Stolár Bratislava

Najmite si skúseného stolára z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt
Zistiť viac
19105 poskytovateľov
Zadať dopyt
Zistiť viac

Prečo práve Wilio?

Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov z vášho okolia.

Wilio vám pomôže zadarmo zohnať overených a kvalifikovaných profesionálov na takmer akúkoľvek službu či remeslo.

27 638profesionálov na Slovensku
50 983vyriešených projektov
4,8 / 5priemerné hodnotenie našich odborníkov
199 720 inštalácií aplikácie

Najlepšie hodnotení

stolári z okolia

Zadať dopyt
Viktor K.

Tesár

Mám 28 rokov. Robím v oblasti drevostavieb hlavne projekčnú činnosť (projekty, projektové dokumentácie, zahradne domceky, detske domceky a dalsie produkty z dreva,...) od navrhu, ponuku, vyrobu, realizaciu, dovoz,montáž.

FirmaBanská Bystrica, Slovensko
Vladimír B.

Výroba nábytku

Som vyučený 32 ročný stolár s praxou.
17 rokov sa venujem drevu a povrchovej úprave dreva, inováciám a stále novým technológiam v odbore, kvalita je u mňa na prvom mieste, čo sa týka práce pre požadovaného zákazníka.

Plaťte si za kvalitu, nie za rýchlo odrobenú neodbornú prácu, s ktorou nebudete časom spokojný.

Preto Vám ponúkam moje služby s praxou.

Prajem Vám pekný deň a budem rád ak budem môcť práve pre Vás vytvoriť niečo pekné do Vášho rodinného domu, bytu alebo do Vašej firmy.

ŽivnostníkVlčkovce, Slovensko
Roman C.

Nerezové komíny

http://* Montované drevodomy, strechy, altánky

ŽivnostníkLúčina, Slovensko

Ako Wilio funguje?

Stačí zadať dopyt

Odpovedzte na pár otázok o tom akú službu potrebujete.

Oslovíme tých najlepších

Nájdeme tých najvhodnejších odborníkov podľa vašich požiadaviek.

Vyberte si najlepšiu ponuku

Porovnajte ponuky a vyberte si z najlepšie hodnotených odborníkov.

Zadajte dopyt

Služby v tvojom okolí

Radí náš odborník Peter

Čo potrebujem vedieť

Radí náš odborník Peter

Často kladené otázky

Prečo hľadať stolára na Wilio?

Niet nad ručnú prácu zručného stolára. Aj napriek množstvu moderných materiálov akými sú kov, koža, či dokonca plast, sú výrobky z dreva stále dôležitou súčasťou nášho každodenného života. Dnes sa väčšina nábytku vyrába na automatických linkách, no šikovný stolár pre vás dokáže zhotoviť autentické kúsky na mieru, ktoré budú presne vyhovovať vašim potrebám, predstavám a štýlu. Pomocou špecializovaných nástrojov pre vás stolár zhotoví čokoľvek od kuchynskej linky, cez šatník na mieru, až po unikátne originály akými je napríklad stôl z masívu či naplaveného dreva. Zručného stolára nájdete rýchlo a ľahko pomocou Wilio. Jednoducho napíšte čo potrebujete do svojho dopytu a spojíme vás so stolármi z okolia, ktorí majú všetky potrebné zručnosti. Potom si stačí prezrieť ich profily a prečítať si zákaznícke recenzie aby ste si vybrali toho pravého!

Čo pre mňa vyrobí stolár?

Stolár vyrába rôzne výrobky, akými sú kuchynské linky, šatníky, knižnice, voľne stojace skrine, vstavané skrine, stoly, stoličky, konferenčné stolíky, postele, truhlice, police, dekoratívne prvky a akýkoľvek nábytok z dreva, drevotriesky, či ďalších materiálov.

Aké zručnosti má stolár?

Stolár musí byť technicky zručný, trpezlivý a výnimočne precízny aby mohol vyrábať nábytok podľa presných špecifikácii. Stolári kombinujú kreativitu s praktickým myslením a manuálnymi zručnosťami na výrobu kuchynských liniek, šatníkov, knižníc, skríň, vstavaných skríň, stolov, stoličiek, konferenčných a nočný stolíkov, postelí, truhlíc, políc a ďalšieho nábytku.

Koľko stojí stolár?

Cena práce bude závisieť od toho koľko kusov nábytku sa bude vyrábať a od toho či ide o jednoduchší nábytok ako je stôl, či komplexnejšie prvky ako sú napríklad kuchynské linky. Ak pre vás stolár robí viac kusov nábytku bude si to vyžadovať viac materiálu a aj času na prácu. Cenu bude výrazne ovplyvňovať aj použitý materiál, napríklad či sa bude používať drevotrieska, alebo ide o výrobok z dreveného masívu. Rozhoduje aj to aký druh dreva bude použitý. Cenu môže ovplyvniť či je tesár nablízku, alebo musí hotový nábytok doviesť z väčšej vzdialenosti.

Prečo si mám najať stolára na výrobu nábytku?

Keď stolár vyrába kus nábytku vlastnými rukami, venuje mu veľkú dávku pozornosti. Každý jeden výrobok je jeho vizitkou, preto mu záleží na kvalite a spokojnosti zákazníka. Nábytku vyrobenému na montážnej linke, nie je zďaleka venovaná taká úroveň starostlivosti a kontrola kvality Výhody nábytku na mieru: • Kvalita • Unikátne a originálne výrobky • Perfektne spĺňa vaše požiadavky na funkčnosť aj štýl • Sami si určíte materiál, farbu a rozmery

Ako nájdem dobrého stolára?

Na Wilio jednoducho nájdete šikovného a ochotného stolára z vášho okolia. Stačí zadať dopyt, odpovedať na pár otázok o tom, čo bude treba vyrobiť a počkať na ponuky od skúsených stolárov.

Aké sú výhody kvalitného, ručne vyrobeného nábytku?

Pretože je vyrábaný skúsenými stolármi, je nábytok na mieru je vysoko prispôsobiteľný konkrétnym požiadavkám zákazníka. To vám umožňuje mať nábytok, ktorý je navrhnutý presne v štýle, rozmeroch a z materiálov podľa vášho výberu. Masívny nábytok býva vyrobený z najkvalitnejších drevín. Použité povrchové úpravy sú tiež najvyššej kvality. Ručne vyrábané kusy nábytku sú tiež často nadčasové.

Môžem materiál dodať ja?

Vo väčšine prípadov bude stolár používať vlastný materiál. Vo výnimočných prípadoch môže stolár použiť materiál dodaný od zákazníka, napríklad ak chcete vyrábať stôl z masívu, z konkrétneho kusu dreva. V takom prípade bude stolár potrebovať materiál vidieť aby sa mohol uistiť, že je vhodný na danú prácu.

Aký je rozdiel medzi stolárom a tesárom?

Na rozdiel od stolárov sa tesári sústreďujú na veľké štrukturálne projekty a stavby akými sú krovy, zruby, garážové prístrešky, drevené altánky, brány, vráta, ploty, prípadne schodiská a debnenie. Stolári vyrábajú úžitkové remeselnícke výrobky, od najjednoduchších trojnohých stoličiek až po komplexné stolárske výrobky ako sú kuchynské linky či šatníky a ďalší, prevažne interiérový nábytok.

Aké stolárske práce si môžem objednať?

Výroba kuchynskej linky na mieru

Výrobe kuchynských liniek sa venujú veľmi skúsení stolári, ktorí dokážu venovať veľkú pozornosť detailom. Je dôležité aby kuchynská linka nielen vyzerala len pekne ale aby bola aj funkčná a mala dlhú životnosť.

Nábytok na mieru

Dom nie je domovom bez osobných elementov. Niekoľko kúskov nábytku na mieru dodá priestoru atmosféru. Či už potrebujte stoličky, stôl alebo stojan na topánky, Wilio vám pomôže nájsť niekoho kto vám dokáže pomôcť zrealizovať tvoje sny.

Typy materiálov

Masívne (pravé) drevo

Masív je pravé drevo, ktoré pochádza výlučne z reziva a je priamym produktom stromu.

Pri výrobe nábytku sa používajú dva druhy pravého dreva: tvrdé a mäkké drevo. Ich popis je uvedený nižšie:

Tvrdé drevo používané na výrobu nábytku

Tvrdé drevo je hustejšie ako mäkké drevo.

