Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Točité schody

Najmite si skúseného odborníka na točité schody z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Točité schody

Potrebujete službu z oblasti točité schody? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie, návrh, vizualizáciu a montáž špirálovitého schodiska. Cena vretenových schodov sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: náklady na dopravu, povrchová úprava materiálu, ktoré vám poskytne niektorý z našich 16666 odborníkov v danej kategórií

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Vyberáme točité schodisko do domu

Rozmýšľate nad tým, aké schodisko by sa najviac hodilo do vášho nového viacpodlažného domu? Existuje viacero typov schodísk, no veľkej obľube sa teší točité schodisko. Ak aj vy nad ním uvažujete, tak nasledujúce riadky sú pre vás. Dozviete sa v nich totiž odpovede na otázky, ktoré by ste si mali položiť, ak si chcete uľahčiť celý proces rozhodovania, výberu a nákupu točitého schodiska.

Aké rozmery potrebujem vedieť?

Najdôležitejším rozmerom, ktorý potrebujete vedieť, ak chcete točité schodisko, je výška od dokončenej podlahy po dokončenú podlahu. Každé schodisko sa vyrába na mieru tak, aby zapasovalo do vášho priestoru a práve tento rozmer potrebujete poznať, ako prvý. Hotová výška od podlahy po podlahu totiž rozhoduje o tom, koľko schodov bude mať schodisko a aká bude jeho rotácia.

Výšku od podlahy po podlahu môžete zmerať tak, že začnete od spodnej podlahy, kde sa bude schodisko montovať. Od tohto bodu merajte až po hornú podlahu. Pre čo najpresnejšie meranie berte do úvahy všetky podkladové podlahy alebo koberce.

Ak chcete inštalovať točité schodisko cez otvor v hornej podlahe, tak potrebujete poznať veľkosť otvoru. Tá musí byť minimálne o 5 cm väčšia ako priemer schodiska. A to preto, aby schodisko pohodlne zapadlo do otvoru. Či už bude otvor okrúhly alebo štvorcový, stále treba k jeho rozmeru pripočítať minimálne 5cm.

Aký priemer schodiska zvoliť?

Dôležitým parametrom, ktorý potrebujete poznať je aj priemer schodiska. Priemer je vlastne šírka schodiska. Ak nie ste limitovaní okolím schodiska, tak je len na vás, aký priemer schodiska si zvolíte. Ak však bude prechádzať schodisko otvorom, tak priemer schodiska by mal byť o 5 cm menší než otvor.

Avšak, ak budú točité schody inštalované na povrch podkrovia, tak uvažujte o tom, koľko voľného miesta na prechod asi potrebujete. Je to takzvaný čistý priestor pre chôdzu. Predstavuje fyzický priestor, ktorým musíte kráčať hore a dole po schodoch. Jednou z hlavných výhod tohto schodiska je veľká plocha každého schodu v malom priestore. Toto množstvo voľného priestoru pre chôdzu určuje práve priemer vášho schodiska.

Pre niekoho môže byť ťažké si predstaviť priemer schodiska len vyjadrením v centimetroch. V takom prípade existuje jeden jednoduchý trik. Použite na to posuvné dvere. Zatiahnite ich a postupne ich odťahujte až do toho momentu, kedy cez nich pohodlne prejdete. Následne odmerajte šírku otvoru a dozviete sa, aký priemer schodiska potrebujete. Ak však máte pre točité schodisko dostatok miesta, zvoľte radšej väčší priemer.

Koľko miesta vyžaduje točité schodisko?

Je to jedna z otázok, ktorú si majitelia kladú pri úvahách o točitom schodisku. Táto otázka ich zaujíma nielen kvôli tomu, či sa schodisko vôbec zmestí do domu, ale predovšetkým chcú vedieť to, koľko miesta zaberie. Určite poteší fakt, že točité schodisko prináša najväčšiu úsporu priestoru a na poschodie sa ním dostanete priamočiaro a najrýchlejšie. No, aby bolo pohodlné, nemalo by byť priúzke a jeho minimálna využiteľná šírka by mala byť aspoň 80 cm a na jednu otočku sa odporúča použiť 12 schodov.

Koľko také schodisko stojí?

Točité schodiská sú často spájané s veľkými vchodmi a drahými priestormi. Preto ľudí veľmi zaujíma ich cena. Na túto otázku však ťažko odpovedať. Existuje totiž veľa variácií tohto schodiska. Ak k tomu prirátate veľké množstvo prispôsobiteľných možností, ktoré vplývajú na finálnu cenu, tak je ťažké povedať konkrétne číslo.
No hlavnými faktormi, ktoré majú najväčší vplyv na konečnú cenu schodiska je jeho veľkosť, dizajn a materiál, z ktorého je vyrobené. Je totiž rozdiel či si vyberiete jednoposchodové alebo trojposchodové schodisko. Rovnako je rozdiel, či bude vyrobené z hliníka alebo obyčajnej ocele. Dá sa povedať, že o cene točitých schodov rozhodujete vy.

Aké typy točitého schodiska existujú?

Točité schody sa dajú rozdeliť do dvoch základných kategórií: vnútorné a vonkajšie prevedenie. Preto, ak hľadáte schodisko do interiéru, mali by ste chcieť také, ktoré vyhovuje nielen vašim priestorovým požiadavkám, ale zároveň je aj esteticky príťažlivé. Pri vonkajšom prevedení by ste mali hľadať také točité schodisko, ktoré nielen skvele vyzerá, ale predovšetkým odolá drsným poveternostným podmienkam.

Z akých materiálov mám na výber?

Závisí od toho či pôjde o vnútorné alebo vonkajšie prevedenie točitých schodov. No v zásade máte na výber z týchto materiálov: klasická oceľ, masívne drevo, kované železo, galvanizovaná oceľ a hliník v práškovej farbe.

Klasická oceľ
Vnútorné schodiská z tohto materiálu patria k najpredávanejším typom. Jedná sa nákladovo efektívnu voľbu, ktorá má veľkú dizajnovú flexibilitu. S klasickou oceľou môžu byť vaše schody presne také, ako chcete.

Masívne drevo
Ide o tradičný kúsok, ktorý dodá vášmu domovu eleganciu. Točité schodisko z masívneho dreva je dokonalým riešením. Pri drevených schodiskách z masívneho dreva sa nepoužíva žiaden kov. Dajte si pozor na nepoctivých výrobcov, ktorí ponúkajú „drevené“ schody s oceľovým stredovým stĺpikom.

Kované železo
Schodisko z kovaného železa je dokonalým doplnkom interiéru v tradičnom alebo viktoriánskom štýle. Sú preň typické zdobené detaily a rôzne dekoratívne stĺpiky, ktoré sú zoskupené a vytvárajú nápadité vzory.

Galvanizovaná oceľ
Nákladovo efektívne riešenie schodiska, ktoré je vyrobené tak, aby vydržalo desiatky rokov pri nulovej údržbe. Proces žiarového zinkovania dáva schodisku povrchovú úpravu kovovo striebornej farby odolnú voči poveternostným vplyvom. To znamená, že vaše prvotné náklady sú jedinými nákladmi.

Hliník v práškovej farbe
Dokonalé riešenie točitého schodiska určeného do exteriéru s dôrazom zameraným na dizajn. Je odolné voči korózii a popritom má bezúdržbový povrch. Okrem toho si môžete zvoliť farbu schodiska tak, aby ladilo s podlahovým alebo exteriérovým dekórom domu.
 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS