Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Tehlové obklady

Najmite si skúseného odborníka na tehlové obklady z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Tehlové obklady

Potrebujete službu z oblasti tehlové obklady? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie, úpravu povrchu steny a lepenie tehlových obkladov. Cena obloženia z tehly sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: lepidlo, špárovačka a sadra, ktoré vám poskytne niektorý z našich 17870 obkladačov v danej kategórií

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Tehlové obklady

Kto by nemal rád vzhľad a dobrý pocit z odhalenej tehlovej steny? Teplo a farba, ktoré poskytujú holé tehly, sú nadčasové. Dosiahnutie tohto vzhľadu je našťastie jednoduchšie ako kedykoľvek predtým; tehlové dlaždice sú cenovo dostupným a efektívnym spôsobom, ako vylepšiť interiér alebo exteriér vášho domu bez toho, aby ste museli od začiatku stavať novú tehlovú stenu.

Tehlová dlaždica, známa tiež ako tehlová dyha, je tenký plátok tehly, ktorý je možné použiť na povrch, aby získal vzhľad skutočnej tehlovej steny. Aj keď mu chýba štrukturálna podpora, ktorú poskytuje tradičná tehlová stena, stena zdobená tehlovými dlaždicami je rovnako esteticky príjemná a energeticky efektívna ako bežná tehlová stena. V skutočnosti je rozdiel ťažko (ak nie nemožné) postrehnúť.
 
Tehlové dlaždice sú pohodlné, pretože na rozdiel od tehly v plnej veľkosti zaberajú iba zlomok miesta, sú nákladovo efektívne a ľahko sa inštalujú.

Terminológia tehlových dlaždíc

Skôr ako sa ponoríme do rôznych spôsobov, ako je možné inštalovať tehlové dlaždice vo vašej domácnosti, predstavme si bežnú terminológiu.

Tehlové dlaždice, alebo teda tehlové dyhy, sú tenké kúsky obyčajnej tehly, ktoré sa dajú použiť podobne ako keramické dlaždice.

Tehly sú obdĺžnikové bloky z pálenej hliny, vápenato-kremičitanové alebo z betónu. Stavanie z tehiel existuje už tisíce rokov. Tehly dosiahli popularitu počas priemyselnej revolúcie, keď sa hromadne vyrábané tehly stali de facto prvou voľbou medzi stavebnými materiálmi a nahradili kameň, ktorý bol pri použití v stavebníctve spravidla nákladnejší a nepredvídateľnejší.

Malta je lepiaca hmota, ktorá sa zvyčajne vyrába zmiešaním piesku, cementu a vody. Ako stavebný materiál ju používali starí Izraeliti a Egypťania. Nachádza sa v štruktúrach, ktoré sa datujú pred 10 000 rokmi, a zostáva bežnou súčasťou modernej výstavby.
 
Ako sa vyrábajú tehlové dlaždice

Existujú dva bežné spôsoby výroby tehlových dlaždíc:

Priamo z formy

Pravidelná dlaždica sa vyrába, keď sa v peci vypaľuje klasická hlinená tvarovaná tehla. Dlaždice sa vytvárajú uprostred tohto procesu rezaním pomocou drôtu z bežnej tehly predtým, ako sa vypáli. Tieto sa označujú ako predlisky a hromadne sa vyrábajú na stavebné účely. 

Pretože sú vyrezané z tvaru bežnej tehly, tehlové dlaždice majú často rovnaké rozmery: 215 × 65 mm. V závislosti od výrobcu si môžete kúpiť dlaždice hrubé až 50 mm alebo tenké 15 mm.

Tradične

Rekultivované alebo tradičné tehlové dlaždice sú predtým existujúce tehly, ktoré boli prerobené na dlaždice. Sú „autentické“ v tom zmysle, že každá dlaždica pochádza zo skutočnej tehly, ktorá bola prirodzene zvetraná a vystavená pôsobeniu vonkajších vplyvov. Rekultivované tehlové dlaždice sú rezané z bežnej tehly a majú rôzne vyhotovenia vrátane štýlovej tehlovej dlaždice s bielym glazovaním, ktorá sa nachádza v moderných reštauráciách a baroch.

