Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Tepelné čerpadlo

Najmite si skúseného odborníka na tepelné čerpadlo z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Tepelné čerpadlo

Potrebujete službu z oblasti tepelné čerpadlo? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na montáž tepelného čerpadla na báze tepla zo zeme, zo vzduchu a z vody. Cena komplexného systému vykurovania sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: pozáručný servis a konzultácie, ktoré vám poskytne niektorý z našich 17379 kurenárov v danej kategórií

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Často kladené otázky

Prečo najať inštalatéra tepelných čerpadiel cez Wilio?
S blížiacimi sa chladnými mesiacmi budete namiesto prenosnej vykurovacej jednotky potrebovať niečo efektívnejšie. Objednajte si inštalatéra tepelného čerpadla v spoločnosti Wilio na inštaláciu nového tepelného čerpadla so systémom vzduch/vzduch. Je to pohodlnejšie a rýchlejšie ako svojpomocná inštalácia, pretože si môžete najať odborníka, ktorý dokáže rýchlo a správne uviesť systém do prevádzky. Uverejnite váš dopyt na Wilio. Nezabudnite uviesť všetky rozhodujúce podrobnosti, ako sú technické parametre tepelného čerpadla, aký typ servisu tepelného čerpadla potrebujete, vašu adresu, rozpočet a kedy chcete mať prácu dokončenú. Skúsení zhotovitelia sa s vami spoja bezplatne. Pri každom Wilio inštalatérovi môžete vidieť recenzie a hodnotenia, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, ktorý z nich vám najviac vyhovuje. Keď si najmete Wilio inštalatéra, ten príde za vami, vykoná požadovanú prácu a vy zaplatíte až potom. Naša platforma umožňuje pohodlne nájsť zhotoviteľa inštalácie alebo opravy tepelného čerpadla, takže neváhajte a nájdite si svojho inštalatéra hneď teraz!
Musím poskytnúť svoje náradie alebo vybavenie pre inštaláciu alebo opravu tepelného čerpadla so systémom vzduch/vzduch?
Nie. Nemusíte poskytovať žiadne nástroje ani vybavenie. Wilio inštalatér, ktorého si najmete, je technik tepelných čerpadiel so zručnosťami, dlhoročnými skúsenosťami, a tak už vie, ktoré nástroje sú pre prácu potrebné. Tie si na pracovisko prinesie so sebou. Musíte poskytnúť iba samotné tepelné čerpadlo spolu so všetkými jeho súčasťami a príslušenstvom na inštaláciu, ktoré vám dodal výrobca.
Ako dlho trvá inštalácia tepelného čerpadla a vzduchového zdroja alebo opravná služba?
Pri opravách tepelných čerpadiel to môže závisieť od rozsahu potrebných opráv - opravy môžu trvať niekoľko hodín až pár dní. Bežná údržba tepelného čerpadla môže trvať celý deň, pretože sa jedná o komplikovaný proces. Ak vaše tepelné čerpadlo vyžaduje stabilnú betónovú plošinu, rátajte s ďalším dňom práce.
Môže mi Wilio inštalatér pomôcť aj s inštaláciou a opravami tepelného čerpadla typu vzduch/ vzduch?
Áno! Ak by ste sami ponúkali inštaláciu alebo opravy tepelného čerpadla a potrebujete realizovať viac prác naraz, ale nestíhate to, pokojne si najmite pomocníka. Nájdete majstrov pre stovky rôznych úloh, dokonca aj neobvyklých prác, ako je čistenie rúrok, izolácia a opravy spotrebičov. Stačí vytvoriť dopyt so všetkými vašimi konkrétnymi potrebami, aby vám inštalatér mohol pomôcť. Takto sa spojíte so správnymi Wilio inštalatérmi a zabránite tak nedorozumeniam.
Je tepelné čerpadlo efektívne?
Áno, pokiaľ má tepelné čerpadlo dostatočne vysoké hodnotenie CoP (koeficient výkonu). Testy dospeli k záveru, že tepelné čerpadlá generujú viac tepelnej energie, ako je spotreba elektrickej energie. Tepelné čerpadlo s hodnotením CoP 3 dokáže premeniť 1 kilowatt energie na 3 kilowatty tepla – je o 300% energeticky účinnejšie. Toto hodnotenie znamená, že tieto tepelné čerpadlá, v porovnaní s elektrickou pecou alebo kotlom, podstatne znižujú prevádzkové náklady na vykurovanie domu.
Mám nechať svoje tepelné čerpadlo zapnuté celý deň?
Odporúčame aktivovať tepelné čerpadlo a nechať ho zapnuté iba v prípade potreby. Ak nie ste doma, môže byť príliš nákladné a neefektívne nechať tepelné čerpadlo v chode. Odporúčaným spôsobom, ako používať tepelné čerpadlo, je nastaviť časovač tak, aby sa aktivoval pol hodiny pred príchodom domov a pol hodiny predtým, ako sa ráno zobudíte.
Môže jediné tepelné čerpadlo vykurovať celý môj dom?
Na to nemožno odpovedať jednoducho „áno“ alebo „nie“. Musíte vziať do úvahy niekoľko faktorov, ako je podlahová plocha, ktorá sa má vykurovať, usporiadanie vášho domu, hodnotenie účinnosti tepelného čerpadla. Vaša poloha sa tiež môže prejaviť, pretože tepelné čerpadlo so zdrojom vzduchu závisí do značnej miery od vonkajších teplôt a postavenia slnka, ktoré priamym žiarením vytvára teplo v akomkoľvek priestore.

