Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov

Strojové omietky
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSkvelá komunikácia, všetko prebehlo podľa dohody, na miesto projektu došiel presne načas ako sme sa dohodli. Práca spravená super, ako človek veľmi fajn, takže odporúčam :)
profile image
Peter Š.Zákazník
Prečo Wilio
33 513 profesionálov na Slovensku
92 170 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Strojové omietky

Potrebujete službu z oblasti strojové omietky? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na obhliadku objektu, cenovú kalkuláciu, omietanie interiérových a exteriérových stien omietacími strojmi. Cena omietania stien strojom sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: prenájom stroja, špachtľa, vodováha a valček, ktoré vám poskytne niektorý z našich murárov v danej kategórií

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy
ProfesionáliProfesionáli vo vašom okolí
profile image

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9
Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 17 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Martin V.

Firma
Prešov
4,8
Obklady, dlažby

Dobrý den prajem, Naša firma sa venuje výstavbe a rekonstrukcii domov a bytov. Zameriavame sa na hrubé stavby,holodomy ako aj domy na kľúč v štandarde ako aj z vyšším štandardom. Ponúkame omietky,poter, pokladku nivelacej podlahy,murovanie odvodového muriva , priečok ,zatepľovacie prace, izolácie , sadrokartony, fasády, obklady a dlažby,pokladka plávajúcich podláh.... Tiež sa zaoberáme terennými úpravami strojovo.Výkopové prace a presun zeminy a všetkeho sypkého materiálu kolesovym nakladačom Lokust 753 Disponujeme už aj z nákladným autom do 12t Auto z rukou Týmto by som Vás chcel osloviť a ponúknuť spoluprácu Ak by ste maly záujem tuna je na mna kontakt

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Vladimír P.

Živnostník
Bratislava
4,8
Murárske práce

Dobrý deň. V úvode by som Vám chcel predstaviť moju stavebnú partiu. Máme bohaté skúsenosti zo zahraničných krajín ako sú Švajčiarko, Nemecko ale aj Rakúsko. Pracovná skupina pozostáva z ludí ktorý maju prax s vonkajšími prácami ako sú napríklad zateplovacie systémy ale aj kompletletnými interierovými prácami či už sa jedná o omietky, stierky, maľovanie alebo aj o niečo komplexnejšie práce s dlažbami a obkladmi. Vieme spracovať vaše nové bývanie k Vašej spokojnosti. Chápeme, že každému zákazníkovy záleži najviac na tom svojom a preto robíme maximum aby sme Vám splnili Vaše sny.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Lukáš Š.

Živnostník
Bratislava
4,7
Plynár

VODA-PLYN-KURENIE-ODPAD-MONTAZ KOTLOV-REVIZIE KOTLOV-PODLAHOVE KURENIE-KOMPLETAZE KUPELNY....................................ROZNE OPRAVY PRI HAVARIACH VODY PLYNU

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,7
Rekonštrukcia bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Ivan P.

Firma
Banská Bystrica
4,5
Maliar, Maliarske práce

Mladý šikovný stavbár mám skúsenosti z viac odborov. Ale hlavne Maľovanie, tapetovanie, ( školenia HELA) zateplenia fasád, striech, práca s sadrokartónom ( certifikát od isoveru a rigips) drobné úpravy elektriny (paragraf 21) kompletné prerábky jadier bytov a domov. Obkladanie keramické obklady, laminátový obklad, pokládka zámkovej dlažby. A mnoho iného, žiadna stavebná práca nie je pre nás problém. Máme za sebou viac ako 60 projektov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Tomáš S.

Firma
Dubnica nad Váhom
4,0
Rekonštrukcia bytu

po 20 rokoch skúseností v zahraničí som založil firmu na Slovensku s individuálnou orientáciou na zákazníka, cenovo dostupnými službami a odbornosťou. ponúkame realizáciu projektov: stavebníctvo, vodoinštalatérstvo kúrenárstvo, elektromontáže, obnoviteľné zdroje, kamerové systémy, alarmy,havarijná služba, servis pre byty,domy a bytové domy

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
profile image

Peter S.

Živnostník
Kysucké Nové Mesto
4,0
Murárske práce

Pracujeme kvalitne a podla poziadavok zakaznik robime aj komplet realizaciu stavien prerabiek bytov ale aj male upravy . Taktiez vieme vupracovat predbeznu cenovu ponuku

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať projekt
Zobraziť viac
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Strojové omietky: Často kladené otázky

Aké zručnosti má odborník na strojové omietky? 

Ak sa zaujímate o strojové omietky, pravdepodobne to znamená, že sa púšťate do stavby alebo rekonštrukcie. Pri stavebných prácach je dôležité plánovať, porovnávať ceny, objednávať vhodné produkty a robiť správne rozhodnutia. Nájsť si odborníka v stavebných a murárskych prácach Vám ušetrí financie, ktoré by mohli byť vložené do nesprávnych rozhodnutí. Pri omietaní je výber správnej omietky zásadným bodom. Odborník na strojové omietky Vám vysvetlí možnosti, určí správne voľby vhodné pre povrch, ktorý sa chystáte omietať. Šikovný odborník vie rozhodnúť na akú plochu je vhodné použitie strojovej omietky, aký typ omietky sa má použiť na jednotlivé podklady. Vie namiešať omietkový materiál v správnej konzistencii a zrnitosti.  Kvalifikovaný odborník zároveň disponuje certifikovanými strojmi a prácu zrealizuje vo vysokej kvalite. 

Ako nájdem kvalitného odborníka na strojové omietky? 

Nanášanie strojovej omietky patrí pod stavebné, murárske práce. Nájsť šikovného murára na strojové omietacie práce vo vašom okolí je jednoduché. Wilio Vám s tým pomôže, stačí ak do dopytu zadáte, čo potrebujete a počkáte na ponuky. Wilio informuje vhodných murárov, ktorí sa vyznajú v práci so strojovými omietkami. Informuje odborníkov nachádzajúcich sa vo vašom okolí, ktorí dokážu vykonať prácu v požadovanom čase. Následne stačí, aby ste si vybrali z ponúk, ktoré dostanete. Wilio Vám pomôže nájsť odborníkov ponúkajúcich kvalitné služby za rozumnú cenu. O kvalite jednotlivých murárov sa môžete presvedčiť aj Vy sami a to tak, že si pozriete ich zákaznícke hodnotenia a recenzie. 

Akú prácu vykonáva odborník pri aplikácii strojovej  omietky? 

Jednou z prác je úprava povrchu, na ktorý bude strojová omietka nanesená. Ten nesmie byť vlhký, zamrznutý, zaprašený. Podklad odborník zbavuje rôznych nečistôt, ako sú zvyšky starých náterov alebo rôznych druhov plesní, ktoré by mohli mať vplyv na kvalitu omietok. Ďalším bodom je výber správnej omietky pre interiérové alebo exteriérové prostredie, odborník vie ktorá omietka je vhodná na akú plochu. Rozhodne, alebo sa s vami poradí či použiť sadrovú, vápennú, vápenno-cementovú omietku, omietku na zateplenie fasád, alebo iné voľby. Odborník namieša omietkovú zmes v stanovenom pomere pre strojové omietky, vo vhodnej zrnitosti. Následne modernou technológiou precízne nanáša omietku. Pri všetkých činnostiach sa môžete spoľahnúť na profesionálny prístup a využitie odborných poznatkov. 

Môžem si strojové omietky urobiť sám, alebo je lepšie obrátiť sa na odborníka z Willio?

Do použitia strojových omietok sa po naštudovaní aspoň základnej problematiky môžete pustiť aj sami. Pravdou však zostáva, že ak nemáte dostatočné skúsenosti so stavebnými a murárskymi prácami, strojové omietky sú výzvou. Vhodnejšou voľbou pri strojových omietkach je staviť na profesionálne služby odborníka s dlhoročnými skúsenosťami. Ten vyhovie každej vašej požiadavke a na svoju prácu použije vhodné materiály, technologický postup a certifikované stroje. 

Mám odborníkovi na strojové omietky dodať materiál, alebo nástroje? 

Odborníci na svoje práce používajú vlastné technológie, vlastné strojové omietky a kvalitný materiál. Samozrejme podmienky sú stanovené podľa dohody medzi oboma stranami. Odborník môže realizovať omietanie s vami vybraným materiálom – typom omietky, alebo sa s vami dohodne aké materiály bude potrebné zakúpiť, aby bol výsledok v poriadku. 

Koľko stojí nanášanie strojovej omietky?

Cena za nanášanie strojovej omietky je určená na základe počiatočnej obhliadky. Pri nej odborník zistí v akých podmienkach sa nachádza stavba alebo objekt, na ktorom má pracovať. Cenu ovplyvňuje náročnosť práce aj použité technológie. Zákazník teda platí za použitú omietku v m2, ako aj za služby odborníka, v ktorých môže byť zahrnuté čistenie priestorov, doprava, nanášanie materiálu, poprípade plnenie špecializovaných požiadaviek. 

Aké typy materiálov sa používajú na strojové omietanie 

Výber materiálu záleží podľa typu podkladu. Medzi najbežnejšie materiály na strojové omietanie patria: 

Sadrové omietky
Patria medzi ekologický materiál s antistatickým účinkom, čo znamená, že na svojom povrchu nedržia prach. Pre svoj antistatický faktor sa stávajú zdraviu neškodným materiálom. Sadrové omietky majú jemnú štruktúru a keďže je to aktívny materiál má skvelé priedušné vlastnosti, pri ktorých dovoľujú stenám dýchať a regulovať klímu v priestore. Tým pádom sú vhodnou voľbou na omietanie v interiéroch. 

Vápenno-cementové omietky
Jedny z najuniverzálnejších druhov omietok používané do interiérov aj exteriérov. V interiéroch sú skvelé pre svoje dezinfekčné účinky, ktorými obmedzujú zdraviu škodlivé látky v priestore, ako je napríklad ich dobrá odolnosť voči plesniam. Vápenno-cementové omietky sú spoľahlivým a osvedčeným materiálom s vyššou schopnosťou odolávať poškodeniam.   

Vápenné omietky
Vápno disponuje dezinfekčnými účinkami, takže aj v tomto prípade omietky znižujú škodlivé látky v priestore ako sú plesne a mikroorganizmy. Použitie materiálu je vhodné aj do priestorov s vyššou vlhkosťou, keďže pre svoju paropriepustnosť príjemne regulujú klímu a znižujú sa pri ich použití náklady na vykurovanie.

Sanačné omietky 
Sanačné omietky sú špeciálnym materiálom so zníženou nasiakavosťou vhodné na ošetrenie muriva, ktoré je príliš vlhké, alebo na omietky, ktoré sú poškodené vodou. Ich použitie dokáže zvýšiť celkovú životnosť omietky. 

Ako odborník na strojové omietky pri práci postupuje?

Obhliadka
Tak ako to bolo spomenuté už vyššie v článku, prvým bodom odborníkovej práce je počiatočná obhliadka stavu budovy, priestoru, na ktorej má pracovať. Pri obhliadke sa odborník zameriava na typ muriva, podkladu ktoré sa v objekte určenom na strojové omietanie nachádza a stanovuje do akej miery je murivo zaťažené vonkajšími vplyvmi, poprípade aká je nasiakavosť materiálu konštrukcie, či stav starej omietky. Následne podľa typu a stavu podkladu rozhoduje o vhodnej voľbe omietania. Ak je zákazník rozhodnutý, aký typ omietky bude použitý. Tento bod v postupe je vynechaný, respektíve môže byť nahradený iba ústnou konzultáciou. 

Príprava podkladu
Po konzultácii odborník pristupuje k práci a začína s čistením povrchu podkladu. Pri čistení odstraňuje zvyšky farby, omietky, očisťuje povrch od prípadných výkvetov a zbavuje ho prachu. Keďže správne vysychanie omietky je dôležitým faktorom, odborník upravuje aj prípadné škáry v murive alebo prechody medzi podkladmi z rozličných materiálov. 

Proces omietania
Ak je to nevyhnutné, odborník najskôr natiera murivo proti nasiakavosti. Po natretí je podklad pripravený na omietanie. Správne namiešaná strojová omietka sa nanáša profesionálnou technológiou pod tlakom vhodne navrstvená, v adekvátnej zrnitosti. Nastriekanú omietku odborník zarovnáva a následne nastriekava vodou. To spomaľuje proces tvrdnutia omietky, čím zvyšuje jej čas na spracovanie. Vo finále odborník vysušenú omietku očisťuje a vypracováva. Výsledkom je profesionálne omietaná a vypracovaná omietka. 

Rady a tipy

Cenové ponuky obratom
Nestrácajte čas zháňaním odborníka na stavebné a murárske práce po známych alebo žiadaním ponúk od rôznych firiem. Zožeňte si vhodného odborníka cez Wilio. Napíšte do zadania dopytu čo najpresnejšie, akú prácu potrebujete zrealizovať. Čoskoro začnete dostávať ponuky od šikovných odborníkov priamo z Vášho okolia. 

Neprekročte svoj rozpočet
Ceny za strojové omietanie sa môžu líšiť. S Wilio si však jednoducho dokážete porovnať viaceré ponuky a vybrať si z nich takú, ktorá najviac vyhovuje Vášmu rozpočtu a potrebám. Pri dopyte stačí upozorniť poskytovateľa služby, aký je Váš rozpočet a požiadavky realizácie.

Nájdite tých najlepších odborníkov na strojové omietky 
Najmite si najlepšie hodnotených odborníkov z Vášho okolia. Výberom cez Wilio tak získate kvalitnú prácu, na ktorú sa viete spoľahnúť. Za rozumnú cenu.