Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Strojové potery

Hľadáte profesionála na strojové potery? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
33 072 profesionálov na Slovensku
88 583 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Strojové potery

Potrebujete službu z oblasti strojové potery? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na nanášanie a príprava cementových a anhydritových poterov strojom. Cena náterov zhotovených strojom sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: poradenstvo, konzultácie, zameranie stavby, príprava podkladu pre potery, požičovňa strojov a nákladných áut, ktoré vám poskytne niektorý z našich podlahárov v danej kategórií

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy
33 072 profesionálov na Slovensku
88 583 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
banner
ProfesionáliProfesionáli vo vašom okolí
profile image

Martin D.

Firma
Banská Bystrica
5,0
Výrub stromu

Zaoberáme sa prepravou osôb mestskou formou bolt taxi a individuálnou prepravou osôb a tovaru nie len v rámci SR ale aj zahraničia. Taktiež sa zaoberáme rôznymi drobnými stavebnými prácami- maliarske práce, montáž sadrokartónu, úprava pozemku, kosenie, príprava dreva. V neposladnejm rade poskytujeme upratovancie služby či už ide o ubytovacie zariadenia (Airbnb), súkromné byty a domy alebo o kancelárske priestory vrátane tepovania. Vždy nájdeme cestu ku vašej spokojnosti.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Filip K.

Živnostník
Bratislava
4,9
Rekonštrukcia bytu

Venujem sa rekonštrukciám a stavebným prácam už 17 rokov.Mojou špecializáciou sú hlavne obklady a dlažby (mozaiky,jolly hrany,murované pulty a pod.) ale taktiež vykonavam podlaharske prace (laminatova podlaha, vinylova podlaha,drevena podlaha click alebo lepenim, drevena podlaha do vzoru stromceka, montaz zarubni a pod.). Tiez maliarske a sadrokartonárske práce.Dokončujem aj holodomy na klúč.Spolupracujem s kvalitnými vodármi,elektrikármi,stolármi.Moja práca ma velmi baví a ku každej zákazke pristupujem k maximálnej spokojnosti zákaznika.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Štefan K.

Živnostník
Bratislava
4,8
Maliar, Maliarske práce

Realizujeme maliarske a natieračské práce. Máme roky praxe a skúseností. Pracujeme čisto a kvalitne (viď foto). Ponúkame maľovanie,stierkovanie,sieťkovanie a ostatné maliarske práce za rozumné ceny.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Július Š.

Živnostník
Bratislava
4,8
Maliar, Maliarske práce

Skúsenosti : stavebná prax , rodinné domy, rekonštrukcie bytových priestorov od A po Z, likvidácia stavebných materiálov + upratovanie od hrubej špiny + hĺbkové upratovanie, projekty, návrhy, riešenia, vysvetlenie stavebných postupov a použitých materiálov +férové cenové kalkulácie

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Matúš K.

Firma
Malachov
4,8
Murárske práce

Sme malá stavebná spoločnosť, ktorá vie urobiť práce rôzneho druhu. Všetko záleží na dohode. Prácu sa snažíme odviesť najlepšie ako vieme. -Inžinierska činnosť -Projekčná činnosť - Stavebné práce - Dokončovacie práce Neváhajte nás osloviť. S pozdravom

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Často kladené otázky 

Čo sú to strojové potery?

Strojové potery sú vrstvy materiálu (trh ponúka rozličné typy cementového alebo sadrového poteru), ktoré sa lejú na stavebnú konštrukciu zvanú podklad. Potery sú materiálom, ktorý zakončuje podlahovú vrstvu. Na aplikáciu poterov je potrebné splniť viacero technických nárokov, v rámci podkladu aj v rámci prípravy a starostlivosti o poter. Je to stavebný prvok, ktorý má okrem funkčnej aj estetickú funkciu.

Aké zručnosti ovláda odborník na strojové potery?

Poter známy aj pod názvom podlahová stierka je dokončujúcou vrstvou podlahy. Práca na podlahovej stierke je často krát fyzicky náročná a musí spĺňať niekoľko technických a estetických požiadaviek. Potery sa nanášajú v hustej konzistencii na rôzne plochy. Nanášanie strojových poterov nie je jednoduchou prácou a odborník pri príprave materiálu a aplikácii musí ovládať základné zručnosti v rámci stavebných, resp. aj stavebno-murárskych prácach. Práca s potermi je náročná, pretože vybraný materiál (sadra alebo cement) musí byť spracovávaný od začiatku doby tuhnutia materiálu.  

Ako nájdem kvalitného odborníka na strojové potery?

Rozhodli ste sa pre strojový poter podlahy a hľadáte niekoho kto prácu vykoná precízne? Nájsť šikovného odborníka na stavebné práce, ktorý splní všetky požiadavky a odborne pristúpi k práci nebolo nikdy ľahšie! Wilio Vám s tým pomôže. Stačí ak do dopytu zadáte, čo potrebujete a počkáte na ponuky. Wilio informuje vhodných odborníkov na strojové potery, ktorí sa vo svojej práci vyznajú. Informuje odborníkov nachádzajúcich sa vo vašom okolí, ktorí dokážu vykonať prácu v požadovanom čase. Následne stačí, aby ste si vybrali z ponúk, ktoré dostanete. Wilio Vám pomôže nájsť odborníkov ponúkajúcich kvalitné služby za rozumnú cenu. O kvalite jednotlivých expertov na stavebné práce sa môžete presvedčiť aj Vy sami a to tak, že si pozriete ich zákaznícke hodnotenia a recenzie. 

Aké práce vykonáva odborník?

Ak ste zverili aplikáciu strojového poteru na odborníka, jeho práca začína obhliadkou terénu. Odborník si pomocou nivelačného prístroja, vodováh a ďalších potrebných nástrojov zameriava a zaznačuje výšky poterov. Podklad, na ktorý sa následne bude nanášať strojovo spracovaný poter musí byť zbavený nečistôt, starých náterov, nedostatkov a vyhovovať normám pre kvalitné pokračovanie práce. Ak je to potrebné, odborník podklad frézuje. Odborník musí zabezpečiť rovnosť podkladu a postarať sa o rozvody, ktoré sa pri potere nesmú nachádzať. Ak je povrch príliš pokrivený, odborník môže medzi podklad a poter položiť deliacu vrstvu v podobe fólii. Fólia sa využíva aj ako izolačná vrstva podlahy. 

Odborník namiešava poter v správnom pomere, podľa zvoleného druhu a strojovo ho spracúva. Po nanesení sa poter rozotiera a vyrovnáva latou. Odborník vie stanoviť v akej výške by sa mal poter naniesť, ako aj to, ktorý poter je vhodnejším variantom pre Váš priestor. Po aplikácii poter dozrieva po dobu 2-7 dní v závislosti od hrúbky vrstvy a typu poteru. Pri dozrievaní poteru platia plavidlá a teplotných výkyvoch. Pre správne schnutie by nemali teploty presahovať 30°C, ani byť nižšie ako 5°C. Zároveň platí, že odborník sa musí vynaložiť neustálu starostlivosť pri uschýnaní cementového poteru, kedy ho kontinuálne navlhčuje.  

Mám odborníkovi dodať materiály a nástroje, alebo si prinesie vlastné?

Pri začiatočných, prípravných prácach odborník zameriava priestor a požadované výšky podľa vybraného typu poteru. Pri týchto základných prácach využíva nivelačný prístroj, vodováhy a meračské laty. Nasleduje príprava poteru, ktorá sa vykonáva strojovým vymiešavaním v správnom pomere. Vymiešaný poter sa pokladá na upravený podklad. Odborník upravuje podklad brúskou, frézkou, poprípade ho zbavuje nečistôt iným nástrojom. Na podklad nanáša deliacu vrstvu fólie a finalizuje to aplikáciou poteru. Keďže základom je vyhladená podlaha, na uhládzanie používa vyrovnávaciu latu. Vymenúvaním postupu, sme prišli na to, že odborník k svojej práci využíva naozaj špecifické nástroje pre správne vykonaný technologický postup. Zákazník, neodborník netuší, aké náčinie je pre odborníka to správne a preto je zaobstarávanie materiálu alebo nástrojov pre profesionála nevhodným riešením. Nedáva zmysel. Zároveň každý profesionál vo svojom odbore disponuje náčiním vhodným pre svoju prácu. Cez Willio si zoženiete profesionálov, ktorí sú kompletne vybavení na splnenie vašich požiadaviek, bez akejkoľvek žiadosti o dodávanie materiálu či náčinia. 

Môžem si strojové potery urobiť svojpomocne alebo je lepšie obrátiť sa na odborníka z Willio?

Strojové potery sú dôležitým stavebným prvkom, ktorý mení estetické vlastnosti interiéru. Pri pokladaní poteru je potrebné splniť množstvo technologických nárokov. Preto nepovažujeme ako vhodné riešenie samostatnú prácu bez odborného dohľadu a pomoci. Odborník dodrží vhodné technologické postupy a nároky. Vie, ktorý poter je najvhodnejším typom pre vaše potreby a priestor.  Dokáže vyrovnať podklad, zabezpečiť finálnu pevnosť povrchu, nehorľavosť a vyriešiť neočakávané problémy pri práci. Svojpomocné riešenie by mohlo mať finančne nákladné následky, dosiahnuté neodbornosťou a nekvalitným spracovaním. Použité financie sú pri stavebných prácach vo všeobecnosti vysokou položkou, preto dbajte na kvalitu práce a šikovného odborníka z Willio, ktorý Vám v konečnom dôsledku financie ušetrí.

Aká je cena za strojové potery? 

V cene za strojové potery sú zahrnuté materiály a cena práce. Cena sa zároveň odvíja od veľkosti pracovného terénu v m2 a náročnosti práce na danom priestore. Akékoľvek  nečakané komplikácie môžu navýšiť celkovú cenu služby. 
 

Aké druhy strojových poterov ponúka trh?

Sadrový poter 
Nazývaný aj anhydritový poter, v ktorom ako spojivo slúži sadra. Aplikuje sa v stanovenej konzistencii na predpripravený, upravený podklad, najčastejšie ako liaty poter. Po aplikácii je potrebné ihneď materiál zhomogenizovať s pomocou nivelačných tyčí a počas 48 hodín poter chrániť pred nepriaznivými vplyvmi počasia, kde teplota nesmie byť nad 30°C a klesnúť pod 5°C. Sadrový poter je vhodný na použitie do obytných priestorov, či administratívnych budov. Formuje krásne rovné podlahy a pri použití s vykurovacími podlahami dokáže pre svoje vlastnosti znížiť celkové náklady na vykurovanie. 

Cementový poter
Hlavné spojivo je tvorené cementom. Cementový poter je vhodný do exteriérových aj interiérových priestorov. Pri práci sa aplikuje v hustej konzistencii a následne sa vyrovnáva hliníkovou latou. Tento typ poteru uschýna rýchlejšie ako sadrový, doba schnutia trvá približne 24 hodín. Ako náhle uschne, ihneď sa musí začať proces ošetrenia. Pri vysychaní prichádza k tvoreniu trhlín alebo vydúvaniu podlahy, preto sa poter musí udržiavať neustále vlhký. Dôvodom je nerovnomerné vyschýnanie, kde sa horné vrstvy betónu zmršťujú pričom spodné vrstvy ostávajú vlhké. Povrch preto musí byť vlhčený po dobu 4-7 dní. 

Rady a tipy

Cenové ponuky obratom
Nestrácajte čas zháňaním odborníka na strojové potery po známych, alebo žiadaním ponúk od rôznych firiem. Zožeňte si vhodného odborníka cez Wilio. Napíšte do zadania dopytu čo najpresnejšie, akú prácu potrebujete zrealizovať. Čoskoro začnete dostávať ponuky od rôznych šikovných odborníkov priamo z Vášho okolia. Stačí si len vybrať. 

Neprekročte svoj rozpočet
Ceny za strojové potery sa môžu líšiť. S Wilio si však jednoducho dokážete porovnať viaceré ponuky a vybrať si z nich takú, ktorá najviac vyhovuje Vášmu rozpočtu a potrebám. Pri dopyte stačí upozorniť poskytovateľa služby, aký je Váš rozpočet a požiadavky realizácie.

Nájdite tých najlepších odborníkov na strojové potery 
Najmite si tých najlepšie hodnotených odborníkov z Vášho okolia. Výberom cez Wilio tak získate kvalitného pracovníka, na ktorého sa viete spoľahnúť. Za rozumnú cenu.