Služby

Čo zahŕňajú služby spojené s inštaláciou a opravami tepelných čerpadiel so systémom vzduch/ vzduch?
Služba inštalácie tepelného čerpadla obsahuje nevyhnutné úkony na nastavenie a uvedenie tepelného čerpadla do prevádzky. Pokiaľ sa jedná o opravy, najprv treba vykonať dôkladnú kontrolu tepelného čerpadla s cieľom zistiť zdroj problému a potom vykonať príslušné opravy. Inštalačné služby môžu zahŕňať nasadenie vonkajšej jednotky na držiak, vyrezanie otvorov v stenách pre rúry a rozvody, inštaláciu radiátorov a nakoniec pripojenie vedenia.
Inštalácia vonkajších jednotiek
Hlavná jednotka tepelného čerpadla so systémom vzduch/ vzduch by mala byť na najteplejšom mieste mimo vášho domu, čo je zvyčajne oblasť obrátená k slnku. Váš technik môže nájsť vhodné miesto, pokiaľ nebolo určené vami. Ak nie je k dispozícii stabilná plošina, na ktorú by sa dali umiestniť zvýšené oceľové úchytky, môžu niektorí technici tepelných čerpadiel vyrobiť betónový základ, čo však môže priniesť ďalšie náklady. Akonáhle vytvoria stabilnú plošinu, umiestnia držiak, ktorý je nad hranicou dopadu snehu a potom na ňu pripevnia vonkajšiu jednotku.
Vytváranie otvorov pre rúry a rozvody: Inštalácia radiátorov
Vaši najatí inštalatéri vyrežú otvory na stene vedľa tepelného čerpadla zdroja vzduchu, aby sa do nich zmestili drôty a potrubia. Ďalším krokom inštalácie tepelného čerpadla je inštalácia radiátorov vo vašom dome. Tu treba priskrutkovať úchytky pre radiátory v určených oblastiach a potom pripevniť radiátory k úchytom.
Pripevnenie potrubí a drôtov
Váš technik tepelných čerpadiel najskôr vypne napájanie vášho domu. Zmeria a nastrihá vodiče na vhodné dĺžky a šírky, potom ich pripevňuje k radiátorom, ističom, ovládacím panelom a vonkajšej jednotke. Rúry sa tiež merajú, režú a inštalujú. Rúry sú potom pripojené k radiátorom a príslušným vykurovacím systémom.
Testovanie tepelného čerpadla
Akonáhle je inštalácia dokončená, váš inštalatér systém otestuje. Môže skontrolovať, či je napätie a tepelný výkon na potrebnej úrovni. Ak systém zlyhá alebo tepelný výkon a napätie nie sú na správnych úrovniach, technik tepelného čerpadla vypne systém a napájanie. Skontroluje, či nedošlo k problémom pri inštalácii a potom urobí potrebné opravy. Inštalatér pracuje až kým systém tepelného čerpadla nepracuje perfektne.
Opravy tepelného čerpadla
Pri servise tepelného čerpadla so systémom vzduch/ vzduch môže váš technik tepelného čerpadla vykonať diagnostické testy. Môže vykonať dôkladnú hĺbkovú kontrolu a zistiť príčinu toho, prečo systém nefunguje správne alebo nefunguje vôbec. Po zistení príčiny problému pracuje na príslušných opravách.

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS