Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Úprava a filtrácia vody

Hľadáte inštalatéra na úpravu a filtráciu vody? V tejto kategórii máme 18 787 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

30 216 profesionálov na Slovensku

76 675 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Úprava a filtrácia vody

Potrebujete službu z oblasti úprava a filtrácia vody? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na inštaláciu potrubného mechanického filtra na prívodnom potrubí, automatického zmäkčovača, finálnu doúpravu vody, servis filtrov a údržbu. Cena zmäkčovania a dezinfekcie vody sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: filnálne vylepšenie niektorých parametrov vody ako pH vody, elektrická vodivosť, množstvo rozpustených látok, ktoré vám poskytne niektorý z našich 18 787 špecialistov v danej kategórií

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy

30 216 profesionálov na Slovensku

76 675 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Úprava a filtrácia vody

Voda, ktorú si každý deň púšťate z kohútika nemusí byť takej kvality, ako by ste si predstavovali. Keď chcete mať istotu, že pijete, varíte či kúpete sa vo vode dostatočnej kvality, siahnite po riešení zvanom filtrácia vody.

Kvalitný systém na filtráciu vody v celom dome dokáže odstrániť väčšinu znečisťujúcich látok ešte skôr, než sa dostanú do potrubia vašej domácnosti. Aby ste vybrali dobrý filtračný systém, s ktorým budete spokojní dlhé roky, zodpovedajte si na niekoľko otázok.

Aké výhody získam filtrovanou vodou?

Filtráciou získate čistú a filtrovanú vodu lepšej chuti v každom zdroji vody v domácnosti. Získate lepšiu kvalitu vody, ktorá sa prejaví na lepšom zdraví, kvalite pokožky a vlasov. Zároveň sa predĺži životnosť spotrebičov (práčka, rýchlovarná kanvica, atď.) a vodovodných potrubí. Netreba zabudnúť ani na oblečenie, ktoré bude mäkšie, žiarivejšie a taktiež dlhšie vydrží ako nové. 

Čo potrebujem odfiltrovať?

Väčšina filtrov je navrhnutá na odfiltrovanie sedimentov s veľkosťou až 0,35 mikrónu. Niektoré filtre sú určené na odstránenie chlóru, železa a ťažkých kovov. Niektoré obsahujú dokonca zmäkčovač vody, čistič UV svetla a ďalšie špeciálne funkcie, ktoré zaisťujú úplne vyčistenie vody.

Ide o to, že nie vždy potrebujete filter, ktorý filtruje úplne všetko. Dajte si spraviť rozbor vody a podľa výsledkov uvidíte na čom ste. Či potrebujete ozaj filtračný systém určený na všetko, alebo len na niektoré časti. Ak je napríklad vaša voda mäkká, tak nepotrebujete používať zmäkčovač vody. 

Aká dlhá je životnosť filtra?

Inštalácia celého filtračného systému je oveľa náročnejšia a zdĺhavejšia, ako by sa mohlo zdať. Hoci výmena kazety filtra je menej náročná ako inštalácia, stále to nie je žiadna hračka. Vyžaduje si totiž istú zručnosť, a ak ste to ešte nerobili, je pravdepodobné, že budete potrebovať inštalatéra.

Nech už bude meniť kazetu filtra ktokoľvek, je pritom potrebné niekoľkokrát vypnúť a zapnúť vodu. To môže spôsobiť nepríjemnosti celej rodine. Keďže celá táto výmena nie je jednoduchá záležitosť, rozhodne nekupujte taký filter, ktorého kazetu budete musieť meniť každých pár týždňov.

Vyberte taký, ktorý vydrží aspoň 6 mesiacov bez toho, aby ste k nemu museli niekoho volať. Existujú aj také filtračné systémy, ktoré sú účinné roky alebo dokonca desaťročie, v závislosti od kvality vašej vody a množstva, ktoré používate. Práve ich kúpa môže byť v konečnom dôsledku tou najlepšou voľbou.

Kto bude filtračný systém inštalovať?

V podstate máte na výber z troch možností. Prvou je, že si ho nainštalujete svojpomocne. Druhou možnosťou je, že si nájdete inštalatéra alebo elektrikára. A treťou, že všetko zveríte do rúk firmy, od ktorej celý filtračný systém kupujete.

Zvyčajne filtračné systémy dokáže nainštalovať každý remeselník, inštalatér či elektrikár. A nepotrebujú k tomu ani žiadne špeciálne školenie. V prípade nejakých nejasností stačí zavolať na technickú podporu predajcu a tam vám poradia. Ak celý proces inštalácie zveríte do rúk niekomu z trojice remeselník, inštalatér alebo elektrikár, môžete ušetriť nemalé peniaze. Pri autorizovanej firme by to totiž také lacné nebolo.

Aký typ filtrácie použiť?

Inštalácia celého vodného systému domu môže vyriešiť množstvo problémov ovplyvňujúcich chuť, kvalitu a vzhľad vody. Celý systém filtrácie odstraňuje nečistoty z vody cez filter pripojený k vášmu vodovodnému potrubiu. Všetka voda tak najprv prechádza filtrom a až potom smeruje do vašich vodovodných batérií.

Typy kontaminantov, ktoré musíte odstrániť alebo upraviť, sa líšia v závislosti od toho, či prijímate vodu z komunálneho systému, studne alebo prameňa. Vo všeobecnosti sa odporúča tým, ktorí sú napojení na mestskú vodu, aby používali systém uhlíkovej filtrácie.

Uhlíková filtrácia účinne odstraňuje chlór, chlóramíny, zápach a poskytuje vám tak vodu bez chemikálií. Pri problémoch so železom, fluoridom, sedimentmi alebo baktériami, budete potrebovať filter, ktorý odstráni konkrétny kontaminant. Ak sa vo vašej domácnosti objavujú napríklad oranžové a hnedé škvrny, tak budete potrebovať celozrnný železný filter.

Po akom filtračnom systéme celého domu siahnuť?

Existujú dva hlavné typy systémov celého domu. Prvým typom je vysokovýkonný filtračný systém. Je to najvýkonnejší systém na odstraňovanie kontaminantov z dôvodu použitia veľkého množstva filtračného média. Médiá sú umiestnené v nádrži vysokej zhruba 1-1,5m a poskytujú špecifickú ochranu kontaminantmi po dobu 5 až 10 rokov. Potom je potrebné médium vymeniť.

Druhým typom systému je zásobník na vodu so štandardnou kapacitou. Vložky tohto vodného filtra sú umiestnené vo vnútri odolných krytov filtra na ošetrenie kontaminovanej vody v celom dome. Tieto filtre je potrebné meniť každý rok. Systémy so štandardnou kapacitou sú cenovo dostupnejšie, no sú trochu náročnejšie na údržbu.