Prečo tehlové dlaždice

Jedným z dôvodov, prečo sú tehlové dlaždice príťažlivé pre domácich majstrov a majiteľov domov, je jednoduchá inštalácia. Zvyčajne sa pripevňujú na podložku, ktorú je možné prispôsobiť konkrétnej stene alebo povrchu. Dlaždice sú umiestnené pozdĺž vodorovných línií, je nanesené lepidlo a lišty sú nasadené na miesto. V závislosti od požadovaného vzhľadu možno budete musieť (možno ani nie) manuálne merať medzery medzi každým panelom, na ktorý sa nanáša malta. V takom prípade sa na zaistenie presnosti použije dištančná jednotka. 

Na čo sa dajú použiť tehlové dlaždice?

Ak je možné použiť bežnú tehlu, potom je možné použiť aj tehlovú dlaždicu. Sú ideálne pre rôzne miestnosti a aplikácie. Zvyšujú estetiku miestnosti s prirodzeným dekoratívnym vzhľadom. Tu je niekoľko príkladov, ako môžete využiť tehlové dlažby vo vašej domácnosti.

Kuchyne: Pomocou hladkých dlaždicových pásov vytvorte vo svojej kuchyni teplé a príjemné prostredie.
Kúpeľne: Stenu v kúpeľni zvýraznite tehlovými dlaždicami alebo obrysovou zárubňou.
Obývacia izba: Pridajte interiérovú odhalenú tehlovú stenu, aby ste vylepšili charakter a pocit tepla v obývačke.
Vonku: Na ochranu vonkajších častí domu siahnite po tehlovej dlažbe. Môže byť použitá na opravu komínov, ohnísk a vonkajších stien, pričom zlepšuje vizuálnu príťažlivosť.
 
Aj keď tehlové dlaždice nemajú štrukturálnu integritu bežnej tehlovej steny, zachovávajú si izolačné účinky tehál normálnej veľkosti, čo znamená, že môžete vytvoriť energeticky efektívnu stenu alebo miestnosť, ktorá udrží teplo a zároveň zníži hmotnosť a hrúbku steny. Získate tiež kúsok hodnotnej podlahovej plochy, pretože tehlové dlaždice je možné nanášať na steny alebo povrchy, ktoré sú tenšie ako tradičné tehlové steny. 

Pokiaľ ide o výber úplne novej steny pre váš domov, máte na výber z mnohých možností. Veľa majiteľov domov sa však teraz začína odkláňať od tradičných dlaždíc a v celom dome využívajú tehlové pásy alebo efektné dlaždice. Toto je dokonalý spôsob, ako získať rovnaký robustný a autentický vzhľad, aký má tradičná tehlová stena, ale bez všetkého úsilia. Nie je potrebné prestavať existujúcu vnútornú stenu, pretože môžete jednoducho použiť tehlové lišty.

Vďaka neprebernému množstvu rôznych textúr a farieb, z ktorých si môžete vybrať, môžete vo svojej domácnosti vytvoriť takmer akýkoľvek vzhľad a mať nákladovo efektívnu, ale odolnú stenu v ktorejkoľvek miestnosti. Dlaždice s tehlovým efektom sa v posledných rokoch stali veľmi populárne najmä preto, lebo umožňujú mať v dome rovnaký tehlový vzhľad ako zvonku. Navyše ho môžete zladiť s takmer ľubovoľnou atmosférou, ktorá vládne v miestnosti.

Tehlové pásy sa dajú použiť v interiéri aj exteriéri, vďaka čomu sú veľmi univerzálne. Môžu byť použité v zariadených miestnostiach, na menších plochách alebo v kompletných exteriéroch budov. Sú vynikajúce nielen pre nové budovy, ale aj pre projekty dodatočnej montáže alebo renovácie. Keďže pohľadové tehly sú každý rok populárnejšie, dopyt po týchto stenách rastie. Obľúbené sú aj pre širokú škálu materiálov, vzorov a farieb.

Čo sú tehlové lišty?

Tehlové lišty sa tiež nazývajú tehlové dyhy alebo tehlové dlaždice a sú to v podstate tenké kusy tehly alebo účelové tehlové dlaždice, ktoré môžete použiť v celom dome – vnútri aj vonku. Bežne sa používajú na napodobnenie vzhľadu skutočnej klasickej tehlovej steny.

Sú veľmi obľúbenou voľbou a celkom bežné v mnohých moderných domoch. Dopyt po nich sa za posledných pár rokov zvyšuje a existuje veľa možností, ako uspokojiť preferencie ktoréhokoľvek majiteľa domu. Tehlové pásy sú tiež priedušné, odolné a nehorľavé. Sú vyrobené z odolných, recyklovateľných materiálov, vďaka čomu sú energeticky efektívne a predstavujú dokonalé riešenie pre oblasť, ktorú je potrebné skrášliť.

Tehlové lišty sa primárne používajú pre svoju estetickú príťažlivosť, pretože ponúkajú rýchlu a praktickú alternatívu k bežným tehlám. Teraz môžete mať na svojich stenách povrchovú úpravu v podobe tehál kdekoľvek.

Dodávajú sa v mnohých rôznych veľkostiach a dajú sa tiež vyrobiť na mieru podľa vašich konkrétnych požiadaviek. Existuje mnoho rôznych povrchových úprav, z ktorých si môžete vybrať, ale najpopulárnejšie často zahŕňajú zvetraný vzhľad, pretože vďaka nim získate v interiéri rovnaký rustikálny vzhľad ako na vonkajších lícových tehlových stenách. So správnym lepidlom a základným náterom môžete vytvoriť krásny, odolný a dlhotrvajúci vzhľad vášho domova.

Tehlové pásy sa dajú tiež použiť komerčne a dokonale sa hodia do reštaurácií, kaviarní a obchodov s oblečením. Pôsobia rustikálne, autenticky a môžu zmeniť akýkoľvek priestor na moderné, štýlové prostredie. Tieto tehlové dlaždice sú odolné a trvanlivé, čo z nich robí dokonalú investíciu do každého obchodného priestoru.

Tehlové pásy verzus dlaždice s efektom tehál

Dlaždice s vlastnosťami tehlového efektu sú každý rok čoraz populárnejšie. Je to hlavne preto, lebo sú všestranné a ponúkajú dokonalý tehlový vzhľad stien vo vašej domácnosti. Ľudia si dávajú tieto dlaždice nielen do kuchýň a kúpeľní, ale hľadajú aj iné spôsoby, ako by ich mohli použiť v celom dome. Zahŕňa to výber medzi rôznymi novými textúrami a vzormi do iných častí obydlia, ako je obývacia izba a spálňa, ktoré ponúkajú jedinečné pole v prispôsobenom priestore.

Dlaždice s tehlovým efektom sú efektívne vyrobené z pôvodných tehál, aby pomohli vytvoriť ohromujúcu tehlovú stenu. Vyrábajú sa s povrchom zo skutočných tehál, aby verne kopíroval vzhľad skutočnej tehlovej steny. Majú rôzny štýl, čo znamená, že vo svojej domácnosti vytvoríte takmer akýkoľvek vzhľad a dojem.

Tehlové dlaždice sú vyrobené z tenkých rezov tehál, ponúkajú rovnaký efekt ako klasické tehly a sú ideálne na vnútorné a vonkajšie steny. Tehlové pásy sa strihajú podľa konkrétnych rozmerov a zmiešajú sa s prírodnými farbivami, aby boli vaše steny dokonalé. Ak chcete vo svojom dome alebo v podnikaní urobiť dojem bez toho, aby ste museli platiť horibilné sumy, stačí, keď si na steny kúpite tehlové dlaždice alebo pásy s efektom tehly.

Obidve tieto verzie majú vynikajúce pokrytie vnútorných stien a je to skvelý spôsob, ako dodať starším domom štýl bez straty pôvodného vzhľadu. Tehlové pásy a dlaždice s efektom tehál sa stávajú veľmi populárne a – čo je najlepšie – môžete ich používať vnútri aj vonku, pokiaľ zvolíte správny typ materiálu. 

S krásnymi kuchynskými tehlovými pásmi vytvoríte štýlovú stenu, ktorá určite upúta pozornosť. Tehlové pásy v kuchyni sú moderné, praktické a vhodné i do prostredia, ktoré môže byť občas horúce, a dokonca vlhké. Môžu sa použiť na jednej hlavnej stene alebo na všetkých vnútorných kuchynských stenách. Dobre zvládajú teplo a ich montáž je pre skúsených domácich majstrov celkom jednoduchá.

Kuchynské dlaždice s tehlovým efektom môžu ponúkať podobnú možnosť a na výber je z mnohých krásnych dizajnov. Vo svojej kuchyni môžete mať rovnaký drsný vzhľad ako na vonkajších stenách, pričom zostane moderný, veľmi štýlový a perfektne doplní váš súčasný dekor. Dlaždice s tehlovým efektom si získavajú popularitu každý rok a tento vzhľad už nie je vyhradený nutne iba na vonkajšie steny. Úžasne vyzerajú aj v interiéri.

Kúpeľňové tehlové pásy verzus kúpeľňové dlaždice s efektom tehál

Dlaždice do kúpeľne s tehlovým efektom sú veľmi populárnou voľbou, najmä ak chcete vytvoriť vo svojej kúpeľni krásny, ale zároveň jedinečný vzhľad. Keďže ide o osobný priestor, môžete ním odrážať vlastný jedinečný štýl, a to sa dá ľahko urobiť pomocou nádherných dlaždíc do kúpeľne s efektom tehál. Navyše si môžete vybrať zo širokej škály farieb vrátane bielej, čiernej, sivej, modrej a béžovej.

Ak uvažujete o inštalácii kúpeľňových tehál v oblasti umývadla a obávate sa o ich životnosť, nemusíte. Tieto dlaždice sú perfektné i na takéto miesta. Boli navrhnuté tak, aby vyhovovali každej miestnosti v domácnosti, či už ide o sprchovací kút, alebo tradičnú tehlovú podlahovú krytinu. Vynikajúco zvládajú vlhkosť, pretože sú odolné proti vode, a sú dokonalou voľbou do kúpeľne.

Mnohí ľudia milujú autentický vzhľad a dojem z tehličiek alebo dlaždíc s efektom tehál. Môžu byť použité kdekoľvek, ľahko sa inštalujú a sú vyrobené z ekologických materiálov, ktoré dodajú vášmu domovu charakter. Môžete získať teplo a život, ktoré poskytuje skutočná tehlová stena, a to priamo vo vašom dome. Najlepšie zo všetkého je, že tieto tehlové pásy nie sú drahé, čo znamená nákladovo efektívnu možnosť pre staviteľov aj majiteľov domov.

Pri dlaždiciach s efektom tehál si môžete vybrať z rôznych veľkostí a farieb, aby sa stali dokonalým doplnkom vášho domova. Dokonca ani rohy nie sú pre tieto dlaždice žiadnym problémom, pretože si jednoducho vyberáte z rohov, ktoré majú rôzne hrúbky a veľkosti, sú ideálne pre každú stenu, perfektne sa dajú doladiť a výborne sa s nimi manipuluje. To vám umožní vytvoriť plynulé pokračovanie vašej steny a vzorov, vďaka čomu bude stena vyzerať krásne bez akejkoľvek väčšej námahy.

Prečo nedopriať vášmu salóniku rustikálny štýl? Dokonalým riešením budú tehličky. Na rustikálnom drsnom vzhľade, ktorý zostáva populárny po celé roky, musí jednoducho niečo byť. A tento vzhľad môžete vytvoriť pomocou profesionálne vyrobených dlaždíc s efektom tehál.

Čo tak prerobiť vonkajšie steny?

S vonkajšími tehlovými pásmi to môžete urobiť. Tradičné tehlové domy majú rustikálny vzhľad, vďaka ktorému pôsobia veľmi relaxačne a útulne. Dnes však cena tehlových domov, nehovoriac o tehlách, prudko vzrástla, čo znamená, že takéto bývanie už nie je dostupné pre všetkých.

Riešenie? Používajte vonkajšie tehlové pásy, ktoré poskytujú rustikálne čaro za mimoriadne prijateľné ceny. Z tohto dôvodu je dnes k dispozícii široká škála vonkajších tehlových pásov, ktoré môžete použiť na vytvorenie rustikálnych domov napodobňujúcich krásny populárny štýl tehlových domov.

Vonkajšie pásy z tehál sú pre každú domácnosť k dispozícii tiež v moderných motívoch. Disponujú výraznými farbami a elegantnými povrchovými úpravami. Sú vyrobené tak, aby napodobňovali iba základné aspekty tehál a zároveň prinášali vlastný jedinečný povrch. Môžete si tiež vybrať z ponuky zasklených vonkajších tehlových pásov, ktoré možno použiť vonku, aby váš dom vyzeral ešte modernejšie a rustikálnejšie. V prípade, že si prajete vytvoriť niečo jedinečné alebo napodobniť nejednotnosť tehlového povrchu, aby váš domov pôsobil autentickejšie, môžete tiež siahnuť po rôznych kombináciách vonkajších líšt z tehál.

Kozubové tehlové pásy verzus kozubové dlaždice s efektom tehál

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sú dlaždice z tehál také účinné, je ten, že majú vynikajúcu tepelnú odolnosť a vyzerajú dobre. Môžu byť inštalované okolo kozuba tak, aby ladili s dizajnom a farbou zvyšku miestnosti a zároveň dodali moderný nádych veľmi obľúbenej súčasti vášho domova.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS