Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Vápenno-cementová omietka

Najmite si skúseného odborníka na vápenno-cementovú omietku z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Vápenno-cementová omietka

Potrebujete službu z oblasti vápenno-cementová omietka? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na úpravu a čistenie povrchu, zarábanie a nanášanie cementovej omietky. Cena suchej omietkovej zmesi sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: hladítko, vodováha, prenájom stroja, ktoré vám poskytne niektorý z našich 17546 murárov v danej kategórií

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Ako vybrať omietku pre vašu stavbu

Chystáte sa rekonštruovať interiér alebo exteriér vášho domova a vyberáte správnu omietku? Mnohí z nás sa pri stavbe alebo rekonštrukcii spoliehajú na to, že zájdu do stavebnín a kúpia omietku, ktorá je najlacnejšia alebo práve v akcii. Zabúdajú však na to, že správny výber omietky je dôležitý. 
Omietka chráni murivo pred poškodením a zvyšuje jeho trvanlivosť. Omietky taktiež zlepšujú tepelnoizolačné, akumulačné a akustické parametre stien. Pomáhajú zlepšovať protipožiarne vlastnosti domu a bránia vzniku plesní. Dôležitou funkciou omietok je tiež regulácia vnútornej vlhkosti, a teda prispievanie k zdravému prostrediu domova. 

Vyznať sa v omietkach nemusí byť vždy jednoduché. Existuje niekoľko delení omietok a nezainteresovaný staviteľ sa v nich môže ľahko stratiť. Netreba sa však báť, dnešné omietky sú síce rôznorodé, no možno ich použiť prakticky na všetky základné druhy povrchov – na tehlu, pórobetón či betón. Rozdiely medzi omietkami sú v ich aplikácií, poradí nanášaných vrstiev či v príprave podkladu. 

Voľbou pre vašu stavbu môže byť sadrová, vápenná či vápenno-cementová omietka. Návrat v súčasnosti zažívajú aj hlinené omietky. Pri výbere omietky treba tiež zohľadniť niekoľko faktorov, ako: podklad, ktorý chcem natierať, finálnu štruktúru omietky, typy prostredia, kam omietka pôjde. (Interiér, exteriér, vlhkosť, mechanické namáhanie a pod.). 

Vápenno – cementová omietka

Vápenno – cementové omietky sú zlatou strednou cestou a sú vždy dobrou voľbou. Je to históriou overený materiál, dá sa pomocou nich vytvoriť hladká, ale aj štruktúrovaná stena. Vyznačujú sa vyššou pevnosťou a sú vhodné pre každé prostredie, ako obytné priestory, kuchyne, kúpeľne aj garáže. Stačí len správne vyskladať omietkový systém. Nahrubo stiahnuté sú vhodné aj pod keramický obklad. 

Tento druh omietky sa hodí nielen do interiérov, ale aj na vonkajšiu fasádu, nakoľko sa hodia na všetky základné stavebné materiály (tehla, pórobetón, betón.). 
Vďaka obsahu cementu je vápenno-cementová omietka pevnejšia a odolnejšia, lepšie reguluje vlhkosť ako sadrová omietka. Štruktúrované povrchy vápenno-cementových omietok zlepšujú akustické vlastnosti steny, s týmto materiálom sa dobre pracuje a jej povrch sa ľahko pretiera. 

Výhody vápenno-cementovej omietky

Tento tradičný, rokmi overený materiál výborne akumuluje teplo a vylepšuje akustickú pohodu vášho domova. Vápenno-cementová omietka lepšie odoláva poškodeniu a vlhkosti, než sadrová. Pri výbere takejto omietky môžete vyberať z viacerých typov zrna – od hrubej po jemnú variantu, ktorá pôsobí elegantne. 

Ručné omietky vs. strojové omietky

Vápenno-cementové omietky možno natierať na povrch interiérov či exteriérov domu ručne alebo strojovo. Je len na vás, aký typ si vyberiete. Viacerí stavitelia totiž o strojových omietkach nechcú ani počuť. Ak ste domáci majster a chcete si omietku naniesť sám, ručné omietky sú pre vás tou správnou voľbou. Práca vám síce pôjde pomalšie, no dobrý pocit z vlastnoručne vykonanej práce stojí za to. S ručne nanášanou omietkou vám môže pomôcť aj lokálny majster, ktorého si cez Wilio nájdete pre vašu prácu, ručné omietky majú totiž stále svojich priaznivcov medzi fanúšikmi precíznej remeselníckej práce. Takto pripravované omietky sú ideálne pre rekonštrukcie a menšie plochy. 

Ak plánujete rozsiahlejšiu rekonštrukciu, novostavbu alebo celkovú rekonštrukciu vonkajšej fasády, môžete si na pomoc objednať firmu prostredníctvom platformy Wilio, ktorá vám vápenno-cementovú omietku namieša strojovo. Nanášanie strojových omietok je takto neporovnateľne rýchlejšie, čo vám môže ušetriť čas, ale aj peniaze. Celý dom tak môžete mať hotový za menej ako týždeň. Napríklad 500m2 sa dá zrealizovať aj za 4 dni. Doba potrebná na strojové omietanie je o polovicu kratšia v porovnaní s ručným omietaním. 

Medzi ďalšie výhody strojových omietok tiež patrí kvalita prevedenia. Materiály, ktoré sa pri tomto spôsobe práce používajú, sú presne namiešané vo výrobe, majú navlas rovnaké zloženie a preto nehrozí žiadne riziko výkyvu kvality pri príprave omietky na stavbe. Vnútorné strojové vápenno-cementové omietky majú zas veľkú univerzálnosť a z dlhodobého hľadiska sú overené časom i spokojnými zákazníkmi, sú vhodné pre väčšinu stavieb, sú priedušné, odolné voči poškodeniu a plesniam. 
Vnútorné strojové vápenno-cementové omietky však majú aj zopár nevýhod – sú nevhodné pre priame nasvecovanie alebo pre svetelné efekty. Ak sa lokálne poškodia, svojpomocná opraviteľnosť je horšia.  

Ako pripraviť podklad pre omietku? 

Podklad pre nanesenie omietky v interiéri by mal byť suchý, pevný, nosný, nezamrznutý a stabilný, zbavený nečistôt, prachu, zvyškov starých náterov, dostatočne drsný a tiež rovnomerne nasiakavý. Podklad nesmie byť vodovzdorný. 

Ako pripraviť stavbu pred realizáciou omietok

-    voda pod tlakom min 2,5 BAR (250 kPa), alebo nádoba s objemom 1000 litrov s čerpadlom a tlakovým spínačom
-    elektrický prúd s napätím 400 V a istením 25B, koncovka 32A - 3 fázy (päťkolík)
-    spevnená prístupová cesta pre nákladné auto s hydraulickou rukou
-    stavenisko musí byť uzatvorené, čo znamená: mať osadené okná, vchodové dvere, garážovú bránu a vhodné je taktiež podbitie strechy
-    osadené všetky vodoinštalácie a elektroinštalácie
-    domurovať a vyspraviť všetky chýbajúce časti muriva

Ak plánujete rekonštrukciu alebo novostavbu a chcete zohnať kvalitných majstrov za prijateľné ceny, obráťte sa na odborníkov cez Wilio! Nielen, že tu nájdete majstrov z vášho blízkeho okolia, medzi ktorými si môžete vyberať, zadať im svoj dopyt a nechať si posielať cenové ponuky. Vybrať si toho správneho odborníka pre váš projekt nikdy nebolo ľahšie! 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS