Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Transport

Hľadáte prepravcu na transport? V tejto kategórii máme 18 175 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

29 553 profesionálov na Slovensku

71 239 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Transport

Potrebujete službu z oblasti transport? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na prepravu materiálu, balíkov a zásielok. Cena prepravy sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: poistenie, skladovanie a logistika, špedičná činnosť, ktoré vám poskytne niektorý z našich 18 175 špecialistov v danej kategórií

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy

29 553 profesionálov na Slovensku

71 239 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Často kladené otázky

Prečo hľadať transport na Wilio?

Potrebujete cestovať na letisko, domov alebo do vzdialenej práce? Prevoz osôb alebo menších zásielok vám zabezpečia profesionáli z Wilio. Ak sa nachádzate v časovej tiesni alebo nedisponujete potrebným vozidlom a prenájom nie je riešenie vás, využite ponuky na transport cez stránku Wilio už teraz. Aj náhla potreba prepraviť viac osôb poskytuje dobrú príležitosť, ako si zadaním dopytu na Wilio môžete ušetriť stres a čas. 

Čo si vyžaduje objednanie transportu?

Objednať si transport dokáže úplne každý. Stačí vám k tomu internet a pár klikov na stránke Wilio. Ujasnite si, kedy budete transportné služby potrebovať, koľko osôb bude potrebné prepraviť  a cieľ, kde ich chcete dopraviť. Nepotrebujete žiadne doklady, vodičský preukaz ani iné oprávnenia. Po odoslaní dopytu sa vám zakrátko ozvú jednotliví profesionáli a vy si vyberiete toho, ktorého ponuka vám vyhovuje najviac.

Ako nájdem správny typ transportu?

Dôležité je vedieť koľko osôb, v akom termíne a kam sa potrebujete dopraviť. Výhodou transportných služieb cez stránku Wilio je, že jednotliví dopravcovia správny typ transportu vyriešia za vás. Vašou jedinou starosťou bude v dohodnutý čas nastúpiť a o všetko ostatné  je postarané. Toto sú dôvody, pre ktoré sa tento typ dopravy stal za posledné roky mimoriadne obľúbeným. Využite preto jeho výhody aj vy a zadajte dopyt cez Wilio už dnes.

Koľko stojí transport?

Cena za transport bude závisieť od počtu osôb a najmä od vzdialenosti, ktorú potrebujete prekonať. Cena bude pozostávať aj z poplatkov, ktoré musí dopravca vynaložiť počas cesty. Budú to poplatky za diaľnice, parkovanie a pod. Niektorí poskytovatelia vám za príplatok umožnia vybrať si vozidlo. Cestu tak môžete stráviť v luxusne vybavenom vozidle, kde nebude problém vystrieť si nohy a sedieť na kvalitných sedačkách s masážnou funkciou. Profesionáli, ktorí poskytujú transportné služby majú všetky náklady už vyrátané, a vy tak dopredu viete, koľko vás cesta bude stáť. Pre lepšiu predstavu, cesta z Košíc do Bratislavy môže stáť približne 30 €/ osoba.

Ako nájdem kvalitný transport?

Nájsť kvalitný a spoľahlivý transport je veľmi jednoduché. Zadajte svoj dopyt na stránke Wilio a počkajte si na cenové ponuky. Následne si pozrite recenzie a hodnotenia, ktoré na stránke pri jednotlivých transportoch zanechali predchádzajúci zákazníci. Vyberte si ponuku, ktorá vám bude vyhovovať najviac, cestujte bezstarostne a bezpečne.

Akú sú výhody transportu?

Žiadne zastávky
Pri transporte sa zastavuje iba v prípade, že niekto nastupuje alebo vystupuje. Tieto úkony sú navyše dopredu naplánované a sú vykonané v priebehu pár minút. Odpadávajú tak neustále zastávky a presuny ľudí dnu a von. Výrazne sa šetrí čas a vy tak dorazíte do cieľa vždy podľa dohody, častokrát aj s predstihom. 

Rýchlosť a šikovnosť vozidla
Výhodou sú aj typy vozidiel, ktoré sa pri transporte používajú. Kombinujú vlastnosti osobných áut svojou rýchlosťou s veľkým priestorom vo vnútri, ktorý je doménou vozidiel nad 3,5 t. Z oboch svetov si berú len to najlepšie, čo pre vás znamená priestor, pohodlie, bezpečnosť a rýchlosť spolu so šikovnosťou. 

Prestávka kedykoľvek 
Ak vás počas dlhej cesty autobusom obmedzovala nemožnosť alebo neochota zastaviť na nečakanú pauzu, pri tomto druhu dopravy sa vám to nestane. Profesionál, ktorý vás vezie do cieľa vám ochotne zastaví. Priestor na oddych alebo hygienickú pauzu dostanete na požiadanie.

Dojazd do skutočného cieľa
Ak ste niekedy cestovali autobusom alebo vlakom, tak sa váš cieľ nachádzal vždy na tom istom mieste -  na zastávke alebo na stanici. Určite sa vám nikdy nestalo, že by vás diaľkový autobus vyložil pred vašim hotelom alebo bytom. Do skutočného cieľa ste sa museli presunúť inými prostriedkami, čo vždy znamená stratu času a náklady navyše. Využitím transportnej dopravy získavate zastavenie a vyloženie batožiny priamo tam, kde to potrebujete – pokojne aj pred horským hotelom alebo vašim domom. 

Vy nešoférujete
Obrovskou výhodou transportu je, že vy si nerobíte starosti so šoférovaním, obsluhovaním rôznych mýtnych a diaľničných systémov – vy len sedíte a v pohodlí čakáte až dorazíte do cieľa. Na konci cesty ste oddýchnutý a schopný plynule pokračovať vo svojich plánovaných aktivitách. Ak ste niekedy šoférovali dlhšie trasy, istotne si túto výhodu oceníte.

Priebeh transportu

Cesta do cieľa sa začína zadaním dopytu na stránke Wilio. Po zadaní parametrov vašej cesty dostanete cenové ponuky na transport. Preprava sa objednáva na konkrétny deň a čas. Cena je dohodnutá vopred a takisto je dopredu známy cieľ. Vo vozidle sa spolu s vami môžu nachádzať aj ďalšie osoby, ktoré si rovnakú cestu objednali spolu s vami. Neobávajte sa, každý pasažier má svoje vlastné sedadlo. Tlačenica alebo nedostatok priestoru nehrozí. Šofér uloží vašu batožinu na určené miesto a cesta môže začať. Vozidlo sa bude pohybovať po cestách, ktoré zaručia bezpečný a rýchly príjazd do cieľa, určite sa nebude konať prejazd dedinami a preplnenými mestami. Počas jazdy je možné dohodnúť sa na pauze. Taktiež rátajte s tým, že pár zastavení bude potrebných na doplnenie kapacity vozidla. Keďže necestujete autobusom s 90 miestami, tak zastávok bude naozaj iba pár. Po príjazde na dohodnuté miesto vám šofér vyloží batožinu a celý proces je na konci.

Rady a tipy:

1.    Veľkosť a množstvo batožiny
Venujte dostatočnú pozornosť batožine, ktorej objem je obmedzený. Každý dopravca vám dopredu oznámi, koľko batožiny je možné odviezť. V prípade nedodržania limitu sa vystavujete zvýšeným poplatkom a v extrémnych prípadoch zrušeniu transportu alebo odmietnutia batožiny. 

2.    Kvalita vozidla
Ak cestujete na dlhé trasy a cesta má trvať niekoľko hodín, určite sa zamerajte na výber vozidla, ktorým budete cestovať. Väčšie a luxusnejšie vozidlo bude drahšie, ale vaše nohy, krk a chrbtica sa vám poďakujú. Lepšie vybavené vozidlo znamená  väčšiu bezpečnosť a kvalitu jazdy. 

3.    Vybavenie na cestu
Na cestu si pripravte dopredu obľúbenú knihu, hudbu, časopis alebo niečo na štúdium. Nuda je najhorší spoločník každého cestovateľa. Zamestnajte svoje ruky alebo svoju myseľ. Dopredu si všetko nachystajte, aby vás zlý výber na poslednú chvíľu neznechutil ešte viac. 

4.    Porovnávajte 
V súčasnosti sa transportným službám venuje veľký počet firiem a jednotlivcov. Preto určite stojí za to vyhľadať ponuky viacerých a porovnávať. Skúmajte, čo všetko je súčasťou ceny za prepravu a čo je potrebné platiť extra. Vyhýbajte sa dopravcom so zlými recenziami.

5.    Overujte 
Pred uzavretím dohody sa pýtajte na poistenie, technický stav vozidla a pod. Taktiež si na stránke Wilio prečítajte recenzie a vyhnite sa dopravcovi so zlými hodnoteniami. Skúmajte aj vo svojom okolí a pýtajte sa. Dávajte si poz