Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Tepovanie auta

Najmite si skúseného odborníka na tepovanie auta z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Tepovanie auta

Potrebujete službu z oblasti tepovanie auta? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na tepovanie a čistenie sedačiek a koberčekov auta a vysávanie. Cena čistenia automobilových sedačiek sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: ošetrenie prístrojovej dosky a dezinfekcia klimatizácie, ktoré vám poskytne niektorý z našich 6897 tepovačov v danej kategórií
Pozrite tiežTepovanie auta cena

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Tepovanie auta 

Čističe, ktoré používate v domácnosti, možno použiť aj na čistenie interiérov automobilov, vďaka čomu sa stane vysávač vaším najlepším nákupom v domácnosti. Musíte len pripevniť správne príslušenstvo k rovnakému vysávaču a premeniť ho na špičkový stroj na čistenie autosedačiek, aký ste kedy videli. S takýmto vysávačom si môžete vyčistiť autosedačky sami bez toho, aby ste za to museli platiť profesionálom. Ušetrí vám to peniaze.

Všetko, čo potrebujete, je jeden alebo viac produktov od spoločnosti zaoberajúcej sa výrobou čistiacich strojov.

● viacúčelový vysávač na pravidelné čistenie povrchu autosedačky
● parný čistič na dezinfekciu autosedačky
● čistič čalúnenia na hlboké čistenie škvŕn v autosedačke

Ďalej uvádzame podrobné vysvetlenie spôsobu umývania, čistenia a odstraňovania škvŕn z látkových autosedačiek pomocou týchto úžasných čistiacich prístrojov.

Krok 1: Odstráňte prach a nečistoty pomocou vysávača do auta
Ktorýkoľvek z vysávačov, ktorý už máte doma, sa dá zmeniť na vysávač do auta so správnym príslušenstvom. Môžete tiež zvážiť získanie komplexnej súpravy na čistenie interiéru vozidla na dôkladnejšie čistenie.

Šikovné príslušenstvo na čistenie sedadiel v aute
Set na čistenie interiéru vozidla je vybavený komplexným náradím na čistenie interiéru vozidla pre dosiahnutie najlepších výsledkov čistenia na citlivých a veľkých povrchoch a v úzkych medzerách.

Napríklad štrbinová hubica bude skvelá na zachytávanie omrviniek z malých odkladacích priestorov pre automobily umiestnených okolo palubnej dosky a bočných dverí. Nasávacia hubica do auta bude ideálna na čistenie väčšieho povrchu, napríklad kufra automobilu. Nasávacie kefy s mäkkými štetinami prídu vhod v prípade, ak sa chcete zbaviť škvŕn, ktoré by sa dali ľahko odstrániť, zatiaľ čo nasávacie kefky s tvrdými štetinami budú tou najlepšou voľbou na odstránenie zažratých škvŕn.

Vysávač do autosedačky
Praktická funkcia fúkania vysávača vám pomôže všade tam, kde nie je možné vysávanie. Funkciu fúkania mokrého a suchého vzduchu využijete tam, kde je možné vyfúknuť nečistoty bez námahy a neskôr vysať aj z tých najmenších zákutí.

Krok 2: Vydrhnite autosedačku

K dispozícii sú dve možnosti hlbokého čistenia látkových autosedačiek.

Možnosť 1: Vydrhnite autosedačku špongiou pomocou domácich čistiacich prostriedkov, ako sú saponáty a odstraňovače škvŕn. Potom z autosedačky nasajte čo najviac tekutiny utierkou z mikrovlákna. Opláchnite špinavú tekutinu z látky. Tento postup opakujte, kým nebude sedadlo úplne očistené. 

Možnosť 2: Hlboké čistenie autosedačky špeciálnym čistiacim prístrojom nastriekaním vody a saponátu na povrch čalúnenia autosedačky. Potom nečistoty z povrchu v kombinácii s roztokom saponátu a vody okamžite vysajte.

Najväčší rozdiel medzi možnosťou 1 a 2 je, že pri možnosti 1 by ste sa museli pri čistení povrchu textilných autosedačiek viac namáhať, zatiaľ čo možnosť 2 je bezbolestná a veľmi efektívna. Pri čistení tak nemusíte stráviť veľa času a vynakladať veľa námahy, stačí iba zapojiť napájací zdroj a prejsť po znečistenom mieste čistiacim strojom, ktorý vykoná prácu za vás.

Najdôležitejšie je, že čistiaci účinok čistiaceho stroja bude v porovnaní s ručným čistením oveľa efektívnejší.

 Ako čistiť a odstraňovať škvrny z autosedačky

Pokiaľ ide o čerstvé škvrny, napríklad škvrnu od blata, moču, jedla alebo nápojov, je najlepšie pokúsiť sa ich odstrániť z tkaniny autosedačky hneď, pretože rýchlo uschnú a potom je to s ich odstránením oveľa ťažšie.

Na okamžité vyčistenie miesta môžete použiť univerzálny čistič na odstránenie škvŕn tak, že ho nanesiete na zašpinené miesto čistou suchou handričkou. Potom oblasť vyčistite prístrojom na čistenie, aby ste sa zbavili zvyškov.

Môžete čistiť autosedačku aj pomocou pary?

Áno, podobne ako môžete pomocou pary vyčistiť aj gauč. Parný čistič autosedačky je veľmi efektívny pri odstraňovaní plesní a ničení baktérií, najmä keď musíte z autosedačky vyčistiť škvrny od zvratkov alebo zvyškov moču. Pred čistením pomocou pary vám odporúčame dôkladne najskôr odstrániť pevné zvyšky z povrchu autosedačky, až potom použiť parný čistič. 

Mnohí z nás si často sadajú na do auta v staršom a možno aj trošku špinavšom oblečení. Na druhej strane, dôkladne vyčistenie sedadiel určite nerobíte každý mesiac. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, kedy ste robili túto činnosť naposledy?

Opotrebenie pri každodennom používaní môže byť pre čalúnenie až fatálne. Myslite na všetky každodenné cesty do práce a školy, výlety so svojimi chlpatými členmi rodiny a ďalšie. Určite teraz všetci súhlasíte s tým, že experimentovanie s rôznymi výrobkami a taktikami v interiéri vozidla je nerozumné. Nielenže môžete spôsobiť nepekné škody, ale aj znížiť predajnú hodnotu vozidla.

Na to, aby ste mohli využívať čisté sedadlá v aute, nemusíte byť odborníkom na detaily.
Náš sprievodca vám poskytne informácie o tom, ako ich pomocou parného čistenia vyčistíte čo najjednoduchšie. Tiež sa dozviete, ako ochránite sedadlá pred poškodením a o technike na to, aby ste prácu zvládli správne.

Môžete tepovať autosedačky?

Môžete, ale je dôležité vedieť, aký materiál čistíte. Takmer všetky látkové sedačky sú vyrobené z jedného alebo viacerých z nasledujúcich materiálov vhodných na takéto čistenie.

Nylon: Táto tkanina pozostáva z vláken vyrobených zo syntetických plastov. Je všeobecne odolný proti teplu, škvrnám a opotrebovaniu súvisiacemu s vekom.
Polyester: Tieto tkaniny môžu byť vyrobené tak, aby boli odolné proti vode a UV žiareniu. Rovnako ako v prípade nylonu je aj polyester obvykle odolný.
Polyvinylchlorid (PVC): Tento nehorľavý plast sa používa hlavne v automobilových súčiastkach a čalúnení.

Pokiaľ ide o kožu, bude to buď pravá, alebo umelá. Medzi nimi je podstatný rozdiel. Ak si nie ste istí, dvakrát si prečítajte príručku od svojho automobilu

Umelá koža: Nie je prekvapením, že umelá koža je zvyčajne vyrobená z PVC alebo iného plastu, polyuretánu. Je odolnejšia ako pravá koža.
Koža: Toto je najnákladnejší materiál na zozname, a hlavne ten, s ktorým sa väčšina ľudí bojí narábať. Kožené autosedačky môžete tiež čistiť parou, ale nerobte to príliš často. Prebytočná vlhkosť a teplo môžu kožu časom zničiť. 

Ako čistiť autosedačky parou

Niektorým už môže byť tieto riadky známe. Ak to však budete robiť prvýkrát, nebojte sa. Nie je na tom nič zložité a špeciálne.

1. Prenajmite si alebo kúpte vhodný tepovací stroj

Parné čističe majú všetky tvary a veľkosti. Tí z vás, ktorí už jeden vlastnia, by sa mali ubezpečiť, že majú naparovač na látky a štetec s mäkkými štetinami. Kondenzácia je nevyhnutným produktom pary – koniec koncov je to odparená voda. Čím je para teplejšia, tým menej kondenzátu vznikne. Bez ohľadu na teplotu pary budú sedadlá vášho vozidla pravdepodobne po dokončení aspoň mierne vlhké, takže budete musieť dať čalúneniu čas na vyschnutie. Inak riskujete, že v interiéri vášho vozidla sa uchytia spóry plesní. Používatelia, ktorí nemajú prístup do garáže, by si mali naplánovať prácu skoro ráno za slnečného dňa.

2. Najskôr dôkladne povysávajte

Využite príležitosť a zbavte sa odpadu v aute a zbytočných harabúrd. Sedadlá vysávajte čo najdôkladnejšie. Zatlačte vákuovú hlavu do všetkých zákutí. Nechcete, aby sa náhodou stalo, že pri parnom čistení roztopíte zabudnutý kúsok cukríka. Povysávajte skutočne všetko, čo sa dá, prípadne z miest, kam nedočiahnete vysávačom, nečistotu vyfúkajte.

3. Ošetrite odolné škvrny

Ak však máte škaredé škvrny (napríklad rozliatu kávu), bude pravdepodobne potrebné najskôr ich predbežne ošetriť. Týmto spôsobom zvýšite šance na ich úspešné odstránenie. Nájdite vhodný produkt na materiál sedadiel a aplikujte ho podľa pokynov.

4. Pripravte tepovací prístroj 

Teraz, keď je vaše auto bez odpadkov, môžete pripraviť parný čistič. Naplňte nádrž, zapnite ho podľa pokynov výrobcu a počkajte, kým sa pripraví. V závislosti od modelu to môže trvať tridsať sekúnd alebo niekoľko minút.

Majte poruke kefku s mäkkými štetinami a nadstavec naparovača textílií. Ak bol dodaný s ochrannou látkou, natiahnite ju. Používajte iba mäkké kefky. Na sedadlá auta nepoužívajte oceľové alebo všeobecne drsné hlavice kefiek. Mohli by ste postrapkať látku alebo inak poškriabať materiál.

5. Začnite tepovať sedadlá v aute

S parným čističom budete manipulovať podobne ako s vysávačom. Rozhodnite sa, či chcete začať zozadu, alebo spredu. Každopádne však zhora nadol. Vtedy nebudete musieť kľačať na vlhkej látke. Najskôr začnite naparovať hornú časť sedadiel až po spodok.

Vyvarujte sa naparovaniu kovových častí. Snažte sa vyhýbať zipsom alebo iným kovovým súčastiam na sedadlách. Môžu zhrdzavieť, najmä ak parou čistíte pravidelne.

Pohybujte sa pomaly po priamych líniách. Parný stroj na látky ťahajte rovnomerne po sedadlách plynulými líniami namiesto náhodných pohybov. Jemne vydrhnite škvrny. Ak narazíte na zvyšky škvŕn, zmeňte nadstavce a pomocou štetca s mäkkými štetinami ich rozložte. Nevyvíjajte príliš veľký tlak ani sa nezameriavajte na jedno miesto.
Utrite sedadlá. Po čistených plochách prejdite čistou handričkou z mikrovlákna, aby ste odstránili prebytočnú vlhkosť. 

Pozor na pravú kožu. Pracujte s parným čističom jemne a nezameriavajte sa pridlho na žiadne oblasti. Pamätajte, že nadmerné teplo a vlhkosť môžu mať za následok poškodenie kože.

6. Nechajte interiér vozidla vyschnúť

Sedadlá by mali byť suché do troch až piatich hodín. Aby sa proces urýchlil, nechajte otvorené okná alebo zaparkujte na slnečnom mieste. Ak sa ponáhľate, môžete tiež použiť ventilátor.

7. Dokončovacie práce

Upravte kožu alebo umelú kožu, aby ste jej poskytli potrebný lesklý lesk. Nastriekajte do interiéru osviežovač kompatibilný s čalúnením, aby automobil voňal.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS