Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Suchý poter

Hľadáte natierača na suchý poter? V tejto kategórii máme 19064 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

40358 profesionálov na Slovensku

72477 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Suchý poter

Potrebujete službu z oblasti suchý poter? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na príprava povrchu a nanášanie suchého poteru. Cena vstrvy podlahy zo suchého poteru sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: hladidlo, vodováha a metlička, ktoré vám poskytne niektorý z našich 19064 podlahárov v danej kategórií

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy

40358 profesionálov na Slovensku

72477 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Suchý poter: Často kladené otázky

Prečo hľadať suchý poter na Wilio?

Suchý poter slúži ako podklad pod budúcu podlahu alebo dlažbu. Pri novostavbe sa realizuje vo fáze hrubej stavby, tiež sa používa pri rekonštrukciách už existujúcich objektov. Od kvality poteru bude závisieť aj výsledná podoba podlahy, ktorou ho zakryjeme. Preto je mimoriadne dôležité aby bol suchý poter dostatočne hrubý, rovný a bez prasklín. Ako pri väčšine prác, tak aj tu sa na prvý pohľad môže zdať, že sa jedná o pomerne jednoduchý úkon. V skutočnosti sa ale amatérskym prístupom môžete dostať do veľkých problémov, ktorých odstránenie je náročné a v niektorých prípadoch aj nemožné. Nájdite si profesionálov na stránke Wilio a nechajte si vybudovať kvalitný a rovný poter. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky zo svojho okolia. Profesionáli vám poter spravia v priebehu jedného dňa, bude rovný a vy sa so svojou stavbou pohnete vpred. 

Aké práce si vyžaduje suchý poter?

Pri výpočte prác, potrebných na vybudovanie suchého poteru, bude množstvo úkonov závisieť od toho, či sa nachádzame na novostavbe alebo sa chystáme rekonštruovať. Pri novostavbe je potrebné plochu odspodu zaizolovať. Na podlahu uložíme rozvody vody kúrenia, alebo položíme hadicu podlahového kúrenia. Do takto pripraveného priestoru umiestňujeme poter. Po vyliatí sa musí poter zarovnať a zahladiť. Na záver je potrebné nechať poteru dostatok času na vyschnutie a vyzretie. Výhodou suchého poteru je, že neobsahuje nadmerné množstvo vody, a tak sa čas na jeho dozretie a ďalšiu prácu podstatne skracuje. Pri rekonštrukčných prácach je najprv potrebné odstrániť staré povrchy – dlažbu, parkety a pod. následne je potrebné zhodnotiť stav starého poteru a podľa potreby urobiť nový. Ďalší postup je totožný s postupom v novostavbe. Suchý poter je možné zakúpiť už hotový vo vreckách. Tie stačí zmiešať podľa receptu s vodou. Inou možnosťou je príprava poterovej zmesi zo základných materiálov – piesok, cement, voda.

Prečo hľadať suchý poter na Wilio?

Výroba a vylievanie suchého poteru je náročný proces, ktorého výsledkom musí byť jednoliaty a vodorovný povrch. Prirátajme dovoz materiály, jeho príprava, miešanie. Vylievanie poteru má svoje pravidlá a musia byť dodržané technologické postupy a normy (STN 74 4505). Vyhľadajte si preto odborníkov na Wilio a nechajte si vyhotoviť kvalitný suchý poter bez chýb. Ušetríte mnoho času a námahy. Skúsení odborníci vám poradia a poter pripravia na mieru. Zadajte dopyt na stránke Wilio už dnes a obratom získate cenové ponuky. Vyberte si tú, ktorá vám bude vyhovovať najviac.

Ako dlho trvá suchý poter?

Dĺžka prác záleží od rozlohy a spôsobu, akým sa samotný poter mieša. V prípade strojového miešania poteru je možné plochu cca 300 m2 vyliať a zarovnať v priebehu jedného dňa. Práca musí byť rýchla a je dobré celú plochu vyliať naraz. Predídete tak prasklinám v miestach s rôznou vlhkosťou a tvrdosťou. Dostatok skúsených odborníkov nájdete  na stránke Wilio.

Ako nájdem kvalitné suché potery ?

Najlepší spôsob, ako nájsť profesionálne realizácie suchého poteru, je zadať dopyt na Wilio. Váš dopyt sa dostane k firmám, ktoré s nami dlhodobo spolupracujú. Zadáte svoje požiadavky, určíte miesto výkonu a rozpočet. Následne sa vám ozvú firmy z vášho okolia s cenovými ponukami a vy si vyberiete tú, ktorá najviac vyhovuje vašim požiadavkám a rozpočtu. Pred konečným rozhodnutím si prezrite hodnotenia, ktoré nájdete na stránke Wilio.

Mám pred asfaltovaním dodať materiály a vybavenie?

Áno, je možné dopredu pripraviť si materiál aj vybavenie. Budete potrebovať piesok v zodpovedajúcej frakcii (najmenej 0,25 mm), cement a vodu. Nástroje, ktoré budete potrebovať použijete pri príprave zmesi suchého poteru, doprave poteru na určené miesto a ďalšiu sadu na jeho uloženie a vyrovnanie. V zásade sa jedná o klasické náradie, ktoré bude pozostávať z miešačky, lopát, fúrikov, vodováhy, vibračného zariadenia a pod. v prípade, že si objednáte suchý poter od profesionálnej firmy, tá si privezie vlastný stroj, ktorým si poterovú zmes pripraví a napumpuje priamo do miestností. Oproti spojpomocnej príprave tak odpadá celý rad úkonov, šetríte čas a získate kvalitný poter.

Koľko stojí suchý poter?

Cena závisí od plochy, ktorú rátame na m2. suchý poter je možné zakúpiť už hotový -  vo vreckách. Pri výmere 100m2 sa spolu s príslušenstvom (dilatačné lišty, okrajové pásky, a pod.) dostaneme na sumu cca 2000 €. K tejto sume treba pripočítať náklady na prácu. Lacnejší variant je doviezť si materiál, svojpomocne si ho zmiešať podľa receptu. Tu vám náklady klesnú zhruba o jednu tretinu. Celková cena za suchý poter ešte závisí od konštrukčného riešenia suchého poteru a použitých doplnkoch. Presnú sumu za suchý poter získate zadaním dopytu na stránke Wilio. Firmy z vášho okolia vám obratom pošlú cenové ponuky, ktoré sa ešte upravia na mieste po osobnej obhliadke miesta realizácie.

Typické práce

Suchý poter, cementový poter, strojové potery, hrubá stavba, podlahové kúrenie,

Postup práce

Realizácia suchého poteru začína výmerom priestorov a určením hrúbky (výšky) poteru. Tieto údaje si dobre zapamätajte, budete ich potrebovať pri zadávaní dopytu na stránke Wilio. Pokračujeme dovozom materiálu -  v podobe vopred pripravenej zmesi vo vreckách alebo nákupom jednotlivých zložiek, ktoré si budeme zmiešavať na mieste svojpomocne. Po pripravení plochy, kde budeme suchý poter vylievať sa zmes poteru postupne vyloží, vyrovná a zahladí. Na lepšie sadnutie zmesi poteru aj v rohoch sa používa vibračné zariadenie. Poter sa vyložení a rozhodení musí zarovnať do vodorovného stavu – musí vzniknúť dokonale rovná plocha. Na konci sa poter môže zahladiť.  Po skončení prác je nutné nechať poter vyzrieť, ideálne pár dní. Zhotovením dilatačných čiar predídeme popraskaniu – najmä pri v miestnostiach s veľkou rozlohou.

Rady a tipy:

1.    Využite služby skúsených profesionálov
Pri realizácii suchého poteru môžete ľahko preceniť svoje schopnosti a dostať sa uprostred práce do problémov. Vyhnite sa stavu, kedy budete musieť na konci dňa prerušiť prácu, pokračovať na druhý deň a potom ešte na tretí. Cementová zmes suchého poteru bude mať po každom dni inú vlhkosť a tvrdosť a v spojoch vám popraská. Navyše, už zatvrdnutý poter už nie je možné ďalej zarovnávať. Oslovte profesionálov na Wilio a tí vám zhotovia poter v priebehu jedného dňa, bez kazov a chýb.

2.    Snažte sa dosiahnuť aby bol povrch vodorovný
Vodorovný povrch potrebujete kvôli budúcej podlahe, ktorú na poter uložíte. Je jedno, či to budú drevené parkety, plávajúca podlaha z laminátu alebo dlažba. Ak na potere vyskytnú jamy alebo kopčeky, dlažba nebude dobre sedieť, bude praskať a nakoniec sa odlúpi. Opravu nerovného poteru budete musieť realizovať ďalšími nivelizačnými prácami.

3.    Hrúbka
Ak poterom zalievate podlahové kúrenie alebo iné vedenia, dbajte na dostatočnú hrúbku. Poter musí v tomto prípade musí  takýto obsah zakrývať najmenej 1 cm. Príliš tenkým poterom riskujete jeho budúce popraskanie v dôsledku zaťaženia. 

4.    Izolujte
Tak, ako pri všetkých úkonoch na stavbe alebo rekonštrukcii, aj tu platí, že každý prvok je nutné dôsledne izolovať. Použite izolačnú pásku na boky a samozrejme dôsledne izolujte podložie. V zimných mesiacoch určite nechcete podlahovým kúrením zohrievať betónový základ domu.

5.    Ťažká oprava
Pri realizácii suchého poteru buďte dôslední pri všetkých činnostiach. Hotový, ale nevyhovujúci poter sa dá opraviť len v prípade nerovného povrchu. Zásadnejšie defekty sa nedajú opraviť vôbec alebo len za cenu kompletného odstránenia a zhotovenia nového poteru.