Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Tepovanie kobercov

Najmite si skúseného odborníka na tepovanie kobercov z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Tepovanie kobercov

Potrebujete službu z oblasti tepovanie kobercov? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na tepovanie a čistenie behúňov, veľkých a kancelárskych kobercov. Cena čistenia behúňov sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: odsávanie vody z vytopených kobercov, ktoré vám poskytne niektorý z našich 6963 tepovačov v danej kategórií

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Antivírusová sanitácia kobercov a tepovanie horúcou vodou na usmrtenie 99,99% choroboplodných zárodkov 

Poznámka: Antivírusovú sanitáciu kobercov je možné vykonať IBA metódou tepovania horúcou vodou, aby ste dosiahli optimálne výsledky. 

Krok 1: Predbežné nastriekanie koberca antivírusovými čistiacimi prostriedkami 

Nanesené čistiace prostriedky predbežne ošetria vaše koberce čistiacim prostriedkom. Takéto riešenia vyhovujú európskym normám, čo znamená, že pomôžu eliminovať 99,99% choroboplodných zárodkov do piatich minút od aplikácie. Vďaka neutrálnemu pH sú bezpečné na použitie na laminátové podlahy, drevené podlahy,  steny a akékoľvek koberce a čalúnenie, ktoré sa dajú vyčistiť za mokra. Už roky je to profesionálna voľba, ako sa zbaviť  zápachu z varenia, dymu a pachov od domácich miláčikov. 

Krok 2: Nastriekanie čistiaceho prostriedku tak, aby ste pokryl každý centimeter koberca 

Pomocou stroja na nanesenie čistiaceho prostriedku naše profesionálne prístroje na nanášanie nanesú chemikálie do vášho koberca, aby zabezpečili 100% pokrytie povrchu. To umožňuje chemikálii vstúpiť do vlákien vášho koberca a dôkladne ho dezinfikovať. 

Krok 3: Opláchnutie koberca a tepovanie horúcou vodou 

Po 15 minútach čakania čistiaci prostriedok eliminoval 99,99% všetkých škodlivých vírusov a baktérií vo vašom koberci vrátane koronavírusov, MRSA a hepatitídy B. Naše profesionálne čističe kobercov koberec opláchnu, aby neutralizovali. pH a potom vykonajú tepovanie horúcou vodou, aby povrch úplne dezinfikovali a vyčistili.

Ako funguje tepovanie horúcou vodou - čistenie kobercov parou?

Vhodné pre syntetické / zmiešané (mikrovlákno, syntetické vlákno, polyester) a vlnené vlákno.

Krok 1: V prvom kroku používame pokročilú verziu bežného čistenia parou.

Predtým, ako dôjde k samotnému čisteniu koberca, technik kúsok vysaje a odstráni tak prvú vrstvu uvoľneného prachu. Potom preskúma škvrny (ak existujú) a pre každý vyberie vhodný čistiaci prostriedok. Rozliate nápoje, mastné škvrny od jedla atď. - nech už je to čokoľvek, bude sa s tým primerane zaobchádzať. Pamätajte však, že existujú aj také škvrny, ktoré trvale poškodzujú tkaninu a tie aj napriek všetkej snahe technika nemusí byť možné vyčistiť. Ak ich ani naše metódy nedokážu vyčistiť, tak  s tým už neurobíte nič. 

Krok 2: Hlavná časť čistenia 

Toto je najefektívnejšia a najtrvanlivejšia metóda čistenia kobercov na trhu. Aj tie škvrnité a veľmi znečistené textilné podlahové krytiny budú opäť žiariť čistotou. Ako funguje čistenie kobercov parou?: Technik použije profesionálny stroj na hĺbkové čistenie každého centimetra koberca. Tryska vypúšťa stlačenú vodu zmiešanú s čistiacim prostriedkom. Ľahko tak odstránite všetok nahromadený prach a nečistoty. Výkonný sací nástavec zároveň odvádza z koberca všetku prebytočnú vlhkosť (spolu s uvoľnenými nečistotami). Týmto spôsobom sa koberec čistí a suší súčasne bez rizika poškodenia - takmer 95% vlhkosti sa odstráni takmer súčasne.

POZNÁMKA: Spoločnosť Wilio nenesie žiadnu zodpovednosť za škody, ktoré by mohli vzniknúť na vašom koberci po profesionálnom vyčistení v prípade, že ste sa pokúsili odstrániť existujúce škvrny svojpomocne pomocou neznámych čistiacich prostriedkov podľa vlastného výberu. 

Krok 3: Ochrana proti škvrnám - odporúčaná pre oblasti s vysokou využiteľnosťou 

Na ochranu vašich čerstvo vyčistených kobercov a pre predĺženie ich životnosti môže na ne váš technik použiť vysoko účinný prostriedok na odpudzovanie škvŕn. Ten sa nanáša rovnomerne na každý centimeter koberca, čalúnenia alebo inej čistenej plochy a poskytuje spoľahlivú ochranu proti všetkým druhom škvŕn tým, že im nedovolí usadiť sa na ich povrchu. Takto vaše povrchy zostanú čisté oveľa dlhšie a nabudúce sa budú oveľa ľahšie čistiť. 

Krok 4: Krátky čas sušenia 

Po tepovaní horúcou vodou bude textilná podlahová krytina mierne vlhká a potrebuje samostatné vysušenie na vzduchu 3 až 6 hodín. Profesionálny čistič kobercov prinesie ako bonusovú službu aj vzduchový sušič a to úplne zadarmo. Bude situovaný v blízkosti ošetrených podlahových krytín. To výrazne urýchli proces sušenia (o niekoľko hodín). 

Metóda suchého čistenia koberca 

Vhodná pre jemné / prírodné vlákno (100% bavlna, morská tráva, sisal, juta a ďalšie organické materiály) 

Krok 1: Nanášanie čistiaceho prostriedku:

Na textil sa rovnomerne nanáša prášok s nízkou vlhkosťou. 

Krok 2: Vtieranie do vlákien:

Čistiaci prostriedok sa vnáša do koberca štetcom, ktorý sa otáča bezpečnou rýchlosťou. Tento proces je známy ako čistenie vlákien. Pri vtieraní chemického prostriedku sa na ne zachytávajú nečistoty a iné nehygienické nečistoty. 

Krok 3: Odstránenie zvyškov:

Na konci sa prášok spolu so všetkými uvoľnenými nečistotami odstráni pomocou vákua.

POZNÁMKA: Táto metóda čistenia je skvelá na osvieženie jemných kobercov a podláh, nezabudnite však, že nedokáže odstrániť škvrny.

Klienti si tiež rezervujú odborné čistenie čalúnenia, matracov a záclon. Klienti, ktorí využívajú naše služby čistenia kobercov si môžu tiež zarezervovať profesionálne čistenie matracov a čalúnení a čistenie záclon. Na rozdiel od iných londýnskych spoločností na čistenie kobercov, u nás si môžete všetky tieto predmety nechať vyčistiť vďaka jednému sedeniu s tým istým technikom, aby ste dosiahli ešte lepšie alebo skôr Wilio skvelé výsledky! 

Čistenie insekticídmi 

Existuje mnoho druhov ploštíc (napríklad kobercových chrobákov a švábov), pre ktoré sú koberce pohodlné. Ak si prajete, môže váš technik ošetriť vaše podlahové krytiny proti určitým škodcom, aby ste si boli istí, že už v budúcnosti nebudete musieť čeliť žiadnym neočakávaným návštevníkom.

Odborné služby čistenia kobercov a podláh poskytujeme po celom Slovensku. Nech ste kdekoľvek, určite máme vo vašom okolí pobočky alebo zamestnancov, ktorí sa postarajú o vašu textilnú podlahovú krytinu. A aj keď si nie ste úplne istí, aký typ kobercov a predložiek máte, váš technik ich preskúma a určí najlepší spôsob ich čistenia. 

