Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Strojové omietky

Najmite si skúseného odborníka na strojové omietky z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Strojové omietky

Potrebujete službu z oblasti strojové omietky? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na obhliadku objektu, cenovú kalkuláciu, omietanie interiérových a exteriérových stien omietacími strojmi. Cena omietania stien strojom sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: prenájom stroja, špachtľa, vodováha a valček, ktoré vám poskytne niektorý z našich 17332 murárov v danej kategórií

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Strojové omietky: Často kladené otázky

Aké zručnosti má odborník na strojové omietky? 

Ak sa zaujímate o strojové omietky, pravdepodobne to znamená, že sa púšťate do stavby alebo rekonštrukcie. Pri stavebných prácach je dôležité plánovať, porovnávať ceny, objednávať vhodné produkty a robiť správne rozhodnutia. Nájsť si odborníka v stavebných a murárskych prácach Vám ušetrí financie, ktoré by mohli byť vložené do nesprávnych rozhodnutí. Pri omietaní je výber správnej omietky zásadným bodom. Odborník na strojové omietky Vám vysvetlí možnosti, určí správne voľby vhodné pre povrch, ktorý sa chystáte omietať. Šikovný odborník vie rozhodnúť na akú plochu je vhodné použitie strojovej omietky, aký typ omietky sa má použiť na jednotlivé podklady. Vie namiešať omietkový materiál v správnej konzistencii a zrnitosti.  Kvalifikovaný odborník zároveň disponuje certifikovanými strojmi a prácu zrealizuje vo vysokej kvalite. 

Ako nájdem kvalitného odborníka na strojové omietky? 

Nanášanie strojovej omietky patrí pod stavebné, murárske práce. Nájsť šikovného murára na strojové omietacie práce vo vašom okolí je jednoduché. Wilio Vám s tým pomôže, stačí ak do dopytu zadáte, čo potrebujete a počkáte na ponuky. Wilio informuje vhodných murárov, ktorí sa vyznajú v práci so strojovými omietkami. Informuje odborníkov nachádzajúcich sa vo vašom okolí, ktorí dokážu vykonať prácu v požadovanom čase. Následne stačí, aby ste si vybrali z ponúk, ktoré dostanete. Wilio Vám pomôže nájsť odborníkov ponúkajúcich kvalitné služby za rozumnú cenu. O kvalite jednotlivých murárov sa môžete presvedčiť aj Vy sami a to tak, že si pozriete ich zákaznícke hodnotenia a recenzie. 

Akú prácu vykonáva odborník pri aplikácii strojovej  omietky? 

Jednou z prác je úprava povrchu, na ktorý bude strojová omietka nanesená. Ten nesmie byť vlhký, zamrznutý, zaprašený. Podklad odborník zbavuje rôznych nečistôt, ako sú zvyšky starých náterov alebo rôznych druhov plesní, ktoré by mohli mať vplyv na kvalitu omietok. Ďalším bodom je výber správnej omietky pre interiérové alebo exteriérové prostredie, odborník vie ktorá omietka je vhodná na akú plochu. Rozhodne, alebo sa s vami poradí či použiť sadrovú, vápennú, vápenno-cementovú omietku, omietku na zateplenie fasád, alebo iné voľby. Odborník namieša omietkovú zmes v stanovenom pomere pre strojové omietky, vo vhodnej zrnitosti. Následne modernou technológiou precízne nanáša omietku. Pri všetkých činnostiach sa môžete spoľahnúť na profesionálny prístup a využitie odborných poznatkov. 

Môžem si strojové omietky urobiť sám, alebo je lepšie obrátiť sa na odborníka z Willio?

Do použitia strojových omietok sa po naštudovaní aspoň základnej problematiky môžete pustiť aj sami. Pravdou však zostáva, že ak nemáte dostatočné skúsenosti so stavebnými a murárskymi prácami, strojové omietky sú výzvou. Vhodnejšou voľbou pri strojových omietkach je staviť na profesionálne služby odborníka s dlhoročnými skúsenosťami. Ten vyhovie každej vašej požiadavke a na svoju prácu použije vhodné materiály, technologický postup a certifikované stroje. 

Mám odborníkovi na strojové omietky dodať materiál, alebo nástroje? 

Odborníci na svoje práce používajú vlastné technológie, vlastné strojové omietky a kvalitný materiál. Samozrejme podmienky sú stanovené podľa dohody medzi oboma stranami. Odborník môže realizovať omietanie s vami vybraným materiálom – typom omietky, alebo sa s vami dohodne aké materiály bude potrebné zakúpiť, aby bol výsledok v poriadku. 

Koľko stojí nanášanie strojovej omietky?

Cena za nanášanie strojovej omietky je určená na základe počiatočnej obhliadky. Pri nej odborník zistí v akých podmienkach sa nachádza stavba alebo objekt, na ktorom má pracovať. Cenu ovplyvňuje náročnosť práce aj použité technológie. Zákazník teda platí za použitú omietku v m2, ako aj za služby odborníka, v ktorých môže byť zahrnuté čistenie priestorov, doprava, nanášanie materiálu, poprípade plnenie špecializovaných požiadaviek. 

Aké typy materiálov sa používajú na strojové omietanie 

Výber materiálu záleží podľa typu podkladu. Medzi najbežnejšie materiály na strojové omietanie patria: 

Sadrové omietky
Patria medzi ekologický materiál s antistatickým účinkom, čo znamená, že na svojom povrchu nedržia prach. Pre svoj antistatický faktor sa stávajú zdraviu neškodným materiálom. Sadrové omietky majú jemnú štruktúru a keďže je to aktívny materiál má skvelé priedušné vlastnosti, pri ktorých dovoľujú stenám dýchať a regulovať klímu v priestore. Tým pádom sú vhodnou voľbou na omietanie v interiéroch. 

Vápenno-cementové omietky
Jedny z najuniverzálnejších druhov omietok používané do interiérov aj exteriérov. V interiéroch sú skvelé pre svoje dezinfekčné účinky, ktorými obmedzujú zdraviu škodlivé látky v priestore, ako je napríklad ich dobrá odolnosť voči plesniam. Vápenno-cementové omietky sú spoľahlivým a osvedčeným materiálom s vyššou schopnosťou odolávať poškodeniam.   

Vápenné omietky
Vápno disponuje dezinfekčnými účinkami, takže aj v tomto prípade omietky znižujú škodlivé látky v priestore ako sú plesne a mikroorganizmy. Použitie materiálu je vhodné aj do priestorov s vyššou vlhkosťou, keďže pre svoju paropriepustnosť príjemne regulujú klímu a znižujú sa pri ich použití náklady na vykurovanie.

Sanačné omietky 
Sanačné omietky sú špeciálnym materiálom so zníženou nasiakavosťou vhodné na ošetrenie muriva, ktoré je príliš vlhké, alebo na omietky, ktoré sú poškodené vodou. Ich použitie dokáže zvýšiť celkovú životnosť omietky. 

Ako odborník na strojové omietky pri práci postupuje?

Obhliadka
Tak ako to bolo spomenuté už vyššie v článku, prvým bodom odborníkovej práce je počiatočná obhliadka stavu budovy, priestoru, na ktorej má pracovať. Pri obhliadke sa odborník zameriava na typ muriva, podkladu ktoré sa v objekte určenom na strojové omietanie nachádza a stanovuje do akej miery je murivo zaťažené vonkajšími vplyvmi, poprípade aká je nasiakavosť materiálu konštrukcie, či stav starej omietky. Následne podľa typu a stavu podkladu rozhoduje o vhodnej voľbe omietania. Ak je zákazník rozhodnutý, aký typ omietky bude použitý. Tento bod v postupe je vynechaný, respektíve môže byť nahradený iba ústnou konzultáciou. 

Príprava podkladu
Po konzultácii odborník pristupuje k práci a začína s čistením povrchu podkladu. Pri čistení odstraňuje zvyšky farby, omietky, očisťuje povrch od prípadných výkvetov a zbavuje ho prachu. Keďže správne vysychanie omietky je dôležitým faktorom, odborník upravuje aj prípadné škáry v murive alebo prechody medzi podkladmi z rozličných materiálov. 

Proces omietania
Ak je to nevyhnutné, odborník najskôr natiera murivo proti nasiakavosti. Po natretí je podklad pripravený na omietanie. Správne namiešaná strojová omietka sa nanáša profesionálnou technológiou pod tlakom vhodne navrstvená, v adekvátnej zrnitosti. Nastriekanú omietku odborník zarovnáva a následne nastriekava vodou. To spomaľuje proces tvrdnutia omietky, čím zvyšuje jej čas na spracovanie. Vo finále odborník vysušenú omietku očisťuje a vypracováva. Výsledkom je profesionálne omietaná a vypracovaná omietka. 

Rady a tipy

Cenové ponuky obratom
Nestrácajte čas zháňaním odborníka na stavebné a murárske práce po známych alebo žiadaním ponúk od rôznych firiem. Zožeňte si vhodného odborníka cez Wilio. Napíšte do zadania dopytu čo najpresnejšie, akú prácu potrebujete zrealizovať. Čoskoro začnete dostávať ponuky od šikovných odborníkov priamo z Vášho okolia. 

Neprekročte svoj rozpočet
Ceny za strojové omietanie sa môžu líšiť. S Wilio si však jednoducho dokážete porovnať viaceré ponuky a vybrať si z nich takú, ktorá najviac vyhovuje Vášmu rozpočtu a potrebám. Pri dopyte stačí upozorniť poskytovateľa služby, aký je Váš rozpočet a požiadavky realizácie.

Nájdite tých najlepších odborníkov na strojové omietky 
Najmite si najlepšie hodnotených odborníkov z Vášho okolia. Výberom cez Wilio tak získate kvalitnú prácu, na ktorú sa viete spoľahnúť. Za rozumnú cenu.  

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS