Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Údržba bazénu

Hľadáte staviteľa na údržbu bazénu? V tejto kategórii máme 19 066 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

29 597 profesionálov na Slovensku

71 449 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Údržba bazénu

Potrebujete službu z oblasti údržba bazénu? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na výmenu filtračných náplní, tesnení, tlakové skúšky potrubia a zazimovanie bazéna. Cena servisu bazénov sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: výmena bazénového osvetlenia, revízia bazénovej elektroinštalácie, náhradné diely, ktoré vám poskytne niektorý z našich 19 066 údržbárov v danej kategórií

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy

29 597 profesionálov na Slovensku

71 449 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Poskytovatelia

19 066 poskytovateľov vo vašom okolí

Andrej V.

Živnostník
Bratislava
5,0

Hodinový manžel

Mám skúsenosti z mnohých odborov. Rád vám pomôžem s rôznymi vodouinštaláčnými prácami (opravy vodovodných batérii, sifónov, vymeny WC atď.) s...Zobraziť viac

Mám skúsenosti z mnohých odborov. Rád vám pomôžem s rôznymi vodouinštaláčnými prácami (opravy vodovodných batérii, sifónov, vymeny WC atď.) s opravami sadrokartónov, inštaláciou svietidiel, garniži, držiakov televízorov, montážou nábytku a podobne.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Roland T.

Firma
Bratislavský kraj
4,9

Čistenie dlažby

Pomocou našej profesionálnej vysokotlakovej techniky sme schopní odstrániť nečistoty z exteriérových povrchov rôzneho druhu. Vieme efektívne a bezpečne odstrániť dlhoročnú...Zobraziť viac

Pomocou našej profesionálnej vysokotlakovej techniky sme schopní odstrániť nečistoty z exteriérových povrchov rôzneho druhu. Vieme efektívne a bezpečne odstrániť dlhoročnú špinu, machy, lišajníky alebo mastné fľaky z povrchov, ktoré sa bežne nachádzajú na vašom pozemku. Špecializujeme sa na súkromné a komerčné priestory. Ponúkame taktiež čistenie verejných plôch ako sú terasy reštaurácií, čerpacie stanice, znečistené okolie stánkov rýchleho občerstvenia, dlažby pred prevádzkami, parkoviská, tartanové povrchy detských a športových ihrísk ale aj pomníky alebo náhrobné kamene. Pôsobíme v rámci celého západného a Slovenska.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter A.

Firma
Košice
4,7

Hodinový manžel

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem...Zobraziť viac

Som SZCO a venujem sa zámočníctvu kovovyrobe,stolarstvu,oprave,vyrobe,montáži skrin,servis okien,montáži svetiel,vodarstvu,instalaterstvu a kurenarstvu. Často niečo prerabam vyrabam opravujem. Rád vám pomôžem zo všetkým čo potrebujete.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter M.

Firma
Bratislava
4,7

Upratovanie

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke...Zobraziť viac

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke služby, ◦ starostlivosť o interiérové rastliny, ◦ projektovanie a realizáciu okrasných záhrad, ◦ realizáciu a servis automatických závlah, ◦ orezávanie stromov, strihanie stromov a živých plotov, ◦ čistenie zanedbaných pozemkov, ◦ zemné práce, dovoz zeminy, štrkov, pieskov, okrasného kameniva, ◦ rôzne iné práce v interiéroch a exteriéroch nehnuteľností. Prácam sa venujem od roku 2016 v minulosti som pôsobil na objekte administratívnej budovy BBC, momentálne so svojim tímom zabezpečujem údržbu pre bytový dom Na Križovatkách, bytové domy Jégeho Alej, bytový dom Dubravia a rôzne iné nehnuteľnosti v Bratislave. V spolupráci s pražiarňou kávy GORIFEE zabezpečíme pre vašu oslavu, event, svadbu, firemnú akciu či inú akciu zaujímavý kávový catering. Teším sa na spoluprácu s Vami.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Tibor S.

Živnostník
Častkovce
4,0

Pokládka dlažby a obkladov

Dobrý deň Sme partia ktora má rada novú výzvu a to v rekonštrukcii,búrania,odvozu,pristavania,malovania a podobných prác. Žiadna práca pre nás nie je...Zobraziť viac

Dobrý deň Sme partia ktora má rada novú výzvu a to v rekonštrukcii,búrania,odvozu,pristavania,malovania a podobných prác. Žiadna práca pre nás nie je príliš velká ani malá

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Údržba bazénu je dôležitá. Viete ako na ňu?

Patríte aj vy k tým šťastlivcom, ktorí majú doma bazén? Potom zrejme chcete, aby bol krásne čistý a pripravený na kúpanie každý deň. To bude len vtedy, ak sa oň budete pravidelne starať. Ako by mala taká údržba bazéna vyzerať, aby voda v ňom bola stále krištáľovo čistá? Povieme si a prezradíme pár rád a tipov, ktoré by vám mali pomôcť.

Dôležitá je pravidelná kontrola vody

Kontrolovať vodu v bazéne sa odporúča počas letných mesiacov minimálne jedenkrát, no lepšie dvakrát do týždňa. V chladnejších mesiacoch, ak ešte bazén využívate, tak raz za týždeň. Vďaka ľahko dostupným testom zistíte pH vody.

Poznať pH vody je dôležité, pretože tak zistíte či roztok vody je kyslý, neutrálny alebo zásaditý. Ideálna hodnota pH je okolo 7,2. Ak má voda hodnotu 7, tak je neutrálna. Nižšie hodnoty než 7 charakterizujú zvyšujúcu sa kyslosť a hodnoty vyššie ako 7 znamenajú zásaditosť.

Voda s nízkymi hodnotami pH spôsobuje koróziu kovových častí bazéna (aj nerezových), vymýva škáry obkladu bazéna, zvyšuje spotrebu chlóru, dráždi pokožku a oči. Voda s vysokým ph má za príčinu usadeniny, zákaly, nižšiu účinnosť chlóru a taktiež dráždi oči. Hodnota pH zároveň výrazne ovplyvňuje rozpustnosť a účinnosť použitých dezinfekčných prostriedkov.

Zadovážte si skimmer

Skimmer by mal byť súčasťou každého bazéna, pretože vďaka nemu je bazén stále čistý a bez väčších nečistôt. Zbiera ich priamo na hladine, ešte skôr ako klesnú na dno, čím sa predchádza tvorbe rias a mikróbov. Je akýmsi hrubým predfiltrom bazénovej filtrácie. Pamätajte však na to, že funguje správne iba vtedy, ak je jeho výška v rovine s hladinou vody. Nízka hladina vody môže „odpáliť“ skimmer a naopak, ak je vysoká, tak skimmer nemusí fungovať správne.

Používajte solinátor

Solinátor alebo aj chlorinátor je dômyselné zariadenie určené na úpravu bazénovej vody. Jeho hlavnou prednosťou je to, že rozkladá bazénovú soľ na aktívny chlór. Ten však nie je ako bežný predávaný chlór, ktorý je nebezpečnou chemickou látkou. So solinátorom tak budete mať vodu, ktorá nezapácha, nechutí slano, nevysušuje pokožku ani vlasy, je šetrná k telu.

Dobrý je aj generátor ozónu

Vhodné je zaobstarať si aj generátor ozónu, ktorý čistí a dezinfikuje vodu prírodným spôsobom. A to až do takej miery, že redukuje nutnosť použitia chlóru a ostatnej bazénovej chémie o 60 až 90%. Ozón je totiž veľmi účinný oxidant, ktorého účinnosť je v porovnaní s chloráciou rádovo vyššia. Po jeho aplikácii je voda žiarivejšia a príjemnejšej vône. Okrem toho, oxidácia organických látok ozónom zlepšuje účinnosť filtrácie. Generátor ozónu je navyše nenáročný na údržbu, pretože vás sám upozorní zvukovým hlásením alebo správou na LCD displeji na potrebu výmeny lampy.

Bez bazénovej filtrácie to nepôjde

Bez bazénovej filtrácie môžete zabudnúť na čistú, kvalitnú a zdravotne nezávadnú vodu, a to aj vtedy, ak ste použili chemické prípravky na úpravu vody. Filtráciu bazénu je nevyhnutné udržiavať stále čistú. Preto ju treba aspoň raz za dva týždne prepláchnuť a najneskôr raz za dva roky vymeniť. To, že treba prečistiť filtre zistíte aj podľa toho, že odtok v spodnej časti bazéna je upchatý, voda cez hadicu uteká pomaly a v bazéne je neobvyklý zápach.

Kontrolujte aj stav bazéna

Voda v bazéne nie je jediná vec, ktorú by ste mali pravidelne podrobovať kontrole. Vašu pozornosť si zaslúži aj samotný bazén. Skontrolujte či sa niekde nenachádza nejaká prasklina v podlahe alebo stene bazéna. Zamerajte sa aj na to, či niekde neobjavíte hrdzavé škvrny. Ak odhalíte akúkoľvek malý problém, tak to neberte na ľahkú váhu, ale okamžite to začnite riešiť. Odhalením a odstránením malého problému sa vyhnete veľkým problémom, ktorých oprava by vás stála oveľa viac.

Netreba zabúdať na správne zazimovanie

Neodmysliteľnou súčasťou správnej údržby bazéna je jeho zazimovanie. To sa musí realizovať v čase, keď nočné teploty vzduchu ešte neklesajú pod bod mrazu a teplota vody je v rozmedzí 10 až 15 °C. Len správne zrealizované zazimovanie bazéna vám zaručí jeho dlhoročné a bezproblémové užívanie, a veľmi uľahčí jeho opätovné uvedenie do prevádzky. Podrobný postup zazimovania si však neopíšeme, pretože by sme naň potrebovali jeden samotný článok.