Rezivo z tvrdého dreva pochádza z listnatých stromov, ktoré zvyčajne rastú pomalšie. Vo vysoko kvalitnom masívnom nábytku sa často používajú práve dreviny z rodiny tvrdého dreva: dub, orech, teak, javor, buk, mahagón.

Mäkké drevo používané na výrobu nábytku

Mäkké drevo je menej husté ako tvrdé drevo.

Mäkké drevo používané na výrobu nábytku obyčajne pochádza z ihličnatých (alebo neopadavých) stromov, ktoré rastú rýchlejšie. Medzi bežné mäkké dreviny používané pri výrobe nábytku patria smrek, borovica a jedľa.

Ďalšie materiály

Preglejka: vyrába sa 3-5 rezmi z tenkého reziva, ktoré sa spoja lepidlom. Drevotrieska: nazývaná aj drevovláknitá doska, sa vyrába z naštiepaných triesok dreva ktoré sú zlepené dokopy. Lepené drevo: vyrába sa lepením kusov masívneho dreva.

Rady a tipy

01.
A jó feladat a legfontosabb

Az asztalos készíthet konyhai szekrényeket, szekrényeket, könyvespolcokat, szabadon álló szekrényeket, beépített szekrényeket, asztalokat, székeket, dohányzóasztalokat, ágyakat, ládákat, polcokat és különféle díszítő elemeket. A feladatba írja be a feladat legpontosabb leírását, hogy az ács pontosan tudja, mi az ötlete.

02.
Ellenőrizze a megvalósítást

Annak érdekében, hogy minden munkát jól végezzenek, ellenőrizze a munkát közben és befejezése után is.

03.
Költségvetés és idő

Ne felejtse el hozzáadni a teljesítés dátumára vonatkozó követelményeit a feladathoz. Ha van olyan költségvetése, amelyet teljesíteni kell, akkor azonnal értesítse a szolgáltatót.

Aké sú špecializované dekoratívne stolárske techniky?

Rezbárstvo

Spracovanie dreva pomocou nástrojov za účelom vyrezania postáv a ďalších motívov a rezbárskej výzdoby dreveného predmetu.

Ohýbanie dreva

Ohýbanie dreva je forma spracovania dreva, ktorá sa používa na vytváranie drevených predmetov na sústruhu. Tento druhy spracovania dreva sa líši od väčšiny ostatných tým, že drevo sa pohybuje, zatiaľ čo na jeho rezanie a tvarovanie sa používa stacionárny nástroj. Ohýbaním dreva je možné vytvoriť mnoho zložitých tvarov a vzorov.

Pyrografia (vypaľovanie do dreva)

Pyrografia, pálenie dreva alebo pyrogravúra je umenie zdobenia dreva vypaľovaním motívov pomocou vyhrievaného predmetu.

Intarzia (drevené mozaiky)

Intarzia je forma zdobenia dreva, pri ktorej sú kúsky dyhy narezané do tvarov a vložené do inej dýhy, ktorá je potom nalaminovaná na povrch napríklad na truhlice alebo iného kusu nábytku. Ide o mozaikový dizajn, ktorý využíva rôzne tvary, veľkosti a druhy dreva, ktoré spolu vytvárajú motívy a obrazce.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS

App Store
Google Play
AppGallery
Začnite zarábaťPriemerná hodnota projektu na Wilio je 2 100€.

Napísali o nás

…Wilio podporuje omnoho sofistikovanejšiu formu spájania dopytu a ponuky.

Rýchle sprostredkovanie a ušetrené desiatky eur.

Spomedzi slovenských služieb tak ide zrejme o najintuitívnejšiu a najmodernejšiu službu na trhu práce. 

...nová služba na nájdenie remeselníka, v ponuke ich má viac ako 20-tisíc...

Konečne sa zákazník ocitne v pozícii toho, kto si môže vyberať.

A ako dokázal náš test, naozaj vám odborníka zoženie expresne rýchlo. 

...nájde vám právnika aj remeselníka...

...odporúčam všetkým, ktorí sa chystajú na rôzne prerábky v byte či dome a hľadajú skúsených odborníkov...

...prvou voľbou, keď ľudia potrebujú akúkoľvek službu...

...keď dostente ponuku aj s referenciami do niekoľkých minút, je to prekvapujúco pozitívna emócia