Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov

Vertikálne žalúzie
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSkvelá komunikácia, všetko prebehlo podľa dohody, na miesto projektu došiel presne načas ako sme sa dohodli. Práca spravená super, ako človek veľmi fajn, takže odporúčam :)
profile image
Peter Š.Zákazník
Prečo Wilio
33 513 profesionálov na Slovensku
92 170 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Vertikálne žalúzie

Potrebujete službu z oblasti vertikálne žalúzie? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie, výrobu a predaj vertikálnych žaúzií. Cena zvislých, interiérových žalúzií sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: nosník pre vertikálne žalúzie, servis, náhradné diely, ktoré vám poskytne niektorý z našich špecialistov v danej kategórií

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Vertikálne žalúzie

Sú vertikálne žalúzie stále v kurze? Aký je trend, pokiaľ ide o žalúzie? Sú tieto žalúzie aj dnes štýlové? Stoja za tie peniaze? Vieme, že keď hľadáte žalúzie na zakrytie konkrétnych priestorov, narazíte i na vertikálne žalúzie a pravdepodobne vás zaujíma, či sú stále štýlové a či stojí za to použiť ich. Poznáme najnovšie trendy a môžeme vám pomôcť zorientovať sa, či je tento typ žalúzií vhodný pre váš priestor.

Vertikálne žalúzie naďalej zostávajú v kurze a sú populárne v domácnostiach z mnohých dôvodov. Aj keď svoj vrchol dosiahli v 80. a 90. rokoch ako štýlová voľba, naďalej sú žiadané i dnes pre svoju všestrannosť.

Niekoľko výhod vertikálnych žalúzií
•    ovládanie svetla – riadia množstvo svetla prichádzajúceho do priestoru
•    veľké priestory – ideálne pre posuvné dvere a iné veľké okná
•    podkladové rolety – skvelá voľba pre primárny set žalúzií alebo okenných krytín, ktoré sú potom ozdobené štýlovejšou clonou okolo nich
•    cenovo dostupné – vertikálne žalúzie sú stále v štýle hlavne preto, lebo sú pre majiteľov domov veľkou hodnotou
•    opravy – pretože vertikálne žalúzie majú viac častí, ku ktorým sa dá ľahko dostať, dajú sa pomerne jednoducho opraviť, ak potrebujete opraviť len nejakú malú časť.

Stávajú sa mimoriadne obľúbenými a celkovo vytvárajú produkt s dlhšou životnosťou.

Sú vertikálne žalúzie vhodné na každé okno?

V minulých desaťročiach boli vertikálne žalúzie mimoriadne populárne takmer na každom okne. V posledných rokoch sa ich popularita preklopila skôr na priestor posuvných dverí a väčších zásten ako na bežné okná. Tento posun vidíme jednoducho preto, lebo pre klasické okná existuje veľa ďalších skvelých možností výberu. To znamená, že klasická vertikálna žalúzia je stále mimoriadne funkčná a žiaduca na zadné a posuvné dvere, čo z nej robí dlhoročnú populárnu voľbu.

Ak práve zvažujete kúpu vertikálnych žalúzií, zistite si, čo všetko dokážu a aké majú vlastnosti.
  • Môžu byť vyrobené vo viacerých šírkach, aby vám pomohli prispôsobiť si váš životný priestor. Poskytujú modernejší vzhľad a zároveň si dokonale poradia so slnečnými lúčmi.
  • Môžu byť navrhnuté tak, aby fungovali po celej dĺžke posuvných dverí, čo je skvelá voľba na blokovanie svetla, regulovanie vnútornej teploty a na zabezpečenie súkromia. 
  • Môžu byť realizované ako posuvné panely. Vyberte si modernejší, mierne škandinávsky vzhľad s panelmi na posuvnej dráhe. Na vyber budete mať z niekoľkých vzoriek a farieb a tiež sa tu môžete pohrať s priehľadnosťou.
  • Alebo môžu byť vyhotovené ako závesy. Štandardné závesy na koľajničkách vám môžu poskytnúť vzhľad, ktorý si môžete skutočne prispôsobiť svojmu interiéru a práci. V tomto vyhotovení nebudete mať toľko kontroly nad svetlom, ale môže to byť vynikajúce dekoratívne riešenie.

Kombinácie – vertikálne žalúzie majú stále štýl, pretože poskytujú estetickú súčasť vášho vybavenia a navrchu sú ozdobné krytkami. Navrhnutím takéhoto riešenia zaclonenia okna získate úplnú kontrolu nad smerovaním svetla a ďalšie výhody, ako je bytová dekorácia, tepelná izolácia a ďalšie. Ak používate vertikálne žalúzie v kombinácii s inými okennými žalúziami, vertikálne žalúzie často vizuálne splývajú s pozadím a fungujú ako skvelý doplnok.

Sú vertikálne žalúzie v dnešnom svete stále štýlové?

Na kladné zodpovedanie tejto otázky vplýva množstvo faktorov, ale ak to založíme na použití a popularite, povedali by sme, že sú stále vo veľkom kurze. Lepšia otázka je, či sú pre vás to pravé. To, že je niečo „štýlové a v kurze“, ešte neznamená, že je to správna voľba pre váš domov. Odborníci vám môžu pomôcť nájsť to správne riešenie pre vaše okná a skutočne zariadiť, aby váš domov žiaril tak, ako si predstavujete. 

Čo sú vlastne vertikálne žalúzie?

Vertikálne žalúzie pozostávajú zo série vertikálnych látkových mriežok alebo lamiel, ktoré je možné otočiť tak, aby zatvárali a zakrývali okno, alebo ich doširoka otvárať, aby prepúšťali veľa svetla. Žalúzie sú navzájom spojené reťazou a ovládajú sa pomocou šnúry umiestnenej úplne vpravo alebo vľavo od rolety. Roletu je možné úplne otvoriť, aby sa odkrylo okno, a to umiestnením všetkých žalúzií do otvorenej polohy a následným potiahnutím za šnúru, aby sa všetky žalúzie posunuli na jednu alebo druhú stranu. Môžete si zvoliť, aby boli vaše vertikálne žalúzie rozdelené do stredu, napríklad ako záclony, takže polovica žalúzií sa posunie doľava a polovica doprava.

Z čoho sú vyrobené vertikálne žalúzie?

Žalúzie alebo lamely žalúzií sú k dispozícii z rôznych látok a vo veľkej kolekcii farieb, ktoré vám pomôžu vytvoriť bytový doplnok moderného vzhľadu. Mnohé z týchto látok majú okrem štýlového vzhľadu aj špeciálne vlastnosti, ktoré uľahčujú zvládnutie rôznych problémov, ktoré môžu okná, či už otvorené, alebo zatvorené, priniesť.

Existujú napríklad možnosti potlačenia oslnenia, ktoré pomáhajú efektívnejšie riadiť jasné slnečné svetlo. Sú obzvlášť užitočné pre domáce kancelárie, obývačky a spálne.

Pre kúpeľne a kuchyne si môžete zvoliť praktické povrchové úpravy z PVC odolné proti vlhkosti, vynikajúco čistiteľné a utierateľné.

Sú vertikálne žalúzie užitočné?

Vertikálne žalúzie sú dobrým riešením, ak máte veľké zasklenie po celej dĺžke, napríklad posuvné alebo sklopné dvere. Sú užitočné pri ovládaní svetla a poskytovaní súkromia. Ak potrebujete zvládnuť silné slnečné svetlo, žalúzie je možné po celý deň premiestňovať, aby ste si regulovali svetlo tak, ako vám to práve vyhovuje. A keď je vonku tma, môžete ich čiastočne alebo úplne zatiahnuť, aby ste zakryli výhľad do miestnosti. Ak chcete otvoriť dvere a ísť von, roletu je možné odsunúť z cesty.

Môžete vertikálne žalúzie použiť v kúpeľniach a kuchyniach?

Vertikálne žalúzie sú tiež vynikajúcou voľbou pre kúpeľne a kuchyne. I tu poskytujú súkromie a flexibilné ovládanie svetla. Na predĺženie životnosti žalúzie vám odporúčame zvoliť niektorú z našich látok odolných proti vlhkosti alebo so špeciálnou povrchovou úpravou.

Sú vertikálne žalúzie dobré pre zimné záhrady?

Keďže vertikálne žalúzie tak dobre ovládajú a regulujú silné slnečné svetlo v miestnostiach, sú praktickou voľbou aj pre zimnú záhradu. Prirodzene, bude treba veľa slnečného žiarenia, s ktorým sa musíte popasovať, takže žalúzie môžete nastavovať podľa toho, ako sa slnko pohybuje v priestore. To vám pomôže udržať pod kontrolou intenzívne teplo a jasné svetlo a vaša zimná záhrada bude pohodlnejšia na oddych.

Môžu sa vertikálne žalúzie použiť s arkiermi?

Krása vertikálnych žalúzií spočíva v ich univerzálnosti. Hlavnú lištu je možné ľahko tvarovať tak, aby obchádzala zakrivené a arkierové okná, a jednotlivé žalúzie sa dajú skrátiť na rôzne dĺžky, aby sa zmestili do takmer každého priestoru vrátane šikmých okien.

Môžete získať vertikálne žalúzie bez reťaze?

Sortiment žalúzií je k dispozícii aj so závažiami bez reťazí. Každá žalúzia je vyvážená v spodnej časti, aby sa eliminovala potreba stabilizácie reťazí pozdĺž spodnej časti rolety. Okrem toho, že vytvárajú oveľa elegantnejší vzhľad, sú ideálne pre dvere, kde by sa mohli pohybovať deti a domáce zvieratá.

Vertikálne žalúzie sú dobrou voľbou do každej domácnosti. Nielenže sú funkčné, ale tiež dobre vyzerajú. Je možné, že sa stanú jedným z najobľúbenejších estetických prvkov vo vašej domácnosti.