne je možné na takto vymurovaný betón natiahnuť geotextíliu a na ňu vrchnú ťažkú bazénovú fóliu hrúbky min 1,5 mm. Pri ich výstavbe sa dá veľmi jednoducho dosiahnuť rôzny požadovaný tvar, vybudovanie rôznych schodov alebo vstupov do bazéna, alebo aj rôznych hĺbok podľa konkrétnych požiadaviek zákazníka. Je potrebné myslieť na to, kde umiestnime skimmer alebo ako vybudujeme prelivové roviny. U prelivových bazénov je treba byť veľmi presný a dôsledný pri budovaní rovín a spádov, pretože neskoršie úpravy sú už veľmi komplikované. Pri bazénoch so skimmerom zasa musíme vziať do úvahy budúce umiestnenie čerpadla a filtrácie tak, aby tieto zariadenia boli chránené pred poveternostnými vplyvmi.

Bazény keramické alebo zo sklolaminátových vlákien
Vlastné bazénové teleso sa na mieru vyrába u výrobcu a na stavenisko sa privezie v celku. Tu sa montuje do vopred pripraveného výkopu spravidla pri použití žeriavu. Preto je vhodné na to myslieť už pri výbere stanoviska. Miesto musí byť dosažiteľné týmto žeriavom a nesmie prekážať ani vzdušné vedenie elektriny alebo telefónne pripojenie. Bazénové teleso sa ukladá sa na betónový rovný podklad, ktorého parametre vám určí výrobca v závislosti na objeme vody a teda hmotnosti naplneného bazénu. Po uložení bazénu na pripravený základ sa tento ešte obetónuje suchým betónom, aby dokázal prenášať zaťaženie terénu po prípadnom vypustení bazénu. Na záver sa okolo bazéna inštaluje dlažba, či už z betónu alebo dreva a tak sa eliminuje nosenie nečistôt do bazéna. V prípade inštalácie keramickej dlažby je veľmi dôležité, aby táto bola vyhotovená ako protišmyková. Vhodným doplnkom k bazénu je aj záhradná sprcha, ktorá tiež pomôže v znížení nosenia nečistôt do bazéna. 

Bazény nerezové
Postup ich výroby a montáže je totožný s predchádzajúcim bodom, rozdiel je v hmotnosti bazénu a čo je dôležitejšie, tak jeho cena je minimálne dvakrát vyššia. Výhodou je hygienickejšia prevádzka a ľahšie udržiavanie kvality bazénovej vody.

Všetky typy a druhy tu uvádzaných bazénov je možné doplniť aj o zariadenia, ktoré vylepšujú komfort užívania, ide najmä o:
-    protiprúd, ktorý umožní intenzívne plávanie aj v menších bazénoch,
-    tepelné čerpadlo na ohrev vody, čo nám dokáže predĺžiť plaveckú sezónu v našich podmienkach od apríla až do októbra,
-    prestrešenie bazénov nás môže ochrániť od znečisťovania, ale aj môže zabrániť nežiaducej návšteve domácich zvieratiek.