Syntetické / zmiešané vlákno

Pre väčšinu kobercov používame čistenie pomocou tepovania horúcou vodou, známe tiež ako čistenie kobercov parou. Toto je najpokročilejšia a najefektívnejšia metóda hĺbkového čistenia kobercov uznávaná odborníkmi na celom svete a je skvelá na čistenie škvŕn. A ak ani táto metóda nedokáže vyčistiť škvrny na vašom koberci, tak potom to nezvládne ozaj nikto nič! 

Jemné / prírodné vlákno

A čo ten honosný ručne viazaný orientálny koberec, ktorý držíte pred krbom? Verte či nie, aj s týmto druhom koberca si vieme poradiť a vyčistiť ho.

Často kladené otázky 

Otázka: Koľko stojí tepovanie koberca? 
Odpoveď: Ceny za tepovanie kobercov sa bežne zakladajú na veľkosti koberca a metóde čistenia. Priemerné náklady na čistenie kobercov sú 2–3 eur na m2. To znamená, že najbežnejšie veľkosti kobercov možno vyčistiť približne od 10 do 20 eur. Čistenie kobercov vyrobených z citlivejších materiálov môže byť nákladnejšie. Náklady na našu profesionálnu službu tepovania kobercov záležia od veľkosti miestnosti a použitej metódy čistenia kobercov. Cena sa môže pohybovať v priemere 20-30 € na 1 izbu, 

Otázka: Aké druhy kobercov a podláh môžete čistiť?
Odpoveď: Čistiace prostriedky, ktoré používame sú na ošetrenie rôznych typov vlasových kobercov. Tie najjednoduchšie vyčistia koberce  vyrobené zo syntetických, vlnených a prírodných vlákien. Každý technik sa tiež špecializuje na čistenie kobercov perzských, orientálnych, plošných, sochárskych, marockých, indických, tibetských a iných kobercov a môže vám koberec vyčistiť kdekoľvek na Slovensku.

Otázka: Koľko času trvá čistenie kobercov? 
Odpoveď: Závisí to od mnohých okolností. Aby som uviedol hrubý príklad, koberec v jednej izbe zvyčajne trvá asi 30 minút. Majte však na pamäti, že treba brať do úvahy aj faktory, ako je stav koberca. 

Otázka: Ako dlho trvá vysušenie koberca? 
Odpoveď: Koberce vyrobené zo syntetických vlákien sa zvyčajne samy vysušia na vzduchu za 3 až 6 hodín. Vlna, naopak, predĺži časový rámec zo 4 až na 8 hodín. Zadarmo však k vám prinesieme aj sušičku, ktorá výrazne urýchli proces sušenia zvýšením prietoku vzduchu. 

Otázka: Koľko tepovačov kobercov príde? 
Odpoveď: Zašleme k vám jedného certifikovaného technika. Prinesie všetko potrebné vybavenie a čistiace prostriedky na profesionálne vyčistenie kobercov na mieste. 

Otázka: Odnášate koberec? 
Odpoveď: Nie, technik prinesie všetko potrebné na dokončenie akejkoľvek z našich profesionálnych služieb čistenia kobercov na mieste. To je oveľa efektívnejšie a časovo úspornejšie. 

Otázka: Môžete zaručiť úspešné odstránenie škvŕn? 
Odpoveď: Existujú škvrny, ktoré jednoducho poškodia koberec a zanechajú na ňom trvalé stopy - farbenie vlasov, určité chemikálie atď. 

Otázka: Môžu vaše metódy čistenia kobercov pomôcť pri odstraňovaní zápachu z koberca? Ako napríklad pachy z moču domácich miláčikov? 
Odpoveď: Áno, naše metódy čistenia kobercov sú vynikajúce na odstránenie nepríjemného zápachu. Vaše textilné podlahové krytiny zostanú čisté a svieže, skvele voňajú! 

Otázka: Môže technik premiestňovať nábytok? 
Odpoveď: No, pokiaľ ide o konferenčný stolík a stoličku alebo dve, tak to určite nebude problém – tepovač vám rád pomôže, pokiaľ je to niečo menšie.

 

 

 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS